Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Z500 BIOS UPDATE {Nvidia boost tech. / FN key} (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
5
Favori
17.047
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selamlar ben de z500 sahibiyim i5 gt645 performans için aldim bu laptopu. yeterli şu an fakat, şu fn sorunu deli ediyor artik beni. ben de mail atacağım. herhangi bir gelişme yok mu gerçekten? kalitesine guvenip aldim gerçekten. yoksa başka marka da alabilirdim. bu kadar köklü bir yapı nasıl olur da bu tarz bir problemi gundeme almaz? lenovo, müşteri kitlesine neden bu kadar duyarsız? netten araştırdım bu sorunla ilgili çoğu yabancı forumda şikayet var. bir daha lenovo mu ? asla...
  • Arkadaşlar bu update'in windows 7 için olanı yok mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: M!R4G3

Arkadaşlar bu update'in windows 7 için olanı yok mu?

Herne kadar windows8 icin verilmis olsa bilr w7 icinde kurulabiliyor. Ben denedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • met.nar kullanıcısına yanıt
    FN KEY sorunu kalktı mı artık?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • z500 için sunulan yeni bios la fn tuşlarının problemi giderilmiş
  • quote:

Orijinalden alıntı: met.nar

quote:

Herne kadar windows8 icin verilmis olsa bilr w7 icinde kurulabiliyor. Ben denedim.

Hocam bios meselesi önemli değil mi?
    İleride bir sorun olmasın?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: met.nar

quote:

Hocam bios meselesi önemli değil mi?
    İleride bir sorun olmasın?

W8 ile W7 temelde ayni, W8 biraz makyajli versiyonu gibi düsünün. Sorun teskil edecegini zannetmiyorum.
    Ki sorunsuz calisiyor W7`li cihazimda.

• quote:

Orijinalden alıntı: KoRoNiDeS

z500 için sunulan yeni bios la fn tuşlarının problemi giderilmiş

cidden giderilmiş mi

• Giderildi yükleyebilirsiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: skidproof

Giderildi yükleyebilirsiniz

teşekkür ederim. peki nasıl yükleyecem link var mı?

• Lenovo müşteri hizmetlerini ararsanız uzaktan yardımla zaten sitesinde mevcut olan BİOS update dosyasını indirip yüklüyorlar.FN otomatik olarak düzeliyor.Ama ben FN tuşlarını kullanmadığımdan ses ve ekran parlaklığına direk basarak ulaşmak daha çnemli olduğundan BİOS ayarlarına girip ilk haline getirdim.HOTKEY yazan ayarı enable-disable yaparak değiştirebilirsiniz...
  • vay be gözlerim yaşardı
    Bende mail atmıştım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar z500 (LENOVO Z500 59-377485 ) dün aldım. Fn tuşu saçmalayınca şaşırmıştım. Böyle bir sorun olacağını tahmin bile etmemiştim. Fn tuşunun düzelmesi durumuna sevindim. Henüz bios güncellemesi yapmadım. Yapınca size de bilgi veririm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenfat10

Lenovo müşteri hizmetlerini ararsanız uzaktan yardımla zaten sitesinde mevcut olan BİOS update dosyasını indirip yüklüyorlar.FN otomatik olarak düzeliyor.Ama ben FN tuşlarını kullanmadığımdan ses ve ekran parlaklığına direk basarak ulaşmak daha çnemli olduğundan BİOS ayarlarına girip ilk haline getirdim.HOTKEY yazan ayarı enable-disable yaparak değiştirebilirsiniz...

Teşekkür ederim muşteri hizmetlerine gerek kalmadı. Lenovo destek sitesinden girip model no uzantısı ile beraber arattım güncel bios update dosyasini buldum indirdim tarifi de ingilizce yazıyordu. Bahsettiği gibi tum işlemleri uyguladım otomatik yeniden başladi pc ve duzeldi. Lenovo'ya çok kızmıştım laptoptan soğumuştum resmen. Şimdi helal olsun diyorum

Acaba gt 645 güncellemesi çıktı mi hiç? Nasıl aldıysam o şekilde duruyo laptop. bi biosu güncelledim sadece. Bi de intelin kendi ekran kartının güncellemesi çıkmıştı. Güncelleyince de ekran gitmişti. Zar zor bu forumu okuyarak düzeltmiştim.

Bu başliğa emek veren herkese teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi decibelshock -- 22 Kasım 2013; 22:51:18 >

• Hayırlı olsun FN tuşlarınız.Başka sorunlarla uğraşıyorum ben şu an.Sanırım Windows 8.1 e bağlı işlemci kullanımı ve sıcaklık yüksekliği ve haliyle fan sesi...Bit defender ve not 32 den sonra Kasperskye geçince düzeldi gibi ama stabl değil...
  • arkadaşlar biosu güncelledim tuşlar düzeldi fakat biosa giremiyorum
    F2 yaptım Fn+F2 yaptım olmadı bi yardımcı olun
  • Bilgisayar ayarlarına girip gelişmiş ayarlardan uefi bellenim ayarlarını değiştir dersen girebilirsin windows üzerinden.
  • quote:

Bilgisayar ayarlarına girip gelişmiş ayarlardan uefi bellenim ayarlarını değiştir dersen girebilirsin windows üzerinden.

Tam olarak bulamadım win8 kullanıyorum resim koymanız mümkün mü
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxandroidxx

quote:

Bilgisayar ayarlarına girip gelişmiş ayarlardan uefi bellenim ayarlarını değiştir dersen girebilirsin windows üzerinden.

Bilgisayar ayarlarını değiştirden genel ayarlar sekmesine gelin ve resimde işaretlediğim yerdeki şimdi yeniden başlat'a tıklayın. Daha sonra açılan ekrandan sorun gider deyip uefi bellenim ayarları değiştiri tıklayın.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xxandroidxx

quote:

Bilgisayar ayarlarını değiştirden genel ayarlar sekmesine gelin ve resimde işaretlediğim yerdeki şimdi yeniden başlat'a tıklayın. Daha sonra açılan ekrandan sorun gider deyip uefi bellenim ayarları değiştiri tıklayın.

Saol kardeş hallettim birkaç denemede

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.