Şimdi Ara

LENOVO VİBE P1-P1 PRO ANAKONU (798. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.178
Cevap
119
Favori
469.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 796797798799800
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    P2 konusunda birisi teleservicede 350 liraya ekran değiştirttiğini yazmıştı. İnanamasam da orayı deneyin bence, daha ucuza yapabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exfat -- 9 Temmuz 2018; 13:29:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: StaatSanWalt

Vibe P1 P1a42 Ekran dokunmatiği çalışmıyor kvk servisi sallamadı garanti dışı dedi 1200 TL ücret istedi , teleservice de göndersem mi yoksa önerebileceğiniz bir tamirci seçeneği var mı
    Ustad yeni telefonmu satiyorlarmis keske sorsaydin.. herneyse p1 in piyasa ekranlari cok ama cok dandik. Kasaya bile oturmuyor cogu. İslak elle dokundunmu sapitir kendi kendine heryeri basar :D Eger orijinal ekran bulamasan benimle iletisime gecebilirsin... Elimde iki adet orijinal ekran var. Birinde sari leke var biri tamamen iyi durumda sadece ekraninda birkac cizik var. Renk siyah. Bu arada 350 lira eger orijinal ekransa deger kanaatindeyim. Ama orijinal degilse yaklasma bile bence...

• Telefone aospextended (aex) 5.7 (android 8.1 oreo) romu yukledim. Oldukca guzel ve stabil şuan. Bir cok ozellik eklendi. Ram kullanımı stock marshmallow a gore daha az. Pil performansi stock lolipopta 10/10 ve stock marshmallow da 10/9 ise, aex 5.7 oreo romunda 10/8. Cook büyuk bir fark yok yani pil acisindan. Marshmallow ile ekran suresi + boşta kullanimla 2 gun performans alıyordum bunda 40 saat civarı aliyorum ki normaldir boyle bir dusus olmasi. Telefonda en ufak bir kasma yok hatta akicilik açısından marsmallowa gore daha iyi bir durumda. Launcher olarak google pixel veya google now launcher seçebiliyoruz. Ben pixeli seçtim. Gayet hoş. Normalde nougat versiyonunu kuracaktim lakin aosp resmi sitesinde nougat versiyonu kaldirmislar herhangi bir destek veya guncelleme vermiyorlar sanırım. Bu sebeple oreo kurdum. Şuan icin tek kotu yani, ayarlar kismindaki telefon hakkinda menusunden otomatik guncelleme yapilamiyor. İlerleyen surumlerde duzeltirler diye dusunuyorum. Parmak izi okuyucusunun tepkime suresi aynı performans dususu bulunmuyor. Şarj olurken kirmizi degil mavi isik yanıyor, sarj tamamlaninca kirmizi yaniyor. Telefonun solundaki fiziksel sürgülü tuş islevini yitirmis, kaldirip indirmek bir ise yaramiyor, ustun guc tasarruf modu deaktif edilmis yahut hic konulmamış.

Romu gorup Türkçe feedback almak isteyen olursa diye buraya yazdim. Sorusu olan varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi conTRaksi -- 19 Temmuz 2018; 4:9:31 >

• Cehennemden_Cennete kullanıcısına yanıt
    yok demek okadar zor değildir sanırım sadece 10 saniyeni alırdı.
  • conTRaksi C kullanıcısına yanıt
    linkleri ekler kurulumu anlatırsan deneyen olur,bu arada 5.1 romdaki google player store güncellenince cihaz aşırı kasıp ısınan oluyormu sadece bendemi var..
  • Merhabalar,

Uygulamalardan gelen bildirimler sadece wifi'den bağlı olduğumda geliyor. Hücresel (Şebeke) üzerinden geldiğinde de bildirimlerin gösterimi için ne yapmam gerekiyor? Biraz araştırdım ama bir ayar bulamadım.

Stock rom kullanıyorum. p1 pro
  • Merhabalar. Lenovo vibe p1 telefona sahibim. Kablo ile televizyona görüntü aktarmam mümkün mü? (Wifi olmadan, çünkü Tv'de wifi yok)

• conTRaksi C kullanıcısına yanıt
    Bu Romların güvenilirliği nasıl? virus vs içermediğine nasıl emin olabiliyor muyuz?

Rom'un sayfasına link alabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: conTRaksi

Telefone aospextended (aex) 5.7 (android 8.1 oreo) romu yukledim. Oldukca guzel ve stabil şuan. Bir cok ozellik eklendi. Ram kullanımı stock marshmallow a gore daha az. Pil performansi stock lolipopta 10/10 ve stock marshmallow da 10/9 ise, aex 5.7 oreo romunda 10/8. Cook büyuk bir fark yok yani pil acisindan. Marshmallow ile ekran suresi + boşta kullanimla 2 gun performans alıyordum bunda 40 saat civarı aliyorum ki normaldir boyle bir dusus olmasi. Telefonda en ufak bir kasma yok hatta akicilik açısından marsmallowa gore daha iyi bir durumda. Launcher olarak google pixel veya google now launcher seçebiliyoruz. Ben pixeli seçtim. Gayet hoş. Normalde nougat versiyonunu kuracaktim lakin aosp resmi sitesinde nougat versiyonu kaldirmislar herhangi bir destek veya guncelleme vermiyorlar sanırım. Bu sebeple oreo kurdum. Şuan icin tek kotu yani, ayarlar kismindaki telefon hakkinda menusunden otomatik guncelleme yapilamiyor. İlerleyen surumlerde duzeltirler diye dusunuyorum. Parmak izi okuyucusunun tepkime suresi aynı performans dususu bulunmuyor. Şarj olurken kirmizi degil mavi isik yanıyor, sarj tamamlaninca kirmizi yaniyor. Telefonun solundaki fiziksel sürgülü tuş islevini yitirmis, kaldirip indirmek bir ise yaramiyor, ustun guc tasarruf modu deaktif edilmis yahut hic konulmamış.

Romu gorup Türkçe feedback almak isteyen olursa diye buraya yazdim. Sorusu olan varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

Selam. Rom un ve yapılışı anlatan link var mı elinizde?

• Lenovo vibe P1 pro telefonum bu sabah parmak izi okuyucu hatası verdi. Format attığımda düzeldi fakat güncellemeler bittikten sonra tekrar aynı hatayı aldım. Yazılımsal diye düşünüyorum, hangi program buna neden oluyor bilen var mı acaba ??
  • 30 aylık p1 var bir tek konuşma haporlörü karşı tarafın sesini kısık duyuluyo

Batarya toplamda 1200-1300 dolum olduğu halde hala 8 saat ekran süresi alıyorum.

İlk aldım zamanlardan beri yani 2 senedir hiç format atmadım

• Telefon boot ederken şu beyaz zemin üzerinde Lenovo yazan bölümde çok uzun süre kalıyor, belki 8-10 dakika . Fabrika ayarlarına döndürdüm, kullanırken çıkan yavaşlamalar epey azaldı ama bu boot süresi düzelmedi.
    Benzer sorun yaşayan var mı? Nerde olabilir hata?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HSeldon

Telefon boot ederken şu beyaz zemin üzerinde Lenovo yazan bölümde çok uzun süre kalıyor, belki 8-10 dakika . Fabrika ayarlarına döndürdüm, kullanırken çıkan yavaşlamalar epey azaldı ama bu boot süresi düzelmedi.
    Benzer sorun yaşayan var mı? Nerde olabilir hata?
    Bende de var ama hata nerden bilmiyorum. Mecburen bekliyorum.

• Arkadaslar sorununuz %90 islemci sorunu %10 yazilim sorunu... Yakinda komple acilmaz olabilir ona gore bilgilerinizi yedekleyin bence... Ayni problem olan cihaz vardi elimde yazilim attim duzelmedi, power chip ve emmc (hafiza cipi) degistirdim yine duzelmemisti. Yani birgun o beyaz ekrandan oteye gecemeyebilir bilgilerinizi yedekleyin...

• quote:

Orijinalden alıntı: cono01

30 aylık p1 var bir tek konuşma haporlörü karşı tarafın sesini kısık duyuluyo

Batarya toplamda 1200-1300 dolum olduğu halde hala 8 saat ekran süresi alıyorum.

İlk aldım zamanlardan beri yani 2 senedir hiç format atmadım
    Kardesim karsinin sesinin az duyulmasinin sebebi; ahize hoparlorunun delikleri zamanla toz toprak kir derken tikaniyor. Sert bir dis fircasi ile ondeki izgarayi fircala faydasini goreceksin. Daha gecmezse telefonun sokulup izgara arkasindaki bezin yirtilip alinmasi lazim. Sesi engelleyen etmen o bilgin olsun...

• Arkadaşlar bu telefonu gün ışında kullanırken çok sıkıntı yaşıyorum.

Normalde ekran parlaklığım hep ortada olur ve gözümü yormasına izin vermezdim , fakat bu telefonu aldığım 1 seneden uzun süredir, dışarıda gün ışığında kesinlikle telefonu göremiyorum, avuçlarım ile ekranı karartıp ışığın netleşmesini sağlıyorum o derece.

bu soruna nasıl bir çözüm buldunuz ?

Edit : süper parlak modunu aldığım zaman denedim sonuç aynıydı zaten. özel modda bir değişiklik çözemedim , aklıma başka bir şey gelmiyor , ek app indirme çözüm olabilir mi ekran ışığını daha çok veren bir program yüklemek gibi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AYLAVYU -- 6 Ağustos 2018; 22:15:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: h_k_yavuz

Bende de var ama hata nerden bilmiyorum. Mecburen bekliyorum.

Alıntıları Göster
    Sorun kendi kendine çözüldü , neden çözüldü bilmiyorum doğrusu. Sonuçta en son update alalı epey bir oluyor bu telefon.
  • Cehennemden_Cennete kullanıcısına yanıt
    parçaları halen duruyor mu ?
  • garanti süresi bitimine 3 gün kala hızlı şarj olma özelliği gitti zaten 1 aydır parmak izi de çalışmıyordu o kısımda bi sorun oluştu belli ki pc ye bağladım görmüyor sadece şarj alıyor şimdi garantide bitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alikkkk -- 10 Ağustos 2018; 0:28:33 >
  • Arkadaşlar benim batarya bozuldu.yan sanayi aldım ama o da bozuldu .telefonu bozuk olup da bataryasını satmak isteyenlerin tekliflerine açığım

• 
Sayfa: önceki 796797798799800
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.