Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad L340 sizce nasıl (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
512
Cevap
13
Favori
99.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: miqelanjelo

Bende önümüzdeki hafta içinde bir laptop alacağım öğrenciyim genelde CAD/CAM uygulamaları için onun dışında oyun(pubg,csgo,FM,2K vs.) ,film,dizi vb. kullanacağım 15,6 inç olanını kullanan var mıdır 256 veya 512 ssd olan farketmez bir kaç sorum olacaktı ;

Üründen şu ana kadar memnun musunuz ?
    Oyunlarda ( özellikle yukarda belirttiğim) ısınma problemleri oluyor mu (90+ C°) ?
    Çıkan sıcak havanın ekrana çarpması uzun vadede bir problem yaratabilir mi ?
    Şimdiden teşekkür ediyorum.
    1)Ben memnunum.
    2) Normal laptop değerlerinde ısınıyor. Sonuçta içerisinde H işlemci var ve gtx1650 gibi bir ekran kartı var hiç ısınmaması saçma olur :)
    3)Bu konuda bir bilgim yok ama sanmıyorum.
    Aşağıda bilgisayar 1.,30 saat çalıştıktan sonraki yaptığım test sonucundaki sıcaklık değerleri mevcut.

Lenovo IdeaPad L340 sizce nasıl

• yutu61 kullanıcısına yanıt
    Peki bu testi yaparken Gpu da bir işlem yapıyormuydu kardeşim? Stress testi yaptım dedin ama sadece işlemciye mi yaptın her iki komponent stres altındayken sıcaklıklar ve frekanslar ne alemde?.
  • miqelanjelo kullanıcısına yanıt
    1)Ben de memnunum sadece usb girişine bir şey taktıktan sonra zor çıkıyor baya
    2)Hayır olmadı bende şu ana kadar. Test ettiğim sürelerde 80 dereceyi bile görmedim
    3)valla ekranın sağ alt kısmı ısınıyor ama sorun olur mu ileride bilmiyorum. Ama sorucam bu konuyu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • gen2 G kullanıcısına yanıt
    Hocam prime 95 falan diyorsunuz hep de siz olsanız işlemci yanma olaylarını duysaydınız girişir miydiniz? Valla ben o kadar para verdim ve hiç girişemem

• prime işlemcini yakacak diye bir kural yok bende 80 dereceyi geçmiyor stress testinde. yanma sıcaklığı 130+ korkacak birşey yok. asıl sorduğum soru stres testini sadece işlemciye mi yaptınız işlemciyle gpu ya aynı anda yapılması gerekiyor çünkü o zaman maks sıcaklığa ulaşır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gen2 -- 2 Ağustos 2019; 14:16:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gen2

Peki bu testi yaparken Gpu da bir işlem yapıyormuydu kardeşim? Stress testi yaptım dedin ama sadece işlemciye mi yaptın her iki komponent stres altındayken sıcaklıklar ve frekanslar ne alemde?.
    Evet programda tüm noktaları seçtim gpu da vardı. Bu değerleri gördü ama dediğiniz programda yapmadım tekrar belirteyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Gpu ile İşlemci aynı anda stress testine girmiş ve 80 dereceyse kullandığın makinada gelmiş geçmiş en iyi soğutma sistemi var demektir. bu pratikte pek mümkün olmayınca da sormak istedim işlemci ve gpuya aynı anda(!) stres testi uygulandımı diye kendim almayacağım bir arkadaşım almak istiyor da şurda bilgisayardan adam akıllı anlayan birini bulup bi cevap alamadım.
    Bendeki sıcaklıklara bir bak istersen neden 80 dereceye şaşırdığımı anlarsın. gördüğün doğru düzgün yapılmış bir stres testi sıcaklıklar da normal sınırlarda sizde nasıl 80 çıkıyor anlamış değilim.

Lenovo IdeaPad L340 sizce nasıl
  • gen2 G kullanıcısına yanıt
    çok gerginsin hocam adam aldığı değerleri yazmış

• limonlucif L kullanıcısına yanıt
    verdiği değerlerde bir problem var. bahsettiği bilgisayar daha icad edilmedi
  • quote:

Orijinalden alıntı: gen2

verdiği değerlerde bir problem var. bahsettiği bilgisayar daha icad edilmedi
    Ben programda çıkan değerleri verdim. Olanı gösteriyorum. Senin kullandığın program sonuçta işlemciye aşırı yükleniyor ondan dolayı yüksek çıkmış olabilir

O yüzden değil. ayrıca yükü işlemcinin watt sınırı belirliyor program istediği kadar yüklensin işlemcinin izin verdiğinden daha fazla yük oluşturamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gen2 -- 2 Ağustos 2019; 15:59:7 >
  • arkadaşlar fn+q tuşuna basar mısınız laptopa sahip olanlar turbo fana falan geçiş yapıyor mu?
    45 watt işlemcinin izin verdiği güç sınırı 45 wattlık yükle yanacaksa yansın zaten direk mühendislik hatası olduğu anlamına gelir iade edersin bilgisayarı kimsede kullanıcı hatası diyemez boyle bir bilgisayarı almak zaten enayilik olurdu.
  • ben de 3 gün önce aldım aklıma takılan bir soru var
    csgo ve lole girdim 250-300 fps almayı bekliyordum ama 80-120 arası oynuyorum normal mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilols

ben de 3 gün önce aldım aklıma takılan bir soru var
    csgo ve lole girdim 250-300 fps almayı bekliyordum ama 80-120 arası oynuyorum normal mi
    İnternet hızın ne durumda?

• bilols B kullanıcısına yanıt
    Normal olması lazım masaüstü kadar performans bekleme birde detayları düşük oynuyolar sanırım o fpsler için
    fn+q tuşuna basar mısınız laptopa sahip olanlar turbo fana falan geçiş yapıyor mu?
  • WD hard disk bir garip. Kullanılmayınca 20 sn.de uykuya geçiyor. Bazen yanıt vermede gecikiyor.

Hard disk takmayı düşünenler başka markalara baksın bence.
  • akndgn A kullanıcısına yanıt
    hdparmla güç koruma ayarını kapatabiliyosun marka değiştirecek birşey yok.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.