Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad Z570 Kullanıcı Platformu (171. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.472
Cevap
37
Favori
315.014
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yorumicinburdayim

Merhaba;

Laptopun harddisk değişimini yaparken bataryayı takılı unuttuğumdan dolayı tornavida kısa devre yaptırdı. Resimde görülen parçada kıvılcım çıktı.
    Bu parça hangi parçadır ve ne kadar malolur?

Yardımlarınız için teşekkürler.

Bende de i5 4gb ram ve gt630mli modeli var ama bu bilgisayar için doğru anakart modelini nerden bulabilirim acaba bilen var mı bir senedir öyle boş boş yatıyor bilgisayar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• windows 10 a geçmek istiyorum da office programlarıyla uyumlu mu acaba hangi office i yüklemeliyim?
  • arkadaşlar windows 10 z570 serisinde stabil çalışıyor mu?
  • Arkadaslar sarj adaptorum bozuldu onerebileceginiz bir urun var midir.

• Ubuntu vs kuran var mı? Sıkıntı çıkıyor mu hiç donanım ile alakalı ?
  • AC DC A kullanıcısına yanıt
    quote:

AC DC @ 9 Temmuz 2016; 16:08:37

Ubuntu vs kuran var mı? Sıkıntı çıkıyor mu hiç donanım ile alakalı ?

Ubuntu'nun son sürümüyle düzelme oldu mu bilmiyorum ama ekran kartıyla sıkıntı çıkıntı çıkarıyordu. Normal olarak çalışıyor ama en basit 3d uygulamalarda bile çalıştırmıyordu. Düzeltmek için uğraşmak gerekiyor biraz. Bumblebee sürücülerini kurmak gerekiyor. Onun dışında sorun yaşamadım.
  • Merhaba arkadaşlar,
    yakın zamanda termal macununu değiştirdim. İçinden bir ton toz cıktı. Size tavsiyem fanın içini temizleyin. Suanda laptop ilk günkü performansına çıktı. Oyunlarda donmalar yaşıyordum örneğin fifa 16 da. Termal macunu değiştirdikten sonra kasmalar ortadan kalktı.
    Aklınızda bulunsun.
    İyi forumlar.
  • windows 10'a yükselttikten sonra onekey recovery yapamaz olduk. var mı sorunun çözümünü bilen?
  • Selamlar,

GPU'da "lockapp.exe" isimli bir dosyayı görüyorum ara sıra (özellikle VLC'yi kullandıktan sonra). Neden bu dosya GPU'yu kullanıyor diye biraz araştırdım BIOS'u güncellemem lazım sanırım fakat Lenovo'nun internet sitesinde driver'ı bulamadım. Yardımcı olabilecek kimse var mı?
  • arkadaşlar merhaba
    5 yıllık lenovo z570 kullanıcıyım.
    ram 6 gb benim ve ben bunu 2x8 gb ram alıp 16 gb ye yükseltmek istiyorum.
    Laptobu söküp rami çıkartıp baktığımda samsung marka olduğunu
    4 gb ram yazdığını ve pc3 yazdığını gördüm
    şimdi sorularım şunlar

1- PC3 yazması DDR3 olduğunu mu gösteriyor ?
    2- Kingston HyperX Impact Black 8GB 1600MHz DDR3 RAM benim bilgisayarımda sorunsuz çalışır mı ?

Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ogun.0412

arkadaşlar merhaba
    5 yıllık lenovo z570 kullanıcıyım.
    ram 6 gb benim ve ben bunu 2x8 gb ram alıp 16 gb ye yükseltmek istiyorum.
    Laptobu söküp rami çıkartıp baktığımda samsung marka olduğunu
    4 gb ram yazdığını ve pc3 yazdığını gördüm
    şimdi sorularım şunlar

1- PC3 yazması DDR3 olduğunu mu gösteriyor ?
    2- Kingston HyperX Impact Black 8GB 1600MHz DDR3 RAM benim bilgisayarımda sorunsuz çalışır mı ?

Teşekkür ederim.

Bildiğim kadarıyla 2x8 kullanamıyorsun max. desteği 2x4 tür yani 8 gb olarak müsaade ediyor. Ben bu şekilde kullandım. Üstünde 4 gb vardı + 4 daha ekledim DDR3 destekliyor aldığım ek 4 gb DDR3 tü..
  • Ben 12 gb kullandim 8+4 mhz ne kadar yaziyosa onu tak 1600 mhz ise 1600 mhz ama 1060 mhz ise 1060 kullan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzbk -- 4 Ekim 2016; 18:25:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: promise89

Emektar bilgisayar 2011 yılında 1900 liraya almıştım, şimdi fiyatlar uçtu değiştiremeye kalksak 5000 vericez güncel pc için.

en iyisi kasa toplamak :) yapacak birşey yok
  • arkadaşlar merhaba,

benim emektarın ilk açılışı 1,5 dakikaları bulmaya başlayınca artık bişeyleri değiştirmenin zamanı geldi dedim. ssd olarak samsung evo 750 düşündüm bide elim değmişken bir de ram alayım diyorum ets ve fm oyunları için ram için önerisi olan var mıdır. laptop modeli 4gb olan yani en fazla 4 gb ram ekleyebiliyorum. cl değeri iyi olan uyumlu bir ram önerisi olana şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar merhaba,

Dört yılı aşkın zamandır kullandığım Z570 modeli bilgisayarımı bizim ufaklık yere düşürünce açılmaz oldu :(

Elimde boşta olan bir SSD vardı. Onu değerlendirmek istedim ancak bir türlü SSD ye iso windows dosyasını kuramadım (hem dvd hem de flash bellekten).

İlk önce siyah bir ekran çıkıp, arkasından

Intel UNDI, PXE-2.1 (build 083)
    Copyraiht (c) 1997-2000 Intel Corporation

This Product is covered by one or more of the following patents:
    US5,307,459 US5,44,872, US5,732,094, US6,570,884, US6,115,776 and
    US6,327,625

Realtek OCIe FE Family Controller Series v1.23 (07/20/10)
    PXE-E61: Media test failure, check cable

PXE-M0F: Exiting PXE ROM.

diye bir mesaj çıkıyor. arkasından da,

Boot Menü ye geri dönüyor.

Burada benim hatam nedir ? problem tek HDD değil mi ?
    yada neyi yanlış yapıyorum ?

Bir yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• mrt35 kullanıcısına yanıt
    Ssd taktınız mi değişiyor mu performans?

• Benim z570 in de adaptörü gitti beyler. Kablolarda sıkıntı yok adaptör 220v giriş aliyor ama çıkış vermiyor. Ne yapmalıyım sizce bu durumda ? Orjinaline 130 lira istiyolar. Şu korsan dandiklerden almak mantıklı mı 20-30 liraya. Bu adaptorun tamiri ol.az sanırım..
  • merhaba.

arkadaşlar 2011 yılında aldığım z570'e ssd almak istiyorum. sata 3 destekliyor mu acaba?

özellikler: i5 2450m, gt 630m, 8 gb ram...

bilgisayar hala taş gibi gerçekten sağlam cihaz almışız ama maalesef hdd performansı berbat.

bir de bu model için alan kullanan varsa 120 gb veya 240 gb marka-model öneride bulunursanız çok sevinirim.
  • 240GB SSD İLE kullanıyorum sorun yok maşallah.
  • js_satriani J kullanıcısına yanıt
    Z570 sadece sata 2 destekliyor. Yine de sata 3 bir ssd takabilirsin ancak taktığın ssd sata 2 hızlarında çalışacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 169170171172173
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.