Şimdi Ara

_ LENS _ Konusu, Bakarmısınız, Takarmısınız ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
0
Favori
5.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: Permanent.

quote:

Orjinalden alıntı: bakidoruk

Lazer tedavisinden önce 2 yıl numaralı lens kullandım bir kişi bile farketmedi. İlk kullandığım markada gaz geçirgen özelliği yoktu sanırım gözümün rengi değişmişti biraz, sonraki aldığım marka gayet kullanışlıydı. Yalnız lensle gece uyumayın sabah çıkartması çok zor oluyor.

vay be neleri de varmış yalnız göz rengi nasıl değişebilir onu aklım almadı

Lazer tedavisi nasıldı ? Gözün şimdi nasıl ? Tavsiye edermisin ? Dostum aydınlat biraz bizi sürekli gözlük lensle olacak iş değil bu (en azından benim için)

Gözümün beyaz kısmı renk tonu değiştirmişti daha koyu görünüyordu, doktor gaz geçişinin engellenmesinin neden olduğunu söylemişti ve ürünü değiştirmiştik.

Sol gözüm 0 numara sağ gözüm 4,75 numaraydı, doğuştan gelen bir problem ve küçük yaşlarda çözümlenmediği için kalıcı bir hasar olmuştu ve giderek kötüleşiyordu(tedavi olmasaydı ve lens kullanmasaydım gözüm kayacaktı). Lazerden sonra 1,25 e düştü ama görmeyi sağlayan pigmentler göz bozukluğundan dolayı beslenmediği için %80 görme kaybı oluştu. Eskiye nazaran net görüyorum ama.. Kesinlikle tavsiye edebileceğim bir tedavi, benden önceki çocuk operasyondan sonra görüyorum diyerek fırlamıştı. Tabi sakin olmak çok önemli, bu çocuğun gözünde tedavi sonrası herhangi bir belirti yoktu ama ben gözümü oynatıp durduğum için gözümün beyaz kısmı kan kırmızısına bürünmüştü ve iki gün çok acı çektim bir ay kadar sonrada gözüm normal rengine döndü.

• Ameliyat sırasında acı ne safhadaydı hocam

Bana bir arkadaşım izletti ameliyatı kıskaca alıyolar gözü yuvarlak bi dalga monte ediyolar.. Resmen bi garip oldum yani gözünü kırpma isteği insanı ilim ilim inletir yahu nasıl dayanacam bilmem ama 4 dakka için hayat boyu sağlam görmek işin ucunda olunca katlanmamak elde değil
  • bn orjinalimle iyiyim(yeşil)
    ama gözler bozuk sol0.75, sağ0.75
    gözlük alıcam galiba
  • Biri mavi biri kırmızı olmak üzere iki ışık vardı. Doktor mavi ışıktan gözünü ayırma dediyse de gözüme sürekli akıtılan sıvı nedeniyle ışığı kaybedip arama çalışmalarına girdiğim için gözüm sürekli oynadı. Kırmızı ışık ara ara yanıp yanıp sönerek gözünü çiziyor ve çizerken hareket ediyor. Biraz koku gelmişti burnuma ameliyat sırasında gözüm pişiyor zannetmiştim. Benden önceki tedavi olan çocuğu göz önüne alarak şunu söyleyebilirim, sakin olursan acı, kanlanma, kum hissi vs. gibi herhangi bir problem olmuyor.
  • Gözlük takmayı tercih ederim. Bana gözlük daha çok yakışıyor. Lensi de sevmem.

Lens takmak zorunda olsaydım şeffaf takardım. Gözlerimi beğenirler zaten
  • Arada böyle acıları da tatmak lazım tabi

Baki hocam değerli bilgi ve görüşlerin için teşekkür ederim.
  • arkadaşlar numaralı lensi bağkur karşılarmı bi bilgisi olan varsa cvp verebilirmi lütfen
  • @Permanent.

Rica ederim umarım yardımcı olabilmişimdir.

Arkadaşlar lens takmayı zor bir olay olarak görmeyin. Bünyenizin kabullenmediği haller dışında en fazla bir hafta içinde lens takma ve çıkarma uzmanı olursunuz.
  • quote:

@Permanent.

Arkadaşlar lens takmayı zor bir olay olarak görmeyin. Bünyenizin kabullenmediği haller dışında en fazla bir hafta içinde lens takma ve çıkarma uzmanı olursunuz.

Ben o yüzden takmam demedim. Gözüme kirpik bile kaçsa midem bulanır hemen hayaller kurmaya başlarım gözüme bıçak batarmış gibi ve deliririm. o yüzden lens takamam :S
  • quote:

Orjinalden alıntı: smd

quote:

@Permanent.

Ben o yüzden takmam demedim. Gözüme kirpik bile kaçsa midem bulanır hemen hayaller kurmaya başlarım gözüme bıçak batarmış gibi ve deliririm. o yüzden lens takamam :S

Böyle açıklasan daha bir hoş olurdu ne o laf Allah aşkına

• quote:

Orjinalden alıntı: Permanent.

quote:

quote:

@Permanent.

Böyle açıklasan daha bir hoş olurdu ne o laf Allah aşkına

Neyse boşluğuma gelmiş yazdım. Sildim

• quote:

Orjinalden alıntı: burglar08

arkadaşlar numaralı lensi bağkur karşılarmı bi bilgisi olan varsa cvp verebilirmi lütfen

Lens fantezidir..
    Hiçbir sgk karşılamaz..
  • Ya anlaşılma durumu insana göre değişir.
    Kız arkadaşım mavi kullanıyo arada bir,pekte farkedilmiyo lens olduğu.Şahsen ben bile ilk zamanlarda fark edememiştim :)
  • Bende 4-5 Aydan beri şeffaf lens kullanıyorum 3.00 miyopluk var malesef. Şeffaf lensleri fark etmek gerçekten çok zor.

Benim arkadaşlarımda Uzaktaki yazıları okumaya başlayınca anlamıştı lens kullandığımı.
  • şeffaf lensi farketmek gerçekten zor

arkadaşım işe girmişti orda göz kontrolüne girdi doktor farketmemiş gözünde lens olduğunu
  • quote:

Biri mavi biri kırmızı olmak üzere iki ışık vardı. Doktor mavi ışıktan gözünü ayırma dediyse de gözüme sürekli akıtılan sıvı nedeniyle ışığı kaybedip arama çalışmalarına girdiğim için gözüm sürekli oynadı. Kırmızı ışık ara ara yanıp yanıp sönerek gözünü çiziyor ve çizerken hareket ediyor. Biraz koku gelmişti burnuma ameliyat sırasında gözüm pişiyor zannetmiştim. Benden önceki tedavi olan çocuğu göz önüne alarak şunu söyleyebilirim, sakin olursan acı, kanlanma, kum hissi vs. gibi herhangi bir problem olmuyor.

Bende 2 ay öncesine kadar gözü çizdirmiştim aynen anlattıkların geçerli ama bendeki ışık kırmızı ve yeşil idi istanbul göz hastanesinde ameliyat oldum bayada güzel bi hastane .korneayı kaldırırlarken gözümde 2-3 saniyelik için görme kaybı oldu 2-3 saniye birşey göremedim çok tuhaf duyguydu.:) o sırada burnuma çok garip bi yanma kokusumu desem hani dişi dolgu yaparsın ya dişi oyarlar orda çıkan bi koku vardır öyle bi koku çıktı ben gayet sakindim durmadan gözüme sıvı boşaltıyoalrdı gözüm allah için pek boş kalmadı lazer güzel bi tedavi ama ileriki numaralarda 0 lanmıyor ne yazıkki.. Ha şunuda anlatayım ameliyata girmeden önce 1-2 hemşire göze damla damlattı birde bez ile sildiler ameliyata girmeden önce koşede ayna vardı baktımda 2 metre geriye sıçramıştım gözlerin yerinde 2 domates vardı sanki ateş gibi kırmızı olmuştu gözler kanlanmıştı... derler ya lazer çok kolay çizdir gözlükleri çıkar diyer gün saglam olsun öyle değil 1-2 aydır damla kullanıyorum

• arkadaşlar lens takılırken parmağın göze teması oluyor mu acaba ?
    eğer olmuyorsa düşünebilirim aslında. çünkü ssk 0.50 artmadığı için çerçeve ve cam karşılamıyor. mecbur para bayılıp almam gerekiyor
  • quote:

arkadaşlar lens takılırken parmağın göze teması oluyor mu acaba ?
    eğer olmuyorsa düşünebilirim aslında. çünkü ssk 0.50 artmadığı için çerçeve ve cam karşılamıyor. mecbur para bayılıp almam gerekiyor
  • quote:

quote:

hayır lens takarken parmagın gözüne dokunmuyor sadice lens dokunuyo gözüne oda yumuşak oldugu için hissetmiyosun bile.. benimki nedense her taktıgımda "pıırrtt" diye bi ses çıkartıyo ordan anlıyorum taktıgımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PatlıcanMusakka -- 14 Mart 2009; 22:49:41 >

• quote:

quote:

oluyor tabiki.ama abartılacak birşey yok.ilk 3 gün zorlanırsın sonrası kolay.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.