Şimdi Ara

Lenovo z710 Nasildir??? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
4
Favori
33.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • En iyisi vatan a gidip kurcalayıp buraya dogrusunu yazmak sanırım, yapabilecek var mı :D

Bir de HDD için 1TB SSHD yazıyor, o bana biraz çarpıtma gibi geldi, acaba 1 TB HD (8 GB SSHD) entegre bir sistem midir yoksa bütün 1TB hd SSD midir?
  • Arkadaslar aciklama yapiyim merak ettiginiz konularda. Vatan'in internet sitesindeki ekran cozunurlugu bilgisini guncelleten sanirim benim. 1366*768'in 17 inc ekran icin dusuk oldugunu ve hatali yazmis olabileceklerine dair bir mail attim. Ilgileneceklerini soyledir. Ertesi gun 1600*900 olarak degismisti. Ama ben gene de guvenemeyip dun aksam is cikisi Ankara Umitkoy Vatan'a ugradim. Teshir urununu yeni cikarmislardi kutudan. Ilk kurulumunu ben yaptim. Kurulum tamamlanirken yanima satis elemani da geldi. Beraber cozunurlugu kontrol ettik. 1600*900 idi. Hatta fiyat etiketinde bile 1366*768 yaziyordu. Gorevli merkezden gelen bilgiyle yanlis yazilmis dedi. Sonra ben 2. HD slotu sordugum icin beraber kasasini actik. Maalesef 2. HD slotu yok. RAM'ler 2x4 seklinde. Uzerindeki HD'in de 8 GB SSD iceren hibrid HD oldugunu soyledi gorevli. Ben bizzat kontrol etmedim.

Performans konusunda bir inceleme yapamadim ama kasasini genel olarak begendigimi ifade etmeliyim.

Bununla beraber asagidaki iki model arasinda kararsiz durumdayim. Vatan'in bir dahaki %30 indiriminde bu ucunden birini alacagim.

Alirken RAM upgrade'i yaparak buhttp://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/lenovo-59-391086-g710-notebook-core-i5-25ghz-4gb-500-sshd-173-2gb--w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=69295

Ya da buhttp://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/acer-v3-772g-5420121tmamm-v3-772g-notebook-core-i5-25ghz-12gb-1tb-173-2gb--w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=69022

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme1939 -- 22 Kasım 2013; 18:49:54 >

• quote:

Orijinalden alıntı: deneme1939

Arkadaslar aciklama yapiyim merak ettiginiz konularda. Vatan'in internet sitesindeki ekran cozunurlugu bilgisini guncelleten sanirim benim. 1366*768'in 17 inc ekran icin dusuk oldugunu ve hatali yazmis olabileceklerine dair bir mail attim. Ilgileneceklerini soyledir. Ertesi gun 1600*900 olarak degismisti. Ama ben gene de guvenemeyip dun aksam is cikisi Ankara Umitkoy Vatan'a ugradim. Teshir urununu yeni cikarmislardi kutudan. Ilk kurulumunu ben yaptim. Kurulum tamamlanirken yanima satis elemani da geldi. Beraber cozunurlugu kontrol ettik. 1600*900 idi. Hatta fiyat etiketinde bile 1366*768 yaziyordu. Gorevli merkezden gelen bilgiyle yanlis yazilmis dedi. Sonra ben 2. HD slotu sordugum icin beraber kasasini actik. Maalesef 2. HD slotu yok. RAM'ler 2x4 seklinde. Uzerindeki HD'in de 8 GB SSD iceren hibrid HD oldugunu soyledi gorevli. Ben bizzat kontrol etmedim.

Performans konusunda bir inceleme yapamadim ama kasasini genel olarak begendigimi ifade etmeliyim.

Bununla beraber asagidaki iki model arasinda kararsiz durumdayim. Vatan'in bir dahaki %30 indiriminde birini alacagim.

Alirken RAM upgrade'i yaparak buhttp://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/lenovo-59-391086-g710-notebook-core-i5-25ghz-4gb-500-sshd-173-2gb--w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=69295

Ya da buhttp://www.vatanbilgisayar.com/Notebook-Netbook-Tablet/acer-v3-772g-5420121tmamm-v3-772g-notebook-core-i5-25ghz-12gb-1tb-173-2gb--w8-tasinabilir-bilgisayar/productdetails.aspx?I_ID=69022

Ekran öyle kötü gelmiyordu değil mi hocam kasıntı durmuyordu yani bir de çözünürlük o kadar da önemli bilmediğim için soruyorum .

• Yanlış yazılmıştır bu modellerde mesela g780 modelinde 1600x90'dü kaldıki 17'' ekranda 1366x768 çözünürlülüğe raslamadım en düşük dediğim çözünürlülüktü bu her markada aynıydı.Sitesinde yanlış olabilir
  • Yarın vatan bilgisayardan z710 modelini almayı düşünüyorum. Bu modeldeki işlemci(4702MQ) oyunlarda nasıl performans gösterir?
    Bir de ekran kartı (NV GT740M) 128 bittir değil mi, eğer 64 bit ise almaya değer mi?
    Son olarak vatanın sitesinde bağlantı özelliklerinde bluetoothu gösteriyor ancak wi-fi göstermiyor bu cihazda wi-fi olmama gibi bir durum olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Yanlış yazılmıştır bu modellerde mesela g780 modelinde 1600x90'dü kaldıki 17'' ekranda 1366x768 çözünürlülüğe raslamadım en düşük dediğim çözünürlülüktü bu her markada aynıydı.Sitesinde yanlış olabilir

Endişem ekrandan yana, geçen sene bu aylarda de G780 modelini almıştım. O da 17 inç 1600x900 çözünürlükteydi ekran yönünden tam bir hayal kırıklığı yaşamış ve ürünü iade etmiştim. Umarım aynı paneli kullanmamışlardır.
  • H.B.V kullanıcısına yanıt
    Baktigim kisa sure icerisinde pek kotu gelmedi bana. Cozunurluk de bence yeterli. Ekran cozunurlugu konusunda bakmaniz gereken deger PPI (pixels per inch). Goruntu netligine cozunurlugun etkisini belirten tek rakam budur. (Goruntu kalitesi konusunda pek cok baska faktor de var tabii ki ama bu sadece cozunurluk ile ilgili bir metrik) Piyasada en cok satilan 15.6 inch 1366*768 ekranlar icin PPI degeri 100 oluyor. Bunun ekrani (1600x900 @ 17.3 inch) 106 PPI oluyor. Yani genel notebook ortalamasinin uzerinde. Tabii ki 1920*1080 (127 PPI) olsa daha iyiydi ama o da sizin zevkinize kalmis.

Hesaba buradan bakabilirsiniz:http://members.ping.de/~sven/dpi.html
  • sfenks62 kullanıcısına yanıt
    Oyun performansi icin islemciyi cok dert etmeyin, asil bakmaniz gereken ekran karti. Aletin uzerindeki islemci gayet yeterli. Ekran kartini arastirmak lazim. Detaylarini bilemiyorum. Wi-fi kesinlille vardir. Olmamasi soz konusu olamaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sfenks62

Yarın vatan bilgisayardan z710 modelini almayı düşünüyorum. Bu modeldeki işlemci(4702MQ) oyunlarda nasıl performans gösterir?
    Bir de ekran kartı (NV GT740M) 128 bittir değil mi, eğer 64 bit ise almaya değer mi?
    Son olarak vatanın sitesinde bağlantı özelliklerinde bluetoothu gösteriyor ancak wi-fi göstermiyor bu cihazda wi-fi olmama gibi bir durum olabilir mi?

Büyük olasılıkla 64 bit. 740m ler de 128 bit bildiğim kadarı ile yok.

http://www.techpowerup.com/gpudb/2299/geforce-gt-740m.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi proteo -- 22 Kasım 2013; 19:08:26 >

• quote:

Oyun performansi icin islemciyi cok dert etmeyin, asil bakmaniz gereken ekran karti. Aletin uzerindeki islemci gayet yeterli. Ekran kartini arastirmak lazim. Detaylarini bilemiyorum. Wi-fi kesinlille vardir. Olmamasi soz konusu olamaz.

Ekran kartı fena değil hatta iyi bile diyebiliriz notebook'a ve bu fiyata göre oldukça iyi. Ben bir tek 64 bit-128 bit olayına takıldım. Ürünü aldıktan sonra çok vasat bir performans alıp pişman olmak istemiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: proteo

quote:

Orijinalden alıntı: Cengaver53

Yanlış yazılmıştır bu modellerde mesela g780 modelinde 1600x90'dü kaldıki 17'' ekranda 1366x768 çözünürlülüğe raslamadım en düşük dediğim çözünürlülüktü bu her markada aynıydı.Sitesinde yanlış olabilir

Endişem ekrandan yana, geçen sene bu aylarda de G780 modelini almıştım. O da 17 inç 1600x900 çözünürlükteydi ekran yönünden tam bir hayal kırıklığı yaşamış ve ürünü iade etmiştim. Umarım aynı paneli kullanmamışlardır.

bende incelediğimde panel kalitesini hiç ama hiç beğenmedim... hemen yanında acer duruyordu cam gibiydi.... endişelenmekte haklısınız kullanılan panel oldukça vasat.... fiyattan belli değilmi... iyi panel iyi donanım olsa fiyat 3000TL ler civarında olur.... ne kadar ekmek o kadar köfte...

• Ekran karti 745m olmasi lazim degil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartı 64 bit olsa bile oldukça iyi performans verir forumlarda diğer konulara bakarsanız yeni lenovo'ların çoğu 740m ve inceleyenler var. Z510,V580C(bir arkadaşımda var mafia2'yi en yüksek ayarlarda oynayabiliyodu),Z500 bu konularda 740m'den bahsediyolar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Melankolia34

Lenevo z510 var bak istersen

Ekran kartı gt740 olanları mı?
  • quote:

Arkadaslar aciklama yapiyim merak ettiginiz konularda. Vatan'in internet sitesindeki ekran cozunurlugu bilgisini guncelleten sanirim benim. 1366*768'in 17 inc ekran icin dusuk oldugunu ve hatali yazmis olabileceklerine dair bir mail attim. Ilgileneceklerini soyledir. Ertesi gun 1600*900 olarak degismisti. Ama ben gene de guvenemeyip dun aksam is cikisi Ankara Umitkoy Vatan'a ugradim. Teshir urununu yeni cikarmislardi kutudan. Ilk kurulumunu ben yaptim. Kurulum tamamlanirken yanima satis elemani da geldi. Beraber cozunurlugu kontrol ettik. 1600*900 idi. Hatta fiyat etiketinde bile 1366*768 yaziyordu. Gorevli merkezden gelen bilgiyle yanlis yazilmis dedi. Sonra ben 2. HD slotu sordugum icin beraber kasasini actik. Maalesef 2. HD slotu yok. RAM'ler 2x4 seklinde. Uzerindeki HD'in de 8 GB SSD iceren hibrid HD oldugunu soyledi gorevli. Ben bizzat kontrol etmedim.

Bununla beraber asagidaki iki model arasinda kararsiz durumdayim. Vatan'in bir dahaki %30 indiriminde bu ucunden birini alacagim.

Hocam nasıl almaya değer mi pişman olmayalım :)

• Alıp kullanan kimse yok galiba aramızda
  • Burayı okumadan önce almayı düşünüyordum fakat şimdi tereddütlerim var açıkcası. Kimisi kasa sağlam olmayabilir diyor kimisi çözünürlük diyor kafa karman çorman oldu, en iyisi bir gidip bakmak olacak heralde.
  • Bugün itibariyle ürünü almış bulunmaktayım...
    Henüz daha çok yeni olduğu için pek test etme şansı bulamadım ancak ilk güncelleştirmeleri fln yapabildim şu ana kadar.
    İlk etapta gözüme çarpan birkaç detayı yazayım:

-Ekranın 17 inç olması çok hoş. Bu kişiden kişiye değişir ancak geniş ekranla iyi bir oyun ve film ortamı yakalayabilirim diye düşünüyorum.
    -Ekran led ve 1600x900 çözünürlüğe sahip. Ortalama üstü bir ekran var diyebilirim. Görüntü kalitesi iyi.
    -Touchpad'ı da beğendim
    -Görünüşte hantal bir görüntüsü yok değil. Yani bir apple karizması yok:) Ama yine de estetik diyebilirim.

Dediğim gibi henüz tam test edemedim ama genel itibariyle seri bir bilgisayar. Bu özelliklere 2000 tl gibi bir fiyat olması bence iyiydi. Bana göre tek handikapı ağırlığı. Tam olarak kaç kilo bilemiyorum ama 17'' olduğu için biraz zorlayacak sanırım Ama büyük ekran isteniyorsa katlanılmalı.

• quote:

Orijinalden alıntı: sfenks62

Bugün itibariyle ürünü almış bulunmaktayım...
    Henüz daha çok yeni olduğu için pek test etme şansı bulamadım ancak ilk güncelleştirmeleri fln yapabildim şu ana kadar.
    İlk etapta gözüme çarpan birkaç detayı yazayım:

-Ekranın 17 inç olması çok hoş. Bu kişiden kişiye değişir ancak geniş ekranla iyi bir oyun ve film ortamı yakalayabilirim diye düşünüyorum.
    -Ekran led ve 1600x900 çözünürlüğe sahip. Ortalama üstü bir ekran var diyebilirim. Görüntü kalitesi iyi.
    -Touchpad'ı da beğendim
    -Görünüşte hantal bir görüntüsü yok değil. Yani bir apple karizması yok:) Ama yine de estetik diyebilirim.

Dediğim gibi henüz tam test edemedim ama genel itibariyle seri bir bilgisayar. Bu özelliklere 2000 tl gibi bir fiyat olması bence iyiydi. Bana göre tek handikapı ağırlığı. Tam olarak kaç kilo bilemiyorum ama 17'' olduğu için biraz zorlayacak sanırım Ama büyük ekran isteniyorsa katlanılmalı.

Hayırlı olsun hocam güle güle kullanın

• Teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.