Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Z500 Kullanıcı Platformu [SORUN VE ÇÖZÜMLER İLK SAYFADA] (368. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.822
Cevap
99
Favori
386.466
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merak etmeyin. Püf noktası yok. Sadece biraz sabırlı ve dikkatli olnak yeterli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar merhabalar, ikinci el 645 ekran kartli modeli alarak araniza katildim. Hemen ilk sirumu sorayim ; windows 10 yuklemeyi planliyorum hemen, tavsiye ediyormusuniz yoksa efendi gibi win8 le devam mi edeyim. Bu arada ssd ile temiz kurulum yapmayi planliyorum

• cenkozgen C kullanıcısına yanıt
    Evet hem ssd hem win 10 öneririm.

• birisi007 B kullanıcısına yanıt
    Makinayi actim,kendimce temizledim. Birazdan da ssd yi takip win 10 yukleyecem,sonumuz hayrola :)

Bir soru daha; lenovo nun sitesinde z500 driverlerini indirdim ama bazilari -mesela bluetooth driveri- farkli markalar icin birden fazla var. Hangisi yuklenecek?

Yoksa win10 yukledikten sonra hangi driverler yuklenmeli

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkozgen

Makinayi actim,kendimce temizledim. Birazdan da ssd yi takip win 10 yukleyecem,sonumuz hayrola :)

Bir soru daha; lenovo nun sitesinde z500 driverlerini indirdim ama bazilari -mesela bluetooth driveri- farkli markalar icin birden fazla var. Hangisi yuklenecek?

Yoksa win10 yukledikten sonra hangi driverler yuklenmeli

Önce win10 yükleyin, internete bağlandıktan sonra ilk yarım saat içinde, eğer içinde barındırmadığı bir driver varsa arka planda tanıyıp indiriyor genelde. Onun haricinde, ağ kartınız markasına göre driver ı indirebilirsiniz. Ağ kartınızın markasını, laptop'ı açtığınızda görebildiniz aslında, ya da everest vb programlarla görebilirsiniz.
  • win 10 yükledim iyi güzel hos ama bios update sonra ekran parlaklığı düştü ve düzelmiyor. ilk sayfadaki çözüm işe yaramadı. ne yapabilirim
    Hangi çözümü denediniz? regedit ayarını değiştiren çözüm ile düzelmesi gerekiyor.

Başlat > Çalıştır > yolunu izleyin regedit yazın ve enter'a basın.
    Kayıt Defteri editöründe aşağıdaki yolu izleyerek FeatureTestControl değerini 0000f048 olarak değiştirin.

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0000]
    "FeatureTestControl"=dword:0000f048
    veya
    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Control\Class\{4d36e968-e325-11ce-bfc1-08002be10318}\0001]
    "FeatureTestControl"=dword:0000f048

sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
  • casper333 kullanıcısına yanıt
    Allah razı olsun düzeldi.

denediğim şey; su intel sürücüsünü geri alma işlemiyle bunu görmemiştim.
  • dünden beri yükleme ayar vs vs ugrastım ve işim bitti.

sarjım tasarruf modunda ancak full parlaklıkta 4 saat gidiyor gözüküyor (tabi web gezintisi vb basit işler)
    açılış hızıma baktım yani ölçtüm, su an 11 sn, iyi midir kötümüdür bilemedim.
    ancak kamera biraz kötü mü? yani hd kamera yazıyor cihazda ama baya tırt bi kamera, yoksa bi ayar var da ben mi kacırdım
  • quote:

Orijinalden alıntı: cenkozgen

dünden beri yükleme ayar vs vs ugrastım ve işim bitti.

sarjım tasarruf modunda ancak full parlaklıkta 4 saat gidiyor gözüküyor (tabi web gezintisi vb basit işler)
    açılış hızıma baktım yani ölçtüm, su an 11 sn, iyi midir kötümüdür bilemedim.
    ancak kamera biraz kötü mü? yani hd kamera yazıyor cihazda ama baya tırt bi kamera, yoksa bi ayar var da ben mi kacırdım

Kamera iyi değil hocam.

Geçmiş olsun. Yeni bilgisayarınız hayırlı olsun. Windows 10 sizinde tecrübe ettiğiniz gibi genelde gerekli ve yeterli sürücüleri buluyor. Daha özel şeyleri ( dolby.. , ..experience.. vs.. ) kendimiz yüklemeliyiz. Aklınızda bulunsun hiç kullanmayacağınız uygulamaları boşuna yüklemeyin. Bir uygulama için belki ileride işe yarar diyorsanız çok büyük ihtimalle hiç bir zaman işinize yaramayacaktır.

11 sn anormal değil lakin biraz daha hızlanır.
  • Merhaba arkadaşlar,

Lenovo Z500 (i7, 6gb) 4 yıldır kullanıyorum. Çok memnunum.
    Win7 olarak kullanıyorum.
    Öneren, tavsiye eden tüm herkese teşekkür ederim.
    cevap için teşekkürler. her sey iyi hos güzeldi ancak az evvel ilginç bir sekilde şarj olmamaya basladı. (prize takılı, şarj olmuyor) şeklinde bir yazı var mouse ile pil simgesinin üzerine gelince. cihazı kapatıp şarjda bekledim 1 saat ama yok şarj seviyesi aynı. yapabileceğim bir şey var mı
    Bios güncellemelerinden birinin batarya ile ilgili olduğunu hatırlıyorum. Güncellemelerini yaptınız mı?
    ilk sayfada yer alan güncellemeyi yaptım. az evvelki postu yazdıktan hemen sonra sarj olmaya basladı. sonra tekrar şarj olmamaya basladı.

edit:

sorunun kaynağını buldum. "energy menagement". orada iki ayar var, eger "en iyi pil durumunu" secersem sarj olmuyor. neyse diğer ayarı yaptım artık ugrasamam :D

ancak mesela su an sarj %55 ama mouse ile pil simgesinin üzerinde durunca "tam dolum için 1 dk gerekli" yazıyor. win10 yüklediğimden beri böyle

pil göstergesi sıfırla işlemini yapayım mı ??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cenkozgen -- 17 Ağustos 2017; 0:10:54 >
    Orada " en iyi pil durumu " seçiliyken en fazla yüzde 60'a kadar pil dolar. " Maksimum pil ömrü " seçili iken pil olabildiğince dolar. Bu durum bazı zamanlarda söylediğiniz gibi yüzde 59, 55 ya da yüzde 99 gibi rakamlar gösterebilir. Bu durumu sorun olarak görmüyorum. Sorun olarak görüyorsanız sıfırlama işlemini yapabilirsiniz.
  • Merhaba arkadaşlar,

Isınma ile ilgili problemim var. 3-4 kere yüksek ısıdan bilgisayar kapandı. Tavsiyeniz var mı?
    Model i7 6gb ram 645m ekran kartı
    Teşekkürler.

Ben de hala 1TB'lık HDD var yerine 480GB SDD taksam ısınma azalır mı? Hız konusunda bilgisayarın kendine gelmesi 1,5 dk.

Aşağıdaki ürün 480 GB SSD bizim laptoplara uyar mı fiyat 450TL'ye denk geliyor.

Hepsi Burada-SDD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bahriyeli58 -- 22 Ağustos 2017; 11:0:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: birisi007

Ne desem bilemedim. Z500'ün dokunmatik ekranlı versiyonu da var. Lakin Seri noya göre arattırmışınız. Belki de üretim yerleriyle ilgilidir. Sorun bu kablo kaynaklı da olabilir, unutmayın anakart üzerinde soket girişinde de olabilir.

Bu arada listede görünen tüm kablolar aynı.

linkteki kabloyu satın alıp an itibariyle taktım fakat sorun kablodan değilmiş ısınınca yine ekran gidiyor. aygıt yöneticisinden teker teker dahili ve harici ekran kartlarını devre dışı bırakarak denedim sorun buradan da değil. kabloyu takarken anakarttaki kablonun girişinde de herhangi bir sorun göremedim deforme vs. ne yapacağım bilmiyorum bilgisayar 80 derece civarına gelip ısı laptop'un geneline yayıldığında ekran pert

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EnderGelişenOsasunaAtağı -- 22 Ağustos 2017; 19:41:9 >

• EnderGelişenOsasunaAtağı kullanıcısına yanıt
    Tv'ye bağladığınızda yine aynı sorun olmuyordu sanırım. Bu böyleyse ya anakart üzerinde çatlak vs birşey var ya da ekran iyi durumda değil. Her şeyi denediğinizi söylüyorsunuz. Bu yüzden pekte bir seçeneğimiz yok gibi sanki. Elektronikten anlayan bir bilgisayarcıya vermekten başka seçenek kalmıyor sanırım.
  • Bahriyeli58 B kullanıcısına yanıt
    Termal macunları ve gerekirse fanı yenileyin. Cihazın kapanacak kadar yüksek ısılara çıkmasına asla izin vermeyin.

Evet bu ssd olur. Isınmaya etkisi dolaylı olarak az biraz olabilir.
  • 
Sayfa: önceki 366367368369370
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.