Şimdi Ara

★★Lenovo P70-A Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü★Herşey İlk Sayfada★8.1 Romları Geldi★ (56. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.311
Cevap
127
Favori
528.682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nmnmn

merhaba telefonu hepsiburada dan alan varmı, hepsiburada sitesinde özellikler kısmında dahili bellek 8 gb, wi-fi ve 3g yok, çift hat yok yazıyor. bu siteden alan biri net bilgi verebilirmi

Bahsi geçti daha önce. Ordaki bilgiler yanlış girilmiş merak etmeyin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • srknsnyz S kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Fotoğrafları kayıpsız olarak cubeupload.com sitesine Upload ederseniz daha doğru olacaktır. Birden çok dosya aynı anda gönderebilirsiniz. Share linki kopyalarken biraz sıkıntı ama tümünü seç deyip kopyalarsanız oluyor.

(Lossless image upload diye arayarak farklı siteler de bulabilirsiniz tabi. Fotoyu sıkıştırıp boyutunu veya kalitesini düşürmeyen siteye koymak önemli. Burada link paylaşırsınız isteyen tıklar açar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunman233 -- 21 Temmuz 2015; 15:43:06 >
  • gunman233 G kullanıcısına yanıt
    teşekkürler kazasız belasız inşallah.. bu forum konularında beceriksizim baya :) ama dediğin şekilde yapmaya çalışırım.. telefon ilk açılışta vodafone sinyal geç geliyor..o kafama takıldı şimdilik sadece.. pişmanlık hissetmedim telefonu aldığımda, hoşuma gitti.. illaki eksikleri veya beğenmediğimiz birşeyleri çıkacak kullandıkça ama kaliteli telefon olarak yer etti şu anda benim kafamda.. kulaklık ve usb kablo şerit gibi olanlardan olsaydı çok güzel olabilirdi diye düşünüyorum..

saygılar
  • Arkadaşlar bende Sony Xperia Z telefonumu garantisi bitince satıp webdenal sitesinden Lenovo P70 siparişi vererek aranıza katıldım. Almadan önce Meizu M1 Note ile arasında kaldım ama son olarak Meizuda ki hafıza kartı eksikliği ile son kararımı verdim. :) Çok güzel oldu ikinci el fiyatına sıfır telefonum oldu :) Yarın gelsin ilk iş yedek alıp root yapacağım.
    Bu recovery işlemi root öncesi sorunsuz oluyor değilmi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: gunman233

Üstün tasarruf modunda sadece arama ve sms fonksiyonu oluyor.
    Unutmadan, telefonun istediğiniz saatte kapanmasını & açılmasını sağlayan menü de var:

★★Lenovo P70-A Ana Konu ve Kullanıcılar Kulübü★Herşey İlk Sayfada★8.1 Romları Geldi★

Gerçekten çok güzel bir özellik olmuş bu. Özellikle gece , alarm yüzünden telefonu kapayamayanlar için . Alarmdan 10 dakika önce açılsın telefon ve alarm çalsın , bütün gece kapalı kalsın radyasyondan kurtulalım azcık. Bizim telefona mı has bir özellik bilemiyorum ama güzel olmuş.

Bir şey sorucam diyelim 1 gblık oyun kurduk sd karta taşıyamıyor muyuz? Yada taşıyınca çalışan oyun çalışmıyor mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakglr

Arkadaşlar bende Sony Xperia Z telefonumu garantisi bitince satıp webdenal sitesinden Lenovo P70 siparişi vererek aranıza katıldım. Almadan önce Meizu M1 Note ile arasında kaldım ama son olarak Meizuda ki hafıza kartı eksikliği ile son kararımı verdim. :) Çok güzel oldu ikinci el fiyatına sıfır telefonum oldu :) Yarın gelsin ilk iş yedek alıp root yapacağım.
    Bu recovery işlemi root öncesi sorunsuz oluyor değilmi..

Hayırlı olsun.
    Oluyor. Anlattığım gibi önce recovery yükleyin. Yedek alın. Sonra Root için verdiğim zip dosyasını Flashlarsınız.

• quote:

Orijinalden alıntı: astralll

Bir şey sorucam diyelim 1 gblık oyun kurduk sd karta taşıyamıyor muyuz? Yada taşıyınca çalışan oyun çalışmıyor mu?

Root edip sdfix ile erişim kilidini açmadan sd karta hiçbir türlü yazım yapamazsınız. Ben yaptım sorunsuz taşıdım oyun ve gps harita klasörlerini.. Taşıyan programın adı; GL to SD

Sevgili gunman233,

Müsait olduğun bir zaman root lama işini detaylı bir şekilde nasıl yapacağımızı ve bir problem olursa nasıl geri döneceğimizi anlatırsan sevinirim. Bende Viper rom kurmak istiyorum. Programları nereden bulacağız sd karttan nasıl yükleme yapacağız? Şimdiden teşekkürler...
    Aslında bu bilgilerin hepsi ilk sayfada toplansa merak edenler için çok güzel bir kaynak olur. Şu anda bütün veriler karışık duruyor.m

Selamlar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ergincenk -- 21 Temmuz 2015; 16:46:48 >
  • Şu radyo yu defreeze etme işlemini root olmadan yapabiliyor muyuz?

• ergincenk E kullanıcısına yanıt
    BU MESAJDA NEDENSE LINKLER SORUNLU OLMUŞ. BİR SONRAKI MESAJIMA BAKIN ASAGIDAKI.
    XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX
    Burada anlatmıştım gerekli dosyalar da hazır. İşlem çok basit esasında;
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=108107981

Recovery önemli değil sadece Root olsam yeter diyenler için; (bu iki yöntemi denemedim ama başarılı oluyormuş özellikle birinci youtube linki)
    1. Youtube anlatımı;
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=108205436

2. Mobilego ile;
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=108254722

Kendi mesajlarımı bulmak koymak için on dakika uğraştım. Daha soran olursa cevap vermeyeceğim kendisi bulsun.

Buğra hocam birçok kere bahsettim ilk mesaja biraz bak diye olmadı mesaja link verirsin. Başlığı beraber yürüt biriyle (begamermc) veya devret lütfen ilgilenilsin. Telefonu da henüz almadın anlıyorum ama burada alanlar var derli toplu bir düzen istiyorlar. Alacak olanlar için de ilk mesajda daha ayrıntılı bilgi ve anlatımlar şart. İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunman233 -- 21 Temmuz 2015; 19:20:29 >

• lütfü696 L kullanıcısına yanıt
    Root olmadan olmaz. Titanium backup ile girince görüyorsunuz dondurulmuş olduğunu ve çözüyorsunuz.

Telefonu rootladığımızda garanti dışına çıkıyormuyuz?
  • Yukarıda verdiğim mesaj linklerim olmamış sanırım nedense... Şöyle yapalım hem yazıyı düzenledim biraz daha:

ROOT ve TWRP RECOVERY

NOT: "Tüm sorumluluk size aittir." Root yapıldığında telefon garanti kapsamı dışına çıkar! Çoğu servis bunu umursamıyor genelde sorun olmuyor ama durum bu! Ancak Root kaldırma, Root yapmadan önce aldığınız yedeğe dönme veya Orjinal rom'u yükleme imkanınız vardır bu sayede garanti ile bir sıkıntınız olmaz.

akilli.be sitesinde p70 için TWRP Recovery ve root yöntemi paylaşılmış.

Bu anlatım iyi güzel ama bazı eksiklik ve hatalar vardı onları düzenledim anlatım yazdım. Ayrıca yazdığım anlatımı (txt) ve gerekli dosyaları bir araya getirerek paket yaptım. Buradan indirebilirsiniz:

http://www1.zippyshare.com/v/ekWmqQNE/file.html

USB sürücüleri, Root ve recovery dosyaları, sp Flash tool vs vardır..
    Yazdığım anlatım paketin içinde txt olarak var ama buraya da koyayım:

Bu anlatım aşağıdaki adresten alınmış olup bazı düzenleme/düzeltmeler yapılarak kolay ve anlaşılır hale getirilmiştir:
    http://akilli.be/forum/...-rom-root-imei-recovery

1. MTK DRIVER YÜKLEME (PC)
    all ine one MTK Driver Klasörüne girin;
    Öncelikle "ilk bunu kurun.exe" dosyasına tıklayarak kurun. Driver uyarısı verirse bilgisayar, yine de kur diyerek devam edin.
    Ardından kullandığınız işletim sistemine (win8, win7-XP) göre klasörün gidin ve içerisindeki exe dosyasını kurun. Ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

NOT: Windows 8'de sürücü kurmak için öncelikle yapmanız gereken ayar vardır. Burada:
    http://answers.microsof...ed8-6f6ad832c908?auth=1

ÖNEMLİ: BETA-SuperSU-v2.49.zip dosyasını telefonunuza atın. Root etmek için lazım olacak.

2. TWRP RECOVERY ve ROOT yükleme.
    SP FlashTool_v5.1428.05.000 klasörüne gidin ve flash_tool.exe'ye tıklayarak programımızı açın.
    Options-Option-Download sekmesinde "DA DL All With Checksum" işaretli olduğundan emin olun.

3. Şimdi programın ana ekranında Download sekmesindeyiz. Sağ üstte Scatter-Loading'e tıklıyoruz ve Lenovo_P70_TWRP-2.8.6.0 klasöründeki MT6752_Android_scatter.txt dosyasını gösteriyoruz.
    Evet artık devam edebiliriz. (aşağıda açılan listede sadece recovery seçili, download only modundayız.)

Sol üstteki Download butonuna tıklıyoruz ve telefon kapalı halde usb kablosu ile bilgisayarımıza bağlıyoruz. Ve kendiliğinden yüklemeye başlayacak. 10 saniye gibi bir sürede işlem tamamlanacak ve ekrana yeşil onay kutusu geldiğinde işlemimiz tamam demektir. Çıkarabilirsiniz.

NOT: Bilgisayara ilk bağladığınızda USB görmeme gibi şeyler olabilir o yüzden endişe etmeyin gerekirse ikinci kere deneyin bu işlemleri 2. adımdan başlayarak.

4. YEDEK ALMAK ve ROOT ETMEK
    A.) Yedek Almak
    Artık özel TWRP Recovery yüklediğimize göre tüm işletim sistemini (rootsuz halini) yedek alabilirsiniz (backup). İleride rootsuz haline geri dönüş yapabilirsiniz bu sayede. Örneğin servise/garantiye vermeden önce :)
    Bu arada unutmadan; Recovery menüsüne telefon kapalı iken SES AÇMA + GÜÇ tuşuna 3-4 saniye aynı anda basılı tutarak girebilirsiniz.
    B.) Root Yapmak
    INSTALL menüsüne girin ve daha önce telefon hafızasına attığımız BETA-SuperSU-v2.49.zip dosyasını gösterin. Soldan sağa doğru sürükleme yaparak işlemi onaylamanızı isteyecek, yapın ve işlemi tamamlayın. Artık hem özel RECOVERY yüklü, hem de ROOT'lu olarak telefonunuzu kullanabilirsiniz.
    (Root edip gerekli yükleme, kaldırma, ayarlama vs işlemlerini yaptıktan sonra ideal halini yedek alabilirsiniz yine backup menüsünde. İlerde bu yedeğe dönersiniz baştan herşeyi yapmamak için. )

Root olunca artık Adaway (apk var) gibi programlarla reklam engelleme yapabilir, viper4android ile ses kalitesini ve seviyesini artırabilir (şiddetle önerilir), Titanium backup gibi programları kullanabilir Fm radyo açabilir, No-frills veya cpu master gibi programlarla işlemci değerlerini değiştirebilir (interactive yerine ondemand önerilir) , Xposed + gravitybox ile birçok pratik özellik kazanabilir, NextAPP SdFix ile micro sd kart üzerinde tam yetkiye (okuma+YAZMA) sahip olabilirsiniz....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunman233 -- 21 Temmuz 2015; 17:59:39 >

• 3g ile internete girerken telin üst sağ tarafında hafif bir ısınma oluyor normalmi arkadaslar

• quote:

Orijinalden alıntı: ergincenk

Telefonu rootladığımızda garanti dışına çıkıyormuyuz?

Şimdi anlatıma ekledim bu klasik sorunun elli kere sorulmaması için;

NOT: "Tüm sorumluluk size aittir." Root yapıldığında telefon garanti kapsamı dışına çıkar! Çoğu servis bunu umursamıyor genelde sorun olmuyor ama durum bu! Ancak Root kaldırma, Root yapmadan önce aldığınız yedeğe dönme veya Orjinal rom'u yükleme imkanınız vardır bu sayede garanti ile bir sıkıntınız olmaz.

• Önerim anlattığım yöntem ama iki yöntem daha var. Sadece Root isteyenler için. Recovery değil.
    Kendim denemedim ama yorumlara göre başarılı görünüyor:..

1. Youtube da anlatılan yöntem:
    https://m.youtube.com/watch?v=O3iZgOQWXi8

2. Mobilego programı ile kolay yöntem:
    (kingroot kullanmayın bu daha güvenli deniyor zaten tanınmış bir firmanın programıdır.)
    http://mobilego.wondershare.com/guide/root-android.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gunman233 -- 21 Temmuz 2015; 19:17:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: nmnmn

merhaba telefonu hepsiburada dan alan varmı, hepsiburada sitesinde özellikler kısmında dahili bellek 8 gb, wi-fi ve 3g yok, çift hat yok yazıyor. bu siteden alan biri net bilgi verebilirmi

Hepsiburadayi aradım bu durumu bildirdim. Şuan bilgileri düzeltmişler.

• quote:

Orijinalden alıntı: sar38

3g ile internete girerken telin üst sağ tarafında hafif bir ısınma oluyor normalmi arkadaslar

Son zamanlarda benim Xperia spdede aynısı başladı galiba turkcellle alaklı bi olay

• Çok akıllısın

• 
Sayfa: önceki 5455565758
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.