Şimdi Ara

||| Lenovo Ideapad 720-15IKB 81C7 Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i5-8250U / 2GB RX550 / 8GB RAM (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
23
Favori
11.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,

1.si nvme takıp windowsu ona kurarsanız, orjinal hddye birşey yüklemeye çalışmadıkça ya da antivirus programı falan o hddyi tarama yapmadıkça çalışmaz uyku modunda kalır (gerekirse windows güç ayarlarından hdd uyku modunu kontrol edebilirsiniz)

2.si ram gömülü 4gb, yanına ben 8gb taktım toplam 12gb oldu fazlasıyla iş görüyor siz boştaki slota 16gb takarsanız o ram'i bilgisayar görmeyecektir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hollywood29

Merhaba,

1.si nvme takıp windowsu ona kurarsanız, orjinal hddye birşey yüklemeye çalışmadıkça ya da antivirus programı falan o hddyi tarama yapmadıkça çalışmaz uyku modunda kalır (gerekirse windows güç ayarlarından hdd uyku modunu kontrol edebilirsiniz)

2.si ram gömülü 4gb, yanına ben 8gb taktım toplam 12gb oldu fazlasıyla iş görüyor siz boştaki slota 16gb takarsanız o ram'i bilgisayar görmeyecektir
    Çok teşekkkürler

• Tekrar stoğa girmiş :)
    ||| Lenovo Ideapad 720-15IKB 81C7 Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i5-8250U / 2GB RX550 / 8GB RAM

• quote:

Orijinalden alıntı: hollywood29

Merhaba,

Cevap yazmayı unuttum, bilgisayarla haşır neşir olunca:) 1 TB Nvme ssd yi kolayca taktım. 1 TB nvme ssd, 1 TB kendi diskini sorunsuzca kullanıyorum. İlgilenen arkadaşlara teşekkürler.

• Laptopu aldığımda 256 nvme ssd almıştım ve hızında baya iyileşme gördüm. ağır bir simülasyon programı kurmak istiyorum bu yüzden ram'i yükselteceğim ancak kafamı kurcalayan bir durum var.

||| Lenovo Ideapad 720-15IKB 81C7 Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i5-8250U / 2GB RX550 / 8GB RAM

Bilgisayarın kılavuzunda ve bu başlık altında yazıldığı üzere, bilgisayarın 1 açık slotu (4gb takılı) ve 1 lehimli slotu (4gb takılı) var. Desteklenebilir maksimum kapasite 16 gb olarak belirtilmiş. Ancak anakarttaki 4 gb rami değiştiremediğimize göre 16 gb yapabilmek için 12 gb ram takmak gerekiyor. 12 gb'lik bir ram de yok diye biliyorum. Nasıl 16gb'ye artırılabilir bu ürün? yoksa açık slota 16 takabilirsin anlamına mı geliyor?

2. konu oyunlarda biraz fazla ısınıyor gibi hissediyorum. Bu termal macunlar işe yarar mı alıp kullansam? ve ayrıca bilgisayara zararı olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi filantedivinita -- 30 Nisan 2020; 11:31:13 >

• filantedivinita kullanıcısına yanıt
    16gb ram takarsanız bilgisayar onu 12gb olarak algılar ve toplam 16gb'a yükselmiş olur lehimli ram ile beraber. Termal macun zaten bilgisayarın ekran kartı ve işlemci çipinin üzerinde mevcut oluyor eğer kuruduysa veya ömrü bittiyse yenilemek işe yarar, ilk günden beri ısınma var derseniz termal macun işinizi görmez çünkü dediğim gibi zaten termal macun sürülmeden montaj yapılmıyor üretici firma tarafından. Bi zararı olur mu eğer çipe zarar vermeden yaparsanız hiçbir sıkıntı olmaz. Notebook soğutuculu stand alıp onun üzerinde kullanırsanız biraz faydası olur alttan ekstra soğutma yapacağınız için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende mikrofon sorunu yaşıyorum. Microfon lu kulaklık takınca kulaklıktan gelen sesinde microfona alıyor. Pubg de kulaklıkla oynarken oyun sesi microfon dan geri gidiyor. Ne yaptıysam çözemedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    Sizin kulaklık da problem olabilir mi? Başka bir kulaklık ile deneme yapma imkanınız oldu mu?

• hollywood29 kullanıcısına yanıt
    5-6 kulaklık denedim hepsi aynı. Bluetooth kulaklıkta sorun yok. Bluetooth kulaklıkta da sesde gecikme oluyor. Microfonlu kulaklık tam oturmuyor bende ama içinde birşey yok. Kürdan ile karıştırdım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gulnare -- 30 Nisan 2020; 13:35:40 >
    Bendeki durum da kulaklık giren kısım için aynı, bende philips shl5000 kulaklık var hiç sıkıntı yaşamadım

Youtubeda müzik açıp, ses kaydedicide 10 snlik kayıt yapıp dinleyin. Sorun var mı?

Son ses açarsam herşeyi o zaman sizin dediğiniz gibi oluyor ama o da çok normal çünkü dışarı acayip ses çıkışı oluyor haliyle mikrofon onu tutuyor, ama sesi normal düzey açarsam bir sıkıntı yok, kayıt yapıp dinledim sadece sesimi algıladı

Teşekkürler. Galiba kronik sorun ozaman. Mikrofonlu kulaklık takılı iken denediniz değil mi? Hoporler açıkken dış ortama ses verdiği için normal. Ama mikrofonlu kulaklık takılı iken kulaklıktan çıkan sesi almaması lazım. Mikrofonlu kulaklık takınca kameranın yanındaki mikrofonlar devre dışı kalıyor ve kulaklıkta ki mikrofondan ses alıyor. Aslında kendi mikrofonu çok kaliteli. Kulaklık takılı iken kameranın yanındaki mikrofondan ses almasının yolunda bulamadım. Smart Audio yüklü ondada seçenekler çok az.

• Selamlar, beyler %100 Disk sorunun bir çözümü yok mu ?

• burbero kullanıcısına yanıt
    o problem windows 10 kaynaklı, videolar var bu konuda, bazı şeyleri kısmanız gerekiyor. internette aratınca bulabilirsiniz
  • burbero kullanıcısına yanıt
    Tek çözüm ssd Windows 10 güncelleme yaparken de kasıyor. M2 ssd taktırmaya çalışın. Çok fark ediyor hız.

• Merhabalar, bugün bios güncelledim, güzelce kendini kapatip acti, sonra format atmak icin pcyi kapatip nova tusuna bastigimda normal menusu geldi, bootmenuye tikladim, normal baslatti, tekrar novadan bu sefer biosa tikladim, tekrar normal.baslatti, bir nevi nova gecersiz gibi oldu. Biosu yeniden kurmayi denedim, ayni sürüm deyip kurmadi. Lenovonin sitesine biraz baktigimda, f2 bios, f12 bootmenu oldugunu gordum. Bu yontemlerle islerimi hallettim. Bunu yasayan baska kimse ve cozumu var mi acaba?

• Windows 10 2004te de, Intel Graphics 27.20.100.8280 ve 27.20.100.8190 kurulmuyor. 8280de de, hdmi ses sürücüsü yok. Dikkat edin. 1909 Kuracağım şimdi

• CS BETA kullanıcısına yanıt
    Yeni bios sürümü çıktı mı?

2017 tarihliden, 2018 tarihliye gectim, yeni bir sey yok :)

Bem geriden geliyorum :)

Bu makine benle dalga geciyor, nova tusu simdi duzeldi, f2 ve f12 iptal oldu.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.