Şimdi Ara

LEGO FIRSATLARI genel konu (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: CRaFTY_35 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.471
Cevap
454
Favori
351.819
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sinergy

Senna’yı daha iki gün önce lego storedan aldım. Worlde %20 iade vardı. 383₺ye geldiydi. Bu da benim şansımdır işte 😅

Bence sorgulanması gereken şey yurtdışında milletin okul harçlığı ile aldığı şeylere bizim para birimi olarak ne ödediğimiz.

Emeği geçenleri takdir ediyorum gerçekten.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrmuhendis

Arkadaşlar, classic serileri birbiriyle uyumlu değil mi? Classic 11008, 11011, 10696 var. Başka öneriniz olur mu? :)

Hocam tüm setler birbirine uyumlu. Classic ve technic parçalarını birleştirip neler yapıyor oğlan.

Bir arkadaşımız farklı bir blx serisi almış. Emitasyon legolardan. Hepsi çok rahat birleşiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: sawgent

bana başka yerden uyarı vermişti birkaç dk içinde farklı satıcıda iyice düşmüş çok enteresan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohzman -- 4 Şubat 2021; 20:54:26 >

• senna için süper fırsat bence. ben geçen gün almıştım, kaçırmazdım bu fiyata.

senna ile aynı anda çıkan rubicorn a bir türlü ısınamadım, videolarını izliyorum aşırı basit geliyor Senna nın göz alıcılığı yok. ancak nedense incelemelerde hep çok övmüşler. canlısını gören, elinde olan var mı bu jipi?

• LEGO FIRSATLARI genel konu

Bir süredir başlangıç için uygun olacağını düşünerek takipteydim. Ürün 500 Civarı fiyatlardan satılıyordu. Dün amazon satıcısı 400 liraya inmişti, bugün yurtdışı bir satıcıda yukarıda ki fiyata buldum. Uygun mu değil mi bilmiyorum. Satıcı yabancı. sipariş nasıl teslim edilecek göreceğiz.

• renzokuken kullanıcısına yanıt

Ben de senna'yı hiç sevmedim. Corvette modellerinden de uzun. Araba taşıyıcı modelinde bir araçlık yerim kaldı. Ona da sığmıyor. Land Rover'ın yanındaki boşluğa koymak için Wrangler kovalıyorum. 250 civarına düşünce alıcam.

• Hepsiburada ve Amazon yine kapışıyorlar. İndirim kuponu, bonus vs varsa güzel fiyatlara alınabilirler. Amazon stok olarak baya fazla. Hepsiburada'da 3'er tane var.

LEGO FIRSATLARI genel konu

• 1299TL - https://www.hepsiburada.com/lego-technic-ferrari-488-gte-af-corse-51-42125-cocuk-ve-yetiskinler-icin-koleksiyonluk-oyuncak-araba-yapim-seti-1677-parca-p-HBV000014VIHB?magaza=Hepsiburada

Geçenlerde amazon'da 1250 civarına düşmüştü. Burada bonus, puan veya hediye çeki ile daha uyguna gelebilir.

• Konuyu biraz hareketlendirelim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ekran görüntüsünde çıkmamış. Fırsat trendyol’da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1199TL - https://lego.storeturkey.com.tr/92176-lego-nasa-apollo-saturn-v

Normal fiyatıyla satışta. İlerde biraz daha inecek isterseniz bekleyin. Hepsiburada mağazalarına da eklerler yakında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgent -- 5 Şubat 2021; 13:12:16 >
  • sawgent kullanıcısına yanıt

İndirim falan mı yapacaklar ileride bilginiz var mı ? 21325 almayı düşünüyorum ben de ama indirimsiz de almak istemedim.

• Deorvine kullanıcısına yanıt

Bilgim yok. Her ürün çıkış fiyatının üzerine indirime girer elbet.

• sawgent kullanıcısına yanıt

araba taşıyıcıya uymaması baya kötü olmuş, kesin uyar diye düşünüyordum ben de :/

arkadaşlar power functions a ilgi duymaya başladım. deneyimi olan var mı? parçaları ayrı ayrı satın almak yerine, herhangi bir lego modelini alıp içinden çıkanlarla ilerlemek daha mantıklı gibi görünüyor.

ayrıca bazı eski modeller kumandalı, bazıları direkt telefondan idare etmeli.

bunlar arasında teknolojik anlamda büyük fark olduğu kesin de, hız, teknik özellik, tepki süresi, eğlence, yaratıcılık vs gibi konularda çok büyük farkları var mı?

bu konuda ne diyorsunuz?

misal Corvette e, Land Rover a, porshe ye vs power function aparatları takıp bunları yarıştıranlar var. bu işlere giren var mı aramızda :)

• quote:

Orijinalden alıntı: renzokuken

araba taşıyıcıya uymaması baya kötü olmuş, kesin uyar diye düşünüyordum ben de :/

arkadaşlar power functions a ilgi duymaya başladım. deneyimi olan var mı? parçaları ayrı ayrı satın almak yerine, herhangi bir lego modelini alıp içinden çıkanlarla ilerlemek daha mantıklı gibi görünüyor.

ayrıca bazı eski modeller kumandalı, bazıları direkt telefondan idare etmeli.

bunlar arasında teknolojik anlamda büyük fark olduğu kesin de, hız, teknik özellik, tepki süresi, eğlence, yaratıcılık vs gibi konularda çok büyük farkları var mı?

bu konuda ne diyorsunuz?

misal Corvette e, Land Rover a, porshe ye vs power function aparatları takıp bunları yarıştıranlar var. bu işlere giren var mı aramızda :)

@renzokuken fiyatlar çok değişken olduğu için anlık değişebilir ama normal şartlarda set almak daha mantıklı tek tek almak yerine. Ben Porsche'ye motor takmak için bakıyordum, motorları tek tek alacağıma "4X4 X-treme Off-Roader" seti aldım.

Eski modellerdekiler power functions olarak geçiyor ve yakında üretimden kalkacaklar. Artık bakmanız gereken Power Up. Power Up bluetooth ile telefondan kontrol ediliyor.

Bir de Türkiye'ye getirmek zor ya da pahalı geldiği için vazgeçtiğim Buwizz ve SBrick motor kontrol üniteleri var. Onların özellikleri ve gücü daha iyi ama dediğim gibi ben getirmeyi maliyetli bulduğum için Lego ünitesi ile idare edeceğim. Belki çok meraklanırsam ileride düşünürüm dedim.

• Bf5 B kullanıcısına yanıt

Hocam yoğunluktan yeni gördüm kusura bakma :)

https://hayatiaydinlatankadinlar.com/

Bu linkteki projeyi gerçekleştirdik ve 18 Türk kadınına elektrik eğitimi vererek iş kurmalarına ya da iş sahibi olmalarına destek olduk :) Umarım daha da iyilerini zamanla yine yaparız :)

Mearsk GM projeyi bu güzel arkadaşla ödüllendirdi :)

Bence bazı modeller motorize etmek için fazla gereksiz. Özellikle elinizde birden fazla araç varsa. Örneğin elimde Corvette ZR1, Porsche 911 RSR, Land Rover, Rough Terrain Crane, Dodge Charger, 1989 Batmobile vs var. Bunlardan güzel sonuç verebilecek olanları Porsche, Land Rover ve Rough Terrain Crane. Bunlar varken diğerleri ile uğraşmak israf gibi geliyor. Bir de belli bir boyutun altına indiklerinde motorları, pil haznesini, kablosuz aparatı yerleştirecek yer bulmak sıkıntı oluyor.

Temin açısından da diğer araçların motorlarını kullanmak daha avantajlı olabilir. Ancak bazılarının motorları gerçekten zayıf oluyor orjinal sete göre tasarlandıkları için. Mesela Land Rover için 4x4 bir modelin birebir alt şasesi ufak oynamalarla doğrudan takılabiliyordu. Ancak aynı motor Porsche için yavaş kalıyor.

Valla ben de baya meraklıyım. BrickLink ten powered up alacaktım vazgeçtim AliExpress’ten yan sanayi motor aldım.
    Linkini atayım 2 hub, 9 motor, 1 kumanda ıvır zıvır bir ton parça ile 75$ ödedim. Hublar dahili bataryalı ve Bluetooth üzerinden app ile kontrol edilebiliyormuş.
    https://www.aliexpress.com/item/4000052290341.html (p1 modeli en dolusu)

Ben yeni verdim siparişi, geldiğinde değerlendiririm burada da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinergy -- 6 Şubat 2021; 1:45:39 >
  • hepsiburada’da fiat 500 674 liraya inmiş. bizim fiyat karşılaştırma sitelerinde son altı ayda minimum 650 gözüküyor.
  • @sinergy @sawgent @meziatto

ben açıkçası şu modeli almayı düşünüyordum, tabi bu fiyata hepsiburadadan değil, çok daha uygun fiyata olan yerler var;

https://www.hepsiburada.com/lego-technic-42095-uzaktan-kumandali-gosteri-yariscisi-yapim-seti-324-parca-cocuk-ve-yetiskin-icin-koleksiyonluk-oyuncak-araba-p-HBV00000GQ792

içinden çıkan parçalar sanırım baya iyi, herkes methetmiş. power function L motor 2 tane çıkıyormuş, bunlardan birini arka tekerlekleri döndürmek için arkada, diğerini de ön tekerleklere sağ sol yapmak için önde kullanabiliyor muyuz acaba? mantıken olur diye düşünüyorum ama modelin paletli olması ve ileri gitmesi için iki kolu da ileri itmek gerekmesi şüpheye düşürüyor beni :)

@sinergy

ali Express deki model baya iyiymiş :) içinde yok yok resmen :) umarım bir an önce gelir, yorumlarınızı bekliyorum :)

@sawgent

özellikle Porsche çok iyi oluyor, aslıda benim merak ettiğim, aynı anda birden fazla aracı motorize etmek değil de, yeterli ekipmanı alıp bu konuyu yeterince anlayıp, kendi modellerimi çıkartmaya çalışmak.

evde 2 tane ufaklık var, ben hayatım boyunca lego oynadım ama K'nex hiç oynamamıştım, pandeminin başında K'nex e merak sardık ufaklıklarla, özellikle motorlu modellerden bir kaç tane aldım, çok yaratıcı şeyler çıkıyor, ciddi anlamda kafa yorman gerekiyor güzel bir model yaratmak için, ancak bitince de süper oluyor :) lego daki motorize merakım da bu nedenle ortaya çıktı aslında. K' nex ile bunlar yapılabiliyorsa, lego daki sınırsız parça ve hayal gücü ile mükemmel işler çıkar.

@meziatto

4X4 ün içinden hangi parçalar çıktı? Porsche ye takabildiniz mi? telefon ile kontrol edilen modellerde, parmakla yol güzergahı çizince sanırım araç da o güzergahta ilerleyebiliyor, buggy modeli için öyle bir şeyler demişler tam emin olamadım ama, var mı böyle bir şey?

aslında telefonla kontrol rahat gibi olsa da, gene bt üzerinden gerçek kumanda ile kumanda edebilmek daha zevkli olur sanırım.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.