Şimdi Ara

Lenovo Ideapad Z500 BIOS UPDATE {Nvidia boost tech. / FN key} (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
102
Cevap
5
Favori
17.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Birde ek olarak intel virtualization technology, deep sleep ve gpu modunu seçme eklenmiş biosa başkada bi nane yok hepside gereksiz eften püften şeyler.
  • Velhasıl : Turşu... Fail... Vesaire...

Olduğumuz yerde sayarak bekliyoruz.
  • yani şuan Ekran kartı 645m için bu BIOS guncellemesi işe yaradımı? Overclock edilebiliyormu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: skypol

yani şuan Ekran kartı 645m için bu BIOS guncellemesi işe yaradımı? Overclock edilebiliyormu?

Zaten overclock yapıyorduk sen olayı yanlış anlamışın hocam :)

quote:

Orijinalden alıntı: InfectedSoul

Velhasıl : Turşu... Fail... Vesaire...

Olduğumuz yerde sayarak bekliyoruz.

Biz elimizden geleni yaptık lenovonun rezilliği bu ve de olayı çok yanlış anlayanlar var tam birlik olamazsak 10-20 kişiyle netice almamız zor, kaldı ki bunun peşini bırakmayıda düşünmüyorum gerekirse hukuki yollara başvurcam uğraşsın dursunlar.Lenovonun nasıl bir firma olduğunu biri söylemişti önceden onların müşteri hizmeti malını satana kadardır diye hakkaten öyleymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ray Kurzweil -- 26 Haziran 2013; 2:36:51 >

• Şahsen bende bu şekil bir servis kabusu yaşayacağımızı düşünmüyordum. Arkasında IBM gibi köklü ve kurumsal bir firmanın müşterilerine bu şekilde ertelemesi tam bir kaos. Müşteri memnuniyeti için sadece yurtdışından kargo ile dvdleri göndermekle olmuyor. Ekran kartı sıralamasında bu kadar yüksek performans gösteren bir ekran kartı maalesef ki tera online gibi bir oyunda bile mükemmel fps düşüşleri yaşıyor olması ne kadar acı... ( Bu bahsettiğim fps düşüşleri tüm ayarlar "0" iken 15 fps e kadar düşüşler... ) Bu işte bir sorun olduğu apaçık ortada. Fakat ne bir müdahale var, ne de bir el uzatan yüzümüzü güldürecek müşteri temsilcisi. En basitinden kendi çapında yazılım yapan insanların bile FN tuşlarına çözüm bulduğu halde bunu bir bios a iliştiremeyen LENOVO büyük bir başarıya sahip artık gözümde.

Aynı zamanda müşteri temsilcilerinin ekran kartı ve FN tuşları için "3. parti yazılımlarla bunu yapabilirsiniz" demesi de bir o kadar komik değil mi zaten??? :)

• ben dun denedım ılk defa MSI afterburner'la GPU CLOCK'u 844 MHZ yaptım diğer 900 mhz olan her ne ismi varsa onuda 1700 küsür mhz'e cıkarttım ama oyunlarda pek fps artısı olmadı.
  • quote:

ben dun denedım ılk defa MSI afterburner'la GPU CLOCK'u 844 MHZ yaptım diğer 900 mhz olan her ne ismi varsa onuda 1700 küsür mhz'e cıkarttım ama oyunlarda pek fps artısı olmadı.

MSI ile oc olmuyor biostan kilitli sadece benim verdiğim yöntemle oc oluyor.

6 aydır intel hd4000 ile ilgili dünya kadar şikayet alıyorlar hadi bizim taleplerimizi geçtim insan bare o hd4000 sorununu çözer.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ray Kurzweil -- 26 Haziran 2013; 17:46:06 >
  • GPU-Z programında baktıgımda o degerler REAL TIME olarak degıstı MSI afterburner'den yaptıgım aşırtmayı APPLY dedikten sonra.
  • quote:

GPU-Z programında baktıgımda o degerler REAL TIME olarak degıstı MSI afterburner'den yaptıgım aşırtmayı APPLY dedikten sonra.

Şeye baktın mı maksimum kaç mhz'e çıkıyor? Yanda ki grafikten bakabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: skidproof

quote:

GPU-Z programında baktıgımda o degerler REAL TIME olarak degıstı MSI afterburner'den yaptıgım aşırtmayı APPLY dedikten sonra.

sadece 2 ozellık acıktı MSI AFTERBURNER'da evet

• gpu core clock +135 'e kadar yükseltiyor
    • memory ise +780 mıydı 800 mudu hatırlamıyorum tam olarak evde bakarım aksam.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: skidproof

quote:

sadece 2 ozellık acıktı MSI AFTERBURNER'da evet

• gpu core clock +135 'e kadar yükseltiyor
    • memory ise +780 mıydı 800 mudu hatırlamıyorum tam olarak evde bakarım aksam.

Afterburnerda sağda ki grafikten ya da gpu-z' a girip sensorsden max kaç mhz'yi gördüğüne bakta ona göre şey edelim.

• zamanında samsunga chronoslar için geçişli grafik bazında yoğun şikayet gitmişti dünya çapından ama bios update için anakartta değişiklik yapılması gerektiği bildirilmişti fail olmuştu.umarım öyle birşey çıkmaz.
  • bios update lenovo'nun sitesine gelmiş acaba ne gibi değişikler yapılmıtır
  • Bir lenova z500 Kullanıcısı deilim fakat yinede bu sorun hakkında mail attım almayı düşündüğüm bir cihaz fakat kronik sorunları bıraktı fn tuş takımı sorunu beni bu cihazdan soğuttu dier tüm sorunlar gelip gecici aslında ama bu sorun online oyunlarda çok etkiliyor ben ikisi hakkındada email attım en azından inş sorunlar düzelir herkezinde bu konuda duyarlı olması lazım aslında ne kadar çok ekmek o kadar çok köfte hesabı maillerimizi yinede lenova sahibi olsakda olmasakda atmakda fayda var bunda zarar yok bence.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ICromwelleI -- 29 Temmuz 2013; 19:45:55 >
  • Arkadaşlar iyi günler.i5 3210,8 gb ramli,gt635m li z500 laptopu aldım.Ancak program kullanırken F1-F12 arası tuşlara direkt erişim sağlamam gerekiyor.Her seferinde FN tuşuna basarak bu işlemi yapamam.Acaba bu sorunu düzeltebilir miyim? Lütfen yardım edin. Çözüm bulunabildi mi?
  • Yapıcagın bişey yok bu laptopu yaparken bu sıkıntısı var ve çözümü lenova mühendislerinde gizli düzeltilcek dendi daha bir çalışma yok o şekilde kullanmanız lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: farti

Yapıcagın bişey yok bu laptopu yaparken bu sıkıntısı var ve çözümü lenova mühendislerinde gizli düzeltilcek dendi daha bir çalışma yok o şekilde kullanmanız lazım

Teşekkür ettim.İnş düzeltirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AC Kiriklar -- 5 Ağustos 2013; 4:38:08 >
  • Lenovo'dan soğumama sebep olmaya başladı bu bios update olayı... Artık şu ekran kartı ve FN olayına bir çözüm bulsalar çok iyi olacak.
  • Aynı sorunlar i5 3230 ve gt645li olan modellerde de var mı acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef ki bahsettiğiniz modeli kullanıyorum (i5 işlemcili) bu standart bir sorun...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.