Şimdi Ara

*** Lens Kullananlar , Almak İsteyenler ve Tavsiyeler *** (233. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.676
Cevap
112
Favori
659.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fell on Black Days F kullanıcısına yanıt
    Mutlaka çıkarılması gerekir. Ben bir kere duş alırken unutmuşum, duştan çıktıktan sonra aklıma geldi
  • Kötüymüş o sağ olasın, bir şey olmuş muydu?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fell on Black Days F kullanıcısına yanıt
    Çıktıktan sonra lensi hemen solüsyonuna koydum birkaç gün sonra tekrar kullanmaya başladım, ama siz sakın denemeyin lensin ömrü kısalır ve göz sağlığı açısından sağlıksızdır.
  • Ben 3 yil önce lens kullaniyordum. Bahar alerjim vardi. Gözlerim Inanilmaz yaşariyordu. Dişariya çikamaz hale gelince biraktim.
    Tekrar kullanacağim galiba. Gözlukle olmuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaklaşık 8 yıldır lens kullanıyorum , ne denize ne duşa nede havuza girerken çıkartmadım ama havuza girerken klor dan dolayı çıkartmanızı tavsiye ederim havuz suyu çok zarar veriyor lens'e , denizde de paletle deniz gözlüksüz yüzerken suyun altında gözünüzü açmayın çok hızlı gittiğiniz için lensler çıkıyor bi kere suya net görerek daldım çıktığımda hiç bişey göremiyordum J&J Oasys öneririm marka ve model olarak da hava alan nadir lenslerdendir , gerçi son zamanlarda bir araştırma yapmadım belki yeni modeller çıkmıştır ama hangi doktora sorduysam hep Oasys önerdi bende göz kuruluğuda olduğu için diğerlerinde hiç rahat edemedim en rahatı Oasys

• mfk86 kullanıcısına yanıt
    hocam hangi solüsyonu kullanıyorsunuz acaba, bende oasys kullanıyorum ama acayip kuruluk yapıyor diğer markaları denesem onlarda aynı şeyi yaparmı
  • Solüsyon değişiklik yapabilir ben solo care kullanıyordum gerçekten çok güzeldi ama üretimden kalkmış maalesef şimdi opti free express kullanıyorum fena değil o da ama solo care bir başkaydı :)
  • Birşey sormak istiyorum.Aylık lensler var mesela.Ben haftada 1 gün kullanacağım sadece diğer günler kullanmayacagım.Bu durumda ayda 4 gün takmış olacağım.

Yine de bu lensin ömrü 1 aylık mıdır? Kullanıma bağlı mı yani? Eğer oylese bir lensi birkaç ay kullanabileceğim anlamına geliyorda o yuzden bilgi almak istedim.
  • Atesbaz A kullanıcısına yanıt
    Hayır kullanım ömrü 1 aylık günlük lens alırsanız daha karlı olabilir sizin için hemde daha sağlıklı olur. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Hayır kullanım ömrü 1 aylık günlük lens alırsanız daha karlı olabilir sizin için hemde daha sağlıklı olur. :)

tam anlamadım biraz açabilir misiniz?
  • Atesbaz A kullanıcısına yanıt
    Şimdi siz aylık bir lensi 4 gün de kullansanız 30 günde kullansanız onun ömrü 1 aylıktır 1 ay dolunca atıp yenisini takmanız gerekir. Öbür türlü ayda 3-4 kere lens kullanacaksanız günlük lenslerden alın işiniz olduğu zaman lensi takarsınız akşam çöpe atarsınız .
  • quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

kesinlikle aylık lensleri 6 günü geçirmeyin. gözleriniz oksijensiz kalır. ciddi problemler yaşayabilirsiniz.
    ben air optix for astigmatism kullanıyorum. sağ gözüm 0.25 sol gozum 1.50.bu benim gözlük numaralarım lenste numaralar daha farklı.
    sol gözümün lensinin kutusunda pwr-0.00 cyl -1.25 axis 070 sağ gözümün lensinin kutusunda pwr-0.50 bc8.6 dia 14.2 yazıyor.
    iki ayrı kutu almak durumunda kaldım.6 ay sure ile her ay değiştirerek kullanıyorum.kesinlikle gözümde her hangi bişey hissetmiyorum sanki bu benim gözlerimmiş gibi. benim gibi üni. öğrencileri için bu lens kullanmak çok ideal.çünkü gece geç saatlere kadar çalışıp heran nerede gece kalacagınız belli olmuyorsa aylık lensleri kullanın derim.cıkartma derdiniz olmuyor.lensi icat edenlerden allah razı olsun

not: ilk üç gün oldukça zorlanacaksınız. kolay değil gözünüze yabancı bir cisim koyuyorsunuz yanma sulanma vb. gibi sıkıntılar yaşıyorsunuz.ama sonra alısacaksınız ve vazgecemiceksiniz verilen paraya değer. ben bunu rakıyla biraya benzetiyorum. bira gözlük rakı ise lens. bira tambir hamallık rakı ise tam bir zevk!hayattan zevk alma

Rakı ve bira örneğine bayıldım :) evet lens büyük rahatlık. Bi de benim de astigmatım var. astigmatlar için lensler olduğunu duyana kadar gözlükle idare etmiştim ama şimdi lens kullanıyorum. Acuvue'un astigmatizm için olanından. İyi geldi bana bu lens.

• quote:

Orijinalden alıntı: ucanspagetticanavari

quote:

Orijinalden alıntı: shakircan

kesinlikle aylık lensleri 6 günü geçirmeyin. gözleriniz oksijensiz kalır. ciddi problemler yaşayabilirsiniz.
    ben air optix for astigmatism kullanıyorum. sağ gözüm 0.25 sol gozum 1.50.bu benim gözlük numaralarım lenste numaralar daha farklı.
    sol gözümün lensinin kutusunda pwr-0.00 cyl -1.25 axis 070 sağ gözümün lensinin kutusunda pwr-0.50 bc8.6 dia 14.2 yazıyor.
    iki ayrı kutu almak durumunda kaldım.6 ay sure ile her ay değiştirerek kullanıyorum.kesinlikle gözümde her hangi bişey hissetmiyorum sanki bu benim gözlerimmiş gibi. benim gibi üni. öğrencileri için bu lens kullanmak çok ideal.çünkü gece geç saatlere kadar çalışıp heran nerede gece kalacagınız belli olmuyorsa aylık lensleri kullanın derim.cıkartma derdiniz olmuyor.lensi icat edenlerden allah razı olsun

not: ilk üç gün oldukça zorlanacaksınız. kolay değil gözünüze yabancı bir cisim koyuyorsunuz yanma sulanma vb. gibi sıkıntılar yaşıyorsunuz.ama sonra alısacaksınız ve vazgecemiceksiniz verilen paraya değer. ben bunu rakıyla biraya benzetiyorum. bira gözlük rakı ise lens. bira tambir hamallık rakı ise tam bir zevk!hayattan zevk alma

Rakı ve bira örneğine bayıldım :) evet lens büyük rahatlık. Bi de benim de astigmatım var. astigmatlar için lensler olduğunu duyana kadar gözlükle idare etmiştim ama şimdi lens kullanıyorum. Acuvue'un astigmatizm için olanından. İyi geldi bana bu lens.

foruma ilk attığım mesajımı alıntı yapmışsın kardeşim helal olsun sana valla

• shakircan kullanıcısına yanıt
    ne demek kardeşim her zaman ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: flat_kil

Şimdi siz aylık bir lensi 4 gün de kullansanız 30 günde kullansanız onun ömrü 1 aylıktır 1 ay dolunca atıp yenisini takmanız gerekir. Öbür türlü ayda 3-4 kere lens kullanacaksanız günlük lenslerden alın işiniz olduğu zaman lensi takarsınız akşam çöpe atarsınız .

3 aylık lensi (yani 3x1aylık) 8 ay falan kullandığımı bilirim, gözle görülür bir zararı yok ama biyolojik elbette bir zararı vardır..

Numara büyütmüyor. Son 1.5 senedir numaram sabit
  • Son mesajları okuyorumda arkadaşlar baya abartmış. duşa girerken çıkar havuza girerken denize girerken çıkar.

tamam havuz ve denizde çıakrılması gerekir, ama gözünüz açık banyo yapmıyorsanız ne gerek var çıkarmaya. Ben 4 senedir lens kullanıyorum öncesinde de 3 sene gözlük kullandım. Ama gerçekten gerek yok bu kadar stres yapmaya, denizde ve havuzda da takıyorum ama deniz gözlüğü ile elbette, deniz gözlüğü olmadan gözümü açmıyorum suyun altında kesinlikle.

Benim lens ile yaşadığım tek sıkıntı, bazen takarken düşürüyorum ve bulması gerçekten zor oluyor, 10 dakika falan aradığımı hatırlıyorum sonrasında solüsyon ile 5-10 saniye temizleyip gözüme takıyorum.

2 sene once 1 günlük deniz tatili yapıcaz diye evden çımıştık, bende solüsyonumu almadım. Ama orda kalmamız gerekti ve solüsyon yoktu. İlk defa başıma gelmişti kuzenimi aradım lensle mi yatıyım suyun içine mi koyuyum dedim, çay bardağının içine azıcık tükür ve lensleri onun içine koy dedi en başta kafa buluyor sandım ama cidden varmış böyle birşey.

Son olarak da lens ile yatmakdan bahsediyim. 12 saatlik otobüs yolculuğumda lens ile uyumuştum 1-2 saat uyandığımda gözümü 5-10 saniye açamamıştım biraz ağlamam gerekti lensin ıslanması için. Sonra başka bir lense geçtim, 1-2 gece gözümde kaldı ve yokmuş gibi. Ama doktorların tavsiyesi iki hafta gözde kalabilen lensler varmış, onları bile kullanırken en fazla 2-3 güün takın diyorlar.

Saygılarımla

• quote:

Orijinalden alıntı: DevrimSeven60

Son mesajları okuyorumda arkadaşlar baya abartmış. duşa girerken çıkar havuza girerken denize girerken çıkar.

tamam havuz ve denizde çıakrılması gerekir, ama gözünüz açık banyo yapmıyorsanız ne gerek var çıkarmaya. Ben 4 senedir lens kullanıyorum öncesinde de 3 sene gözlük kullandım. Ama gerçekten gerek yok bu kadar stres yapmaya, denizde ve havuzda da takıyorum ama deniz gözlüğü ile elbette, deniz gözlüğü olmadan gözümü açmıyorum suyun altında kesinlikle.

Benim lens ile yaşadığım tek sıkıntı, bazen takarken düşürüyorum ve bulması gerçekten zor oluyor, 10 dakika falan aradığımı hatırlıyorum sonrasında solüsyon ile 5-10 saniye temizleyip gözüme takıyorum.

2 sene once 1 günlük deniz tatili yapıcaz diye evden çımıştık, bende solüsyonumu almadım. Ama orda kalmamız gerekti ve solüsyon yoktu. İlk defa başıma gelmişti kuzenimi aradım lensle mi yatıyım suyun içine mi koyuyum dedim, çay bardağının içine azıcık tükür ve lensleri onun içine koy dedi en başta kafa buluyor sandım ama cidden varmış böyle birşey.

Son olarak da lens ile yatmakdan bahsediyim. 12 saatlik otobüs yolculuğumda lens ile uyumuştum 1-2 saat uyandığımda gözümü 5-10 saniye açamamıştım biraz ağlamam gerekti lensin ıslanması için. Sonra başka bir lense geçtim, 1-2 gece gözümde kaldı ve yokmuş gibi. Ama doktorların tavsiyesi iki hafta gözde kalabilen lensler varmış, onları bile kullanırken en fazla 2-3 güün takın diyorlar.

Saygılarımla

sonraki aldıgınız memnun kaldıgınız lensin markası nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Atesbaz

quote:

Son mesajları okuyorumda arkadaşlar baya abartmış. duşa girerken çıkar havuza girerken denize girerken çıkar.

Saygılarımla

Acuave oasys

Yazim.hatasi olabilir. Lens market.comdan 60a aliyorum her aldigimda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Atesbaz

quote:

Saygılarımla

Acuave oasys

Yazim.hatasi olabilir. Lens market.comdan 60a aliyorum her aldigimda

bana günlük lens önerdiler çünkü ben sürekli takmayacagım.Bu markanın günlük kullan-at olan modeli var mı? bulamadım ben

• arkadaşlar herkes kullandığı lens ve solüsyonları yazabilirmi, bende biotrue çok kuruluk yapıyorda.
  • 
Sayfa: önceki 231232233234235
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.