Şimdi Ara

_ LENS _ Konusu, Bakarmısınız, Takarmısınız ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
5.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende ezelden berı ınandıramadım 1.sı gozlerımın lens olmadıgına 2.sı de kaslarımı almadıgıma tanıyan tanımayan ılla bı kez olsun soruyor emın olmak ıcın , olsa bı dert olmasa bı dert

bu arada gozler 1.25 uzak ve seffaf lens takıyorum , kısmetse yazın calısıp ekım gıbı felan lazerle cızdırıcem ıns bı aksılık cıkmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pércussionist -- 14 Mart 2009; 23:48:19 >
  • Benim gözler sol 2 miyom astıgmat sağ 3.5 miyop atigmat.
    Lens takmak istiyordum ama astigmata olmuyormuş.Olanlada çok pahalıymış.
    Gözlük kullanıyorum babamın kurumu sağ olsun alırken 300 liralık gözlüğe 30 lira verdik.Garentisi var herşey için.
    Dışarıda yürüken filan takmıyorum.Birşey göreceğim zaman bir yere bakacağım zamanlarda takıyorum (pc,okuma vs)

Saçlar açık kumral ten buğday hafif sarımtırak ela lens nasıl dururdu acaba.Annemin gözleri ela keşke benimkide öyle olsaydı
  • quote:

Orjinalden alıntı: TurkishFist

Benim gözler sol 2 miyom astıgmat sağ 3.5 miyop atigmat.
    Lens takmak istiyordum ama astigmata olmuyormuş.Olanlada çok pahalıymış.
    Gözlük kullanıyorum babamın kurumu sağ olsun alırken 300 liralık gözlüğe 30 lira verdik.Garentisi var herşey için.
    Dışarıda yürüken filan takmıyorum.Birşey göreceğim zaman bir yere bakacağım zamanlarda takıyorum (pc,okuma vs)

Saçlar açık kumral ten buğday hafif sarımtırak ela lens nasıl dururdu acaba.Annemin gözleri ela keşke benimkide öyle olsaydı

O kadarda pahalı değil.
    Ben yakşalık 2 senedir lens kullanıyorum ve izlenimlerim şunlar...
    Şimdi arkadaşlar demişlerki renkli lensler cok belli oluyor bir evet bir de hayır diyicem size bu da şundan kaynaklanıyor .Şimdi aldığınız 40 tllik bir lens tabikide ben lensim der,dandiğim der ,kalitesizim der karşınızdakide gözlern lens mi diye sorar tabikide.
    Kaliteli bir lensi kimse anlıyamaz 10 cm yakından bakmadıkca birde gözlere uyması lzm lensin mavinin ya dayeşilin tonlarından kendi gözünüze en uygun hangisiyse onu alıcaksınız...

Şuan seffaf kulanıyorum .

• Hımm.. renksiz lensler için önemli bilgiler verilmiş. UP layayaım da bi kaç yüz kişi daa okusun..
  • yıllarca gözlük 3 senedir lens kullanıyorum. lenste 2.25 miyop olarak birçok marka kullandım ama ne zamanki arkadaşımın 1 yıl önce verdiği markayı biomedics 55 i hatırladım ona hala şükrederim. biomedics 55 harika bir lens. hiç hiissetmiyorsun. arkadaşım 15 gün çıkarmıyordu fakat siz her akşam çıkarın...
    bir kutu aslında rahat 1 yıl gidiyor temiz kullanırsan. kutusuda 35 tl nette...
    ameliyat için geçen hafta muayenede bahçelievler medical park mayıs sonunua kadar iki göze 250 euro alıyor. ama ben bir süre daha lens takacağım... doktorların geçmişini araştırdım. biri 50000 ameliat yapmış. karar sizin... yaptıran olursa yazsın...
  • Bende Takıyorum Freshlook Hareli Yeşil. Gayet Memnunum.
  • Bende lens kullanıyorum ama renkli değil.Gözlük derdinden sonra çok rahat ettim birdaha zorunlu kalmadıkça gözlük takmamayı düşünüyorum...Her lens insanın gözünda sırıtır gibi durmuyor benim kullandığım lenste tam oturuyor gözüme öyle anormal bir görüntü durumu olmuyor.Göze uyumuna bağlı sanırım o olay.

Renk olayına gelince gözüm bozuk olmasaydı sadece renk için asla kullanmazdım.Gözünün rengine bakıp yanaşan kızdan da hayır gelmez.Sevgiliminde renkli göz olmamasını tercih ederim gözleri renkli olan kızların %90 ının havasından geçilmiyor.
  • Şeffaf gözlü kızla yokki kardeş:)

lens estetik bir olay zaten. ama gözlüktende bıkanlar için süper bir materyal...
  • Bende bu hafta alacağım bakalım alışmak oldukça zor olacak gibi gerçi gözlüğe de hiç alışamadıydım
  • kömür gibiy,m çok şükür.
    gözlerim koyu kahverengi.
    siyah lens alsam nasıl durur acaba?
  • Miyop olduğum için lens takıyorum. Gözlükten çok daha rahat. Sorusu olan varsa cevaplayabilirim.

Renkli lens takar mıydım? Uğraşmaya değmez.
  • gaz geçirgen renkli lensler varmı ?
    tak çıkar tak çıkar rahatsız oluyo insan yav aldımı 1 ay gözümde kalsın istiyorum
    ayrıca çok yakından bakınca anlaşılıyo renkli lenste
  • quote:

Orjinalden alıntı: Permanent.

quote:

Orjinalden alıntı: bakidoruk

Lazer tedavisinden önce 2 yıl numaralı lens kullandım bir kişi bile farketmedi. İlk kullandığım markada gaz geçirgen özelliği yoktu sanırım gözümün rengi değişmişti biraz, sonraki aldığım marka gayet kullanışlıydı. Yalnız lensle gece uyumayın sabah çıkartması çok zor oluyor.

vay be neleri de varmış yalnız göz rengi nasıl değişebilir onu aklım almadı

Lazer tedavisi nasıldı ? Gözün şimdi nasıl ? Tavsiye edermisin ? Dostum aydınlat biraz bizi sürekli gözlük lensle olacak iş değil bu (en azından benim için)

18 yıl lens kullandım 2 ay önce lazer oldum çok memnunum. derecen kaç ona göre ayrıntılı bilgi vereyim.

• gözlerim zaten ela yeşili daha bol ama ben tam yeşil olmasını isterdim tabi

guneş ışıgında komple yeşil duruyo gerçi....

zaten gözlük takıyorum

lens yasak kullanamıyorum normal kosulda da takmazdım sanırım bilmiorum

gözlerim zaten renkli renksiz olsa istermiydim .... sanmıyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Trevor Jones

quote:

quote:

Orjinalden alıntı: bakidoruk

Lazer tedavisinden önce 2 yıl numaralı lens kullandım bir kişi bile farketmedi. İlk kullandığım markada gaz geçirgen özelliği yoktu sanırım gözümün rengi değişmişti biraz, sonraki aldığım marka gayet kullanışlıydı. Yalnız lensle gece uyumayın sabah çıkartması çok zor oluyor.

vay be neleri de varmış yalnız göz rengi nasıl değişebilir onu aklım almadı

Lazer tedavisi nasıldı ? Gözün şimdi nasıl ? Tavsiye edermisin ? Dostum aydınlat biraz bizi sürekli gözlük lensle olacak iş değil bu (en azından benim için)

18 yıl lens kullandım 2 ay önce lazer oldum çok memnunum. derecen kaç ona göre ayrıntılı bilgi vereyim.

Kağıtta yazan şu Uzak sağ 2.00 , sol 1.75 bunların başında birde - var ne anlama geliyorsa

• Eskiden gözlük kulalnırdım 2 yıldır şeffaf lens kullanıyorum.Çok memnunum.Özellikle spor yaparken çok iyi oluyor, gözlük derdinden kurtulduk.Hem gözlükten daha hesaplıya geliyor 2 yıldır aynı markayı kullanıyorum ''Acuvue 2 ''

Renkli almayı düşünüyorum.Şeffaf kadar rahat olurmu acaba?
  • Arkadaşlar ben Focus Visitint aylık lensi aldım,aldım ama sadece almakla kaldım takamadım.Yok olmuyor lens korneaya yaklaştımı istediğin kadar göz kapağını tut bir yolunu bulup kapanıyor lens yere düştü ,solüsyona attım ama takabileceğimi pek zannetmiyorum zaten onü yüzü birbirene karıştı lens çok yumuşak göz kapağına diyorum ''yav zarar marar gelmeyecek korkma aylardır beklediğin şey bu'' yok yok yok dinlemiyor meret zank kapanıyor lensi fırlatıyor.Bi daha bi daha deneyecem ama bu ön yüz meselesi kafamı karıştırdı yapışkan olan tarafımı korneaya takacağım yoksa diğer tarafımı .
  • quote:

Arkadaşlar ben Focus Visitint aylık lensi aldım,aldım ama sadece almakla kaldım takamadım.Yok olmuyor lens korneaya yaklaştımı istediğin kadar göz kapağını tut bir yolunu bulup kapanıyor lens yere düştü ,solüsyona attım ama takabileceğimi pek zannetmiyorum zaten onü yüzü birbirene karıştı lens çok yumuşak göz kapağına diyorum ''yav zarar marar gelmeyecek korkma aylardır beklediğin şey bu'' yok yok yok dinlemiyor meret zank kapanıyor lensi fırlatıyor.Bi daha bi daha deneyecem ama bu ön yüz meselesi kafamı karıştırdı yapışkan olan tarafımı korneaya takacağım yoksa diğer tarafımı .

Yapışkan taraf derken? Lensi parmağının ucuna koyduğunda kenarları kıvrık olmayacak düz olduğunda doğru tarafı takıyorsun demektir.

İlk başlarda gözün tepki verip hemen kapanması normal bir süre sonra çok kolay gelir.
    Aynasız bile takabilirsin. Ve devamlı uğraşma bence. 10-15 dk. takmaya çalış olmadı sonra ara ver tekrar dene.

• quote:

Orjinalden alıntı: Kutx

quote:

Arkadaşlar ben Focus Visitint aylık lensi aldım,aldım ama sadece almakla kaldım takamadım.Yok olmuyor lens korneaya yaklaştımı istediğin kadar göz kapağını tut bir yolunu bulup kapanıyor lens yere düştü ,solüsyona attım ama takabileceğimi pek zannetmiyorum zaten onü yüzü birbirene karıştı lens çok yumuşak göz kapağına diyorum ''yav zarar marar gelmeyecek korkma aylardır beklediğin şey bu'' yok yok yok dinlemiyor meret zank kapanıyor lensi fırlatıyor.Bi daha bi daha deneyecem ama bu ön yüz meselesi kafamı karıştırdı yapışkan olan tarafımı korneaya takacağım yoksa diğer tarafımı .

Yapışkan taraf derken? Lensi parmağının ucuna koyduğunda kenarları kıvrık olmayacak düz olduğunda doğru tarafı takıyorsun demektir.

İlk başlarda gözün tepki verip hemen kapanması normal bir süre sonra çok kolay gelir.
    Aynasız bile takabilirsin. Ve devamlı uğraşma bence. 10-15 dk. takmaya çalış olmadı sonra ara ver tekrar dene.

Şimdi lensin bir tarafı yapışkan yani parmağınıza anında geliyor diğer tarafını parmağımla alamıyorum lens sürekli kıvrılıyor,çok yumuşak şekil almıyor habire kıvrılıyor birbirine yapışıyor

• Oksijen geçirgenliği yüksek lensler varmış. Ben sarışınım, saçlarım da açık kahve, mavi mi yakışır yeşil mi?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.