Şimdi Ara

★★Lenovo P70-A Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü★Herşey İlk Sayfada★8.1 Romları Geldi★ (58. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
13.310
Cevap
127
Favori
528.749
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şahsen olmamasından rahatsızlık duymuyorum, düzgün kullanıldığı takdirde sorun olmayacaktır ekran camında. Kaldı ki ekran camı film veya tempered koruyucuyla daha dayanıklı hale getirilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çin malı dedigin lenovo dünyanın 3. büyük telefon üreticisi...

Bu arada telefon bugün elime geçti, oldukça memnunum ekranı çok iyi, parlak ve canlı... Gm discover den bu telefona geçtim ve eşşekten inip ata bindim diyebilirim... Hızlı oldugunu her an hissedebiliyorsunuz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi astralll -- 22 Temmuz 2015; 1:13:48 >
  • Benim demek istedigim mesela z3 compact a 4000 mah koyulsaydi 14-15 saati yogun kullanimda verirdi. Ama lenovada 4000 mah olmasina ragmen 10-11 saat veriyor yazilimla daha iyi sureler ekde edilebilir diyorum ayrica z3 compact ta yogun kullanimda 9 saat normal kullanimda 10 saat veriyor

• Yasinayaz23 Y kullanıcısına yanıt
    Elbette z3 compact kendi bataryasıyla 8-9 saat doğru kullanımla görebilir fakat gerçek dışı iddialar ortaya atmanın pek bir esprisi yok açıkçası. Araştırılıp görülebilir ekran süreleri.
    Artı olarak mesele bataryanın bekleneni verememesi değil bu cihazda. Olay yazılımda bitiyor senin de değindiğin üzere. İki cihaz arasında pek çok yazılımsal fark var ve z3 compact'ın uzun süre çalışması için ciddi bir optimizasyon sürecinden geçtiği belli ancak bataryası da küçük sayılmaz Note 4 gibi cihazların 3000 mah civarında kapasiteli bataryalar kullandığını hesaba katarsak. P70'in ise bu tarz bir optimizasyon görmediği açık. Aradaki fiyat farkına girmeyeceğim bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prime. -- 22 Temmuz 2015; 4:53:38 >
  • P70i mediamarktdan telefon hediyesiyle birlikte alan var mı ? Yada yanında hangi telefonu veriyorlar bilen var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yasinayaz23 Y kullanıcısına yanıt
    Z3c yoğun kullanımda 9, ortalama kullanımda 10 saat verdiği falan yok. Z3c ana konusundaki kişiler böyle demiyor istatistikleri ortada. Ortalama kullanımda 6-7 saat diyor herkes. Size göre ortalama kullanım herhalde 3g yok, şu bu kapalı, min parlaklık, fazla bekleme süresi olmadan alınmış olsa gerek. Ancak bu şartlarda 10 saat gören var. 10 saat alanlar hep böyle almış.

Senin hesaba göre kullansam telefonu 14 saat ekran süresi koyarım buraya, iddiasına da girerim.
    Sony de optimizasyon daha iyi olabilir ve stamina modu avantajı (ve dezavantajları) olabilir biraz o ayrı. Gerek yok böyle şeylere. Dediğimi de anlamamışsın. Bir telefona 2000 mah yerine 4000 mah batarya takarsanız pil doğrusal bir şekilde 2 kat artış göstermez günlük kullanımda, bunu demek istedim. Bu arada bizim batarya 3900. Yazan şu üstünde: Typical capacity: 4000, rated capacity: 3900 mah.
    P70 Eylül'de 5.1.1 alınca daha iyi durumda olacaktır yeni kernel ve mtk sürücüleri ile gelecek. Yazılım ve vibe ui arayüz de yeni sürüm olacak tabi.

• Arkadaşlar telefon sonunda elime ulaştı. Ama elektrikler kesik olduğundan fotoraflar biraz geç gelicek

• Asriell kullanıcısına yanıt
    Mediamarkt mağazada 849 TL'ye ev telefonu ile satmaya başlamış evet. Gigabyte marka idi sanırım. Zanbay adlı kullanıcı almıştı bu şekilde, ona sorabilirsiniz.
    Bu arada sitesinde 799 tl. Mağazada bunu belirtip hediye olmadan bu fiyata alan vardı.
    Webdenal sitesinde 757 tl fiyata alabilirsiniz. Veya hepsi burada sitesinden hediye çeki veya puan veren kampanyalar var. 100 tl yüklü hesapları olanlar 50 liraya falan hesaplarını satıyorlarmış bunu da kullanırsanız epey ucuza getirebilirsiniz. Ben mediamarkt mağazadan elden aldım 799'a uğraşmadım.

• telefonun oyun performansı nasıl? yüksek grafikli oyunlarda takılma falan oluyor mu?
    birde telefonun ekran netliği nasıl? 720p videoları net/canlı oynatıyor mu?
  • begamermc kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Elektrikler gelir umarım en kısa sürede.
    Konuyu devralıp anakonu + kullanıcılar Klübü yaparsınız artık yakında. Ayrıntılı telefon özellikleri anlatımı ve bahsettiğim diğer konularla birlikte derli toplu ayrıntılı bir başlık bekliyoruz bakalım :) Kolay gelsin.
    56. Sayfada (mobilde) Root ve recovery anlatımım var. Daha birçok konu var gerçi ilk sayfaya eklenmesi gereken...

• Yorumları okursanız gayet iyi olduğu belirtildi üst düzey oyunları yüksek ayarlarda akıcı açıyor. Bu işlemci 1080p ekranlarda bile idare ediyorken 720p ekranda uçuyor neredeyse.
    Video da çok iyi her türlü kaynaktan hd ve full hd denedim sorunsuz. Mkv, mp4 formatında h264, x264 hatta h265 (hevc) ve her türlü formatta hd ve full hd destekliyor. Donanımsal hızlandırma ile akıcı ve az pil tüketerek oynatıyor. Mx player son sürüm ve neon.1.7.32 dts ac3 codec ile birlikte kullanıyorum.
    Codec burada:
    http://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

Bu arada ekran netliği, renkleri ve parlaklığı gerçekten güzel. Üst seviye telefon hissi uyandırıyor iyi bir ips ekran.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunman233 -- 22 Temmuz 2015; 12:25:25 >

• gunman233 G kullanıcısına yanıt
    sağol hocam vibe x2 ile arasında kaldım.arada 200 lira fark var.
    bu telefonun fiyatı ve bataryası iyi.diğer telefon ise çok daha şık.
    aynı zamanda antutu'dan daha yüksek puan alıyor.
  • Bizim telefon da yakışıklı sayılır öyle deme :)
    Batarya önemli diyorsan bu telefonu alacaksınız başka diyecek bişey yok aslında. Fiyat avantajı da durumunuza göre artık.. Şahsen aynı fiyatta olsalar da p70 alırdım ben.

• Batarya ekran süresi 7 saatten öteye geçmedi bende daha biz mi yanlış kullanıyoruz napiyoruz full 3g açık YouTube,periscope,facebook diğer internette gezme falan nasıl 10 saat alabiliyorsunuz şaştım banada anlatırmisiniZ 10 saat almanın püf noktalarını teşekkür Lee şimdiden

• Pili ilk şarjda 16 saat sarjdami tutacaktik bu arada

• Telefonu alıp kullanan arkadaşlardan ricam, güncellemeleri yapıp şebeke performansını gözlemleyebilirler mi? İlk başlarda böyle bir problem olduğu, fakat güncellemelerle bu problemin düzeltiliği belirtilmiş. Durumu gözlemleyip bildirirseniz sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sar38

Batarya ekran süresi 7 saatten öteye geçmedi bende daha biz mi yanlış kullanıyoruz napiyoruz full 3g açık YouTube,periscope,facebook diğer internette gezme falan nasıl 10 saat alabiliyorsunuz şaştım banada anlatırmisiniZ 10 saat almanın püf noktalarını teşekkür Lee şimdiden

full 3g ile normal 7 saat

wifi ile 10 saati kesin geçersiniz.
  • Hem 3g hem de en çok şarj yiyen data alışverişi yapan programlar ile normal bu kadar düşmesi.

Bu arada telefon 2 saatte şarj oluyor şaşırtıcı bir şekilde. Daha önce açıkladım. Tam şarj olmasını istiyorsanız yüzde 100 den sonra bi onbeş dakika daha tutun. İlk birkaç şarjı da 3 saat yapın yeterli. Daha fazlasına gerek yok artık sıktı şu ilk şarj uzun muhabbeti. Yirmi sene öncesinde lityum piller öncesi devirde kalmış bilgileri millet babasından dedesinden duyup hala yayıyor sanırım :)

• quote:

Orijinalden alıntı: altı ok

sağol hocam vibe x2 ile arasında kaldım.arada 200 lira fark var.
    bu telefonun fiyatı ve bataryası iyi.diğer telefon ise çok daha şık.
    aynı zamanda antutu'dan daha yüksek puan alıyor.

Bende tam vibe x2 alıyordum ki bunu tercih ettim. Ucuz olması pilin uzun gitmesi işlemcinin 64 bit ve tam 8 çekirdek olması. Kötü yanları ise galiba p70 kamera çok az kötü. Ekranı 720p ama dpi keskin ve düşük çözünülükten hızlı çalışıyor oyunlar. Bi depolamanın 16 gb olması kötü ama onuda sd kart ile halledebilirsiniz

• root recovery işlemlerini yaptım, radyo vs çıkması gerekiyor mu uygulamar da ? yoksa ben ayrı bir işlem mi yapmalıyım ?

hallettim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi srknsnyz -- 22 Temmuz 2015; 13:39:03 >
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.