Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z570 Kullanıcı Platformu (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.471
Cevap
37
Favori
315.021
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan lenovomdan yazıyorum ve gerçekten beklediğime değmiş makine.Çok beğendim ve şimdilik çok memnunum herhangi bir sorunu yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silence45

Arkadaşlar UPS kargo pazar günü teslimat yapıyor mu ?

Bölüm başlığı Lenovo z570 arkadaşım! UPS kargonun pazar teslimat yapıp yapmadığını neden kendi web sitesinden ya da telefon ile öğrenmiyorsun da , gereksiz yorum kirliliği yapıyorsun? Yav enteresan bişiydir arkadaş yaa, elinde teknoloji var ve kullanmayı bilmiyor kimileri, ya da tembellikten yapıyor.
  • Öncelikle sakin olun, orda abartı birşey demedim ? Sonuçta vatan bilgisayar UPS kargo ile çalışıyor ve yukarıda daha öncelere bakarsanız diğer arkadaşlarda sormuş tepkiniz neden bana anlamadım.O yüzdende pek dikkate alamıycam sizin gibileri kusura bakmayın.
  • Arkadaşlar Z570 DVD-DL yazabiliyor mu? Deneyen var mı acaba?

Edit: Dvdnin üstünde DVD-RW yazıyor ama aygıt yöneticisinden baktığımda MATSHITA DVD-RAM diyor. Şimdi ben buna dvd-ram taksam okur mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Xanthochroid -- 30 Ocak 2012; 16:57:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jimmy Wales

Arkadaşlar Z570 DVD-DL yazabiliyor mu? Deneyen var mı acaba?

Edit: Dvdnin üstünde DVD-RW yazıyor ama aygıt yöneticisinden baktığımda MATSHITA DVD-RAM diyor. Şimdi ben buna dvd-ram taksam okur mu?

DVD+R DL, DVD-R DL ve DVD-RAM medyalarını okuyup yazabilir. Herhangi bir disc yazdırma programı ile sürücünün özelliklerine bakabilirsiniz.

Örneğin 2009 yılında almış olduğum Lenovo IdeaPad Y550'nin optik sürücüsünün özellikleri:

• quote:

Orijinalden alıntı: Silence45

Şuan lenovomdan yazıyorum ve gerçekten beklediğime değmiş makine.Çok beğendim ve şimdilik çok memnunum herhangi bir sorunu yok :)

Hayırlı olsun güle güle kullanın
  • Çok teşekkür ederim. Çok memnunum.
  • Merhabalar,
    1 gün önce vatan bilgisayardan 1380 TL'e LENOVO Z570 CORE İ5 2450M-2.50GHZ-8GB DDR3-750GB-15.6"-DVDRW-2GB GT540M-CAM-BT-W7BAS modelini satın aldım.
    Bu konudaki tüm gönderileri okuma fırsatı bulamasam da BATARYA YIPRANMASI'nı ölçmek için Battery Bar programını yükledim.1 günlük(Günde 3 saat, ve doğru pil kullanma yöntemlerine uyarak kullandığım halde) bilgisayarımın batarya yıpranması %5,2 (48.84 0mWh) olarak görünüyor.Burada da başka bir arkadaşın aynı probremi yaşadığını görünce üzüldüm.Bir de ben sormak istedim, acaba değer normal midir(* ki normal olmadığını biliyorum) , ne yapmam gerekir ?
    Belki de battery bar programından kaynaklanan yanlış bir ölçümdür.
    batarya yıpranmasını göseren başka programlar var mı ?
    Eğer ölçüm doğruysa ne yapmam gerekir?
    Merak ettiğim birkaç konu daha var
    Windows 7 home basic kullanıyorum ama Wireless mesafemin az olduğunu düşünüyorum, karşı komşudaki interneti bile çok çok zor çekiyor.Arada duvarları saymazsak
    10-15 metre ancak vardır.Wireless güncellemesi diye bir olay var mı, bu konuda fikrinizi merak ediyorum.

Bir diğer husus da ; Bilgisayarda hiçbir işlem yapmadım sayılır,ilk aşamada yüklemem&güncellemem gereken sürücüler varmı(Ekran kartını güncelledim fakat deneme fırsatı bulamadım.En son gta vice city oynamıştım. :))

Görüşleriniz önemli, teşekkür ederim.

• merhabalar bende LENOVO Z570 CORE İ5 2450M-2.50GHZ-8GB DDR3-750GB-15.6"-DVDRW-2GB GT540M-CAM-BT-W7BAS ürününü sipariş ettim. açıkçası Z570 in bi çok modeli var. kargoyu teslim aldığımızda dikkat etmemiz gereken kod vs var mı acaba. zira bu konularda çok talihsizim. bir yanlışlık olursa illaki beni bulur. ne bileyim 750 gb çıkmazda 500 çıkar. 8 gb değilde 6 gb ram li olanı çıkar gibi.. ayırt edici kod hangisidir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: geceninmatemi

quote:

Orijinalden alıntı: moulder64

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-322378-z570-core-i5-2450m-250ghz-8gb-ddr3-750gb-156-dvdrw-2gb-gt540m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=58592

bu ürün stoklarda bitmiş. alan arkadaşlara hayırşı olsun diyorum.

şimdi ben düğn akşam saat 20,00 sularında sipariş verdim tedarik aşamasında diyorlardı acaba bizimki de mi iptal oldu daha bilgi gelmedi ama vatandan aldım işallah sıkıntı yaratmazlar uzun süredir Pc için araştırma yapıordum iptal ederlerse kötü hissedecem ..

valla ben cuma sipariş verdim dün baktım c.tesi izmire yollanıd yazıyodu pazar baktım haritada görüyosum p.tesi bakıyorum haritada çıkmıyo bekliyoruz gelince ilk paylaşımları yaparım.

bende cuma akşamı sipariş vermiştim..ve şu anda sipariş takip sayfasında izmir bornova yazıyor. bugün müşteri hizmetlerini aradığımda "10 gün süresi var" dediler. umarım kanser etmezler.

• Ben de Vatan Bilgisayardan Yaklaşık 15 Gün Önce (2430m -6gb Ram- 2gb Gt540m) Z570 Almıştım Beni de Ekleyebilirsiniz.
    Ancak Bilgisayar Sıcaklığını Ölçtüğümde Hayal Kırıklığı Yaşadım :/
    Masaüstünde 45-60 Arası
    Oyunda(MW3, Crysis2, The Run) 75-85 Dereceye Ulaşıyor Sizin Sıcaklık Durumunuz Nasıl? Program Yardımıyla Ölçenler Yardımcı Olabilir Mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cawrash

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: moulder64

quote:

http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/lenovo-59-322378-z570-core-i5-2450m-250ghz-8gb-ddr3-750gb-156-dvdrw-2gb-gt540m-cam-bt-w7bas/productdetails.aspx?I_ID=58592

bu ürün stoklarda bitmiş. alan arkadaşlara hayırşı olsun diyorum.

şimdi ben düğn akşam saat 20,00 sularında sipariş verdim tedarik aşamasında diyorlardı acaba bizimki de mi iptal oldu daha bilgi gelmedi ama vatandan aldım işallah sıkıntı yaratmazlar uzun süredir Pc için araştırma yapıordum iptal ederlerse kötü hissedecem ..

valla ben cuma sipariş verdim dün baktım c.tesi izmire yollanıd yazıyodu pazar baktım haritada görüyosum p.tesi bakıyorum haritada çıkmıyo bekliyoruz gelince ilk paylaşımları yaparım.

bende cuma akşamı sipariş vermiştim..ve şu anda sipariş takip sayfasında izmir bornova yazıyor. bugün müşteri hizmetlerini aradığımda "10 gün süresi var" dediler. umarım kanser etmezler.

benim ürün dün teslim edildi. herhangi bir problem yok.

• arkadaşlar vatan kampanyasından bende bu 8gbram 750gb hdd, 2gb ekran kartı na sahip olan 59-322378 modelini aldım.çok güzel bi laptop.tek sorunum cd açılıp kapanma yeri sanki çok rahat kapanmıyor gibi.

bu arada şuan onekey recovery 7.0 ile sistemin yedeğini alıyorum dvd ye.dvd ye aldıktan sonra ":D" bölümünede yedek almaya gerek varmı?bide recovery tuşu falan demiş bazıları?yarın öbür gün bu dvd leri nasıl kullancaz?bu recovery tuşu hangisi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cleverzeek

Ben de Vatan Bilgisayardan Yaklaşık 15 Gün Önce (2430m -6gb Ram- 2gb Gt540m) Z570 Almıştım Beni de Ekleyebilirsiniz.
    Ancak Bilgisayar Sıcaklığını Ölçtüğümde Hayal Kırıklığı Yaşadım :/
    Masaüstünde 45-60 Arası
    Oyunda(MW3, Crysis2, The Run) 75-85 Dereceye Ulaşıyor Sizin Sıcaklık Durumunuz Nasıl? Program Yardımıyla Ölçenler Yardımcı Olabilir Mi?

Normal kesinlikle.Şayet bizim de öyle.Artık yeni bilgisayarların hepsi öyle ısınmayan yok çünkü işlemci,ekran kartı,ram hele oyunda eklenince illa ki ısınıyor.Çünkü güçlü işlemci,güçlü ekran kartı vb. var...40-50 TL'lik bir soğutucu ile 3-4 derecelik düşme elde edebilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: skypower

Merhabalar,
    1 gün önce vatan bilgisayardan 1380 TL'e LENOVO Z570 CORE İ5 2450M-2.50GHZ-8GB DDR3-750GB-15.6"-DVDRW-2GB GT540M-CAM-BT-W7BAS modelini satın aldım.
    Bu konudaki tüm gönderileri okuma fırsatı bulamasam da BATARYA YIPRANMASI'nı ölçmek için Battery Bar programını yükledim.1 günlük(Günde 3 saat, ve doğru pil kullanma yöntemlerine uyarak kullandığım halde) bilgisayarımın batarya yıpranması %5,2 (48.84 0mWh) olarak görünüyor.Burada da başka bir arkadaşın aynı probremi yaşadığını görünce üzüldüm.Bir de ben sormak istedim, acaba değer normal midir(* ki normal olmadığını biliyorum) , ne yapmam gerekir ?
    Belki de battery bar programından kaynaklanan yanlış bir ölçümdür.
    batarya yıpranmasını göseren başka programlar var mı ?
    Eğer ölçüm doğruysa ne yapmam gerekir?
    Merak ettiğim birkaç konu daha var
    Windows 7 home basic kullanıyorum ama Wireless mesafemin az olduğunu düşünüyorum, karşı komşudaki interneti bile çok çok zor çekiyor.Arada duvarları saymazsak
    10-15 metre ancak vardır.Wireless güncellemesi diye bir olay var mı, bu konuda fikrinizi merak ediyorum.

Bir diğer husus da ; Bilgisayarda hiçbir işlem yapmadım sayılır,ilk aşamada yüklemem&güncellemem gereken sürücüler varmı(Ekran kartını güncelledim fakat deneme fırsatı bulamadım.En son gta vice city oynamıştım. :))

Görüşleriniz önemli, teşekkür ederim.

Böyle bir arkadaş vardı sizin gibi taa kaç sayfa önceBence Bir terslik var gibi.Daha ilk kullanımlarda %5.2 batarya yıpranması anormal.Çünkü 1 yıl sonunda %5 leri görmesi lazım...Vatan'a yada Lenovo'ya sorun derim.Zaten yeni almışsınız gidip stokta varsa yenisi ile değişim yaptırın.Ama ilk önce bi Battarybar'ı silip tekrar yükleyin...Benim 3 aylık Lenovo'da 0 şuan yıpranma.Ben sürekli prizde kullanıyorum pil içinde...Haftada 1-2 defada deşarj yapıyorum...Bi ara benim de Program %1.1 göstermişti yıpranmayı sonra prize taktığımda 0 a düştü tekrar çıkardığımda prizden yine 0 dı.Bazen saçmalayabiliyor yani...

• quote:

Orijinalden alıntı: canycegoz

Böyle bir arkadaş vardı sizin gibi taa kaç sayfa önceBence Bir terslik var gibi.Daha ilk kullanımlarda %5.2 batarya yıpranması anormal.Çünkü 1 yıl sonunda %5 leri görmesi lazım...Vatan'a yada Lenovo'ya sorun derim.Zaten yeni almışsınız gidip stokta varsa yenisi ile değişim yaptırın.Ama ilk önce bi Battarybar'ı silip tekrar yükleyin...Benim 3 aylık Lenovo'da 0 şuan yıpranma.Ben sürekli prizde kullanıyorum pil içinde...Haftada 1-2 defada deşarj yapıyorum...Bi ara benim de Program %1.1 göstermişti yıpranmayı sonra prize taktığımda 0 a düştü tekrar çıkardığımda prizden yine 0 dı.Bazen saçmalayabiliyor yani...

Bataryayı fulleyince battery bar programında süre olarak ne kadar gösteriyor(battery bar kullanıyosanız tabi) ? Sürekli prizde pil içinde kullanıp 0 yıpranma şaşırılıcak bi durum açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: EfeoK

quote:

Bataryayı fulleyince battery bar programında süre olarak ne kadar gösteriyor(battery bar kullanıyosanız tabi) ? Sürekli prizde pil içinde kullanıp 0 yıpranma şaşırılıcak bi durum açıkçası.

O süreyi yanlış hesaplıyor bazen.Bazen 1.30 bazen 2.00 civarı.Mesela şimdi çıkardım.Tam dolmasına 30 dk vardı ona rağmen şuan 2.05 kaldı gösteriyor(%83.7)Yüksek performansta ve nvdia otomatik te...

• quote:

quote:

quote:

O süreyi yanlış hesaplıyor bazen.Bazen 1.30 bazen 2.00 civarı.Mesela şimdi çıkardım.Tam dolmasına 30 dk vardı ona rağmen şuan 2.05 kaldı gösteriyor(%83.7)Yüksek performansta ve nvdia otomatik te...

Full doluyken 1.30 saat mi gösteriyor Benimki 4 saate yakınken bayadır %50 de kullanıyodum hep sonra doldurduğumda 3 bile göstermemeye başladı bikaç gündür gece şarja bırakıp gün içinde boşaltıp gece tekrar fulluyorum şuan 3.30 gibi bi zaman gösteriyor yıpranma %8.5

• quote:

quote:

quote:

quote:

Full doluyken 1.30 saat mi gösteriyor Benimki 4 saate yakınken bayadır %50 de kullanıyodum hep sonra doldurduğumda 3 bile göstermemeye başladı bikaç gündür gece şarja bırakıp gün içinde boşaltıp gece tekrar fulluyorum şuan 3.30 gibi bi zaman gösteriyor yıpranma %8.5

Bende de sürekli pilde 1.30 gösteriyor ama o yanlış tabi..çünkü sonra artıp 2 saat oluyor.Rahat 2.15-2.30 sürüyor benim süre.ama 3 saat bayağı şaşırdımAma yıpranma 0...

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bende de sürekli pilde 1.30 gösteriyor ama o yanlış tabi..çünkü sonra artıp 2 saat oluyor.Rahat 2.15-2.30 sürüyor benim süre.ama 3 saat bayağı şaşırdımAma yıpranma 0...

AIDA64 programını indirip birde ordan bakmanızı tavsiye ederim Yıpranma olunca bataryayı çıkarıp sonra geri takıp yıpranmayı sıfırlayan arkadaşlar var forumda çünkü sonrada mutlu oluyo tabi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EfeoK -- 31 Ocak 2012; 14:15:15 >

• 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.