Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Z500 Kullanıcı Platformu [SORUN VE ÇÖZÜMLER İLK SAYFADA] (387. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.822
Cevap
99
Favori
386.468
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 385386387388389
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Laptop üst kapağı ağırlığa veya baskıya maruz kaldığı için olmuş diye tahmin ediyorum. Şöyle bi bir baktım 700 liradan aşağı panel yok. 4 ay önce 400 liraya bulunuyordu. Tamir olmaz muhtemelen. Size kalmış değiştirip değiştirmemek. Hdmi üzerinden televizyon veya harici monitöre bağlanıp kullanılabilir. Değiştirecek olursanız hardware maintenance manuel den uyumlu LCD panelleri kontrol edip öyle alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

Rica ederim, şu an lenovo z500 ile yazıyorum halen taş gibi, fortnite gta5 gibi çoğu halen oynatıyor devam kullanmaya 

Alıntıları Göster

Ben neredeyse 3 4 yıldır sadece lol oynuyorum çünkü bilgisayar başka oyunlara pek müsade etmiyor. Hatta lole de etmiyor, sürekli fps düşüyor kafayı yedirtiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

Ben neredeyse 3 4 yıldır sadece lol oynuyorum çünkü bilgisayar başka oyunlara pek müsade etmiyor. Hatta lole de etmiyor, sürekli fps düşüyor kafayı yedirtiyor.

Alıntıları Göster

Bende sorun yok,240gb ssd ve 1tb hardisk takılı. i7 3630qm var.

Alt kasa kırık ve ekran ile menteşe yeri doğru düzgün kapanmıyor ama halen taş gibi çalışıyor.

Bırak lolu rdr2 açıp denedim pcde çalıştı. Tabi çok kastı o ayrı  

• quote:

Bende sorun yok,240gb ssd ve 1tb hardisk takılı. i7 3630qm var.

Alt kasa kırık ve ekran ile menteşe yeri doğru düzgün kapanmıyor ama halen taş gibi çalışıyor.

Bırak lolu rdr2 açıp denedim pcde çalıştı. Tabi çok kastı o ayrı  

Alıntıları Göster

Bios sürümünüz ne?

Benimki çok ısındığı içinfps düşüyor.

500gb ssd 8gb ram var i7li model

• quote:

Bios sürümünüz ne?

Alıntıları Göster

Akşam eve gidince bakar haber veririm...

• quote:

Bios sürümünüz ne?

Alıntıları Göster

BIOS Sürümü/Tarihi LENOVO 71CN51WW(V1.21), 12.07.2013

Sürüm bu bendeki

• Hayalci kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Bendeki de bu. Demek ki bunla alakalı değil.
  • quote:

Teşekkür ederim. Bendeki de bu. Demek ki bunla alakalı değil.

İşlemci fanını değiştir, bir ara bi tane almıştım, inanılmaz ses çıkıyordu ve acayip ısınıyordu, hemen değiştirdim , şimdi ise ses seda yok, ısınmada pek yok.

• Hayalci kullanıcısına yanıt

Fan sağlam hocam ama ısındığında çok devreye girmiyor. Onu ayarlayabilsek çok iyi olacaktı. Kaç derecede ne kadar devir döneceğini ama maalesef koymamışlar onu.

• quote:

Fan sağlam hocam ama ısındığında çok devreye girmiyor. Onu ayarlayabilsek çok iyi olacaktı. Kaç derecede ne kadar devir döneceğini ama maalesef koymamışlar onu.

Bios da gösteriyor dönme hızı.

• quote:

Bios da gösteriyor dönme hızı.

Alıntıları Göster

Görsel atabilir misiniz biostan size zahmet?

• arkadaşlar ssd almaya karar verdim

ssd olarak https://www.trendyol.com/seagate/barracuda-q1-240-gb-2-5-sata3-3dnand-ssd-550-450-za240cv1a001-p-66357141?boutiqueId=61&merchantId=109239

hdd için ise https://www.trendyol.com/notespare/9-5mm-hdd-caddy-kizak-notebook-laptop-dvd-to-ssd-kutu-sata-4717p-p-42734583?boutiqueId=61&merchantId=188539

modelleri uygun mudur

kutu sanırım 9.5mm olacaktı hatam yoksa?

fanda çok ses yapmaya başladı termal macunu en son 5 yıl önce değişmiştim sanırım onunda vakti geldi termal macun olarak ne almalıyım

• arkadaşlar i5 3230 645m mi modelde 4k hdr yüksek bitrate li video oynatmada bir sorun olur mu sizce?

• Oluyor. Kasıyor ne yazık ki. Ayrıca 4k çıkış yoktu diye hatırlıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fx_57,5

arkadaşlar i5 3230 645m mi modelde 4k hdr yüksek bitrate li video oynatmada bir sorun olur mu sizce?

Oynatmaz maalesef, i7 3630qm gt740m ile bende bile çok kasıyor.

• parlaklık ayarının düzgün çalıştığı ve bu cihaza tam uyumlu bir full hd panel var mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi september28th -- 6 Haziran 2021; 10:21:42 >
  • Dostlar laptobumda yine saçma sapan bir sorun yaşıyorum. Bu sorunu daha önce yaşayan var mı, varsa nasıl bir çözüm yöntemi uygulayarak bu sorundan kurtulabilirim öğrenmek istiyorum.

Şimdi öncelikle makinenin son iki senede başından geçenleri kısaca anlatayım:

Aşağı yukarı 1 buçuk sene önce yani 2020 nin başında anakart komple gittiğinden ucuz yollu bir anakart değişimi yapılmıştı. Bundan 2 ay sonrada mavi ekran hatalarından dolayı harddiski çöpe atıp ssd taktım. Bundan 3-4 ay sonrada termal problemlerden dolayı fanı ve macunları değiştirdim. Bu değişimlerden sonra pc gayet stabil, tam istediğim gibi sıkıntısız hatta ssd den sonra yeni gibi çalışmaya devam ediyordu. Ve en son fan değişiminden 6 ay sonrada klavyede tuş basmama olayı yaşamaya başladım ve klavyeyi değiştirttim.

İşte ne olduysa bu klavye değişiminden sonra oldu. Bu değişime kadar gayet stabil çalışan makine bu değişimden sonra garip bir sıkıntı çıkarmaya başladı. Bu garip sıkıntıya başlarda dikkat etmemiştim ama şu aralar iyice baş ağrıtmaya başladı gibi. Her neyse problemim şu:

Klavye değişiminden hemen sonraki ilk birkaç ayda pc açık durumda yükte veya boştayken laptobun arka kapağını düzeltmeye çalıştığımda ilk önce pc ekranı kapanıp, laptobu uyku moduna alıyordu. Yani pc tamamen kapanmıyordu ve power tuşuna bastığımda windows ekranıyla tekrar giriş yapınca mesela oyun oynuyorsam kaldığım yerden devam ediyordum. Ama son bir aydır ilk başlarda sadece laptobun arka kapağına dokunulduğunda olan bu olay laptobun klavye çevresine veya oyun oynarken klavyeye biraz daha bastırarak bastığımda olmaya başladı. Ve power tuşuyla tekrar açmaya çalıştığımda 5-6 sefer denediğimde açılmıyordu. Laptobun fan ızgarasının olduğu yerden yani sol tarafından pc yi biraz yukarı kaldırıp power tuşuna bastığımda açılmaya başladı. Demin internet açıkken bir mutfağa kadar gidip 10 dakika sonra döndüğümde laptobun kendi kendini uyku moduna almış olduğunu gördüm. Yani problem tek bir noktadayken baya kanser hücresi gibi yayılıyor gibime geliyor. (Uyku modu tamamen kapalı güç yönetimi kısmında!)

Velhasıl kelam böyle son derece saçma sapan bir problemle karşılaşan olduysa tecrübelerini dinlemek isterim. Yardımcı olmak isteyenlere şimdiden teşekkür ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: walt09

Dostlar laptobumda yine saçma sapan bir sorun yaşıyorum. Bu sorunu daha önce yaşayan var mı, varsa nasıl bir çözüm yöntemi uygulayarak bu sorundan kurtulabilirim öğrenmek istiyorum.

Şimdi öncelikle makinenin son iki senede başından geçenleri kısaca anlatayım:

Aşağı yukarı 1 buçuk sene önce yani 2020 nin başında anakart komple gittiğinden ucuz yollu bir anakart değişimi yapılmıştı. Bundan 2 ay sonrada mavi ekran hatalarından dolayı harddiski çöpe atıp ssd taktım. Bundan 3-4 ay sonrada termal problemlerden dolayı fanı ve macunları değiştirdim. Bu değişimlerden sonra pc gayet stabil, tam istediğim gibi sıkıntısız hatta ssd den sonra yeni gibi çalışmaya devam ediyordu. Ve en son fan değişiminden 6 ay sonrada klavyede tuş basmama olayı yaşamaya başladım ve klavyeyi değiştirttim.

İşte ne olduysa bu klavye değişiminden sonra oldu. Bu değişime kadar gayet stabil çalışan makine bu değişimden sonra garip bir sıkıntı çıkarmaya başladı. Bu garip sıkıntıya başlarda dikkat etmemiştim ama şu aralar iyice baş ağrıtmaya başladı gibi. Her neyse problemim şu:

Klavye değişiminden hemen sonraki ilk birkaç ayda pc açık durumda yükte veya boştayken laptobun arka kapağını düzeltmeye çalıştığımda ilk önce pc ekranı kapanıp, laptobu uyku moduna alıyordu. Yani pc tamamen kapanmıyordu ve power tuşuna bastığımda windows ekranıyla tekrar giriş yapınca mesela oyun oynuyorsam kaldığım yerden devam ediyordum. Ama son bir aydır ilk başlarda sadece laptobun arka kapağına dokunulduğunda olan bu olay laptobun klavye çevresine veya oyun oynarken klavyeye biraz daha bastırarak bastığımda olmaya başladı. Ve power tuşuyla tekrar açmaya çalıştığımda 5-6 sefer denediğimde açılmıyordu. Laptobun fan ızgarasının olduğu yerden yani sol tarafından pc yi biraz yukarı kaldırıp power tuşuna bastığımda açılmaya başladı. Demin internet açıkken bir mutfağa kadar gidip 10 dakika sonra döndüğümde laptobun kendi kendini uyku moduna almış olduğunu gördüm. Yani problem tek bir noktadayken baya kanser hücresi gibi yayılıyor gibime geliyor. (Uyku modu tamamen kapalı güç yönetimi kısmında!)

Velhasıl kelam böyle son derece saçma sapan bir problemle karşılaşan olduysa tecrübelerini dinlemek isterim. Yardımcı olmak isteyenlere şimdiden teşekkür ediyorum.

Ekran soketi gitmiş, bendede öyle yapıyordu, soketi değiştirdim düzeldi, kasanın içinde ekran soketine baskı yapmamasına dikkat et

• Herkese Merhabalar Arkadaslar

Windows 11 hakkinda ne dusunuyorsunuz. Sizce sistemiz saglikli bir sekilde destekler mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • onurmx kullanıcısına yanıt
    Bende merak ediyordum, sanırım işlemciden dolayı desteklemeyecek. Eğer geri adım atıp yükseltmeye izin verirse bence sıkıntı olmaz. Ama ram takviyesi yapıp SSD almak gerek gibi duruyor şu anda.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 385386387388389
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.