Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad L340 Gaming Kullanıcı Platformu (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
23
Favori
75.744
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Atanamayan Dr. Strange kullanıcısına yanıt
    Hocam technopattan girin önerilen bir sürü ayar var araştırıp bulabilirsiniz bilgisayarı servise yolladığım için şu an bakamıyorum. Ayrıca lenovo l340 inceleme adı altında bir hocam var o da fazlasıyla ilgileniyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CengizGurkan

Hocam technopattan girin önerilen bir sürü ayar var araştırıp bulabilirsiniz bilgisayarı servise yolladığım için şu an bakamıyorum. Ayrıca lenovo l340 inceleme adı altında bir hocam var o da fazlasıyla ilgileniyor.
    Tamamdır hocam büyüksün çok sağ ol
    Rica ederim hocam, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

• bazen indirme yapmak için geceleri bilgisayarı açık bırakıyorum. eğer kapağını kapalı şekilde bırakırsam çok fazla şekilde ısınıyor bildiğiniz ateş gibi oluyor bilgisayar herhalde fan çıkışının ekrana üflemesinden dolayı ve koltuk üstünde de 15 20dk dan fazla durduğunda da yine çok fazla ısınıyor. dediğiniz gibi bilgisayarın altını yükseltmek önemli. Birde bende bazen (sanırsam yazılımsal bir sorun) bilgisayarı kapat dediğimde mavi ekran veriyor. windows home lisanslı gelmişti, kms ile professional'e yükseltip hardware lisans yaptım. korsan lisans kaynaklı da olabilir. bu durumu yaşayanlar varsa belirtirse sevinirim.

bilgisayarı alalı 6 ay 15 gün oluyor, geçen ay fanlardan artık fazla ses gelmeye başladığını fark ettim, lenovoya kendim açıp temizleyebilir miyim diye mail attım, herhangi bir zarar vermeden açıp temizleyebilirsiniz şeklinde dönüş yaptılar. plastiğin kenarlarından kalın bir kartvizit sokarak alt kapağını söktüm çok kolay açılıyor. 6 aylık kullanıma göre bayağı toz birikmişti. fan çıkışı çok tozlanmıştı. hoparlörlerin üstünde nokta nokta toz olmuştu. fanlarıda iyice tozlanmıştı. güzelce temizledim. tekrar taktım kapağını. ilk günkü gibi sessiz çalışmaya devam ediyor.

i5 9300H
    8gb
    4gb gtx1650
    256gb ssd
    01.01.2020 de aldım, 2 gün içinde garanti kaydını otomatik olarak yaptılar, vantage uygulamasından takip edebiliyorum.
    hepsiburadan almıştım taksitle 5200 tl'e falan gelmişti. şuan 6500tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umutergene -- 15 Haziran 2020; 21:39:20 >

• Herkesde 1650 li moldel var şaka maka benimki 1050 :D
  • Cool Bear kullanıcısına yanıt
    Hocam l340 gaming daha çok bizdekiler sizinki düz l340 diye biliyorum.

• umutergene U kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam bilginiz için ben de temizliğe yolladım umarım iyi temizlerler de bakalım son zamanlarda daha fazla ısınmaya başlamıştı çünkü.

• quote:

Hocam l340 gaming daha çok bizdekiler sizinki düz l340 diye biliyorum.
    (kasa olarak yüzde 100 aynı bu da gaming) i5 9300h gtx 1050 3gb 256gb ssd 8gb 2400mhz ram var 5600tl ye aldım ertesi gün 6400tl ye çıktı ama hemen 6k ya 1650 li bir acer nitro5 sürdüler siteye vallaha içime çok oturdu. Hdd eklemek istesem aparat(200tl civarı) artı hdd bir dünya para ram zaten tek kanal 16gb e yükseltmek istesem 500 küsüre ram almam gerek vs, içime çok oturdu.
    Hocam maalesef tek slot ram olayı beni de çok soğuttu cihazı. Siz ne zaman almıştınız? Bu fiyata çünkü lenovo da olsa alınmazdı maalesef :(

• Haziran başında aldım, tek mantıklı seçenek bu duruyordu her gün daha da artıyordu.1050li laptoplar bile bu ve başka bir 1050li acer hariç 6500 civarlarından başlıyordu risk aldım.
    Hocam bu seneki fiyatlar ateş pahası haklısınız. Bu yazın çıkıcak ryzen 4. Nesil işlemcili cihazlar uyguna geliyor. Tuf 15a gtx1650ti ryzen 4600h 6300den satıldı.

• quote:

Hocam bu seneki fiyatlar ateş pahası haklısınız. Bu yazın çıkıcak ryzen 4. Nesil işlemcili cihazlar uyguna geliyor. Tuf 15a gtx1650ti ryzen 4600h 6300den satıldı.
    Fiyatı uygunmuş valla, harici disk alacağım bu sistemle 3 sene devam etmeyi düşünüyorum okul bitince masaüstü alacağım bakalım.
    Hocam alıcaksanız eğer hdd yerine tercih edebiliyorsanız ssd alın. Bu arada cihazınızın depolaması ne kadar? Benim 512gb ssdli ama dram yok anladığım kadarıyla hız çok düşüyor. Aliexpress ten de 90tlye kablo aldım ek sata ssd takıcam bakalım yakın zamanda alıp.

• quote:

Hocam alıcaksanız eğer hdd yerine tercih edebiliyorsanız ssd alın. Bu arada cihazınızın depolaması ne kadar? Benim 512gb ssdli ama dram yok anladığım kadarıyla hız çok düşüyor. Aliexpress ten de 90tlye kablo aldım ek sata ssd takıcam bakalım yakın zamanda alıp.
    cihazda 256gb nvme ssd var müthiş hızlı ama kapasitesi düşük, hdd takmak istesem aparatlarını almam 200tl tutar diyorlar . Harici hdd almayı düşünüyorum, bu arada kablonun linkini atarmısınız? Kızak da var mı?
    Kızak da var hocam buyrun şu an kuponsuz 13.20 dolar. Ben 15 dolarken kuponla aldım 13 dolara geldi ertesi gün indirime girdi :(
    Şu an 12.75 dolar gözüküyor kambiyum vergisiyle 90tlye geliyor yine. Satıcıya sorduğumda uyumlu dedi, bir kullanıcı türkiyeden uyumsuz demiş ama diğer tüm kullanıcılar uyumlu diyor. Linki özelden atıyorum hocam,incelersiniz benimki de gümrükte şu an yakın zamanda gelir. Lenovo IdeaPad L340 Gaming Kullanıcı Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CengizGurkan -- 16 Haziran 2020; 14:9:18 >

• https://www.hepsiburada.com/frisby-fnc-5230st-oyuncu-notebook-sogutucu-stand-p-HBV0000081EVY

Şu soğutucu nasıl arkadaşlar ? 30 liraya falan alırım diye düşünüyordum ama 70'den aşağı soğutucu kalmamış. Ben en son 20'liraya almıştım 2012'de :D

Aklıma takılan olay soğutucu üflerken, fanları boşa döndürüp fanları bozması. (Elektrikli süpürge ile veya hava ile sprey basma mantığı ile ) Böyle bir şey olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atanamayan Dr. Strange -- 18 Haziran 2020; 10:34:34 >

Hocam güçlü soğutucu almadığınız müddetçe çok fark etmiyor. Sadece yükseltici olarak bile fark ediyor baya onu söyliyim.

• Hocam gerçekten altına kitap koyuyorum hissedilir derecede fanlar süper çalışıyor. Ama kitap koymaktansa orta derecede olsa soğutucu almak daha mantıklı gibi geldi. Zaten yatağa uzandım keyif yapayım gibi bir durum olmadığı için hep masa başındayım. Havalar ısınınca da bu kadar ısınacağını düşünmemiştim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Haklısınız hocam, 60 70'e de soğutucu lar var eğer o mantıkla kullanmak isterseniz.

• 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.