Şimdi Ara

Lenovo A7000 Ana Konu(6.0 MM)Dikkat:Cihaz riskli kronik sorunlar içerebilir (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.561
Cevap
31
Favori
107.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • üsttede yazdım arkaşlar ancak buna lişkin cevap veren olmadı. telefonu bugün yine yeniden başlat dedim ve kapandı ancak yeniden başlamadı, ardından güç tuşuna bastım açılmadı yine bataryayı çıkarmak ve geri takmak suretiyle düzeltebildim. neden bilmiyorum ama tel kendini yeniden başlatamıyor. şarj fulldü. yazılım sürüm son sürüm.

benzer sorun yaşayan var mı? yahut yeniden başlat fonksiyonu doğru düzgün çalışan.

edit: lenovo forumunda aynı sorunu yaşayon biri olmuş, başka bir kişide telefonu sıfırlamayı önermiş. sorunu yaşayıp sıfırlayarak aşan oldu mu yoksa boştan yere sıfiırlamayım çünkü daha yeni sıfırladım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uzmanfasulye -- 6 Şubat 2016; 22:31:41 >
  • Mesaj yazarken klavyede tuşlara basarken titreşimi Nasıl kapatabiliriz " bilen var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglarertem

Mesaj yazarken klavyede tuşlara basarken titreşimi Nasıl kapatabiliriz " bilen var mı?

Klavyede virgule basılı tutun ayar simgesine gelin tercihlerde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caglarertem

Mesaj yazarken klavyede tuşlara basarken titreşimi Nasıl kapatabiliriz " bilen var mı?

Klavyede virgülün üstüne basılı tutun ayar simgesine gelin tercihlerde.

• Arkadaşlar ekran kalibrasyonu nasıl yapiliyor. Ekran döndürmeyi etkin yaptığımda saçma sapan bi sonuç alıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • iyi günler arkadaşlar bu telefondaki dolby atmosun bir ayarlaması mevcutmudur yani daha fazla ses çıkarmı bu telefonda yoksa bumudur?birde bu telefonun aksesuarları pek bulunmadığından dün internetten teleplustan kırılmaz jelatin ve silikon kılıf aldım bu siteyi nasıl bilirsiniz?
  • Peki bildirimlerde titreşim nasıl kapanıyor? Mesela mesaj geliyor ses ve titreşim oluyor.

• uzmanfasulye kullanıcısına yanıt
    Hocam bende teli yeniden başlattım biraz uzu sürmesine rağmen açıldı ve Ram hala korunuyordu. Dokunmatik problemi de yazılımsal bence ama donanımsal olursa sıkıntı var. Zaten servise verdiğinizde bütün sıkıntılar ve testler yapılacaktır ve öyle verilecektir size dediler ama bir faha vermek zorunda kaldım.
    Hem bir sorum var çizik şeklinde ölü piksel olur mu?
    Bir de İnce bir detay ama Play Store da uygulama yüklerken ekrandaki çizgiler bazen kayboluyor. Ve batarya az ve pil tasarrufu açıkken ekran saniselik titriyor.
    Başka da problemim yok. Ciddi olmadıkları ve yazılımsal oldukları müddetçe sıkıntı yok sonuçta fiyatı belli ama donanımsal olursa üzücü bir durum. Bu fiyata sadece E4G var GmOne var ne yazıkki.
    Bir de haberiniz olsun Bimekste A6010 ikinciye %50 indirim ile satılıyor yani iki teli 750 civarı bir fiyatla alabilirsiniz bizim telden bataryası iyi ama kamera, işlemci kötü.

• kty28 kullanıcısına yanıt
    ölü piksellerin o kadar planlı bir şekilde alt alta ya da yan yana dizilip çizik oluşturduğunu hiç görmedim muhtemelen yazılılmsaldır yahut ekran ile pil arasında güç alışverişinde sıkıntı olabilir, servisede gittiyse belki sök taktan kaynaklı bir temassızlık olabilir. telefonu fazla ince eleyip sık dokumamak lazım çünkü hata arayınca çıkıyor ben markaya yabancı olduğum için biraz üstüne düştüm telefonun o yüzden de habire bişeyler buluyorum. samsung alaydım mesela hiç bişeyini test etmezdim, öyle bir güven oluşturmuşlar bende :)
  • caglarertem C kullanıcısına yanıt
    onu ilk alınca bende aramıştım ama bulamadım. whatsappı kendi ayarlarından kapattım.
  • anlamadım ama 3 saat ekran alıyorum, millet 5 veya 6 saat diyor daha 1 haftalık telefon ben 3 ssat ekran alınca seviniyorum.c neden olabilir. son sürüm yüklü
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooLerR

anlamadım ama 3 saat ekran alıyorum, millet 5 veya 6 saat diyor daha 1 haftalık telefon ben 3 ssat ekran alınca seviniyorum.c neden olabilir. son sürüm yüklü

ekran parlaklığı etkili olabilir arkaplandaki foto ve renkleri etkilidir size tavsiyem 50x50 piksel gibi çok ufak bir siyah renk yapın ama simsiyah olsun onu duvar kağıdı ve kilit ekranı olarak ayarlayin bir de browser'iniz ne uç mini deneyin şarj için iyi bence.Arkaplanda uygulamalarından gereksizleei kapatın güç yoneticinizden.

• Bende 3 saat 15 dakika falan alıyorum %15 kalana kadar. Ekran parlaklığı otomatikte, wifiye bağlı genelde, ekran ve güç tasarruf modu açık. Güç yöneticisinden de arka plan işlemlei kapali;sadece mail twitrer ve whatsapp senkronize durumda. Eğer orasini burasını kisarsam ekran suresi biraz daha artıyor ama çok değil. Son sürümde böyle batarya sorunlu galiba ya da kullanımdan kaynaklı.

• Full oyunda bende 3saat 15 dk ekran süresi alıyorum hocam
    Telefonda güç yöneticisinden tik atin kullanmadığınız uygulamalara isteğe bağlı grenifty yükleyin. Üstüne Doze yapın mobil veri boşuna açık Unutuyorsanız.
    Ha birde parlaklığı otomatik yapmamanızı ve en yüksekte kullanmamanızı tavsiye ediyorum.Bende gün ışığında maksimum %30 açıyorum binada iken genelde %10-5 civarında.

• quote:

Orijinalden alıntı: ertemli

quote:

Orijinalden alıntı: prenss1907

s.a. bende bir tane aldım.konuyu açan arkadaşımız konu başlığını Genel Konusu değilde ''ANA KONU'' olarak değişirse google aramalarda görünecektir.
    o kadar aradım bulamadım.tam konusunu açmaya girdimki açılmış.neyse
    media markttan telefonun beyaz rengini 699 tl ye aldım..mağazadan aldım internetten değil.
    normalde mağaza fiyatı 799 tl idi.
    mağazada telefon bölümündeki arkadaşların birine rica ederseniz anladığım kadarıyla internet fiyatı olan 699 tlden verebiliyolar müdürlerine danışıp.ben rica ettim sağolsun kırmadılar.

başkalarının fikri benimkilerle aynı olmayabilir.olmak zorunda da değil.baştan belirteyim

teli almayı düşünen ve bir kaç model arasında kalan arkadaşlara yardımcı olması açısından,telefonu alana kadar başımdan geçen süreci yazayım öncelikle.

sony xperia c5 ultra mı yenimi almıştım.kardeşimde de lg g2 vardı.heveslendi sony c5 ultrayı ona verdim.lg yi ben aldım sattım.sonra ne alayım arayışları başladı.

sony alalı 1 ay olmadı ztn baya piyasayı araştırmıştı.geçtiğimiz 3 gün iyice abartarak sabahtan akşama telefon konularını okuyup kullanıcıların yorumlarını şikayetlerini değerlendirerek en son lenovo a7000 almaya karar verdim.bu arada orta üst seviye telefon aramaktaydım belirteyim.

kafamda belirlediğim modeller şunlardı

1- general mobile android one 4g 650 tl - 700 tl

2- asus zenfone 2 laser ze500kl 799 tl

3- lenovo p70 799 tl

4- lenovo vibe x2 899 tl

bu modelleri neden eleyip a7000 i seçtiğimi tek tek yazayım

1 - general mobile elenme sebebi: ana konusunu okuyun birçok kişi aynı sebeplerden şikayetçi.ve bana göre önemli sebepler bunlar neler

- aynı fiyatta olmalrına rağmen işlemcisinin a7000 den çok çok düşük bir seviye olması ( başlı başına elenmeye sebep ztn )

- ahize sesinden bazen duyulmayacak kadar cızırtı gelmesi

- karşı tarafa ses gitmemesi ve arar ara kesilmesi

- pil performansının stabil olmaması özetle düşük pil ömrü ( lenovo daha iyi )

- ekran parlaklığının gün ışığındaki yetersizliği

- lenovo a7000 e göre daha küçük ekran ve daha düşük bataryaya sahip olması.

vs vs daha bir çok şikayet ve hep aynı şikayetler demekki telde genel problemler var.kısacası kumar oynamak istemedim riske girmeden bu telden vazgeçtim

2 - asus zenfone 2 laser ze500kl elenme sebebi:

- daha pahalı olmasına rağmen yine lenovo a7000den çok düşük işlemci kullanması.hem daha pahalı hem daha düşük performanslı ( başlıca elenme sebebi )

- lenovo a7000 e göre daha küçük ekran ve daha düşük bataryaya sahip olması

- düşük pil ömrü ( lenovo daha iyi )

3 - lenovo p70 elenme sebebi:

- ciddi şebeke problemlerinden şikayetçi birçok kişi.gelen güncellemeyle çekim kalitesinin düzeltildiği fakat pilden fedakarlık yapıldığı pil ömrünün kısaldığı ana konusunda sıkça şikayet edilen problemler.pil uzun ömürlü olduğu için tercih sebebiydi bu tel genelde.artık pilde eskisi gibi uzun gitmiyorsa heleki şebeke problemi riskini hiç göze alamadım ve eledim.

- lenovo a7000 e göre daha küçük ekran

- a7000den daha pahalı ama daha performanslı değil

- daha eski bir telefon.güncelleme almama riski daha fazla

4- lenovo vibe x2 elenme sebebi:

- daha pahalı olmasına rağmen yine daha üstün bir performansı yok

- lenovo a7000 e göre daha küçük ekran

- lenovo a7000 e göre çok daha az pil ömrü

evet arkadaşlar bunlar tamamen benim kişisel eleme sebeplerim kişiden kişiye alıp almama tercihi değişebilir.ben sadece fikir vermesi açısından kendi yorumlarımı yazdım.

ayrıca benim için kamera performansı hiç önemli değildir.o yüzden kamera performansı için bir değerlendirme yapmadım telefonlar arasında.
    kamera performansı önemli olan kişiler için tercih edilen model telefon değişiebilir tabi.

lenovo a7000 işlemci gücü ekran büyüklüğü ve pil dayanıklılığı almam için en iyi sebeplerdi

en çok korktuğum acaba dediğim çekim gücü için ise fikirlerim şunlar.

aldıktan sonra çekim gücü kalitesine baktım sürekli full çekiyor.

sony xperia c5 ultra telefonum en fazla 3 diş çekiyordu.bazen 1 dişe kadar düşüp edge ye geçip tekrar 3 g ye geçiyordu.ana konusunda da bu çekim gücü hakkında birçok arkadaşda aynı problemden şikayetçi olunca telefonun genel olarak böyle bir problemi olduğuna kanaat getirmiştim.

lenovoyu aldıktan sonra şuan kardeşimde olan sony c5 ultrayla yanyana koydum aynı avea hat aynı oda ve lenovo full çekerken sony en fazla 3 görüyor ve süreklide değil bir edgeye geçiyor bir 3g de 3 dişe çıkıyor en fazla.sony c5 ultrayla kıyaslamıyorum bu teli sakın yanlış anlaşılmasın farklı kategoriler hem fiyat olarak hem tarz olarak.sadece çekim gücünün iyi olduğunu belirtmek için kullanmış olduğum sony ile kıyaslama yaptım.

hattım aynı hat , sim aynı sim ve yer aynı yer odamdayım :) kısacası çekim gücü lenovo a 7000 in sürekli full gösteriyo

son sözüm kusura bakmayın uzuattım biraz ama

699 TL ye alınabilecek en iyi telefon BENCE.

hatta 900 e kadar bile alternatifi yok bence

hepinize teşekkürler.

Herkes adina cok tesekkurler..

Bu kadar güzel, faydalı bir incelemenin tekrarında fayda var diye buraya aldım. Herkes adına teşekkürler.

• kty28 kullanıcısına yanıt
    greenifyi bi dönem eski telefonumda kullanmıştım. bizim arka plan yöneticisinin yaptığını yapıyor bi manada. başka özellik gelmediyse tabi. doze M ile gelen bi özellik bildiğim kadarıyla. mağzada aratınca gördüm ki muadili uygulamalar var. bu uygulamalardan hangisi daha iyi ve gerçekten işe yarıyor mu çünkü bekleme esnasında çok şarj harcıyor telefon.
  • uzmanfasulye kullanıcısına yanıt
    Simgesi Baykuş olan hocam.Bende mobil veri boşuna açık değil ondan pek kullanmıyorum.Dediğim gibi Tikleri seçin üstüne bir de Grenifty bende bekleme olarak fena gitmiyor.
    Ha şu da var işlemci Mediatek üstelik 8Çekirdek yani bir nevi batarya katili buna karşın lenovo Su gibi bitmesin diye birkaç yazılımla düzeltmeye çalışmış ekranı da Hd yapmış.
    Hocam size tavsiye olarak 2G kullanmanızı tavsiye edebilirim zaten 4G yalnızca Net için olacakmış ikisiyle beraber mutlu mesut gidersiniz

• Telefon gece beklerken şarjı az harcaması için güç yönetiminden zamamlanmış geçiş ayarlanabilir. Mesela ben gece 01.45 ile sabah 6.45 arasına ayarladim. Bu saatler arasında otomatik ustun güç tasarrufuna geciyor. Arama mesaj ve alarm disinda herşey kapanıyor. Benim için çok iyi. Hemde zahmetsiz.

• Ana ekranda mesaj gözüküyor. Bildirimde kapattı hala gözüküyor. Bi de bildirimlerde titreşimi nasıl kapatabilir? Çözümü olan?

• Arkadaşlar bu telefona nasıl radyo yapacağım bi türlü beceremedim yardım lütfen

• 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.