Şimdi Ara

Lenovo A7000 Ana Konu(6.0 MM)Dikkat:Cihaz riskli kronik sorunlar içerebilir (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.562
Cevap
31
Favori
107.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iyi günler arkadaşlar benim bu telefondaki tek sorunum arka kamera böyle puslu çekiyo sanki bi çözüm öneriniz varmı?
  • n11'de 579 lira fiyatı görünce alayım dedim ama sar değeri çok yüksekmiş . P70 almak daha mantıklı gibi
  • kty28 kullanıcısına yanıt
    Tşk.ler baktım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmoreiz

iyi günler arkadaşlar benim bu telefondaki tek sorunum arka kamera böyle puslu çekiyo sanki bi çözüm öneriniz varmı?

karanlıkta mi yoksa her zaman mi?
    aksam flash'ı sürekli açık ayarlayinca altta bir parlama oluyordu ama otomatik'e alınca sorun çözülmüştü.
    Bu arada radyo için play store'dan explorer uygulamasını indirin paralı da var ama ücretsiz de is görüyor lenovo a328'de de FM radio uygulaması yüklü değildi bu uygulama ile telefonun kendi içinden buldum uygulamayı kurdum çalıştı.deneyebilirsiniz muhtemelen yine ayni şekilde bulunabilir .Bulundugu konumu tam hatırlamıyorum.system/app veya sys/app'in içindeydi zaten uygulamada arama özelliği var FM radio yazın bulur ama uzun sürüyor biraz sabredin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi northwood -- 5 Şubat 2016; 14:28:10 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CavaLieR-G

n11'de 579 lira fiyatı görünce alayım dedim ama sar değeri çok yüksekmiş . P70 almak daha mantıklı gibi

sar değeri çift simli olduğu yuksek çıkmıştır zaten siz normal kullanımda her şeyi bile ayni anda açmanız çok nadir olur onun vicin sar değeri çok yuksek değildir merak etmeyin bence.
    telefonla ilgili bir sorunuz olursa sorabilirsiniz mümkün olduğunca yardım etmeye çalışırım

• quote:

n11'de 579 lira fiyatı görünce alayım dedim ama sar değeri çok yüksekmiş . P70 almak daha mantıklı gibi

sar değeri çift simli olduğu yuksek çıkmıştır zaten siz normal kullanımda her şeyi bile ayni anda açmanız çok nadir olur onun vicin sar değeri çok yuksek değildir merak etmeyin bence.
    telefonla ilgili bir sorunuz olursa sorabilirsiniz mümkün olduğunca yardım etmeye çalışırım

• quote:

Orijinalden alıntı: kty28

S144'e kadar katılıyorum sana hocam ama s144 sonrası bence son güncelleme ile gidilmeli.Yavaş yavaş düzeltiyorlar telefonu.Ha batarya diyorsan S136 zirvede.

hocam telefonun ekran tipini yazmiatiniz da bulamadım yazar misiniz?
    Bir de bu bilgiyi nereden buldunuz link atar misiniz?Yanlış anlamayin yazdiginiza doğru değildur diye düşündüğümden değil sadece merak ettim araştırmak istedim ne olduğunu da ondan dolayı

• quote:

Orijinalden alıntı: northwood

quote:

şuanki telefonum xperia ion . gerçekten çok kısıtlı uygulama kullanıyorum . bu rağmen formattan 2-3 ay sonra yine kasılmalar donmalar başlıyor . 3 sene de oldu alalı artık değiştireyim diyordum . A7000'i bu fiyata görünce de kesin denemem lazım dedim ancak sar'ın yüksek oluşunun nedenini çift sim olduğunu tahmin edemedim . 3G'yi bile lazım oldukça açıyorum , dediğiniz gibiyse sar korkulacak seviyede olmaz . Peki sizce p70 250 lira farkla almaya değer mi ? bir de a7000 için kronik problem var mıdır
  • quote:

quote:

quote:

şuanki telefonum xperia ion . gerçekten çok kısıtlı uygulama kullanıyorum . bu rağmen formattan 2-3 ay sonra yine kasılmalar donmalar başlıyor . 3 sene de oldu alalı artık değiştireyim diyordum . A7000'i bu fiyata görünce de kesin denemem lazım dedim ancak sar'ın yüksek oluşunun nedenini çift sim olduğunu tahmin edemedim . 3G'yi bile lazım oldukça açıyorum , dediğiniz gibiyse sar korkulacak seviyede olmaz . Peki sizce p70 250 lira farkla almaya değer mi ? bir de a7000 için kronik problem var mıdır

p70 250 fark yok diye biliyorum 100 lira en fazla.hatta mediamarkta bazen 749 TL falan oluyor fark iyice düşüyor.
    şahsen ben ekranı daha büyük olduğu için ve kamerası da iyi geldiği için a7000 aldım
    8 GB olması zaten sorun değil geriye kamera kalıyor ki mağazada a7000 yazıları daha net çekiyor gibime geldi batarya zaten yeterli.
    Ayrıca p70 kitkat'tan lollipop'a update aldı a7000 ise zaten lollipoptaydi 6.0 gelecek deniyor üstelik bir ara listeden silindi geri geldi bir şeyler oldu ama son olarak lenovonun sitesinde update alacağı yazıyordu listede bir de zaten uygulama izinleri değiştirilebiliyor ve uygulamalar SD karta aktarilabiliyor.

• s136 yı denemek isterim ama nasıl yapacağız?

• quote:

Orijinalden alıntı: uzmanfasulye

Dostlar, şarj aletinden şu şekilde sesler geliyor. İlk takınca dıt dıt dıt dıt diye hızlı hızlı ses çıkarıyor sonra bu ses gidip yerine uzun tiz bir cızırtı sesi başlıyor ve şarj yüzde yüz olunca bile devam edyor bu. bi kaç yerde hızlı şarjın mantığı gereği bu ses çıkar diye yazıyor ama bana pek mantıklı gelmedi. Size zahmet şarj ederken adaptöre bi kulak verirseniz ben ona göre garantiye götürüp değiştireyim adaptörü.

Telefonu daha bugün aldım.

Benim k3 note nin adaptörü de aynı, tiz ses çıkartıyor. fişe takınca rahatsız edici derecede oluyor, telefona bağlayınca kısılıyor.
  • lenovo yazılımda genel olarak iyi gördüğüm kadarıyla ama arka planda yanlış giden bişeyler var hep. mesela bugün leneovo launcherdaki ekrana ön yüklü gelen google arama barına bastığımda uygulamaya geçmedi bende telefonu yeniden başlattım ancak telefon tamamen kapandı ve açma tuşuna basmama rağmen açılmadı. bataryayı çıkarma yoluna gittim çözüldü sorun. teli açınca ise ön yüklü gelen ancak google playin güncellemesi var diye hatırlatmadığı(bende hatırlatacağı zamanı bekliyordum zaten) birden bire 13 güncelleme var diye göründü. yani telefon kendini resetlemiş rasıl olduysa.

ayrıca çift tıkla kapatma da tam performanslı değil bazen algılamıyor genel olarakta bi yavanlık hissi uyandırıyor sanki biraz daha hassas olsa fena olmaz ama güç tasarrufu açısından böyledir muhtemelen.

yazılım sürümüm son sürüm bu arada.

bundan ayrı olarak telefonun kullanım ergonomisini kolaylaştıran iki uygulama önerceğim size: belki kullananız vardır zaten.

Birincisi: ses tuşlarını kullanmadan bildirim barından sesi açma kapama mute seçeneklerini kullanabileceğiniz Volume Button for Lollipop uygulaması. şık ve kullanışlı. ramde ise sadece 2-3 mb yer kaplıyor.

play store linkine burdan ulaşabilirsiniz

ikinci uygulama ise yine aynı şekilde tuş kullanmama üzerine. bildiğiniz üzere çift tıklayarak ekranı açabiliyoruz ancak kapatmak için düzgün bi özellik eklenmemiş. geniş buton tuşu var ama o da arka planda çalışıp yük bindiryor sisteme gereksiz yere ve bazı durumlarda kullanışsız oluyor. önereceğim uygulama ise uzun zamandır popüler bi uygulama. bu uygulama ile hem uygulama simgesine tıiklayarak ekranı kapatabilirsinz hemde ana ekran tuşuna atayarak. (ana ekran tuşuna basıp uygulama seçmek yeterli). bu işlemi yaptıktan sonra ana ekran tuşuna uzunca bastıktan sonra ekran kapanyor. isterseniz ayarlardan kapanma efektide ekleyebilirsiniz mesela eski Tv kapanma efekti çok pöpülerdir. Uygulmanın adı: Screen Off and Lock

play store linkine burdan uluşabilirsiniz
  • quote:

quote:

quote:

quote:

p70 250 fark yok diye biliyorum 100 lira en fazla.hatta mediamarkta bazen 749 TL falan oluyor fark iyice düşüyor.
    şahsen ben ekranı daha büyük olduğu için ve kamerası da iyi geldiği için a7000 aldım
    8 GB olması zaten sorun değil geriye kamera kalıyor ki mağazada a7000 yazıları daha net çekiyor gibime geldi batarya zaten yeterli.
    Ayrıca p70 kitkat'tan lollipop'a update aldı a7000 ise zaten lollipoptaydi 6.0 gelecek deniyor üstelik bir ara listeden silindi geri geldi bir şeyler oldu ama son olarak lenovonun sitesinde update alacağı yazıyordu listede bir de zaten uygulama izinleri değiştirilebiliyor ve uygulamalar SD karta aktarilabiliyor.

Teşekkürler bilgiler için . Gidip her ikisine de elde bi bakıp inceleyeyim
  • uzmanfasulye kullanıcısına yanıt
    Bayağı faydalı imiş hocam Eyvallah

• s136 yı denemek isterim ama nasıl yapacağız anlatabilirmisiniz

• Benim telefonda ekranın alt kısmının dokunmatik hassasiyeti orta ve üst kısma göre daha az. bunu çeşitli şekillerde test ettim ve onayladım. Ekranın orta üst kısımlarında dokunmayı algılaması için parmağın en küçük noktasının bile değmesi yeterken alt kısımda ufak dokunuşlara tepki yok yüzey alanını genişletince sorun yok. ama genel kullanımda sorun olmuyor çünkü çoğunlukla parmağın tamamını kullanıyor normal bi insan benim gibi hata arama peşinde değilse. Ancak şöylede bişey var ki ilk sayfalarda da bahsedilmiş benzer bişeyden. klavyede yazı yazarken bazı tuşların basmadığı söylenmiş yani yine ekranın alt kısmı. belki yazılımsal olabilir.

Lenovoya bu tarz hataları bildirebileceğimiz bi kanal var mı? bazı çeviri hataları falan da gördüm. General mobile 4g de var galiba geri bildirim ben bizim cihazda bulamadım.
  • uzmanfasulye kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam bende de sayfayı yukarı aşağı çekerken fark ettim yazılımsal mı bilmiyorum ciddi olmamasına rağmen bazen sıkabiliyor.

• Arkadaslar merhaba. Watsapta mesajlar bazen gec geliyor. Hatta watsapa girince geliyor. Girmezsem gelmiyor. Neden olablr bu?

• Kafkaskartali571 kullanıcısına yanıt
    Ayarlar, güç denetimi, arka plan uygulama yönetimi kısmından whatsaapta tik varmı bi kontrol edin varsa kaldırın.

• Lenovo A7000 Dokunnatik sorunsalı.

https://m.youtube.com/watch?v=i4Z9ot0osRw

• 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.