Teğmen
24 Haziran 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
15 üye
Görüntülenme
Toplam: 1124 (Bu ay: 17)
Gönderileri
Forumda Acer, Penta Yetkilisi Var mı?
https://forum.donanimhaber.com/acer-sa230bid-23-fhd-ips-4ms-hdmi-dvi-vga--142837137

şu konumdaki sorun ile ilgili aklı selim yardım istiyorum.
Arkadaşlar bir hata mı yaptım ben?

Merhaba arkadaşlar, iş ilanı sitelerinde bi dünya "dolgun maaş, 2000$, hep yurtdışı, 1 haftada iş başlangıcı, yağcılıktan kaptanlığı giden yol vb." terimlerle dolu ilanlar var. Bunlara hepimiz zaman zaman kapılıp, bir umut başvurmuşuzdur. Bende bi tanesine başvurdum, nette tonla haber sitesinde, şikayetvar.com da filan umut tacirliğiyle ilgili olduğuna dair birçok bilgide var. Şimdi bunlara rağmen gerçekten işi rast giden, umduğunu bulan var mı?

Ben dün başvurdum, bugün döndüler; 1800$ en düşük (seçilen departmana göre) ay sonu 4 ülke sırayla seyehat, tüm giderler onlardan, sadece gemi adamı belgesi almak gerekiyormuş o da 1500tlmiş, 3 taksit yapıyorlarmış falan filam, cumartesi son günmüş. Bu tür durumlarda ne yapmalı etmelidir?

http://admiralplusdenizcilik.com/

Merhabalar, bilgisayar 2009 yılında alındı. 2012 Yılında ekrana görüntü gelmeme (ekranı 45 derece eğince ya da 125 derece kadar açınca düzeliyordu) sorunundan dolayı Sivas esnafına teslim edildi, flex kablosu değişimi yerine içindeki ATI Mobility Radeon™ HD 4570 bir bahaneyle değiştirilip, yerine Nvidia 8400M GS takılmış ve flex kablosu katlanıp sıkıştırılarak soruna geçici çözüm bulunmuş. 2015te tekrar görüntü gelmeme sorunu baş gösterip, bir süre hdmi üzerinden kullanılmış. birkaç ay sonra format sırasında ekran çizgi çizgi olmuş ve ekran kartı boyutu 256mb den 8mb olarak gözükmeye başlamış. Kart çıkartılıp bga da yakılmış. Daha sonra orijinal ATI Mobility Radeon™ HD 4570 aranırken Nvidia 9600M GT bulunup takılmış. Bilgisayara ilk başta tanıtılamamış, lehimli olan bios pili sökülüp dahi denenmiş. Birkaç ay sonra ATI Mobility Radeon™ HD 4570 bulunmuş, nvidia yerine takılmadan son bi kez denendiğinde şans eseri nvidia ile ekrana görüntü geliyor ve normal şekilde kullanılıyor bir saat kadar. Ardından ATI Mobility Radeon™ HD 4570 takılıyor, format atılıyor. format sonunda masaüstü geldiği andan 15dk geçtikten sonra bilgisayar kapanıyor. Her açıldığında 15dk kadar çalışıp kapanıyor. Standart satranç oyununa girince de direkt kapanıyor. Yalnız Güvenli Modda girerken, 1 saati geçkin cs 1.6 açık halde kapanmıyor. Bu sorundan ötürü tekrar nvidia kart takılıyor ama bir türlü tanıtılamıyor. İnternetteki satellite modellerinin bios sıfırlama yöntemlerinde "XXX", "J1" , "J2" "JCMOS" , "JRCMOS" tarzı lehim noktaları tarif edilmiş. Bu bilgisayarda görebildiğim "J1" ve "J2" ikisi de güç adaptörü takılıyken tek tek denememize rağmen ne yazık ki biosu sıfırlayamadık. Yardımlarınızı beklemedeyiz. Konu içeriği uygun zamanda düzeltilecektir.

Merhabalar, VatanBilgisayar'dan alınan "Ryzen 3 1200" ürününde, kapalı kutu ve güvenlik etiketleri yırtılmamış olmasına rağmen konu başlığında da belirttiğim garibime giden olayı sizlere danışmak istiyorum. Acaba bu durum başıma bir sorun çıkartır mı?
İşlemciyi ve fanı test edebileceğim bir anakartım henüz yok. Fikirlerinize açığım.
Benim fark ettiğim iki husus kutunun üst tarafındaki güvenlik/bilgi etiketinin altında bir etiket daha olması ve fandaki tozlardı.

Komple çalışan, sorunsuz ve temiz bir sistemdir. Artık kurtulmak adına, parça parça da olsa satmak istiyorum. Yalnız ne kadar ettiğini bilmemekle birlikte, bu konudaki değerli yorumlarınızı bekliyorum...

Yazıcılar:

HP Deskjet D2360

HP Photosmart C3180 All-in-One

Kutularına kadar her şeyiyle durmaktadırlar.

Webcam:

Microsoft LifeCam VX-1000

Tüm kitapçıkları mevcuttur.

Monitör:

Casper 17" LCD (700P)

Kullanıcı kılavuzu mevcuttur.

Modem:

AirTies RT-206v2TT (ADSL2+ 125 Mbps)

Kutusuna kadar her şeyiyle durmaktadır.

Klavye ve Mouse:

PRO2000 Super Slim (DLK-5003/K-5003)

Kullanıcı kılavuzu mevcuttur.

A4 Tech OP-620D

Kasa:

PRO2000 Infinity PRO531

Tüm kitapçıkları ve Windows Vista Starter DVD'si mevcuttur.

PRO2000 400W (ATX-400)

MSI K9VGM-V (MS-7253)

Kullanıcı kılavuzu ve sürücü CD'leri mevcuttur.

AMD Athlon 64 3500+ (ADA3500IAA4CW)

Stok fanı mevcuttur.

Kingston 2GB 667MHz DDR2 (KVR667D2N5-2G)

Kutusuna kadar her şeyiyle durmaktadır. Etiketi üzerinde ve ömür boyu garantilidir.

Elixir 512MB 667MHz DDR2 (M2Y51H64TU8HB0B-3C)

ZOTAC GeForce 9400 GT (ZT-94TEK2P-FSR)

Kutusuna kadar her şeyiyle durmaktadır. 5 Yıl garantisi varmış, eylüle kadar geçerlidir.

Seagate Barracuda 7200.12 1TB 3.5" 32MB 7200 RPM SATA II (ST31000528AS)

Hitachi Deskstar 7K80 80GB 3.5" 2MB 7200 RPM IDE (HDS728080PLAT20)

DVD+R DL 16X8X5 IDE
Metal kasalıları da var; kapıları ve motor kaputu açılıyor.

1/24 Yalnız:

MZ 25018A = Lamborghini Murciélago LP670-4 SV

MZ 25021A = Lamborghini Aventador LP700-4
Hakkında
Meslek: Henüz Öğrenci
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 769
İkinci El Bölümü Mesajları: 387
Konularının görüntülenme sayısı: 3.547 (Bu ay: 435)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 272 (Bu hafta: 2)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: İkinci El
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.