Şimdi Ara

Lenovo Ideapad 510 Ssd Yükseltme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
18.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, cihazı alalı 3 gün oldu gayet memnunum.Klavyeye alışmak ilk başlarda biraz zor oluyor shift ile nokta arasında page up butonu var :) Ne kadar i7 bi cihaz da olsa ssd siz makine olmaz kanaatindeyim.İnternette pek incelemeleri, detaylı anlatımlarını bulamadım kasa da ekstra ssd yeri var mı ? Eğer yoksa hdd yi biz çıkartıp taktığımızda garanti bozulur mu ? Zira alt taraftaki açılabilir alanlarda bir uyarı göremedim.

Model :http://www.hepsiburada.com/lenovo-ideapad-510-intel-core-i7-6500u-2-5ghz-3-1ghz-8gb-1tb-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-80sr006ptx-p-BD602352

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byxox -- 8 Ağustos 2016; 1:37:37 >

• o modelde alt tarafta hdd ve ram için bir kapak bulunmuyor ssd takabilmek için kasayı komple sökmek gerekiyor yani garanti dışı kalacağı anlamına geliyor servise vererek ssd montajını onların yapmasını isteyebilirsiniz garantiyi bozmamak için ama onlar da ssd montajına extra para alır.
  • Biraz önce lenovoyu aradım, altta 2 kapak upgrade yapmaya yarıyormuş garantiyi bozmaz dedi, sanırım model model değişmekte.
  • byxox kullanıcısına yanıt
    Benim bildigim z500 ve z510 ayni kasaya sahip bende z500 kullanmistim kasayi acmak gerekiyodu servis oyle dediyse oyledir o zaman

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ideapad 510un alt tarafında hem hdd için hem de ram ve işlemci için servis penceresi var. açılmaması gerektiğini belirten etiket falan yok üzerinde bu pencerelerin. ssd değiştirenin sorun olacağını sanmıyorum.
  • Ürünü almayı düşünüyorum da bu devirde SSD cidden şart diyorlar. SSD takmak için HDD'nin çıkarılması mı gerekiyor bu modelde? Yoksa DVD rom'u çıkarıp SSD'yi taksak aynı anda hem HDD'miz hem de SSD'miz olur mu?

Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Grayzer

Ürünü almayı düşünüyorum da bu devirde SSD cidden şart diyorlar. SSD takmak için HDD'nin çıkarılması mı gerekiyor bu modelde? Yoksa DVD rom'u çıkarıp SSD'yi taksak aynı anda hem HDD'miz hem de SSD'miz olur mu?

Teşekkürler.

hocam cihazı alalı 3-4 ay oldu. cihazın dahili ssd soketi yok. dvd-romu söktüm, vatan computerdan ssd için dvd-rom kutusu ile ebrardan samsung evo 850 250gb alıp, dvd-rom soketine taktım. cihaz 10 numara 5 yıldız oldu. 3 saniyede windows 10 açılıyor. sistemi ssd ye kurdum, yerel disk d yide orjinal hdd olarak gösterdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nsr1903 -- 29 Aralık 2016; 19:11:8 >
  • nsr1903 kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam bilgilendirme için. Umarım bu kasayı kısa zamanda alıyorum.

Yalnız i5'li mi alsam i7'li mi alsam karar veremedim. i5 her türlü götürür beni gibime geliyor, aç gözlülüğe gerek yok diyip i5li alacağım sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nsr1903

quote:

Ürünü almayı düşünüyorum da bu devirde SSD cidden şart diyorlar. SSD takmak için HDD'nin çıkarılması mı gerekiyor bu modelde? Yoksa DVD rom'u çıkarıp SSD'yi taksak aynı anda hem HDD'miz hem de SSD'miz olur mu?

Teşekkürler.

hocam cihazı alalı 3-4 ay oldu. cihazın dahili ssd soketi yok. dvd-romu söktüm, vatan computerdan ssd için dvd-rom kutusu ile ebrardan samsung evo 850 250gb alıp, dvd-rom soketine taktım. cihaz 10 numara 5 yıldız oldu. 3 saniyede windows 10 açılıyor. sistemi ssd ye kurdum, yerel disk d yide orjinal hdd olarak gösterdim.

SSD yi hdd yuvasina takip icindeki HDD'i DVD surucu bolmesine taktiginiz caddy'ye takmaniz gerekir. HDD portu SATA III, DVD surucu portu Sata II oldugu icin SSD'den maksimum performans almak istiyorsaniz HDD yuvasina takmalisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: mcgoktug

quote:

Orijinalden alıntı: nsr1903

quote:

Teşekkürler.

SSD yi hdd yuvasina takip icindeki HDD'i DVD surucu bolmesine taktiginiz caddy'ye takmaniz gerekir. HDD portu SATA III, DVD surucu portu Sata II oldugu icin SSD'den maksimum performans almak istiyorsaniz HDD yuvasina takmalisiniz.

Evet öyle yapmıştım zaten ama niye böyle yazmışım anlamadım

• O kapak servis kapağı. Sökü SSD portu varsa SSD takabilirsin. Yoksa HDD yi çıkarman gerekir. SSD portu bu cihazlarda opsiyonel galiba.
  • selam herkese lenovo ip510 laptopuma dvd aparatı kullanarak hdd yi, hdd yerine de ssd yi taktım.
    120Gb ssd ye sistem bölümünü klonladım buraya kadar sorun yok
    ama recovery bölümlerine ellememe rağmen cihazı fabrika ayarlarına döndüremiyorum. windows 10 açılıyor recovery gelmiyor.
    bu sorunla karşılaşan var mı acaba ?
  • Arkadaşlar bugün lenovo laptop geldi win 8.1 kurdum wireless gözükmüyor büyük ihtimal driver eksikliğinden dolayı ama wireless driverlar win 10 uyumlu 8.1 uyumlu olan yok illa bu laptopa win10 mu yüklememiz lazım her driverın win 8 e uyumu var bir tek wireless yok şansıma
  • kapak var sorun yok. hdd yi de kullanacam diyorsanız dvd yi sökeceksiniz. o zaman garantiden çıkar.
    ama sadece hdd yi çıkarıp ssd takmakla garanti bozulmaz.

yani şöyle laptop yapıp 5400 rpm hdd mi takılır insanı sinir hastası ediorlar ya...

ben de yakında dvd rom u söküp yerine hdd takacam walla yapacak bişey yok. garantisi patlayacak ama...
  • SerhanUygur kullanıcısına yanıt
    Hayır Garantisi bozulmuyor dvd yi sökünce çünkü kasa açılmıyor bozulacak olunca dvd yi aynı şekilde takın yollayın sorun olmuyor
  • dvd rom u sökmek için kasanın alt kapağını açmak gerekiyor tamamen?

sadece ram ve HDD değişmek için ek kapak var tamamını açmaya gerek kalmadan . ama DVD rom u söküp yerine Sata portuna HDD yi takmak için bütün kasanı alt kapağının çözülmesi gerekiyor
    Hayır gerekmiyor kendim yaptım dvd kapagının orda vida var o vidayı sökünce dvd romu çekin gelecektir
  • quote:

Orijinalden alıntı: OTTOMANRUPE

Hayır gerekmiyor kendim yaptım dvd kapagının orda vida var o vidayı sökünce dvd romu çekin gelecektir

hmm anladım. peki hard disk ve adaptörü de aynı şekilde içeri giriyor mu? kablosunu nasıl bağlşıyoruz?
    aynı harddisk sistemi gibi dönüştrücüye takıp yerleştirin dış kapagınıda tırnaklarından çıkarıp dönüştürücüye takın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVANGUARDI -- 3 Mart 2017; 10:4:26 >
  • tamam teşekkürler.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.