Şimdi Ara

LENOVO VİBE P1-P1 PRO ANAKONU (797. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16.178
Cevap
119
Favori
469.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • güncel custom rom yükleyen mennun kalan var mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lorib

Herkese merhaba ,

Uzun zamadnır yazacağım ancak fırsatım oldu.Ben lenovo yüzünden mağdur oldum siz olmayın.Vipe p1 kullanır ıken telefonu değiştirdim lenovo boşa çıktı .Ekranda sararma ve mikrofonu çalışmama sorunu var idi.Kullanıyorsunuz bilirsiniz telefonun kendisinde orijinal lenovo help uygulaması var. BU uygulama içerisinde garanti başlangıcı ve garantinin bitimine kaç gün kaldığı yazıyor.İste bende bu uygulamanın garanti süresine bakarak telefonu servise teslim ettim.Bir kaç gün sonra döndüler ve 800 TL civarında onarım ücreti olduğunu garanti kapsamında olmadığını söylediler.Bende kendilerine uygulama bilgisine göre 30 günden fazla daha süre olduğunu söyledim.Onlar da biz bilmeyiz sistemde öyle görünüyor dediler.Her neyse buun üzerine bende faurayı kontrol ettim ve gerçekten faturaya göre garanti süresini kaçırmışım.Ancak gene de mağdur edildiğimi düşündüm çünkü böyle bir uygulama olmasaydı ben zaten faturaya aylar öncesinden kontrol edecektim ancak uygulama beni yanılttı.Telefondaki arızlar yeni değildi çok önceden oluşmuştu ben de bu uygulamaya bakarak nasılsa daha süre var diye servise vermeyi geciktirdim.Ancak bu uygulama olmasaydı ben çoktan faturayı kontrol eder süresinde servise teslim ederdim.Lenovoyu aradım durumu bildirdim uygulamanın ekran resmini gönderdim.Aynı gün mail ile dönüş yaptılar fatura tarihini baz aldıklarını söylediler kendi uygulamalarına sahip çıkmadılar. İşte durum budur aradaşlar sakın ola ki bu uygulamayı baz alıp benim gibi mağdur olmayın mutlaka faurayı kontrol edin.Ve tabii ayrıca lenovonun bu ayıbını ben asla unutmam ve bir daha da asla lenovonun hiç bir ürününün yanından geçmem.Saygılar.
    Hocam ayni durumu ben de yasadim. Once garanti ici deyip aldi teleservice, 1 hafta sonra garanti suresi gecince garanti disi deyip 600 TL istediler. Lenovo musteri hizmetlerine magduriyetimi ilettim. Servisi arayip durumu duzelteceklerini ilettiler. Telefon gelmedi ise tekrar arayin Lenovo'yu derim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Lenovoyu aradım ve garantü süresinin devam ettiğini gösteren uygulamanın ( kendi uygulaması ) ekran görüntüsünü gönderdim.Aynı gün mail le dönüp fatura tarihini baz alırız dediler.Adamlar kendi uygulması ile beni remen yanılttılar ve gerçekten mağdur ettiler.Maalesef sorunu çözmediler kendi uygulamasını görmezden geldiler.
  • Arkadaşlar merhabalar. Lenovo Vibe P1 modelini kullanıyorum. Bu aralar telefon kapatıp açtığımda 10 dk gibi bir sürede açılıyor. Garantimin bitmesine 2 hafta var acaba garanti yollamak mantıklı olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: kemal2934

Arkadaşlar merhabalar. Lenovo Vibe P1 modelini kullanıyorum. Bu aralar telefon kapatıp açtığımda 10 dk gibi bir sürede açılıyor. Garantimin bitmesine 2 hafta var acaba garanti yollamak mantıklı olur mu?
    Once format at kardes. Eger formattan sonra yine ayni devam ediyorsa hic mudahale etmre ve hic yazilim isine girme garantiye gonder. Cunku formattan sonra sorun devam ederse geriye iki ihtimal kaliyor. İlki yazilim atilinca duzelebilecek bir ihtimal. Digeri ise anakart islemci arizasi!!! Anakart islemci arizasi ihtimali oldugu icin sen hic mudahale etme direk servise gonder...

• wanted007 W kullanıcısına yanıt
    kemal2934 K kullanıcısına yanıt
    Hâlâ P1 kullanan kalmış mı.

Bence artık yenilemenin zamanı gelmis kardeşim.

Değiştir.

#Tamam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbes -- 20 Haziran 2018; 8:59:23 >
  • Teşekkürler yorumunuz için. Yani şuan telefonun titreşimi çalışmıyor ve hoporlerden konuşamıyorum . Bunla alakalı telefonu teleservice Maltepe ye gönderen oldu mu?

• Telefon çok yavaş boot etmeye başladı.
    Benzer sorun yaşayan var mı? Nerde olabilir sorun?
  • quote:

Teşekkürler yorumunuz için. Yani şuan telefonun titreşimi çalışmıyor ve hoporlerden konuşamıyorum . Bunla alakalı telefonu teleservice Maltepe ye gönderen oldu mu?
    Titresim arizasi kronik bir sorun. Titresim motorunun degismesi gerekir. Hoparlore alinca konusamama sebebi ise maalesef ikinci mikrofon sorunu. Telefonun ust kisminda ikinci mikrofon bulunur sorun %99 ondan. Hoparlorden konusamamaya ek ses kaydediciyi acinca ses kaydi yapmaz ve whatsapp goruntulu konusmada ses karsiya gitmez... İkinci mikrofonun degismesi gerekir. Bunlarin mikrofonlari çip seklinde oldugu icin degisimi kolay degildir bilesin.. Yani anlayacagin senin telefonun garanti disi kacari kalmamis mutlaka gonder yoksa sana masrafli olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: HSeldon

Telefon çok yavaş boot etmeye başladı.
    Benzer sorun yaşayan var mı? Nerde olabilir sorun?
    Garantisi yoksa yazilim atmayi dene. Yalniz kocaman bir uyari YAZİLİMDAN SONRA TELEFONUN HİC ACİLMAYABİLİR. Once bir format at duzelmezse riski sana kalmis :((

• wanted007 W kullanıcısına yanıt
    Tam anlayamadim da telefonun garanti disi kaldigini mi kast ediyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kemal2934 -- 21 Haziran 2018; 16:48:24 >
  • quote:

Tam anlayamadim da telefonun garanti disi kaldigini mi kast ediyorsunuz
    Garantiye gidisi diyecektim garanti disi demisim kusura bakma :) bence biran evvel garantiye gonder kardes yoksa ustalara duserse telefondan vazgecersin...

• Tamam hocam dun garantiye verdim. Parca bekleniyor suan.. Bakalim ne olacak...

• quote:

Tamam hocam dun garantiye verdim. Parca bekleniyor suan.. Bakalim ne olacak...
    Gecmis olsun kardes en iyisini yapmissin

• merhaba arkadaşlar p1 pro cihazımı garantiye göndermiştim kvk nın sitesinde telefon garanti kapsamında olup değişim yapılacağını söylediler yani telefonun yenisini vereceklerini söylediler ama hepsiburadada telefon stokta yok ben hepsiburadadan almıştım şimdi değişim olduğunda bana hangi model telefon yollarlar yada para iadesi yaparlar mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardack

merhaba arkadaşlar p1 pro cihazımı garantiye göndermiştim kvk nın sitesinde telefon garanti kapsamında olup değişim yapılacağını söylediler yani telefonun yenisini vereceklerini söylediler ama hepsiburadada telefon stokta yok ben hepsiburadadan almıştım şimdi değişim olduğunda bana hangi model telefon yollarlar yada para iadesi yaparlar mı
    Bildigim kadariyla aldigin yeri ilgilendirmez. Garantiyi ilgilendirir. Yani garanti sana yeni bir cihaz verir

• Garantiden bugun telefonu aldim. Titresim ve 2. Mikrofonda sıknti vardi. garanti anakart degisimi yapmis. Sorunlarim halloldu ama yani titresim halen daha az geliyor bana. Bu telefonun kronik problemi sanirim...

• Selamlar,

3-4 yıldır kullandığım emektar dün merdivenden düşmem sonucu parçalandı. (P1)

Ekran ve batarya hariç bazı sensör ve zımbırtılar çalışır durumda olabilir.

Yedek parça ihtiyacı olan olursa elden veya karşı ödemeli kargo ile gönderebilirim.
  • Vibe P1 P1a42 Ekran dokunmatiği çalışmıyor kvk servisi sallamadı garanti dışı dedi 1200 TL ücret istedi , teleservice de göndersem mi yoksa önerebileceğiniz bir tamirci seçeneği var mı
  • quote:

Garantiden bugun telefonu aldim. Titresim ve 2. Mikrofonda sıknti vardi. garanti anakart degisimi yapmis. Sorunlarim halloldu ama yani titresim halen daha az geliyor bana. Bu telefonun kronik problemi sanirim...
    Ustad garanti bitince titresim motorun degistirmeyi deneyebilirsin. Ben çinden aldigim titresim motoru taktim gayet memnunum. Orijinalden daha titrek :)))

• 
Sayfa: önceki 795796797798799
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.