Şimdi Ara

Lens Fırsatları (Ana Konu) gözlük sevmeyenler içeri :) (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
752
Cevap
145
Favori
78.193
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Büyük bir şehir değil. Normal devlet hastanesine gidip danışmadan sıra aldım. Doktora lens almak istediğimi söyledim, o da direk ölçüp verdi numarayı. Hatta ben aldıktan sonra da doktora geri gittim ilk lensimi o taktı. Her hastane vermiyor olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hesapmakinesi01 kullanıcısına yanıt
    Vermeyenler vardır belki ama devlet hastaneleri lens numarası verir hocam.
  • Ben bi araştırıp, randevu alıp tekrar gideyim o zaman başka hastaneye

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Reçete gerekmeden lens alabileceğim bi site varmı 1 ay önce reçete almıştım ama bulamıyorum şimdi tekrardanda gitmek istemiyorum varsa site özelden yazabilir misiniz?

• Arkadaşlar solüsyon alacam Acuvue oasys kullanıyorum sap göz toric sol göz normal olmak üzere. Hangi solüsyonu önerirsiniz bu aralar indirim mevcut mudur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: shalom

Vermeyenler vardır belki ama devlet hastaneleri lens numarası verir hocam.
    ben daha yeni gittim eğitim ve araştırma hastanesine yönlendirdiler. Bilginiz olsun.
  • Arkadaşlar 2.75 / 0.75 Sol 1.50 / 0.75 Sağ lens kullanıyorum.

Toric lens olduğu için her markada lens bulamıyorum.

Yanma oluyor, kaşınma oluyor. Batma daha az oluyor. Kullandığım lensler:

Acuvue OASYS for ASTIGMATISM (Herkes tarafından çok sevilen lens)

SofLens for Astigmatism

Bir ara da günlük lens kullandım, onlar daha rahattı. Ama günlük lenslerde bu numarada bulamıyorum.

Özellikle yazın çok kullanıyorum, numaralı güneş gözlüğü ile optik gözlüğü çıkar tak yapmamak için.
  • ofamof kullanıcısına yanıt
    Biofinity Coopervision Toric öneririm. Bence en iyisi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ofamof

Arkadaşlar 2.75 / 0.75 Sol 1.50 / 0.75 Sağ lens kullanıyorum.

Toric lens olduğu için her markada lens bulamıyorum.

Yanma oluyor, kaşınma oluyor. Batma daha az oluyor. Kullandığım lensler:

Acuvue OASYS for ASTIGMATISM (Herkes tarafından çok sevilen lens)

SofLens for Astigmatism

Bir ara da günlük lens kullandım, onlar daha rahattı. Ama günlük lenslerde bu numarada bulamıyorum.

Özellikle yazın çok kullanıyorum, numaralı güneş gözlüğü ile optik gözlüğü çıkar tak yapmamak için.
    1.75 ve 1.25 astigmat değerlerim var ama lenslerimi torik değil normal alıyorum hem daha konforlu hem de daha uyguna geliyor. Netlik değişmiyor, birçok arkadaşıma da tavsiye ettim onlar da bana katıldı

• Lens almak için illa rapor mu lazım? Optikçiler kendileri ölçüp veremiyor mu?

• braveheartgs43 kullanıcısına yanıt
    İlk defa alıyorsan gitmen gerekiyor ölçtürmen için lensi ona göre veriyorlar diye biliyorum çünkü.
  • eray.0636 E kullanıcısına yanıt
    lensevinden alıyorum ben reçete istemiyorlar müşteriye de gerçekten değer veriyorlar çok memnunum.
  • ecanbjk E kullanıcısına yanıt
    Daha önce aldım ve yine de belki astigmat değerlerinde falan değişiklik varsa ona göre düzenleme yaptırırız diye düşündüm

• quote:

Orijinalden alıntı: DallasPage

1.75 ve 1.25 astigmat değerlerim var ama lenslerimi torik değil normal alıyorum hem daha konforlu hem de daha uyguna geliyor. Netlik değişmiyor, birçok arkadaşıma da tavsiye ettim onlar da bana katıldı

Alıntıları Göster
    Hocam bu dediğin şekilde normal lens alırsan astigmatını seçemezsin ki zaten. Normal lensler Miyop/Hipermetrop için olanlar. Toric lensler astigmat için üretilen lensler oluyor. Astigmatı benim gibi yüksek olan arkadaşlar Toric kullanmak zorunda ki hem miyop hem astigmat değerini girebilesin satın alırken. Bu değerlerde astigmatın varken nasıl normal lens siparişi veriyorsun çok anlamadım açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: alprkrl

Hocam bu dediğin şekilde normal lens alırsan astigmatını seçemezsin ki zaten. Normal lensler Miyop/Hipermetrop için olanlar. Toric lensler astigmat için üretilen lensler oluyor. Astigmatı benim gibi yüksek olan arkadaşlar Toric kullanmak zorunda ki hem miyop hem astigmat değerini girebilesin satın alırken. Bu değerlerde astigmatın varken nasıl normal lens siparişi veriyorsun çok anlamadım açıkçası.

Alıntıları Göster
    Ben de anlamadım. Ama oluyor netlik aynı

• DallasPage kullanıcısına yanıt
    hocam netlik şöyledir ince ayrıntılarda fark ediyor astigmat kitap okurken uzaktan bir yazı okurken dikkat edin ikisi arasındaki farkı anlarsınız hocamın dediği gibi 1.25 astigmatım vardı astigmatsız kullandım birkaç ay lens çok fark etmiyor gibi ama astigmatlı takınca kalite farkını anlıyorsunuz.Gözünüz rahatsa kullanın çok şey olmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrl

Alıntıları Göster
    Katılıyorum hocam, çok mantıklı gelmedi bana da.
  • arkadaşlar yurt dışından sipariş veren var mı . trdeki firmalar tedarik edemiyor . sipariş 2 ay geçti gelemedi bir türlü.yurt dışı nereden verilir tecrübe eden var mı ?
  • can-er C kullanıcısına yanıt

Aldığın yere göre değişir. Güvenilir siteler zaten senden reçete istiyor artık zorunlu

• ahmetsoul kullanıcısına yanıt

ben lensoptikal den alıyorum 4-6 hafta arası geliyor en geç

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.