Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (271. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
658.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Acuvue OASYS hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kıyamet Senfonisi

Değişiyor özellikle Aylık ve uzun süreli lensler daha kalın ve esnekliği az.

Gözüne uygun günlük lenslerden kullanman gerek.Günlük lensler daha ince ve esnek yapıya sahip.

Günlük lensler 30 lu şekilde satılıyor 15 gün yetiyor 1 kutu 50 lira civarı. Günlük lensler daha pahalı ama daha hijyenik ve kaliteli. Aylık 100 liram gidiyor lenslere ama günlük kullan-at en iyisi.

Alıntıları Göster
    Çizdir daha iyi 2 senede zaten o parayı çıkartırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

biofinity kullanıyorum her akşam çıkarıp sabah takıyorum.
    sabahtan akşama kadar pc başında olduğumdan en sorunsuz lens benim için.
    geçen gözümü çok kısıyordum güneşte meğer lensi 2,5 aydır kullanıyormuşum,yeniledim normale döndü gözler :)
    arkadaşım var hd2 yi 4-5 ay kullanıyor hemde hiç çıkarmadan.
    sizin lensin markası ne?
    Selam

Ben de bu sene şubat ayında lens kullanmaya başladım. a.optix aqua kullandım 4 ay hiç beğenmedim şimdi Nşght&Day kullanıyorum ama konforu 1 hafta 10 günde bitiyor değiştirmek zorunda kalıyorum. Sizce biofinity denemeli miyim? Cibanın lenslerinden pek de verim alamadım açıkçası Tşkler
  • yok hocam çizdirmeyede güvenmiyorum. Sonradan gene nüksediyormuş. Uğraşılmaz belli olmaz belki gelecekte bakarım
  • quote:

yok hocam çizdirmeyede güvenmiyorum. Sonradan gene nüksediyormuş. Uğraşılmaz belli olmaz belki gelecekte bakarım
    Aylık lens ile günlük çok farklı mı? N&D iyidir dediler çok da bir artısını göremedim yukarda kullandığım lenslerden bahsetmiştim miyopum bc 8,6 acaba biofinity mi denesem yoksa gözlüğe mi dönsem ? Günlük lense bu kadar para vermek istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: shane

Aylık lens ile günlük çok farklı mı? N&D iyidir dediler çok da bir artısını göremedim yukarda kullandığım lenslerden bahsetmiştim miyopum bc 8,6 acaba biofinity mi denesem yoksa gözlüğe mi dönsem ? Günlük lense bu kadar para vermek istemiyorum

Alıntıları Göster
    Ben aylık lens kullanamdım ama saydamlıklarıyla/nefes alabilirlikleriyle ve su oranı ve hijyenik olmalarıyla ünlü günlük lensler Gözünüze uygun günlük lens varsa günlük lens deneyin bence.

Dailies Aqua comfort kullanıyorum ben , bc ve dia si uyan tek bu bana.Uzun saatler bilgisayar başında kalınca kuruma yapabiliyor solüsyon kullanın çok bilgisayara giriyorsanız. Tabiki gözlüklerin avantajı gözü yormaması kuruma problemi olmaması, lenslerinde avantajı gözünde ağırlık hissi yapmaması, göz açısına uyması. deneyin siz yinede günlük lens vs.

• Yıllardır gözlük kullanıyorum sıkıldım iyice. Lens denemek istiyorum doktor istediğin yerden alabilirsin dedi. Miyop astigmat var. 2 gözümün de numaraları farklı yani 2 kutu almam lazım. Ne tavsiye edersiniz ilk defa lens kullanacak birine ?
     *** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WrathChild -- 9 Temmuz 2018; 10:46:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • shane S kullanıcısına yanıt
    merhaba
    bana göre en uyumlu lens biofinity.
    ben her sabah takıp akşam çıkarıyorum.
    sürekli dursa sıkıntı oluyor bu lens.
    ama pc başında hiç kayma donma yok.
    denemenizde fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WrathChild

Yıllardır gözlük kullanıyorum sıkıldım iyice. Lens denemek istiyorum doktor istediğin yerden alabilirsin dedi. Miyop astigmat var. 2 gözümün de numaraları farklı yani 2 kutu almam lazım. Ne tavsiye edersiniz ilk defa lens kullanacak birine ?
    Air optix aqua tavsiye edebilirim. Reklam amaçlı değil fakat gerek hız olsun gerek fiyat olsun lensinizi lensmarketten almanızı tavsiye ederim.

• kral1840 kullanıcısına yanıt
    İlk başta deneme şansı olsa daha iyi olur gibi. Bir de bakayım dedim biraz internetten mesela Dia değeri hep 14 falan lensler. Çap oluyor sanırım bu benim reçetede 0 diyor. 0 olanı görmedim hiç
  • quote:

Orijinalden alıntı: WrathChild

İlk başta deneme şansı olsa daha iyi olur gibi. Bir de bakayım dedim biraz internetten mesela Dia değeri hep 14 falan lensler. Çap oluyor sanırım bu benim reçetede 0 diyor. 0 olanı görmedim hiç
    lens çapının olması gerekir.o olmadan göz küresi büyüklüğüne göre lens almanız gerekir.0 yazmasının esprisini bilemedim ama muhakkak bir değer olmalı.
  • Arkadaşlar oasys lens ve bioture 300 ml solusyon kullanıyorum. solusyon ilk başlarda iyiydi ama azaldıkça gözde kuruluk yapmaya başladı. şuan şişede çok az var . lensi elime aldıgımda hiç bir özelliği yok kağıt parçası gibi geliyor. önerebileceginiz bir solusyon var mı?
  • Selam arkadaşlar.Bugün lens muayenemi oldum.Reçete aşağıda gördüğünüz gibi.Deneme lensi olarak soflens toric taktılar.Şimdi gidip alıcam bundan ama ya olmazsa diye korkuyorum.Bana bir çift deneme lensi lazım.Sanırsam artık ücretsiz lens bulmak pek kolay değilmiş.Ücretiyle satan bir yer yok mu ? Alırsam ve memnun kalmazsam para çöpe gidecek.Bir de bc 8.50.Gördüğüm kadarıyla bir tek soflens uyuyor.Doktor başka alternatifim olmadığını söyledi.Mesela bc si 8.60 olan bir lensin bana uyması imkansız mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 16 Temmuz 2018; 16:52:7 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Cerade

Selam arkadaşlar.Bugün lens muayenemi oldum.Reçete aşağıda gördüğünüz gibi.Deneme lensi olarak soflens toric taktılar.Şimdi gidip alıcam bundan ama ya olmazsa diye korkuyorum.Bana bir çift deneme lensi lazım.Sanırsam artık ücretsiz lens bulmak pek kolay değilmiş.Ücretiyle satan bir yer yok mu ? Alırsam ve memnun kalmazsam para çöpe gidecek.Bir de bc 8.50.Gördüğüm kadarıyla bir tek soflens uyuyor.Doktor başka alternatifim olmadığını söyledi.Mesela bc si 8.60 olan bir lensin bana uyması imkansız mı ?

Hocam paraya birkez kıyın ne olacak Gözünüze uygun lens ne gibi problem yaşatabilirki zaten. enfazla kuruluk oda uzun saatler boyunca kullanınca, göz çapınıza uygun olanı deneyin önce diğerlerini kullana bilirsiniz ama gözüzünü kıpırdatırken lensin kayması vs düpşmesi olabilir,büyük gelebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 16 Temmuz 2018; 19:8:34 >

• quote:

Hocam paraya birkez kıyın ne olacak Gözünüze uygun lens ne gibi problem yaşatabilirki zaten. enfazla kuruluk oda uzun saatler boyunca kullanınca, göz çapınıza uygun olanı deneyin önce diğerlerini kullana bilirsiniz ama gözüzünü kıpırdatırken lensin kayması vs düpşmesi olabilir,büyük gelebilir.

Alıntıları Göster
    Hocam ne bileyim insanlar gözlerine uyan lensi deneye deneye bulduklarını söylüyorlar.Hastanede taktıkları baya rahattı ama gözümde 3-4 saat kaldı.En iyi sonucu uzun kullanım verir diye düşünüyorum.Neyse ki deneme lensi buldum.Bu bc işi sorduğumda ise 0.2-0.3 farkı tolere edebildiğini söylediler.Şans faktörü de var işin içinde diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cerade -- 16 Temmuz 2018; 21:5:6 >

• arkadaslar merhaba ben renkli lens kullanacağım .. fakat benim bc değerim 8.6 dia değerim ise 14.20 .. kullanmak istediğim lens 8.7 ve dia oranı 14.50 bir sorun olurmu acaba kullanabilirmiyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: titanic70

arkadaslar merhaba ben renkli lens kullanacağım .. fakat benim bc değerim 8.6 dia değerim ise 14.20 .. kullanmak istediğim lens 8.7 ve dia oranı 14.50 bir sorun olurmu acaba kullanabilirmiyim ?
    bence büyük gelir.

ben sadece diası 0.20 farklı lens kullanmıştım gözümü oynatırken falan lenste kayma vs oluyordu bazen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kıyamet Senfonisi -- 18 Temmuz 2018; 18:33:48 >
  • -1.50 astigmat için kaç derece lens almalıyım? Dereceleri değişmiş gözlerimin. Malum astigmat lensleri de - 1.25, - 1.75 diye gidiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yedaself -- 18 Temmuz 2018; 21:5:18 >
  • HErkeste çap falan yazıyor. Benimkinde neden yazılmıyor arkadaşlar. Şu yazıyı okuyabilen var mı?

• Ken Block43 kullanıcısına yanıt
    Temel Eğri = Base Curve = BC = 8.6 senin değerin.
  • 
Sayfa: önceki 269270271272273
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.