Şimdi Ara

||| Lenovo Ideapad 720-15IKB 81C7 Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i5-8250U / 2GB RX550 / 8GB RAM (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
23
Favori
11.215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

8 gb ram için aldığınız yerin linkini atabilirmisiniz ? ||| Lenovo Ideapad 720-15IKB 81C7 Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i5-8250U / 2GB RX550 / 8GB RAM 

• alpertercan kullanıcısına yanıt
    Ben o zamanlar aliexpress den almıştım hocam 😊 2400mhz ddr4 notebook ram diye aratırsanız birçok ram çıkacaktır kesenize uygun olanı alabilirsiniz, benim aldığım marka Kllisre diye bir markaydı sorunsuz kullanıyorum ilk günden beri
  • Ram fiyatları çok yükselmiş. Bende 16 hesaplı bulursam alıp takarım.

Benim başka bir sorunum var. Bilgisayarı Windows 10 indirip temiz kurulum yaptım. Tüm sürücüler kurulu. Bilgisayar uyku moduna girince açılmıyor. Klavye ışıkları yanıyor, hangi tuşa bassam tepki vermiyor. Güç tuşuna uzun basıp kapatıyorum. Oda Nwme wd 500gb hata kaydı olarak düşüyor. (unsafe shutdowns) 1 blokda okuma hatası vermiş şimdiden. Uyku moduna geçip uyanmama hatasının çözümü var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gulnare G kullanıcısına yanıt
    En hesaplı görünen 16gb ram bu

https://www.hepsiburada.com/apacer-16gb-2400mhz-ddr4-ram-es-16g2t-gfh-p-HBV00000L2FV3?magaza=Teknorya
    Ekranı açtığınızda ctrl+shiftdelete yapınca geliyor mu? Benim asus da böyle oluyordu aklıma geldi sorayım dedim
  • hollywood29 kullanıcısına yanıt
    Benim demediğim tuş kombinasyon kalmadı.en son tüm uyku seçenekleri gelişmiş seçeneklerden uyumayı iptal ettim. Bu seferde sabaha kadar unutup açık kaldığı olabiliyor. Uyku ayarlarını sıfırlayın tekrar deniyeceğim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Format sonrasi tum driverlari nerde bulabilirim ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpertercan

Format sonrasi tum driverlari nerde bulabilirim ?

ben driver booster ile yaptım

• alpertercan kullanıcısına yanıt
    İlk sayfada aradığınız cevap var aslında hocam, yine de linki atıyorum, lenovonun kendi sayfası

https://pcsupport.lenovo.com/tr/tr/products/laptops-and-netbooks/700-series/720-15ikb-type-81c7/81c7/81c7001afr/r90qcm82/downloads?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
  • Muhabbetini 6 ay önce yaptigimiz ramin fiyatı 2 katı artmiş. Ölelim biz ya.

• Selamlar beyler, artık yükseltme yapmanın zamanı geldi diyerek bir tane Kingston s2000 500 gb ssd almayı düşünüyorum. Ram de alacağım fakat henüz karar vermedim. Buraya yazmamın nedeni ise ram yuvasını nerede olduğunu bulamamış olmam, bu konuda yardima ihtiyacim var.

• complete_ kullanıcısına yanıt

DEEP SLEEP olayını hala yaşayan varmı? Ben sürekli yaşıyordum. ve düzeltememiştim. Bazen deep sleep geçip sabaha kadar öyle kalıyor sürekli isınıyordu bilgisayar. Ben geçen hafta alt kapağı ve pili söktüm. Pilin altından sol tarafa giden şerit tam takılı değilmiş. Tam taktıktan sonra deep sleep olayını yaşamadım.

• Merhaba benim de bu bilgisayardan var. Hatta bu başlığa daha önceden yazmışlığım vardır. İşlemci ve entegresi yandı. Yeni anakart bulamıyorum. Tamir için birkaç yere başvurdum çözüm bulamadım. Tamir veya parça bulabilmem için tavsiyede bulunabilecek var mıdır?

Hocam senin mesajı atlamışım kusura bakma ben hala yaşıyorum bu sorunu dediğin gibi pilin altında bulunan şerit bende sabit duruyor biraz bolluk var şetitte onun iyi takılmadığını nasıl anlıyoruz lehimli gibi bıktırdı beni kapanırken bile siyah ekranda kalıyor zaten aldığımdan beri uyku modunu kapatmıştım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 19 Aralık 2022; 8:34:7 >

windows 11 geçtim. güç ayarlarını attığım resimdeki gibi yapın. Büyük ihtimal ayarlardan diye tahmin ediyorum.

||| Lenovo Ideapad 720-15IKB 81C7 Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i5-8250U / 2GB RX550 / 8GB RAM

Deep sleep hala neden oluyor çözemedim. İlk windows kurduğumda yapıyor. ayarlarla oynadıktan sonra deep sleep yapmıyor daha.

Lenova vartageden usb gücü sorekli açık seçeneğini de kapatın. Hala sorun yaparsa yazın detaylı ayarın resmini atayım.

Deep Sleep girdiği zaman güç düğmesine uzun basıp kapatıyoruz. Bu da ssd de kritik güç kesintisi olarak kayda geçiyor.

• Bende 11 kullanıyorum Yüksek ihtimal intel graphics den kaynaklanıyor lenovo cihazlarına destek vermiyor ve bu cihazla uyumsuz kendi sitesindeki driver da uyumsuz windows 11 için hiçbir güncelleme de vermedi zaten sizin ayarları bir deneyeyim windows güncellemeleri ile eskiden kapanışta birkaç sorun yaşasamda yeni güncellemelerle daha kötü oldu kapanışdada siyah ekranda kalıyor ekran kapanıyor ama cihaz açık teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi complete_ -- 19 Aralık 2022; 9:42:42 >

Şuan bu sürüm yüklü

||| Lenovo Ideapad 720-15IKB 81C7 Kullanıcıları Kulübü ||| 15.6' / i5-8250U / 2GB RX550 / 8GB RAM

İntel driver managment genelde sürekli güncelle diyorum ama ekran kartı sürücüsünde eskiye dönüyor.

Güncel olan bu olması lazım. Ama yeniden başlattıktan sonra eski sürüme dönüyor.

Önce driveri komple sil sonra zip olarak indir en yenisini bu şekilde kurmuştum ama sonuç değişmedi bende..

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.