Şimdi Ara

lenovo ideapad Y570 ram yükseltme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
1.165
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    lenovo ideapad Y570 model bir laptopum var.
    içerisinde biri 4 gb, diğeri 2 gb olmak üzere toplam 6 gb ram var.
    bunu olabildğince arttırmak istiyorum, unreal engine kullanmaya çalışıyorum ama pc bu haldeyken kullanamıyorum.

internette araştırdığım kadarı ile bu model sadece 8 gb'a kadar destekliyormuş. emin olamadım ama kesin konuşan biri yok.
    8gb'dan daha yüksek bir ram takabilir miyim?
    veya 8'i destekliyorsa 1333 mhz'lik bir ram mi alsam benim için daha performanslı olur yoksa daha büyüklerleri()1600,1800 mgh) de alabilir miyim?
    1 tane 8 gb ram mi daha performanslı olur yoksa 4*2 mi yapmalıyım?
    kısaca ben bu bilgisayarın ramlarini nasıl en performanslı hala getirebilirim?
    lütfen yardım

bunlar da cpu-z sonuçları;

• Bu cihaz toplamda 8gb ram çalıştırabilir. Buda her slota 4gb şeklinde olmak durumunda. Tek slota 8gb takamazsın.

Mhz artışının faydası çok minimal sentetik olarak görülür. ama cihazın bus limiti 1333 mhz zaten 1600 taksanda 1333 olarak çalışır.

Elindeki 4gb rami çıkar üzerinden teknik özellikleri al birebir aynı rami al 2gb takılı yuvaya tak.

DDR3 , 1333MHz , Non-ECC , CL9 , 1.5V

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nerd Miner -- 21 Eylül 2017; 9:58:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Bu cihaz toplamda 8gb ram çalıştırabilir. Buda her slota 4gb şeklinde olmak durumunda. Tek slota 8gb takamazsın.

Mhz artışının faydası çok minimal sentetik olarak görülür. ama cihazın bus limiti 1333 mhz zaten 1600 taksanda 1333 olarak çalışır.

Elindeki 4gb rami çıkar üzerinden teknik özellikleri al birebir aynı rami al 2gb takılı yuvaya tak.

Hocam cevap için teşekkür ederim.

2 tane 4 gb 1333 MHz taksam bana daha fazla faydası olur sanırım. En iyisi öyle yapayım ben.

Peki ram haricinde yükseltme yapabileceğim başka bir şey görüyor musunuz?

Ekran kartını değiştiremem değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran kartı çipi lehimli fakat hala hardisk takılıysa hardiski ssd ile değiştirebilirsin günlük kullanımda faydalı olur.
  • Nerd Miner kullanıcısına yanıt
    Onu 120 gb ssd yapmıştım ama öneri için teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Nerd Miner

Bu cihaz toplamda 8gb ram çalıştırabilir. Buda her slota 4gb şeklinde olmak durumunda. Tek slota 8gb takamazsın.

https://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/lenovo-ideapad-z570-model-20095-4gb-ddr3-ram-notebook-bellek-436807577?utm_source=google-pla&utm_medium=paid-search&utm_content=250027983824&utm_term=52560524340&ga_prodid=436807577&ga_merchantid=121049158&scxid=14489-145818-2357-0&sc_gcsp=gg&gclid=EAIaIQobChMIk8uzgq7z4QIVFM53Ch2rvwEYEAYYAiABEgIREvD_BwE&gclsrc=aw.ds

bu ram olur mu acaba?

• https://www.youtube.com/watch?v=-d6xvNb0JsA

adAM 2017 yılındA RAMİ 16 gb yaptı. bizim dünyadN HABERİMİZ YOK
  • volyonden kullanıcısına yanıt

Hocam ram yükseltmesi yaptınız mi?

yaptiysan kac gb lik ram ler kullandın?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.