Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z570 Kullanıcı Platformu (172. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.472
Cevap
37
Favori
315.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: js_satriani

merhaba.

arkadaşlar 2011 yılında aldığım z570'e ssd almak istiyorum. sata 3 destekliyor mu acaba?

özellikler: i5 2450m, gt 630m, 8 gb ram...

bilgisayar hala taş gibi gerçekten sağlam cihaz almışız ama maalesef hdd performansı berbat.

bir de bu model için alan kullanan varsa 120 gb veya 240 gb marka-model öneride bulunursanız çok sevinirim.

Aldın mı bilmiyorum ama, ben Sandisk SSD Plus 240GB aldım sata 2 olmasından ötürü. Daha iyi bir ssd de alsam tam performans kullanamayacaktım, benim bu cihazı aldığım fiyatın hemen hemen aynısına arkadaşım evo 750'nin 120 gb'ını almıştı. Ben ssd'den oldukça memnunum, şiddetle tavsiye ederim düşünenlere. İçinden çıkan 500 gb seagate'i de dvd sürücüyü çıkarıp oraya taktım. Ssd farkını ciddi manada gösteriyor. Sata 2 ile kullanmış olduğum halde çok memnunum.

4-5 senelik şu cihazı güncel cihazlara değişmem, bilgisayardan çok memnunum ssd de taktım tuzu biberi oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gravaze

quote:

Orijinalden alıntı: js_satriani

merhaba.

arkadaşlar 2011 yılında aldığım z570'e ssd almak istiyorum. sata 3 destekliyor mu acaba?

özellikler: i5 2450m, gt 630m, 8 gb ram...

bilgisayar hala taş gibi gerçekten sağlam cihaz almışız ama maalesef hdd performansı berbat.

bir de bu model için alan kullanan varsa 120 gb veya 240 gb marka-model öneride bulunursanız çok sevinirim.

Aldın mı bilmiyorum ama, ben Sandisk SSD Plus 240GB aldım sata 2 olmasından ötürü. Daha iyi bir ssd de alsam tam performans kullanamayacaktım, benim bu cihazı aldığım fiyatın hemen hemen aynısına arkadaşım evo 750'nin 120 gb'ını almıştı. Ben ssd'den oldukça memnunum, şiddetle tavsiye ederim düşünenlere. İçinden çıkan 500 gb seagate'i de dvd sürücüyü çıkarıp oraya taktım. Ssd farkını ciddi manada gösteriyor. Sata 2 ile kullanmış olduğum halde çok memnunum.

4-5 senelik şu cihazı güncel cihazlara değişmem, bilgisayardan çok memnunum ssd de taktım tuzu biberi oldu.

bir iki ay önce media mrkt geziyorum. tesadüf samsung evo 750 250 gb 300 tl'ye düşmüş. hiç bir yerde görememiştim böyle bir fiyat. aldım hemen taktım bilgisayara ve sonuç çok iyi. yani bu kadar değişeceğini tahmin etmezdim, bilgisayarı tutan eski harddiskmiş onu anladım. bende diğerini dvd kısmına taktım çok güzel oldu gerçekten. bilgisayar konusunda da katılıyorum, geçen yıl i7 işlemcili bir şirket bilgisayarı alındı, markası yine lenovo, ama bizim bu z570 kasalar bir başka gerçekten. hayatımda aldığım en verimli elektronik ürün diyebilirim.

• Arkadaşlar merhaba,
    2011 de aldığım laptobun galiba harddiski bozuldu, bir kaç ay önce biri daha bu sorunu yazmış

Intel UNDI, PXE-2.1 (build 083)
    Copyraiht (c) 1997-2000 Intel Corporation

This Product is covered by one or more of the following patents:
    US5,307,459 US5,44,872, US5,732,094, US6,570,884, US6,115,776 and
    US6,327,625

Realtek OCIe FE Family Controller Series v1.23 (07/20/10)
    PXE-E61: Media test failure, check cable

PXE-M0F: Exiting PXE ROM

bu ekrandan sonra boot menu geliyor ve harddisk gözükmüyor.

Bu sorunun dışında ben şimdi laptop a ram ve harddisk takmak istiyorum, ekran kartı gömülü olduğu için onu değiştirme şansım yok anladığım kadarıyla

Bugün içini açıp temizledim, 2gb ve 6gb olmak üzere iki ram takılı, bu bilgisayar ram için kaç gb a kadar destek veriyor
    ve bu dwd-rw ı çıkartıp bir aparat yardımıyla oraya harddisk takılabiliyormuş
    bu konular hakkında bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

• Batarya Önerisi Olan Varmı ? Teşekkürler..
  • k-cag K kullanıcısına yanıt
    kaç zaman geçti cevap gelmiyor :) arkadaşlar makinenin recovery, toz giderme gibi dokunmatik özellikleri win 10a geçtikten sonra kullanılmıyor. çözümü yok mudur?
  • FILIGRANE kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ram konusunda bilgim yok ama dvd yerine harddisk olayı çok basit, "dvd harddisk kutusu" diye arat 20 TL civarı bi aparat var kullanımı çok basit ve performansı da gayet iyi. Son olarak o aldığın hatayı ben de alıyorum biraz araştırdım boot olacak cihaz bulamıyormuş ağ ile boot oluyormuş ama çözümünü bulamadım biraz bekleyince kendisi açılıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • k-cag K kullanıcısına yanıt
    Üstte bahsetmiştim bilgisayarın hdd si bozulmuştu, yeni bir tane alıp taktım üstüne win10 yükledim. Bu sırada bende D sürücüsünde olan driverlar da gitmişti, arkadaşımda z570 in bir üst modeli var (anakartı bir tık üstü olsa gerek) ondan driverları alıp kendi bilgisayarıma yükledim yarısını destekledi desteklediği şeyler içinde o bahsettiğin dokunmatik özellikler var. Yani driverlarını bulman gerekiyor.
  • freesoul_hc F kullanıcısına yanıt
    Sana tavsiyem hdd de bulunan önemli verilerini yedekle, bozuk olan hdd yi veri kurtarma merkezine götürdüm okuyucusu bozulmuş 350$+KDV fiyat çıkardılar. Ram konusunda da AIDA64 diye bir program var oradan anakartın en fazla kaç gb ram desteklediğine bakabiliyorsun. z570 ler 16gb a kadar destekliyor.
  • Arkadaşlar bunun klavyesini çok beğendim. Bu serinin en güncel versiyonunu bilen var mı?
  • hocam bende de lenovo z570 var, dün format attım ve çok sık kapanmaya başladı. önceden 2 saat video izleyince bile kapanmayan laptop artık yarım saatte bir kapanmaya başladı. acaba formattan sonra fanı çalıştırmak için bişey yapmak mı lazım ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hellaskos

hocam bende de lenovo z570 var, dün format attım ve çok sık kapanmaya başladı. önceden 2 saat video izleyince bile kapanmayan laptop artık yarım saatte bir kapanmaya başladı. acaba formattan sonra fanı çalıştırmak için bişey yapmak mı lazım ?

tahminim fan profilleri ile alakalı bir durum olabilir macun eskidir fan profilide ağırdan alıyordur pc ısınınca kapanma yapıyor olabilir ancak çözüm olarak ne yapılabilir tam olarak bilmiyorum
  • Merhaba arkadaşlar, bilgisayarımı windows 10 a güncellediğimde klavyede sağ taraftaki sayılardan 2 ve 4 işlememeye başladı. Ne yapabilirim?

• Bu cihazın ekran kartını değiştiremez miyiz?

• Merhaba Arkadaşlar;

LENOVO IDEAPAD Z570 laptopumda corsair Force Series™ GT 120GB SATA ssd takılıydı bunu corsair Neutron Series™ GTX 240GB ile değiştirdim fakat laptopu kapatıp açınca ana bios boot ta takılıyor 30 sn ile 1 dk arasında bu neden kaynaklanıyordur ? biosu kurcaladım fakat çözüm bulamadım , bios son sürüm yüklü zaten fabrika çıkışlı olarak.

teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsenx

Merhaba Arkadaşlar;

LENOVO IDEAPAD Z570 laptopumda corsair Force Series™ GT 120GB SATA ssd takılıydı bunu corsair Neutron Series™ GTX 240GB ile değiştirdim fakat laptopu kapatıp açınca ana bios boot ta takılıyor 30 sn ile 1 dk arasında bu neden kaynaklanıyordur ? biosu kurcaladım fakat çözüm bulamadım , bios son sürüm yüklü zaten fabrika çıkışlı olarak.

teşekkürler

teknik donanım bilgisi olan yokmu arkadaşlar ? çözemedim sorunu hala
  • Anakartla alakalı pek bilgi bulamadım maalesef.
    Donanım monitörlerinde 4 slot gözüküyor. Orjinalinde 8 gb ram bulunan notebook için 16gb'a güncelleyebirim herhalde? Aynı şekilde sata 2 mi sata 3 mü belli değil destek olarak kimisi var diyor kimisi yok. Ram ve SSD ile yola devam etmek istiyorum bir süre daha yoksa istediğim minimum notebooklar 5K+ gerçekten çok fazla. Ben zamanında 1384 TL 'ye almıştım :)
  • Arkadaşlar z570 laptopumun kuzey köprüsü yanmış 320 lira masraf çıkarıyor ben de yeni bir anakart alacağım ama uygun anakart bulamadım önerebileceğiniz bir yer var mı ikinci olarak bu laptopun kasası içine uygun olarak monte edebileceğim başka modele ait uyum sağlayacak anakart varmı o modele göre arasam

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,lenovo z570 i7 gt540 laptobum artık çok kasmaya başladı google chrome da youtupta bile çok kasıyor yeni laptop alacak gücüm yok dolayısıyla e-gpu ve ssd takma işlemini düşünüyorum sizce nelere dikkat etmeliyim hangi.ssdyi tavsiye edersiniz? Uyumlu olduğunu nasıl anlarım ssdenin? Çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: seenslut

Ssd taktınız mi değişiyor mu performans?

ssd elbet değiştiriyor performansı ssd çıktı çıkalı normal harddiskkin yüzüne bile bakmıyorum. Açılışta ve oyunlarda oyun yüklemelerinde bir çok performans sağlıyor tavsiyemdir. Coorsair ssd alabilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Silence45

Anakartla alakalı pek bilgi bulamadım maalesef.
    Donanım monitörlerinde 4 slot gözüküyor. Orjinalinde 8 gb ram bulunan notebook için 16gb'a güncelleyebirim herhalde? Aynı şekilde sata 2 mi sata 3 mü belli değil destek olarak kimisi var diyor kimisi yok. Ram ve SSD ile yola devam etmek istiyorum bir süre daha yoksa istediğim minimum notebooklar 5K+ gerçekten çok fazla. Ben zamanında 1384 TL 'ye almıştım :)

8+8 gb yapabilirsiniz öbür ram minizin üzerine bakın yalnız kaç mhz lik desteklediğine. ben şuan z570 imde 8+4 gb kullanıyorum. Ayrıca z570 ler güncel olmadığı için sata 2 bildiğim kadarıyla.
  • 
Sayfa: önceki 170171172173174
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.