Şimdi Ara

LENOVO İDEAPAD Z510 [Ürün İncelemesi] [Sorunlar ve Çözümleri] [Kullanıcı Platformu] (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.523
Cevap
61
Favori
238.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar ben gelişmiş ayarlardan açtıgımda hd intel çıkıyor bu normal mı yoksa nvidia çıkması mı lazım . bi de deneyim dizini puanını paylaşmak ısıyorum masaüstü grafik neden düşük çıkıyor acabba )

LENOVO İDEAPAD Z510 [Ürün İncelemesi] [Sorunlar ve Çözümleri] [Kullanıcı Platformu]

LENOVO İDEAPAD Z510 [Ürün İncelemesi] [Sorunlar ve Çözümleri] [Kullanıcı Platformu]

• Merhaba arkadaşlar. Anladığım kadarıyla bu bilgisayarda beyaz renk biraz zor bulunuyor. Sanırım kutu üzerinde renk yazmıyor ve beyaz renklilerin kodu değişik. Sizlerden bir ricam olacak. i5 işlemcili Beyaz renk z510 kullanan arkadaşlar bilgisayarlarının kodunu ve nereden kaça aldıklarını söyleyebilirler mi? Cidden çok işime yarar umarım yardımcı olursunuz.
  • hopeless1 kullanıcısına yanıt
    işlemcisi i7 olan lenovonun kodu Lenovo İdeaPad Z510 59-391783
    akakcenoktacom dan fiyatlarına bakabilirsin. buarada bu bilgisayarın sadece dış tarafı beyaz, içi yine gri haberin olsun arkadaşım. ben o konuda hayal kırıklığına uğradım. içide beyaz olsun diye aldım fakat ekran tarafı 3. sınıf gri tonu çıktı. el konulan kısmı da gri fakat güzel gri ondan yana memnunum ama beyaz olsa çokdaha şık olurdu. beyaza verdiğim 65 tl lik farka değerdi enazından

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smoothumut -- 28 Nisan 2014; 15:01:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: smoothumut

işlemcisi i7 olan lenovonun kodu Lenovo İdeaPad Z510 59-391783
    akakcenoktacom dan fiyatlarına bakabilirsin. buarada bu bilgisayarın sadece dış tarafı beyaz, içi yine gri haberin olsun arkadaşım. ben o konuda hayal kırıklığına uğradım. içide beyaz olsun diye aldım fakat ekran tarafı 3. sınıf gri tonu çıktı. el konulan kısmı da gri fakat güzel gri ondan yana memnunum ama beyaz olsa çokdaha şık olurdu. beyaza verdiğim 65 tl lik farka değerdi enazından

Bilgi için teşekkürler. Ekran çevresi ve el konulan kısımlar hangi renk kasa alırsak alalım hep aynı değil mi? Yoksa kasadan kasaya fark oluyor mu?
  • Tüm lenovo z510 kullanıcılarına soruyorum arkadaşlar, ben aldığım 17 işlemcili lenovodan memnunum fakat led ekranı gözümü aşırı derecede yoruyor. Eski sony lcd li laptopuma saatlerce 12 14 saat bakarken şimdi bu ekrana bakmaya başladıktan ilk yarım saat içinde gözüm aşırı derecede yorulmaya başlıyor. Sizde bu sorunu yaşıyormusunuz. Sizin bu konuda şikayetleriniz var mı ? ekranın kontrast ve parlaklık ayarlarıyla oynadım ve hepsini aşağıda çeksem yukarıda çeksem çok birşey değişmiyor
    Amacım şunu anlamak. Lenovonun ekranı mı kalitesiz? Yoksa bu z510 serisinin ekranında mı sorun var ? yoksa benim bilgisayarın ekranında mı bir sorun var ? yoksa benim gözlerde mi sorun var ? yoksa lcd den led e geçerken bu sorunlar hep yaşanıyormu ? refresh rate i 60 dan yukarı çıkmıyor bununla alakası mı var ? yoksa çözünürlüklemi alakası var ? 1300 lü ayarında kullanıyorum ve eski bilgisayarımın çözünürlüğü 1200 lü olandı. YOKSA ekranın antiglare yani matte olmasından mı kaynaklanıyor

Ona göre yeni bir ekran sipariş edip ekranı değiştirmeyi düşünüyorum. Bu gidişle gözümün görüş özelliklerini kaybetmek istemiyorum. Malum artık yaşta geçti. göz gittimi bir daha tamiri zor

Siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar
    Sizin ekran hakkındaki düşüncelerinizi alabilirmiyim.
    Bu konuda ki görüşlerinizle bana yardımcı olursanız sevinirim

• Merhaba, ben de bu ürünü aldım fakat ekranda renkler biraz soluk, boğuk gibi.Yabancı dizi falan açarak bir deneyeyim dedim ama tam netlik göremedim.Bu genel bir özellik mi acaba?Daha bugün aldım da anormal bir durumsa değiştirebilirim???
  • arkdallar masaüstü sağtık ekran çözünürlüğü / gelişmiş ayarları tıklayınca intel mı yazıyor nvidia mı yazıyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: michooo

arkdallar masaüstü sağtık ekran çözünürlüğü / gelişmiş ayarları tıklayınca intel mı yazıyor nvidia mı yazıyor ?

intel yazıyor :/:/
  • quote:

Orijinalden alıntı: OptikCansu

quote:

Orijinalden alıntı: michooo

arkdallar masaüstü sağtık ekran çözünürlüğü / gelişmiş ayarları tıklayınca intel mı yazıyor nvidia mı yazıyor ?

intel yazıyor :/:/

acaba normal mı kı bu ? nvidia mı yazması lazım yoksa kafam çok karıştı . yokmu bunun bi açıklamasını bılen acaba
  • michooo M kullanıcısına yanıt
    dostum pc masaüstüyken intel ekran kartını kullanıyor, oyun açtığında nvidia 740m otomatik çalışır.
    nvidianın çalıştığından emin olmak için oyun açarken sağ tıkla grafik işlemciyle çalıştırda diyebilirsin.
    çalışıp çalışmadığını görmek için masaüstüne sağ klik, nividia denetim masasına gir, üsteki "masaüstü" nü tıkla "bağlam menüsüne "grafik işlemciyle çalıştır" seçeneği ekle" yi işaretle.
    pc nin sağ altındaki simgelerden "nvidia cpu etkinliği" şeklinde görülecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratgurler

dostum pc masaüstüyken intel ekran kartını kullanıyor, oyun açtığında nvidia 740m otomatik çalışır.
    nvidianın çalıştığından emin olmak için oyun açarken sağ tıkla grafik işlemciyle çalıştırda diyebilirsin.
    çalışıp çalışmadığını görmek için masaüstüne sağ klik, nividia denetim masasına gir, üsteki "masaüstü" nü tıkla "bağlam menüsüne "grafik işlemciyle çalıştır" seçeneği ekle" yi işaretle.
    pc nin sağ altındaki simgelerden "nvidia cpu etkinliği" şeklinde görülecektir

teşekkr ederım hocam dediklerinizi bi deneyım bakım. ayrıca yenı konu olarak da açtım ama silemedım :(
  • hocam bide intel hd yi devre dışı bıraktıgımda oyun kasıyo intel hd yi kapatınca nvidia devreye girmıyor mu ?
  • michooo M kullanıcısına yanıt
    o konuda bilgim yok ama inteli neden kapatma gereksinimi duydun, bırak çalışsın
    zararı var mı çalışmasının?

ayrıca konumuz değil ama energy manager da koruma moduna geçiyorum pc yi kapatıp açtımı devre dışı kalıyo.
    devamlı açık kalmasını istiyorum varmı bi yolu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratgurler

o konuda bilgim yok ama inteli neden kapatma gereksinimi duydun, bırak çalışsın
    zararı var mı çalışmasının?

ayrıca konumuz değil ama energy manager da koruma moduna geçiyorum pc yi kapatıp açtımı devre dışı kalıyo.
    devamlı açık kalmasını istiyorum varmı bi yolu?

bende oyle olmuyor nasıl ayarlıyorsam oyle kalıyor. yenıden baslattım bi değişiklik olmadı koruma modu acıktı yıne.

intelle bi sıkıntım yok sadce nvidia nasıl çalışıyo bi bakım dedım nvidia kapattım ıntelle actım sonra intel kapattım ama bu sefer nvidia açmadı ilgiçn şaşırdım dogrusu belki bir mantıklı acıklaması varaadır

• Arkadaşlar bir süredir ben de bir pc araştırıyorum ve bu pc oldukça dikkatimi çekti fakat şu ekranın mat ve soluk olduğuna dair yorumlar canımı sıkıyor. Rica etsem ekranlarınızın fotolarını çekip buraya koyabilir misiniz? belki bir fikir verir. Teşekkürler...
  • nabal kullanıcısına yanıt
    O şekilde anlaşılmaz yakınında Teknosa veya Vatan varsa orda teşhirde vardır. Onlardan kontrol et. Ben Teknosa'da baktım kötü değildi. Ama daha önce Full HD kullandıysan sıkıntı yaşayabilirsin. Çünkü bu ekran HD.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fn tuşlarının işlevlerini değiştirme yapabilen var mı acaba ? Veya bunun için program var mı ? Bu modele Lenovo uyku modu tuşu koymamış. Benim istediğim Fn+F4 gibi bi tuşa basınca uyku moduna geçmesi.
  • Teşekkürler uygun bir zamanımda bakarım umarım ellerinde vardır...
  • arkadaşlar sizdeki pc sıcaklıklarını yazar mısınız?
    benim pc şarjda iken webde dolaşırken bile 65-70 derece sıcaklıklarda geziyo, şarjdan çıkarınca ise 55-60 derecelerde. Sıcaklık fazla gibi geldi. Ayrıca şarjdayken fan sürekli çalışıyor, tiz bir fan sesi var. Oyunlarda 80 dereceyi biraz aşıyo. Şarjı çıkarınca fan çok az çalışıyo. 40 dereceleri hiç görmedim.
    sizce normal mi? Aynı durumla karşılaştınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratgurler -- 29 Nisan 2014; 9:15:18 >
  • Beyler kaçıncı kezdir soruyorum ama hala cevap alamadım. Şu ürünle Z510 59-413184 şunun arasında ki Z510 59-391771 fark nedir? Bu iki bilgisayardan birini almayı düşünüyorum. Anladığım kadarıyla ilk verdiğim linkteki ürün z510'un bir üst serisi fakat alt seriye göre fiyatı düşük. Düşük olmasının sebepleri nelerdir bilen varsa lütfen söylesin. Bir kaç gün içinde cihazı alacağım ve karar vermem gerek artık lütfen.

• 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.