Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Z500 Kullanıcı Platformu [SORUN VE ÇÖZÜMLER İLK SAYFADA] (386. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
7.823
Cevap
99
Favori
386.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese merhaba, Lenovo Z500-59-365054 serisine sahibim. İki üç ay önce fan temizliği ve termal macun değişikliği yapıldı. Bir ay önce de format atılıp küçük bir tadilattan geçti. Mouse pad'in sağına veya soluna dokununca veya usb webcam takınca kapanıyor zaman zaman. Sizce sorun neyden kaynaklanıyor olabilir?

• Merhabalar fiyatlarin tavan yaptığı bugünlerde can sıkıcı bir sorunla karşılaştım fotoğraftaki gibi ekranın ortasında büyük yatay çizgi ve sag alt köşedeki büyük isik sızması benzeri ama daha parlak bir hata var . Bu sorun nedir ne yapmak lazım? Tesekkur ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kml_77 -- 21 Kasım 2020; 23:38:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar merhaba,

Lenovo z500 bilgisayara sahibim , klavyede şöyle bir değişik durum var. Klavyemde ki "2 w s x" tuşları çalışmıyor fakat çalışmayan bu tuşlar Bios ekranında ne hikmetse çalışıyor. Bilgisayar açılınca tekrar çalışmıyor. Bu sorun yazılımsal galiba çünkü her format attığımda çalışıyor. 1-2 gün sonra tekrar bozuluyor. Bu arada ilgili tuşlar ekran klavyesinde çalışıyor.

Klavye değişimiyle düzeleceğini bilsem hemen değişeceğim ama gereksiz para vermekte istemiyorum. Yani neredeyse her şeyi denedim ancak bir sonuç alamıyorum. Yardım ve desteklerinizi rica ediyorum.

• i5 3230 645m li versiyonda pubg steam versiyonu oynanabilir seviyede oluyor mu arkadaşlar deneyn var mı

• arkadaşlar cihazın wireles kartı yandı (intel centrino wireless-n2230). elimdeki başka bir wifi kart taktım ancak windowsa ulaşamadan siyah ekranda şöyle bir yazı geldi "unauthor ized wireless network card is plugged in. power off and remove it" bataryayı cıkartıp fişi de çekmeme rağmen power tuşuyla açıp kapatmak da işe yaramadı. biraz araştırdım bu bilgisayarların biosunda beyaz listemi ne varmış her kart olmuyormuş. sorum şu ben şimdi aynı kartı alıp taksam (intel centrino wireless-n2230) çalışır mı? birebir aynı olsa da sorun olur mu? bilgisi olan bir arkadaş bu cahili aydınlatsın.

• elektropin E kullanıcısına yanıt
    Estağfurullah hocam, bilmediklerimizin cahiliyiz. Lenovo forumlarında bir arkadaş sizin sorununuza şöyle cevap vermiş.https://support.lenovo.com/us/en/solutions/ht101562-hardware-maintenance-manual-ideapad-lenovo-laptops-tablets Bu linkteki z500 hardware maintaince manual i indiriyorsunuz. Sayfa 70 te uyumlu wireless kartları var. Alacağınız yeni kartın FRU numarasının bu listedekilerden biriyle aynı olması gerekiyormuş. Ya da harici bir usb wifi adaptör alıp kullanabilirsiniz. Harici adaptörlerde uyum sorunu olmuyor.
  • teşekkürler üstadım emek vermiş güzel bir kaynak bulmuşsunuz. aynı marka aynı model laptoptan çıkardığım kartla denedim çalıştı. numaralarına falan bakmadım belki sizin verdiğiniz listedekilerle tesadüfen aynı olabilir. ikinci el intel n-2230 satın aldım gelince takar yine yazarım sonucu. belki birilerine lazım olur ilerde.

• birebir aynı marka ((intel centrino wireless-n2230) ve FRU P/N - LC P/N numaraları aynı olursa çalışıyor. aynı marka olur, FRU P/N - LC P/N numaraları farklı olursa çalışır mı bilemiyorum. ben her şeyi ile aynı olanı taktım sorun yok.

• Arkadaşlar merhaba. Z500 bilgisayarıma SSD almak istiyorum. İşletim sistemini SSD'ye kurup HDD'yi de CD-rom yerine takmak istiyorum. Fakat hangi ürünleri alacağımı bilemedim. Daha önce bu işlemleri yapmış olan var mı, öneride bulunabilir misiniz?

• Merhaba millet, z500'ü monitöre bağlı kullanmayı düşünüyorum. 2K çözünürlükte (2560x1440) 60hz görüntü alınabiliyor mu HDMI portundan, deneyen veya bu şekilde kullanan var mı? Ona göre monitör alacağım.

• Hayalci kullanıcısına yanıt
    Bilgisayarı aldığımdan beri ilk defa format atacağım. O da ssd takacağım için. Otomatik nasıl yüklüyor acaba, win 10 kurduktan sonra hiçbir işlem yapmıyor muyuz?

Bir de win keyi otomatik görüyor mu? Çünkü aldığımda win8 yüklü gelmişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SlmKbr

Bilgisayarı aldığımdan beri ilk defa format atacağım. O da ssd takacağım için. Otomatik nasıl yüklüyor acaba, win 10 kurduktan sonra hiçbir işlem yapmıyor muyuz?

Bir de win keyi otomatik görüyor mu? Çünkü aldığımda win8 yüklü gelmişti.

win 8 üzerine win10 yükseltme geldimi sana, format atmadan öncewin10 şifresini al, sonra direk win 10 pro çak gitsin, key gir kullanmaya devam et, ben öyle kullanıyorum. win 10 bütün driver otomatik yüklüyor.

Geldi hocam, şu an win10 home single language sürümindeyim. Şifreyi de cmd'den öğrendim.
    Teşekkür ederim.
  • quote:

Geldi hocam, şu an win10 home single language sürümindeyim. Şifreyi de cmd'den öğrendim.
    Teşekkür ederim.

Rica ederim, şu an lenovo z500 ile yazıyorum halen taş gibi, fortnite gta5 gibi çoğu halen oynatıyor devam kullanmaya 

Valla benim pc de taş gibi, hatta sıfır desem yeridir. Cünkü hiç oyun oynamam. Sadece internet ve ofis ve o da yoğun kullanım değil. Hiç sfır kurulum yapmadığım için biraz yavaş, ssd takıp sıfırdan win10 kurduğumda uçak gibi olur diye düşünüyorum. Ayrıca içini açımca macunu falan da değiştiricem, aldığımdan beri hiç değişmedi. Sürekli soğutucuyla kullanıyorum ama:)
  • quote:

Valla benim pc de taş gibi, hatta sıfır desem yeridir. Cünkü hiç oyun oynamam. Sadece internet ve ofis ve o da yoğun kullanım değil. Hiç sfır kurulum yapmadığım için biraz yavaş, ssd takıp sıfırdan win10 kurduğumda uçak gibi olur diye düşünüyorum. Ayrıca içini açımca macunu falan da değiştiricem, aldığımdan beri hiç değişmedi. Sürekli soğutucuyla kullanıyorum ama:)

Bende 240gb ssd artı 1tb oyun ve film için hardisk takılı. Soğutucu kullanmıyorum. i7 3630qm ile yükseltme yapmıştım uçuyo ssd ile.

• Dostlar Steam de kış indirim günlerinde neler var neler yok diye araştırırken şu linkini vereceğim oyunu gördüm. Buna benzer murder mystery temalı story driven oyunların müptelası olduğum için çok ilgimi çekti. Oyunun ilk bölümü deneme amaçlı bedava ama 15gb boş yer istediğine göre indirmesi de bir o kadar sıkıntılı olabilir ve kaldı ki bu malum sistem özellikleri olan laptopumla bu oyunu en azından çok fazla kasıntıya girmeden oynayıp oynayamayacağımı tam kestiremedim. Sistem gereksinimleri kısmına baktım 4gb min ram karşılıyor gibi ama 3.nesil 2.6 ghz max frekansta çalışabilen işlemci min işlemci istemine yetmiyor galiba.Herneyse aranızda bu oyunu bu malum laptopla oynayan veya oynamış birisi varsa bana bilgisayarın oyunda ki performansıyla ilgili bilgi verebilir mi rica etsem?

https://store.steampowered.com/app/287630/The_Council/

• quote:

Orijinalden alıntı: walt09

Dostlar Steam de kış indirim günlerinde neler var neler yok diye araştırırken şu linkini vereceğim oyunu gördüm. Buna benzer murder mystery temalı story driven oyunların müptelası olduğum için çok ilgimi çekti. Oyunun ilk bölümü deneme amaçlı bedava ama 15gb boş yer istediğine göre indirmesi de bir o kadar sıkıntılı olabilir ve kaldı ki bu malum sistem özellikleri olan laptopumla bu oyunu en azından çok fazla kasıntıya girmeden oynayıp oynayamayacağımı tam kestiremedim. Sistem gereksinimleri kısmına baktım 4gb min ram karşılıyor gibi ama 3.nesil 2.6 ghz max frekansta çalışabilen işlemci min işlemci istemine yetmiyor galiba.Herneyse aranızda bu oyunu bu malum laptopla oynayan veya oynamış birisi varsa bana bilgisayarın oyunda ki performansıyla ilgili bilgi verebilir mi rica etsem?

https://store.steampowered.com/app/287630/The_Council/

Rahat oynatır merak etme. 1gb ekran kartı istiyor zaten.

bioshock gibi oyun.

buda türkçesi

https://forum.donanimhaber.com/the-council-100-turkce-yama-makine-ceviri--146184889

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayalci -- 28 Aralık 2020; 23:13:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hayalci

Rahat oynatır merak etme. 1gb ekran kartı istiyor zaten.

bioshock gibi oyun.

buda türkçesi

https://forum.donanimhaber.com/the-council-100-turkce-yama-makine-ceviri--146184889

Alıntıları Göster

Cevap ve yama için teşekkür ederim.Şimdilik ingilizce seviyeme güvendiğim için direk orijinal dilden oynamaya başlamayı düşünüyorum.İnşallah LA Noire oyununda olduğu gibi Türkçe yamaya geçmeye zorlayacak kadar komplike bir ingilizceyle birlikte oyundaki karakterlerin konuşurlarken ki yüz ve göz mimiklerine de odaklanmaya zorlama yoktur oyunda.Herneyse tekrardan zaman ayırıp cevapladığın için teşekkür ediyorum ve iyi geceler diliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kml_77

Merhabalar fiyatlarin tavan yaptığı bugünlerde can sıkıcı bir sorunla karşılaştım fotoğraftaki gibi ekranın ortasında büyük yatay çizgi ve sag alt köşedeki büyük isik sızması benzeri ama daha parlak bir hata var . Bu sorun nedir ne yapmak lazım? Tesekkur ederim.

Bilgisi olan var mi arkadaşlar ekran degisimi mi gerekir . 7 yillik bilgisayar batarya oldu ekran degisimi derken cok tuzlu olursa hiç değişmesem mi diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 384385386387388
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.