Şimdi Ara

Lenovo IdeaPad L340 Gaming Kullanıcı Platformu (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
949
Cevap
23
Favori
75.729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows xbox 360 denetleyici olarak kurdum. Logitech driverini kurmuyor çok denedim. Usb çıkart tak sonra pili tak kısmında saniyeler sayıyor pili takmama rağmen " unsuccessful reinsert battery " diyor. Arkasında d ve x seçenekleri var xinput modda deniyorum diğerinide çok denedim ama ya cihazda sorun var yada ben bağlayamadım.

Windows xbox driverlerının hepsini tek tek denedim yeniden başlattım. Gamepad kurulu olarak görünüyor fakat sınama yaparken tuşları algılamıyor. Çözemedim sorunu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba bende laptopun i5-256gb modeli var ram yükseltmek istiyorum iki sorum olacak

1-laptopta tek slot ram mi var?
    2-2400 mhz yerine 2666 mhz alsam sıkıntı olur mu?
  • ali_ulvi A kullanıcısına yanıt
    Hocam bilemedim valla logitech driverını neden kurmuyor ne hata veriyor?Logitech driverı olması lazım bana göre asıl çalışması için gereken.
  • 3yüz5yüz kullanıcısına yanıt
    1-Evet
    2-Olmaz diye tahmin ediyorum diğer arkadaşlara da sormak lazım.
  • AIDA64 programından baktım 8 gb ram 2666mhz miş
    Hocam emin misiniz?Bu bilgisayarla gelen ramler 2400mhz diye biliyorum ben.
  • bende öyle zannediyordum

Lenovo IdeaPad L340 Gaming Kullanıcı Platformu
    Hocam aynı yer bende de öyle ama başka bir yerinde de 2400mhz gösteriyor.
  • İdeapad 3 gaming olarak 2020 versiyonları yakın gibi gözüküyor.En büyük yenilik bana kalırsa ekran 120hz olan versiyonlar geliyor.hBir diğer güzel yenilik sağ tarafa da usb konumlandırılmış ve sayı 3'e çıkmış.https://psref.lenovo.com/Product/IdeaPad/IdeaPad_Gaming_3_15IMH05?ch=turkey&country=
  • bılgı veren bır vıdeosunda 60 hz yazıyordu l340 karsılastırma yapmıs l340 1020 dolar idepad 720 dolar bakalım turkıyede fıyat ne olacak 6-6,5 arası olması lazım
  • cuhuku C kullanıcısına yanıt
    60-120hz ekran iki seçenek var da 120hz modeller çoğunlukta baya.
  • Acayip bir sorun yaşıyorum yaşayan var mı bilmiyorum ama. Mesela GTA5 oynuyorum 30 dakikadır. Birden W tuşuna basınca bambaşka şeyler masaüstünde açılmaya başladı. Klavye de bazı tuşlar çalışmadı. Geçen de olmuştu. Gta oynadım kapadım. Google'a geldim kalvyede bazı tuşlar çalışmıyordu. Silme tuşuna başında başka bir şey oluyor. W tuşuna basınca başka bir şey açılıyor. H tuşuna basınca kişiler açılıyor falan filan. Yeniden başlatınca düzledi. Şimdi bekledim beş dakika kendiliğinden düzeldi.

Isındığı için olabilir mi ? Ama evde kablolu klavye taktım. On basınca da düzelmedi. Yazılımsal bir hata gibi. Bir de içini açıp tozları temizleyemediğim için. Altını çevirip süpürgenin ucuna bez bağlayıp kısık ayarda tozları temizledim ama sanmıyorum. Isınma problemi falan yaşamıyorum. Bunu yapalı bir ay oldu. Klavye olayı iki üç gündür oluyor.

Acaba çok ısındığı için mi diyeceğim ama 30 dakikalık oyun oynamada da aman aman bir ısınma olmuyor. Zaten maks bir saat oynuyorum. Über bir ısınma da yok. Hani ayırca kablo ile klavye bağladığımda da aynı sorun devam ediyor. Beş dakika içinde düzelse de sıkınıtı :/

Oyun önemli değil de PC'ye bir şey olmasın

https://forum.donanimhaber.com/klavye-durduk-yere-bozuluyor--144003030#144003030 Detaylı anlattım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atanamayan Dr. Strange -- 12 Haziran 2020; 23:17:37 >

• Atanamayan Dr. Strange kullanıcısına yanıt
    Hocam bir tuş sanırsam windows ayarlarında bir şeyi tetikliyor aynı sorunu yaşamıştım çözümü de şu ayarlardan kullanım kolaylığı(İngilizcede ease of access diye geçiyor türkçe anlamı buna benzer bir şey olması lazım) klavye bölümünden tüm tikleri kaldırın.Başıma bir kere geldi sanırsam fn tuşları ile bir şey karışınca mı emin değilim öyle oluyor ve Windows sorunu bu anladığım kadarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CengizGurkan

Hocam bir tuş sanırsam windows ayarlarında bir şeyi tetikliyor aynı sorunu yaşamıştım çözümü de şu ayarlardan kullanım kolaylığı(İngilizcede ease of access diye geçiyor türkçe anlamı buna benzer bir şey olması lazım) klavye bölümünden tüm tikleri kaldırın.Başıma bir kere geldi sanırsam fn tuşları ile bir şey karışınca mı emin değilim öyle oluyor ve Windows sorunu bu anladığım kadarıyla.
    Teşekkürler hocam. Galiba dediğiniz gibi. Reddit'te de bu sorunu yaşayan bir çok kişi varmış. Yazılımsal bir olay galiba. Hatta sorun bile değil gibi.

Bilgisayarda sorun yok ise sorun yok o zaman benim için. En son bilgisayarıma bir şişe su döktüm komple gitti. Korkumuyorum bu sefer buna bir şey olmasına. bilgisayarı çok dikkatli kullanıyorum Alırken çıkan siyah kılıfa sokuyorum geceleri hala

Hocam ayrıca elektrikli süpürge ile dediğim gibi temizlemek sıkıntı yaratır mı bilginiz var mı acaba ? Kısıkta ucuna bez bağlayıp çekecek şekilde

Hocam abartmaya da gerek yok ama ya,temizlik için nereyi düşünüyorsunuz birçok tip mevcut nereye göreyse ayrıca genel bakım için de servise yollayabiliyorsunuz.Daha çok genel bakım derken iç bakımdan bahsediyorlar sanırım ancak yarın yollicam ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CengizGurkan

Hocam abartmaya da gerek yok ama ya,temizlik için nereyi düşünüyorsunuz birçok tip mevcut nereye göreyse ayrıca genel bakım için de servise yollayabiliyorsunuz.Daha çok genel bakım derken iç bakımdan bahsediyorlar sanırım ancak yarın yollicam ben.
    Onu bilmiyordum hocam teşekkür ederim. Kendim temizlemeyi düşünüyordum ama demek öyle bir şey var ise hiç bulaşmam daha. Hocam alttaki mavi ızgara kısmını yapmıştım ben. İçi için bakım servise gönderiyorsak süper imiş. Zaten çok da oyun falan oynamadığım için toz birikmesi olmamıştır diye düşünüyorum. Sağ olun hocam tekrar
    Hocam zamanında fanlara süpürgeyle almak devir daim olayına zarar veriyordu diye biliyorum.Onun dışında ben çok yazdığım için klavyede kirlenmeler oluyor ama bir şey yediğim için falan değil parmak izinden dolayı olan kir birikmesi ilk önce silgiyle siliyorum sonra tozları süpürgeyle alıyorum yeni öğrendim bunu da.Onun dışında iç bakım sadece toz değil aslında her 6 ayda bir termal macun yenilenmesi öneriliyor benimki de 1 yıl olucak nerdeyse gönderiyim hem bir ay sonra finalim var ona çalışabiliyim diye yaptım :)
  • Ben de parmak iz bırakma olayında muzdaribim nemli bezle siliyorum haftada bir. Silgi olayını deneyeyim bakayım sağ ol hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bir 30 dakika kadar GTA5 oynadım. Sıcaklık değerleri 82-74-71-72-79-81-83. En fazla 83'ü gördüm geneli beş dakika aralıklar ile sıcaklık değerine baktığımda 74-72 arası stabil devam edip gidip gelmeler oldu. Bazen 79'a anlık çıkmalar oldu. Acaba ben mi çok pimpirikliyim bu değerler normal mi ? Bana elimi koyduğumda çok sıcak geldi. Fanları bozdum diye korkuyorum da tozları temizlerken. (İçini açmadım) Bir de 5 ay önce kadar bir iki damla çay döküldü masaya fanın ızgarası olduğu yere bir iki damla geldi sildim hemen. İçine girmeden de bilemedim sorayım dedim.

Pil ayarı en iyi performansa aldım. Şu an 42-43 derece

Lenovo IdeaPad L340 Gaming Kullanıcı Platformu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Atanamayan Dr. Strange -- 13 Haziran 2020; 12:30:48 >

Sıcaklıklarla birlikte işlemcinin saat hızını da yazmanız gerekiyor, o zaman yorum yapılabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.