Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (262. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
658.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kirchhoff

Merhaba arkadaşlar. Bugün muayene oldum. Lense geçiş yapacağımı söyledim. Doktor acuvue marka lens yazdı. Bir çift lens verdi deneme amaçlı kullanmam için. 4-5 gün kullan bir sıkıntı olmazsa al dedi. Birkaç sorum var:

1-Reçetede lens markası yazıyor, ben istersem farklı marka lens alabilir miyim aynı reçeteyle?
    2-Birkaç defa sormama rağmen lensleri 1 ay çıkarmazsam bir sorun olmayacağını haftada 1 gece solüsyonda bekletmemin yeterli olacağını söyledi. Ama internette okuduklarıma göre her gece solüsyona koyulması tavsiye ediliyor. Doktorun dediği gibi kullanmak sakıncalı mı?
    3-Şu an verdiği deneme lensini kullanıyorum. Yüzümü yıkadıktan sonra 4 4lük görüyorum etrafı. Ama bir süre sonra odaklamada sıkıntı yaşıyor gibi hissediyorum. Ya da nasıl desem gözüme damla damlatılmış da su taneciği görüşümü engelliyor gibi. Bir kere kırpınca düzeliyor. Bir süre sonra tekrar aynı şey oluyor. Bu normal mi, geçici mi?

normal, geçici. gözünün üstünde bir şey var sonuçta :) istediğin markayı alabilirsin tabi. ama bc çap gbi değerler ne kadar gözüne uyumlu olursa o kadar rahat edersin. reçetende yazar onlar. lensi internetten almanı tavsiye ederim dışarda optikçilerde 20-30 lira daha koyuyorlar fiyata daha pahalı oluyor. 1 ay çıkarmamak doğru bi davranış değil. internette her gece çıkarın yazıyor ama bence o da mantıklı bi hareket değil. 1 hafta civarı bana göre idealdir. ama tabi ki 2-3 günde bir geceleri çıkarmak daha sağlıklı bi kullanım. benim şu anda gözümdeki lenslerim 1 aydır yerinden oynamadı gerçi, ama sen benim yaptığımı yapma

• gençler benim de bir sorum var. acuvue oasys almayı düşünüyorum henüz hiç kullanmadım. bu lensin kullanım süresi ne kadar? 2 hafta diyor kaynaklar ama onlara inanmıyorum fazlladan aldırmak için her şeyi yaparlar. kullanan arkadaşlar ne kadar kullanıyor? ben purevision 2 hd kullanıyorum 4-5 yıldır. yeri geldi 2 aydan fazla kullandığım lenslerim oldu. acuvue oasysde durum ne
  • Gözümün beyaz kısmında lensi görebiliyorum lens büyük mü geliyor şimdi? Görüşte bir sorun yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eser. kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler hocam. Lensle uyuyup uyandığımda gözüm çok çapaklanıyor. Bu normal mi, iltihap filan mı kaptı gözüm?

Bir de okuduğum yorumlara göre air optix tavsiye edilmiş. Doktor acuvue oasys yazdı ama air optix mi alsam karar veremedim. Acuvuede pek bir batma yanma hissetmiyorum, nadiren oluyor. Bir sıkıntı dün yaşadım. Böyle gözlük buğulanır net göremezsiniz ya öyle gördüm bir süre. Yazıların nesnelerin etrafında sanki bulut ya da duman var gibi gri gibiydi. Sabah uyanınca düzeldi gerçi. Ama air optix övülünce kararsız kaldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi per se -- 12 Haziran 2017; 19:27:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Ben 1-2 saat ekrana baktığım zaman bir sıkıntı yaşamıyorum ama uzun süre de ekrana baktığım zamanlar olmuyor maalesef o yüzden uzun sürede nasıl performansı var bilemiyorum.

Bir süre geçtikten sonra değil hep oluyor. Air Optix'e 1 ay kadar önce geçiş yaptım. Bu hafta son haftası yani haftaya diğer çifte geçeceğim Acuvue Oasys gibi oldu iyice bunlar da. İlk başlarda daha iyiydi. Biofinity'nin su geçirgenliği daha fazlaymış. Değerleri de göz değerlerime uyuyor. Air Optix bittikten sonra onu deneyeceğim bir de bakalım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kirchhoff

Merhaba arkadaşlar. Bugün muayene oldum. Lense geçiş yapacağımı söyledim. Doktor acuvue marka lens yazdı. Bir çift lens verdi deneme amaçlı kullanmam için. 4-5 gün kullan bir sıkıntı olmazsa al dedi. Birkaç sorum var:

1-Reçetede lens markası yazıyor, ben istersem farklı marka lens alabilir miyim aynı reçeteyle?
    2-Birkaç defa sormama rağmen lensleri 1 ay çıkarmazsam bir sorun olmayacağını haftada 1 gece solüsyonda bekletmemin yeterli olacağını söyledi. Ama internette okuduklarıma göre her gece solüsyona koyulması tavsiye ediliyor. Doktorun dediği gibi kullanmak sakıncalı mı?
    3-Şu an verdiği deneme lensini kullanıyorum. Yüzümü yıkadıktan sonra 4 4lük görüyorum etrafı. Ama bir süre sonra odaklamada sıkıntı yaşıyor gibi hissediyorum. Ya da nasıl desem gözüme damla damlatılmış da su taneciği görüşümü engelliyor gibi. Bir kere kırpınca düzeliyor. Bir süre sonra tekrar aynı şey oluyor. Bu normal mi, geçici mi?

1- İstediğin markayı alabilirsin.
    2- 1 ay değil ama 1 hafta. Eğer çalışıyorsan ya da okuyorsan, Pazartesi-Cuma arası 5 gün takıp Cumartesi-Pazar 2 gün çıkarmanda fayda var bence. Ben öyle kullanıyorum. Her gün çıkarıp takmak daha sağlıksız geliyor gözünle sürekli uğraşmak zorunda kalacağın için. Lensin de ömrünü azaltıyordur sürekli lensi takıp çıkarmak.
    3- Acuvue Oasys marka lenslerde ben de aynı sorunu yaşıyordum. Tavsiyem göz değerlerinize uygun lens alın. Özellikle BC değeri göz uyumu için önemli. Ufak farklar (8.4-8.6 gibi) çok fark ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fell on Black Days

Gözümün beyaz kısmında lensi görebiliyorum lens büyük mü geliyor şimdi? Görüşte bir sorun yok.

Normal.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ettunc

quote:

Orijinalden alıntı: Fell on Black Days

Gözümün beyaz kısmında lensi görebiliyorum lens büyük mü geliyor şimdi? Görüşte bir sorun yok.

Normal.

Teşekkürler

• Beyler dunyalens.com u daha once duydunuz mu alisveris yaptiniz mi guvenilir midir? Purevision 2 hd 55tl

http://www.dunyalens.com/purevision-2-HD

Bir de devlet hastaneleri artik lens recetesi yaziyor mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 aydır lens kullanıyorum. Elegance marka pek bilinmedik bir lens almıştım 2 ay önce optikçiden. Reçetedeki bc ve dia değerlerine uygun sadece bu lens vardı bende onu almak zorunda kaldım. Aslında fena değil ama bilinmedik bir marka olduğu için kullanmak istemiyorum. Ayrıca göz kuruluğu yapıyor göz kapaklarım vs kupkuru oluyor çok rahatsız ediyor. Ayrıca muayene için gittiğim doktor hiç güven vermemişti bana. Baştan savma iş yaptı sana 2.25 lens yeterli dedi yolladı beni. Yarına tekrardan randevum var. Aynı çift lensleri 45 gündür takıyorum yeni kutu lens almadan önce de tekrardan muayene yaptırmak istedim. Bakalım dia ve bc değerleri aynı mı çıkacak? Piyasadaki bilindik markalardan birini satın almak istiyorum ve bu işi optikçilerden değilde internetten yapmak istiyorum.

Bu arada lensleri her yerde yazdığı gibi yatmadan önce her gece çıkarıyordum ama inanın bu lenslere daha çok zarar veriyor. Üstelik lens kullanmaya yeni başlamış olduğunuz için her gün tak çıkar yaparken istemeden de olsa lensi mıncıklayıp duruyorsunuz,kullanım ömrü kısalıyor. Çizilme ihtimali artıyor vs. O yüzden 2-3 günde yada haftada bir çıkarıp solüsyona koymak daha iyi. Her gece çıkarmanın pek bi mantığı yok bence. Başlarda bende öyle yapıyordum ama bi kaç sefer üşengeçliğimden çıkarmadan yattım,ertesi gün kalktığımda hiçbir sıkıntı olmadığını görünce öyle yapmaya karar verdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Heyea -- 18 Haziran 2017; 7:36:10 >

• Beyler bugün muayene oldum,lens reçetesinde sadece bc ve göz numaram var dia işi ne olacak??
  • HarveyBullock kullanıcısına yanıt
    Dia değeri çok fazla önemli değildir. Çünkü dia değeri lensin mm cinsinden çapı demektir. Her markanın doğal olarak farklı değerleri vardır.
  • flat_kil kullanıcısına yanıt
    hocam bc kısmına da 8,60-8,70 yazmış... bunu napayım?

• HarveyBullock kullanıcısına yanıt
    Reçetenin sadece lens ile ilgili kısmının resmini atabilirseniz ben dahil başka arkadaşlarında önerilerini alabilirsiniz.

• arkadaşlar acuvue oasys for astigmatism aldım takamıyorum bu işin kolay yolu var mıdır ne kadar elimi tutsam da refleks direk gözüm kapanıyor elimi yaklaştırırken.

bi damla vs. yokmu
  • quote:

Orijinalden alıntı: loiloyse

arkadaşlar acuvue oasys for astigmatism aldım takamıyorum bu işin kolay yolu var mıdır ne kadar elimi tutsam da refleks direk gözüm kapanıyor elimi yaklaştırırken.

bi damla vs. yokmu

Eline lensi almadan önce parmağını lens takacakmış gibi gözüne götür. Bir süre bu işlemi uygula şartlanılmış öğrenilmişliği lens için lehine çevirebilirsin. Taka çıkara taka çıkara o gözler kapanmayacak bir daha.
  • quote:

Orijinalden alıntı: loiloyse

arkadaşlar acuvue oasys for astigmatism aldım takamıyorum bu işin kolay yolu var mıdır ne kadar elimi tutsam da refleks direk gözüm kapanıyor elimi yaklaştırırken.

bi damla vs. yokmu

BC değeri gözünüze uygun olmayabilir.
  • Beyler merak ettigim bisey var. Lensmarket uzerinden hd purevision 2 alacaktim siparisi verdim. Site uzerinden alisveris yaparken dia bc sph cyl ve ax degerlerini bilmeniz gerekiyor. Benim recetemde 2 deger var sadece. Bc degeri ve dioptri degeri. Ben daha once optikciden bu receteyle lens almistim ve sikinti yasamadim ama internetten siparis verdikten sonra musteri hizmetlerinden aradilar. Recetenizde astigmat degeri yazmiyor ama siz astigmat lens siparisi vermissiniz dediler. Bu lensi alsaniz dahi kullanamazsiniz dediler. 5 senedir astigmat gozlugu kullaniyorum falan dedim. Neyse siparisi iptal ettim tekrardan muayene olayim diye. Randevu alamadim gittim tekrar eski receteyle lens aldim. Zeissin contact day 30 diye gecen bi lens aldim. Taktim simdi gozumde bi sikinti yasamadim. Lens kutusunun uzerinde bc 8.9 dia 14.20 pwr 2.25 yaziyor. Bildigim kadariyla astigmat cyl degeri olarak geciyor. Yani suan kullandigim lens miyop lensi sanirim? Astigmatim olduguna eminim ama miyop lensi kullaniyorum galiba. Isin garip yani su ki daha onceki lensimde de bu lensimde de sikinti yasamadim.

En iyisi ozel hastanede muayene olmak. Devlet hastanesinde bastan savma is yapiyorlar.

Recetenin fotografini da atiyorum. Bu recetede astigmata dair bir sey var mi mesela?

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar selamlar.

Bugün gözlük derdinden kurtulmak adına doktora gittim muayene oldum , lens reçetemi aldım.Bir optiğe girdim ancak airoptix markaya 145 lira diyor , lensmarkette 89.90. bende bu siteden alayım dedim ancak ;

Sph(pwr) değerini bulamadım bir türlü. Receteyi aşağıya ekliyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bir diğer sorumda doktor reçeteyi yazarken 2.75 lens yok 2.25 yazdım dedi. Tuhafıma gitti ama o an bişey de demedim. Bu doğru bir şey mi sizce :) *** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler ***

• İlk defa lens denedim. Göze zararlı olduğu açık ama yararı (düzgün görmeyi sağlaması) zararından daha fazla bence. Ve gözlük alternatifi olacak kadar gelişmemişler daha. Lensoptik ten aldım indirimli diye yanında hediye de verdiler. Hizmetlerinden memnun kaldım ama ilk alışverişim o yüzden karşılaştırma yapamamıyorum.

Lens kullanmayı tavsiye eder miyim? Evet.
    Lensoptik'ten alışverişi tavsiye eder miyim? Evet.
  • 
Sayfa: önceki 260261262263264
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.