Şimdi Ara

Lenovo Vibe K5 Ana Konu Ve Kullanıcılar Kulübü (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.752
Cevap
44
Favori
201.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yine bir sorunum var telefon çalıyor açıyorum ama 4-5 sn karşı tarafın sesini alamiyorum. Bunu sizde yasiyormusunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam bende de zaman zaman karşı taraf benim sesimi almıyor.

• kenanuysaler K kullanıcısına yanıt
    Aynen hem ben duymuyorum hemde karşı taraf

• Fabrika ayarlarına dönmek işe yarar mı acaba?

• Arkadaşlar, bu telefonun K5 plus modelini 650 ye alma şansım var ancak özellikle pil performansını merak ediyorum. K5 olan modelinde pil performansı hiç fena değildi ama bu full hd ve işlemcisi daha güçlü. Acaba pili ne kadar gider? Ne kadar ekran süresi alınabilir?

Son olarak konunun ilk 12 sayfasını okudum,gerisini okuyamadım henüz. Acaba kullanan arkadaşlar,objektif değerlendirmelerine göre tavsiye ederler mi veya bu fiyat aralığında neyi tavsiye ederler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BLUESTREAM

Arkadaşlar, bu telefonun K5 plus modelini 650 ye alma şansım var ancak özellikle pil performansını merak ediyorum. K5 olan modelinde pil performansı hiç fena değildi ama bu full hd ve işlemcisi daha güçlü. Acaba pili ne kadar gider? Ne kadar ekran süresi alınabilir?

Son olarak konunun ilk 12 sayfasını okudum,gerisini okuyamadım henüz. Acaba kullanan arkadaşlar,objektif değerlendirmelerine göre tavsiye ederler mi veya bu fiyat aralığında neyi tavsiye ederler.

Bende bunun cevabını bekliyorum.

• BLUESTREAM kullanıcısına yanıt
    vibe k5 kullanmaktayım. günboyu 3g ve mobil veri açık çoğunlukla chrome la gezinme yarım saat kadar telefon görüşmesi, mesajlaşma vs. 5 saat kadar ekran süresi alıyorum. batarya ömründen gayet memnunum şu anda, bekleme modunda da çok az enerji harcıyor denemedim ama az kullananlar için 2 günü rahat devirir. k5 plus ı ise biraz araştırmıştım zaten dizayn olarak tamamen aynı sanırım dual sim olması ve full hd olması dışında pek bir farkı yok.
    işlemcisi daha iyi ama çözünürlük fhd olduğu için gsm arena skorlarında da gördüğüm kadarıyla performansta çok bir fark yok. bana kalırsa 5" telefonda fhd gereksiz olduğu için ben her halükarda k5 i tercih ederdim. ancak sanal gerçeklik takılacak yada çok yakından dizi film izlenecekse yada çok piksel hassası gözler varsa neden olmasın.
    fhd olması biraz ram kullanımını artırıyormuş (gsmarena inceleme ve yorumlardan) biraz ısınma ve arada takılma problemleri varmış batarya da haliyle biraz az gidiyormuş. bunlar tabi tamamen kullanımla alakalı şeyler olduğu için herkeste değişir, ben bu konunun tamamını okudum almadan önce telefonu ve burada da aynı şeyleri yazanlar şikayet edenler var. batarya ömrü olarak teorik olarak kabaca benim kullanımımla sanırım k5 e oranla en az bi %15-20 kayıp kesin olacaktır yani benim kullanımımla 4 saat civarı ekran süresi alırım diye düşünüyorum. daha efektif kullanımla biraz süre uzayabilir ama aynı şey k5 için de geçerli zaten. şunu söyleyeyim bu aralar aradaki fark kaçırılıyor gibi geldi eğer interneti wifi dan kullanacaksanız bu süre bi %30 civarı artabilir bu konuda da k5 ile 8 saat ekran fotosu koyan var ancak dediğim gibi ben ful 3g ve mobil veri açık kullanıyorum.
    diğer yandan telefonun kamerası vasat ve arayüzü sorunlu maalesef. inşallah düzgün bir güncelleme verirler yoksa (root çıkarsa) custom romlara veya kişisel modlarla uğraşmak gerekecek, ben de açıkçası root un çıkmasını bekliyorum. 600 liraya şu anda piyasada özellikle doanım olarak bundan daha iyi bir telefon yok, 700 liraya mi4 var ama o da servisi olsun sar değeri olsun hafıza sorunu olsun bana uymadı. bunun yanında gm 4 var ki yazılım olarak çok daha iyi ve günceldir ama donanım olarak (kamera hariç) artık çok geride kaldı. zte nin bir iki modeline baktım bataryaları içler acısı ve işlemcileri zayıf velhasılı kelam lemon arayüze ekşi suratla da olsa katlanacağız artık

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: HünkarBeğendi

vibe k5 kullanmaktayım. günboyu 3g ve mobil veri açık çoğunlukla chrome la gezinme yarım saat kadar telefon görüşmesi, mesajlaşma vs. 5 saat kadar ekran süresi alıyorum. batarya ömründen gayet memnunum şu anda, bekleme modunda da çok az enerji harcıyor denemedim ama az kullananlar için 2 günü rahat devirir. k5 plus ı ise biraz araştırmıştım zaten dizayn olarak tamamen aynı sanırım dual sim olması ve full hd olması dışında pek bir farkı yok.
    işlemcisi daha iyi ama çözünürlük fhd olduğu için gsm arena skorlarında da gördüğüm kadarıyla performansta çok bir fark yok. bana kalırsa 5" telefonda fhd gereksiz olduğu için ben her halükarda k5 i tercih ederdim. ancak sanal gerçeklik takılacak yada çok yakından dizi film izlenecekse yada çok piksel hassası gözler varsa neden olmasın.
    fhd olması biraz ram kullanımını artırıyormuş (gsmarena inceleme ve yorumlardan) biraz ısınma ve arada takılma problemleri varmış batarya da haliyle biraz az gidiyormuş. bunlar tabi tamamen kullanımla alakalı şeyler olduğu için herkeste değişir, ben bu konunun tamamını okudum almadan önce telefonu ve burada da aynı şeyleri yazanlar şikayet edenler var. batarya ömrü olarak teorik olarak kabaca benim kullanımımla sanırım k5 e oranla en az bi %15-20 kayıp kesin olacaktır yani benim kullanımımla 4 saat civarı ekran süresi alırım diye düşünüyorum. daha efektif kullanımla biraz süre uzayabilir ama aynı şey k5 için de geçerli zaten. şunu söyleyeyim bu aralar aradaki fark kaçırılıyor gibi geldi eğer interneti wifi dan kullanacaksanız bu süre bi %30 civarı artabilir bu konuda da k5 ile 8 saat ekran fotosu koyan var ancak dediğim gibi ben ful 3g ve mobil veri açık kullanıyorum.
    diğer yandan telefonun kamerası vasat ve arayüzü sorunlu maalesef. inşallah düzgün bir güncelleme verirler yoksa (root çıkarsa) custom romlara veya kişisel modlarla uğraşmak gerekecek, ben de açıkçası root un çıkmasını bekliyorum. 600 liraya şu anda piyasada özellikle doanım olarak bundan daha iyi bir telefon yok, 700 liraya mi4 var ama o da servisi olsun sar değeri olsun hafıza sorunu olsun bana uymadı. bunun yanında gm 4 var ki yazılım olarak çok daha iyi ve günceldir ama donanım olarak (kamera hariç) artık çok geride kaldı. zte nin bir iki modeline baktım bataryaları içler acısı ve işlemcileri zayıf velhasılı kelam lemon arayüze ekşi suratla da olsa katlanacağız artık

Sanal gerçeklikten kastın nedir ve bu k5 ve k5 plus 3d destekliyor mu ?

• MetinCinar kullanıcısına yanıt
    telefonu vr (virtual reality=sanal gerçeklik) gözlüklerine takma olayı varya hani google da bulabilirsin. bu telefon da vr uyumlu ve vr da ekrana çok yakından bakıldığı için full hd ve üstü olması tercih sebebi. 3d ile ilgili bilgim yok.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • MetinCinar kullanıcısına yanıt
    3d videolar 360p ve birkez izlediğinde bir daha izlemiyorsun
  • Selam arkadaşlar, dün bende bir k5 koyu gri renkli olanı aldım. Gerçekten şık ve kaliteli duruyor. Yalnız bir sorunmu yoksa bir ayarlama problemimi anlayamadım. Çağrı geldiğinde yeşil yanıtla-kırmızı reddet pasif gelen aramaları cevaplayamıyorum. Telefonmu problemli bir ayarmı gerekiyor. Bilgisi olan varsa yardımını rica ederim. Birde her tuşa bastığımda titreşim oluyor onu ayarlardan kapatamadım.
  • GeNçOsMaNLı G kullanıcısına yanıt
    İkinci sorununuz bir yerlerden kapatiliyor onu biliyorum, cunku ben kapattim. İlk sorununuzu ise ortadaki yuvarlağı alta veya yukari itleyerek acabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tugratas -- 11 Ekim 2016; 18:19:30 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zil sesi ve titresim kısmından alt tarafta sistem bölümünde dokunuldugunda titresimin centigini kaldir.

• Dün arkadaş sordu. 750 bandında telefon öner. Ufak bir araştırma ile k5 plus önerdim. Gittigidiyordan 2 adet sipariş etti. 650 tl idi teknosa satıcısında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • @tugratas 1.Sorun çözüldü sağoldu çok enteresan olmuş yalnız...
    @ivirzivir35 Sistem bölümündeki tüm tikleri kaldırmıştım, hatta ses ve titresimdeki bütün titreşimleri kaldırmıştım hala devam ediyor titreşime SMS ve WHATSAP'ta

cevapalarınız içi teşekkür ederim...
  • Kullanan arkadaşlar telefonu tavsiye eder misiniz?
  • iyi aksamlar arkadaslar yaklasik 4-5aydir k5 kullaniyorum.bildirim sorunu yasamaktayim whatsapp disindaki uygulamalardan bildirim alamiyorum.akilli guc yoneticisini kapattim arka plan uygulama yonetimini devre disi biraktim telefonu sifirladim ne yaptimsa olmadi.simdi de telefonumun titresimi bozuldu.telefon hic birsekilde titremiyor.dusme carpma darbe. vb. durum yasanmadi.cok severek aldigim ve kullandigim telefonumdan sogudum teknik servis yollari gozukuyor sanirim bana servis nasil kvk mi teleservis mi yoksa lenovonun kendi servisi mi var

• csev C kullanıcısına yanıt
    Bildirim sorunu bende de var ara sira YouTube twitter gibi uygulamalar dan geliyor nedense. Yazılımsal sorunlar olmasa iyi telefon ama bir daha almam lenovo

• Uygulamalardan bildirimleri kapat ı seçtiniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenanuysaler

Uygulamalardan bildirimleri kapat ı seçtiniz mi?

Hocam mesela skype veya Google duo yüklüyse başka telden ara telefon çalmiyor

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.