Şimdi Ara

Lenovo z710 Nasildir??? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
258
Cevap
4
Favori
33.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • an itibari ile sipariş verdim hızlıaldan tedarik edilemiyordu sorduğumda bi daha satışa çıkmaaycak dendi ama iki gün sonra satışa çıktı garip...neyse bimekste incelmeiştim ekran 1900*600 ekran kalitesi ise o kadar kötü değildi üstünde toshibanın bir model vardı onun ekranı daha mattı hatta..z510 nun ekranı gerçekten kötü ama bunun ekranı canlılığı gözüme normal göründü...bakalım birde sorunsuz çıkarda inç uğraşmayız ıvır zıvırla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: YKB_87

an itibari ile sipariş verdim hızlıaldan tedarik edilemiyordu sorduğumda bi daha satışa çıkmaaycak dendi ama iki gün sonra satışa çıktı garip...neyse bimekste incelmeiştim ekran 1900*600 ekran kalitesi ise o kadar kötü değildi üstünde toshibanın bir model vardı onun ekranı daha mattı hatta..z510 nun ekranı gerçekten kötü ama bunun ekranı canlılığı gözüme normal göründü...bakalım birde sorunsuz çıkarda inç uğraşmayız ıvır zıvırla..

Kaça aldınız hocam?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ürün bu gün elime ulaştı. Tasarım olarak fena değil. Beklediğimden biraz daha inceymiş. Kasa malzeme olarak kalitesiz diyebilirim. Ucuz bir plastik materyal kullanılmış her yerinde. Özellikle klavyedeki esneme problemi çok ilginç. Tuşlara bastığınız zaman baya içine göçüyor ayrıca klavye gerçekten kötü. Böyle kocaman bir notebook'a daha büyük tuşlu, sağlam bir klavye takılamazmıydı diye sormuyor değilim. En azından ışıklandırma olması güzel.

Ekran hakkındaki eleştiriler beni düşündürmüştü ama ekran bence yeterli. Çözünürlüğü 1600x900 piksel.
    17,3 inç ekran çok hoşuma gitti. Valla 15,6'dan sonra geniş geniş kullanılır.

Ses kalitesi güzel, jbl hoparlörler işini iyi yapıyor.

touch pad çok berbat diye eleştiriler vardı. Ben şahsen beğendim. Demekki kişiye göre değişebiliyor.

Performansı hakkında bişey söyleyemeyeceğim çünkü daha doğru düzgün kullanmadım. Ama 8gb ssd'den midir nedir. Güç tuşuna bastıktan takribi 12 sn sonra masaüstüne gelmesi hoşuma gitti. Zaten işlemcisi güzel, ram yeterli, ekran kartıda fena değil.

Sonuç olarak; ben bu ürünü fazla bir beklenti içinde olmayarak sadece işlemcisi ve ekran boyutu için aldım. Oyun için nadiren kullanırım. Onu da ultra ayarda oynamasam da olur. Bu yüzden bence gayet yeterli ve fiyatının hakkını verecek bir ürün. 2000 TL'den aşağıda i7 işlemcili, 17.3 inç ekranlı, 8gb ram, 2gb GT740M ekran kartlı, 1tb HD+8gb ssd'li başka bir model yok. O yüzden kasa kalitesi klavye sorunu gibi şeylere çok dikkat etmiyorum.

Almayı düşünenler bu bahsettiğim sorunlara takılmazlarsa gönül rahatlığıyla alabilirler. Ama aynı özelliklere sahip daha kaliteli bir kasa isteyenler bütçeyi 2700TL üzerine çıkarmak zorundalar.

• canverse C kullanıcısına yanıt
    1998 tl hızlı al :D
  • Merhaba arkadaşlar.
    Bir leptop almak istiyorum. Bugün gözüme bimekste bu z710 çarptı.
    Bimekste 2200 küsür gibi bir fiyati var.
    Hızlı alda fiyat 2000 gibi.
    Bunların çözünürlülugu mu farklı anlamadım.
    Bimekste 1600x900 yazıyordu.
    200 küsür fark verip bimekstnmi alayım şimdi?
    Teşekkürler şimdiden.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbrsgn

Merhaba arkadaşlar.
    Bir leptop almak istiyorum. Bugün gözüme bimekste bu z710 çarptı.
    Bimekste 2200 küsür gibi bir fiyati var.
    Hızlı alda fiyat 2000 gibi.
    Bunların çözünürlülugu mu farklı anlamadım.
    Bimekste 1600x900 yazıyordu.
    200 küsür fark verip bimekstnmi alayım şimdi?
    Teşekkürler şimdiden.

Şuan alabilirsen 2080 lira bimekste. kaçırma derim...
  • bbrsgn kullanıcısına yanıt
    Üstlerde okuduysanız arkadaşa lenevo g710 aldık ve sonucunu yazdım. Oradan bir olumsuzluk olmasına rağmen, 1 veya 2 hafta önce bimekste z710 1600*900 8 gb modeli 2280 civarlarındaydı galiba. Arkadaş 2 bin tl yi geçemesin demişti. O yüzden almadık. Fakat 2080 olsaydı arkadaşı da zorlayıp almasını söylerdim. Gayet şık bir ürün. 1600*900 ise bence kaçırmayın o fiyata.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heavyrocker

Üstlerde okuduysanız arkadaşa lenevo g710 aldık ve sonucunu yazdım. Oradan bir olumsuzluk olmasına rağmen, 1 veya 2 hafta önce bimekste z710 1600*900 8 gb modeli 2280 civarlarındaydı galiba. Arkadaş 2 bin tl yi geçemesin demişti. O yüzden almadık. Fakat 2080 olsaydı arkadaşı da zorlayıp almasını söylerdim. Gayet şık bir ürün. 1600*900 ise bence kaçırmayın o fiyata.

Teşekkür ederim.
    Bimexte inceleme fırsatım oldu , geçen perşembe fiyat 2300 ü geçmişti.
    Acelem yok şu aralar en uygun fiyatlı olanı bulup alacam fakat aklım başka bir modele takıldı karar veremiyorum.
    http://www.pcdepo.com/dell-inspiron-7537-s51w81c-notebook?keyword=s51w81c
    şu pc de ekran kartı özellikle cezbediyor, galiba ne istediğimi bilmiyorum

1366*768 tercih etmeyin bence. Zaten 15", bir de o çözünürlük iyi olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: heavyrocker

1366*768 tercih etmeyin bence. Zaten 15", bir de o çözünürlük iyi olmaz.

Teşekkür ederim ilginiz için, konu açtım zaten ordan gelen cevaplara görede kararımı verip bugün gidip alırım olmadı mağazasından.
  • Usta ben dün gece 2080 liraya görünce 1600x900 çözünürlüklü z710 u hiç kaçırmadım bimeks ten hemen verdim siparişi. pcdepo ve hızlıal da 1366x768 çözünürlüklüsü varmıs ayrıca müşteri hizmetlerine sordum. Eger bi aksilik olmazsa aynı fiyata daha iyi çözünürlüklüsünü almış olacagım nasipse. Ayrıca bimeks de hızlı kargo varmış. Web den 3D Secure ile alışveriş yaparsanız hemen kargoya veriyorlar ayrıca bidakka diye ayrı bi teslimat secenekleri var. Standart kargo 5.95 lira onunla aynı fiyata bugün saat 15:00-18:00 aralıgında teslimat istedim. Şuan siparişim faturalandırıldı sanırım o saatler arasında gelecek :) Laptop elime gecince daha ayrıntılı bir inceleme yaparım. Sizin de sormak istediginiz sorular varsa sorarsanız cevap vermeye calsıırım. Bugünü foruma yardım içi ayırabilirim ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunus3147

Usta ben dün gece 2080 liraya görünce 1600x900 çözünürlüklü z710 u hiç kaçırmadım bimeks ten hemen verdim siparişi. pcdepo ve hızlıal da 1366x768 çözünürlüklüsü varmıs ayrıca müşteri hizmetlerine sordum. Eger bi aksilik olmazsa aynı fiyata daha iyi çözünürlüklüsünü almış olacagım nasipse. Ayrıca bimeks de hızlı kargo varmış. Web den 3D Secure ile alışveriş yaparsanız hemen kargoya veriyorlar ayrıca bidakka diye ayrı bi teslimat secenekleri var. Standart kargo 5.95 lira onunla aynı fiyata bugün saat 15:00-18:00 aralıgında teslimat istedim. Şuan siparişim faturalandırıldı sanırım o saatler arasında gelecek :) Laptop elime gecince daha ayrıntılı bir inceleme yaparım. Sizin de sormak istediginiz sorular varsa sorarsanız cevap vermeye calsıırım. Bugünü foruma yardım içi ayırabilirim ;)

Çok teşekkür ederim hocam varolun.
    Gidip bimexten direk alırım ben galiba, siparişle falan uğraşmam.
    Netteki fiyatı ile mağazadaki fiyat aynı sanıyorum çünkü geçen perşembe mağazadan baktığımda
    2300ü geçmişti fiyatı. internete baktığımda aynı fiyatı ordada gördüm.
    Dolar kuruna göre fiyatlar sürekli güncelleniyor.
    Siz hangi şehirdesiniz?

Ben Ankara da yaşıyorum. Bu ürünü yaklasık 1 aydır takip ediyordum. Begenmiştim fakat emin olamamıştım bir de asus un bir modeli vardı Türkiye ye gelmeyen yurtdışından onu getirtmeye çalışmıştım o olmayınca tekrar z710 a yöneldim. İstanbul Bimeks te incelemiştim bu ürünü web fiyatı 2068 lira olmasına ragmen magaza fiyatı 2175 liraydı. Suan web fiyatı 2080 lira yine magaza fiyatı farklı olabilir usta. Bence bu fiyat aralıgında iyi bir tercih. Asus ve Dell neredeyse tüm laptoplarında U serisi işlemci kullanıyor dikkat edin. İ7 olmasına ragmen 4500U serisi işlemciler çift çekirdeklidir. Hem de bu işlemciler suan cok yaygın, ayrıntılı incelemeyi cpuboss.com adresinden kendiniz de yapabilirsiniz.
  • yunus3147 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun inş., depe depe stress programlarından geçirin. Arkadaş o çözünürlükte bulamayınca casper aldı. Çok söyledim alma diye fakat en son kararı kendi verdi, lenevo öyle çıkınca. 1600 TL ye aldı vatan internetten.
    NOTEBOOK CORE İ5 4200M 2.50GHZ-8GB-1TB-2GB-17.3 CN-VRY4200A
    http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-core-i5-4200m-250ghz-8gb-1tb-2gb-173-w81-tasinabilir-bilgisayar.html?srt=UP
    1920*1080, 8 gb ram, i5 4200 ram var. Bilgisayarı kutusundan çıkardım, biraz kullandım. Kurulum aşamalarını yaptım. Lenevo 15 sn de açılıyordu sshd ile. Bunda 1tb normal hdd var. Biraz geç açılıyor ona göre. Ekranı lenevo g710 dan çok iyi. plastik kasa fakat yine g710 tasarımından iyi. Mat ekran var parlamıyor, güzel görünüyor da şimdilik ilerisini bilemem. Fakat bir uğursuzluktur gidiyor. Kutudan açtım, kurulumdan sonra bir kaç defa kutuya koydum. Bir ara arka kapaklardan 2 tırnağın yerini oturmadığını gördüm. Elimle bastırıp 2 havada duran yeri oturttum. Bir ara bilgisayarı toplarken filan içinden bir ses geldiğini fark ettim. Bir sağa bir sola oynatınca gidiyor vida gibi. İnş. vida değildir içimden, yoksa ana kartı yakabilir. Belki de o tırnaklardan biri kırıldı sonradan. En son bir yere takıldı. Bir daha sesi çıkmadı. Kasanın arka tarafına ram, hdd yuvalarını birleştiren etiket var. Açılınca garanti dışı yazıyor. Arkadaş da bırak kalsın dedi şimdilik. Bıraktım öyle bakalım, inş. sorun çıkmaz.

• Bu modelin 1366*768 modeli var mıdır yok mudur? Herkes 1600*900 almış sanırım 1366*768 yazılan yerler yanlış mı girmiş? Hepsi 1600*900 değil mi?

Model numarası iki linkte de aynı (LENOVO Z710 59413153) ama çözünürlük farklı görünüyor:

1999 TL
    http://www.hizlial.com/lenovo-z710-59413153-i7-4700mq-24ghz-8gb-1tb8gbsshd-2gb-gt740m-173-windows-81-notebook/10372570

2080 TL
    http://www.bimeks.com.tr/urun/143153/lenovo-ideapad-z710-59-413153-w8-.aspx

• quote:

Orijinalden alıntı: gunman233

Bu modelin 1366*768 modeli var mıdır yok mudur? Herkes 1600*900 almış sanırım 1366*768 yazılan yerler yanlış mı girmiş? Hepsi 1600*900 değil mi?

Model numarası iki linkte de aynı (LENOVO Z710 59413153) ama çözünürlük farklı görünüyor:

1999 TL
    http://www.hizlial.com/lenovo-z710-59413153-i7-4700mq-24ghz-8gb-1tb8gbsshd-2gb-gt740m-173-windows-81-notebook/10372570

2080 TL
    http://www.bimeks.com.tr/urun/143153/lenovo-ideapad-z710-59-413153-w8-.aspx

Usta ben hızlı al müşteri hizmetlerine sordum yanlış yok 1366x768 dedi. 80 lira için risk almadım bimeksten gözümle de gördüğüm 1600x900 çözünürlüklü olanı aldım henüz elime ulaşmadı bekliyoruz bakalım..Usta bu Casper şaşırtıcı özelliklere ve fiyata sahip tek kusuru bana işlemcisi gibi geldi çift çekirdek. Ama ekran kartı gddr5 ve 128 bit olan versiyonsa gt 745m ler cok iyi. ram lerin hızları 1600 mhz ve ekran gercekten full hd ise bence z710 dan aşagı kalır yanı yok biras sizin de sölediginiz gibi kasa sıkıntılı ama fiyat farkı 400 lira. beni tekrar düsünmeye iterdi bu model ama tercihim yine z710 olurdu heralde. Henüz elime ulaşmadı ulaşsın ayrıntılı bi inceleme yapıcam fotolarla birlikte..

• gunman233 G kullanıcısına yanıt
    Tam model numarasına bakmadım fakat iki ayrı model var. 1600*900 alınırsa iyi olur.
  • Arkadaşlar z710 laptobum elime ulaştı. ilk izlenimlerim tatmin edici. Birazdan farklı bir konu ile ayrıntılı incelemeye baslayacagım. Ayrıca bakmamı istediginiz konuları yazarsanız konumuz daha yararlı olur.
  • Aida64 gibi bir programla donanım özet dökümü alabilirseniz sevinirim. [code içinde falan verin]
    Ses kartından wi-fi modeline kadar ayrıntılı bilgi sahibi oluruz..
  • arkadaşlar bende z510 ile bunun arasındayım kafam daha çok z710 da ama ekran problemleri mevcut sizlerde durum nedir iyi midir ekran?ayrıca mat mı yoksa parlak mı bugün almaya niyetim var ikisinden birini
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.