Şimdi Ara

||| Lenovo Ideapad 720-15IKB 81C7 Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i5-8250U / 2GB RX550 / 8GB RAM (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
23
Favori
11.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İlk geldikten sonra Format attınız mı, Lenovo dan genel os mu var
    Temiz bir windows 10 üzerine önerlen driverları kurduysanız ve bunlar oluyorsa garip
  • Benim 45wh de 37 full capacitymiş
    Yüzde 18 kayıp varmış.
    2 sene olacak birkaç ay sonra
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt

İlk gelen sistemi direkt acronis true image ile yedekleyip, temiz kurulum yaptım. 2004 kurmuştum, bios güncelledim filan sonra uhd kurarken yükler gibi yapıp yüklemiyor. Ramden çalıyor, iki tane exesi aktif ama panel filan yok. 1809 denedim yine aynısı, 1903 denedim yine aynısı. 1903teyim halen. İçinde 1709 vardı açtığımda onda her halt yüklüydü aktifti hani. 2 cihaz vardı, daha 9 ay mı ne oldu birini satıp, birinide kendim açıp kullanmaya başladım. O tam kapasite ha bire değişiyor işte bende. 36830, 37920, 41500, 42700 vs. Sen benden de çok kullanmışsın. Kapalı kutu 14 sene kadar yattı yerinde, ona rağmen %9luk ilk kayıpta hoş değildi hani. Şarjı komple bitirip takmalı, şarj dolarken kullanmamalı, Normal kullanımda da hep şarjda olmalı galiba. Bir garip ya, fanları çok hırçın pubg lite da deliriyorlar. 95 derece oluyor cpu, gpu 82. Şarja takılı olmadan da pubg lite oynanmıyor ha bire cpu hızdan kesiyor adaptörsüz. Nihai performans modu vs. dırı vırı işlemiyor. XTU ile kurcalayacaktım bi arada dedim dahili driverı yüklenmiyor önce onu çözüp bakayım filan öylece kaldı, biraz tembellik var bende de. Düzgün bir konu açayım etiketlerim sizide, karşılıklı testler yaparız bazı.

• CS BETA kullanıcısına yanıt
    14 ay bekleyince bataryada kayıp normal
    Piller kullanılmayınca da ölüyor.
    Ekran kartı için lenovonun kini ve intelin sitesindekini deneyin, ikisi de farklı, inteldeki sıkıntı çıkartabilir
    Ben lenovonunkini kullanıyorum.

Oyun konusunda pc nin soğutması vb çok iyi değil, oyun pcsi de değil
    Ben oyun oynamıyorum pek
    Geforce now var onla giriyorum isteyince.

Win 10 2004 teyim
  • Ben de laptopu ilk alanlardanım, uzun zamandır kullanıyorum, daha önce 8gb tek ram almıştım onunla kullanıyordum, 11.11 indirim döneminde n11 den timetec 16gb ram aldım 1 aydır kullanıyorum sıkıntı yok.

@alimmm78

@CS BETA

@Anubisin_Ruhu

• alimmm78 kullanıcısına yanıt

yedek 3 batarya ve 1 adaptör bulup alsak iyi olacak galiba :)

Hocam sürücü olarak kurduğum her sistemde yaklaşık 8 driver denedim, kendi sitesinden, intelin sitesinden betaları finalleri vs. karışık. Her sistemde en az 8 sürücü... zip olarak indirip manuel yüklemeyi de denedim olmadı yok.

Hava çıkışı menteşeye doğru çok kötü yahu. Pubg de F1-F2... komple ısınıyor o üst tabaka el değmiyor.

Şu finalleri bi atlatayım kuracağım tekrar uğraşacağım her şeyiyle.

• oceanx35 kullanıcısına yanıt
    😀 süper
    Ben de aynı rami ( single rank 16 gb timetec , yukarıda linki var , trendyolda indirim vardı 415 tl idi, cüzdan vb ile aldım) aldım, bu birkaç güne ulaşır herhalde.

20 gb mi görüyor yoksa 16 gb mi, max 16 diye bir ibare vardı ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

😀 süper
    Ben de aynı rami ( single rank 16 gb timetec , yukarıda linki var , trendyolda indirim vardı 415 tl idi, cüzdan vb ile aldım) aldım, bu birkaç güne ulaşır herhalde.

20 gb mi görüyor yoksa 16 gb mi, max 16 diye bir ibare vardı ya

yüklü bellek: 20,0GB (kullanılabilir mitar: 19,7GB) şeklinde görünüyor

Aida64 de anakartın toplamda 16gb olabileceğini yazıyor ama anlayamadım tam.

4ATF51264HZ-2G3B2

RMSA3270MB86H9F2400

şuan bu 2si varmış bende, 2400mhz de cl10-10-10-28 cr2 de çalışıyormuşlar.

Bazı arkadaşlarda samsunglar denk gelmişti galiba, şans işte. Benim de vramler samsung ama olsun :D

UHD Graphcs dediğiniz nedir? Birde M2 sata takan var mı? Sandisk nmve hesaplı gibi geldi bana 480-500gb hesaplı birşey arıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt

Normal sata hizinda olanlardansa gereksiz olur.

8250u nun dahili gpusunu diyorum Hocam UHD 620 den bahsediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Yüklenmiyor derken nasıl bir hata alıyorsunuz? Ben de harici ekran kartında da sorun yaşıyorum. Ati programını yükleyince pubg de falan sorun çıkarıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 16 Aralık 2020; 8:36:56 >
    alimmm78 kullanıcısına yanıt

Hocam harika bi haber bu @alimmm78 hocam da aynisini siparis vermisti. Ondan sonuc beklerken sizden deneyip sonuc almanizi duymak guzel oldu.👏

Bide SSD tavsiyesi alalimda kasayi acmisken komple ucuralim laptoplari :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Anubisin_Ruhu

Hocam harika bi haber bu @alimmm78 hocam da aynisini siparis vermisti. Ondan sonuc beklerken sizden deneyip sonuc almanizi duymak guzel oldu.👏

Bide SSD tavsiyesi alalimda kasayi acmisken komple ucuralim laptoplari :)

Ben hp nin nvme m2 250gb olanı taktım, içindeki 1tb harddiski söküp oraya da ssd taktım. Ssd alacaklar ,adata almayın. Ben iki adata su650 model 240gb olanından taktım, ikisi de uyumsuzluk gösterdi. Belki sadece 240gb su650 olan modelle ilgilidir ama riske girmeyin.

Be n sandisk 500gb Nvme olan modeli düşünüyorum. 250 gb modellerde hem hız hem iops değerleri biraz düşük.

teşekkürler hocam
    ben de taktım, 4+16 = 20 gb görünüyor
    yeni kullanmaya başladım, umarım sıkıntı olmaz
    windows memory diagnostic çalıştırdım, sorun görünmedi

• Merhaba arkadaşlar,

bu laptop ile hangi ssd soketi uyumludur ?

||| Lenovo Ideapad 720-15IKB 81C7 Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i5-8250U / 2GB RX550 / 8GB RAM
  • Arkadaşlar 16 gb ram ekleme nasıl performans verdi örneğin cs go gibi oyunlar için fps arttırdı mı ? Google chrome çoklu sekme açtığınızda yağ gibi kaymaya başladı mı ? ||| Lenovo Ideapad 720-15IKB 81C7 Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i5-8250U / 2GB RX550 / 8GB RAM ||| Lenovo Ideapad 720-15IKB 81C7 Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i5-8250U / 2GB RX550 / 8GB RAM 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpertercan -- 14 Şubat 2021; 22:8:8 >
  • alpertercan kullanıcısına yanıt

Nvme modelleri uyumlu

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.