Şimdi Ara

Legendary Gemler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
1
Favori
7.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Patch 2.1 ile gelen en sevdiğim değişikliklerden biri de yeni Legendary gemler. Gemleri yüzük ve kolyelere takabiliyoruz. Ayrıca gemin üzerinde yazan Requires Rank 25 gibi extra bonusları o gemi o seviyeye kadar geliştirdikten sonra aktif olmalarıda çok güzel bir yenilik bence. Şimdi gemleri biraz inceleyelim:

Legendary Gemler
    Bane of the Powerful
    Bir Elite grubu öldürdüğünüz zaman 30 saniye boyunca %20 hasar artışı kazanırsınız.
    Her Upgrade Edişte: +1.0 second.
    Rank 25 bonus: Elite düşmanlara karşı %15 daha fazla hasar verirsiniz.

Legendary Gemler
    Bane of the Trapped
    Düşmanların control efektleri altında olduğu zaman (sanırım stun, fear, slow vs onlardan bahsediyor) %15 daha fazla hasar verirsin.
    Her Upgrade Edişte: +0.3%.
    Rank 25 bonus: 15 Yard mesafedeki düşmanların hızını azaltan bir aura kazanırsın.

Legendary Gemler
    Boon of the Hoarder
    %25 şansla öldürdüğün düşmanlardan sonra bir altın patlaması meydana gelir.
    Her Upgrade Edişte: +1.5%.
    Rank 25 bonus: Altın aldıktan sonra 2 saniyeliğine %30 hareket hızı kazanırsın.

Legendary Gemler
    Enforcer
    Sahip olduğun hayvanların % 15 daha fazla hasar verir.
    Her Upgrade Edişte: +0.30%.
    Rank 25 bonus: Sahip olduğun hayvanlar %25 daha az hasar alır.

Legendary Gemler
    Gem of Efficacious Toxin
    Tüm düşmanlarına 10 saniye boyunca silahının %2000'i kadar zehir hasarı vurursun.
    Her Upgrade Edişte: +50%.
    Tüm düşmanların herhangi bir kaynaktan %10 daha fazla zehir hasarı alır.

Legendary Gemler
    Gogok of Swiftness
    Bir vuruş yaptığında %50 şansla çabukluk kazanırsın, 4 saniye boyunca atak hızın artmaya devam eder. Bu etki en fazla 15 kere olabilir.
    Her Upgrade Edişte: +1.0%.
    Rank 25 bonus: Kazandığın her çabukluk efekti için %1 Cooldown Reduction kazanırsın.

Legendary Gemler
    Invigorating Gemstone
    Herhangi bir kontrol efekti altında olduğun zaman, %30 daha az hasar alırsın.
    Her Upgrade Edişte: +0.4%.
    Rank 25 bonus: Kontrol efektli bir vuruş yaptığında tüm canının %20'si kadar iyileşirsin.

Legendary Gemler
    Mirinae, Teardrop of the Starweaver
    Yakınındaki düşmanına %15 şansla, silahının %2000'i kadar kutsal hasar veren bir vuruş yaparsın.
    Her Upgrade Edişte: +40%.
    Rank 25 bonus: Yakınındaki düşmana her 5 saniyede bir vurursun.

Legendary Gemler
    Moratorium
    Alınan hasarın %25'i durdurulur ve 3 saniye içerisinde char'a yansır.
    Her Upgrade Edişte: +0.1 seconds.
    Rank 25 bonus: %10 şansla, öldürme anında gelen damage'dan char hiç hasar almaz.

Legendary Gemler
    Pain Enhancer
    Kritik vuruşların 3 saniye boyunca, silahının %1200.0'ü kadar fiziksel olarak kanamaya neden olur.
    Her Upgrade Edişte: +30.0%.
    Rank 25 bonus: 20 yard içindeki her kanayan düşman için, atak hızını %3 arttıran Blood Frenzy yeteneği kazanırsın.

Legendary Gemler
    Simplicity's Strength
    Birincil yeteneklerin %25 daha fazla hasar verir.
    Her Upgrade Edişte: +0.5%.
    Rank 25 bonus: Birincil yeteneklerin her vuruşta tüm canın %2'si kadar seni iyileştirir.

Legendary Gemler
    Taeguk
    Birincil yetenek kaynağın bittikten sonra, 3 saniye boyunca %0.5 daha fazla hasar gücü kazanırsın. Bu etki en fazla 20 kere olabilir.
    Her Upgrade Edişte: +1 maximum stack.
    Rank 25 bonus: Her etki sayısınca %0.5 artı Armor kazanırsın.

Legendary Gemler
    Wreath of Lightning
    Yakınındaki düşmanlarına, %15 şansla silahının %600'ü kadar, yıldırım efektli hasar veren Wreath of Lightning yeteneği kazanırsın.
    Her Upgrade Edişte: +10.0%.
    Rank 25 bonus: Wreath of Lightning etkisindeyken,25% daha hızlı hareket edersin.

Legendary Gemler
    Zei's Stone of Vengeance
    Siz ve düşmanınız arasındaki her 10 yardlık mesafe için %4 hasar artışı kazanırsınız. 50 Yardlık mesafede enfazla % 20 artabilir.
    Her Upgrade Edişte: +0.05%, +0.25% maximum.
    Rank 25 bonus: %20 şansla, vuruşlarda 1 saniye boyunca düşmanı sersemletirsiniz.

Özellikle Bane of the Powerful dps artışı için çok iyi bir tercih olabilir.Soket açmak için o item'daki bi özellikten vazgeçmek zorunda kaldığımızda (CHD, CHC vs.) bence bu gem fazlasıyla o özellikten fazla dps artışı sağlayacaktır. Deneyip görmek lazım tabi

Diğer bir seçenekte Bane of the Trapped; yavaşlatma efekti kullanan melee karakterler için bence çok iyi bir tercih olacaktır.

Uzun menzilli vuruşlar yapan karakterler için ise Zei's Stone of Vengeance gemi güzel bir tercih olabilir.

luimwElrohir arkadaşın eklediği tabloyu buraya ekliyorum, Gemleri Upgrade ederken upgrade in başarılı olma şansı şu şekilde oluyor:

http://aaforgex.com/d3gemcalc/

Ramaladni’s Gift isimli gem socket açıyor. Herhangi bir Torment oyun modundave herhangi bir yerden düşürebilirsiniz.. 11 level Greater Rift ten eliteten düşüren var, t4 riften düşüren var.
     Legendary Gemler

Ramaladni’s Gift ile ilgili bilgiler:

Sadece soketlenmemiş silahlar üzerinde çalışıyor
    Ramaladni’s Gift takılan silah enchanted yapılamıyor o yüzden önce yapacağınızı yapıp daha sonra gem takmalısınız.
    Bir silah üzerinde birden fazla Ramaladni’s Gift kullanamazsınız.

edit: Gemlerin özelliklerini Türkçe'ye çevirdim. dört dörtlük olmadı ama okuyana biraz fikir verebilir. Daha sonra bu konuya eklemeler yapmaya devam edeceğim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi darknorrec -- 19 Eylül 2014; 21:57:52 >

• 25 den sonrasinin olmamasi kötü olmuş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soket açma olayı varmış birde.Onuda biliyorsan eklermisin.
  • Evet soket olayını bende aradım bılamadım 3 gem toplayabildim gerci henuz

• Konu sahibi arkadaş incelemeyi ne zaman ekliyecek

• quote:

Orijinalden alıntı: alcadraz

Konu sahibi arkadaş incelemeyi ne zaman ekliyecek

daha sonra konuyu güncellemeye devam edeceğim.
  • quote:

İnceleme ile beraber tam bir Türkçe çeviri, bu item bu classlara için ideal hatta;

X gem'i defansif barbar için uygun olup damage vermek isteyen arkadaşlar Y gem'ini takmalı tarzda bir ekleme gelirse çok mu güzel olur, evet çok güzel olur.

Çok şey istedim sanırım yinede teşekkürler :)

Birde silahlar için soket açma gemi var sanırım onuda ekleye bilirsen bilmeyenler için iyi olabilir. Ring ve Amulet için böyle bir gem var mı bilgim yok, ben daha önce rollediğim bir statı sokete rolleyerek taktım gem'i ringe.

• quote:

Orijinalden alıntı: Alcanen

quote:

İnceleme ile beraber tam bir Türkçe çeviri, bu item bu classlara için ideal hatta;

X gem'i defansif barbar için uygun olup damage vermek isteyen arkadaşlar Y gem'ini takmalı tarzda bir ekleme gelirse çok mu güzel olur, evet çok güzel olur.

Çok şey istedim sanırım yinede teşekkürler :)

Birde silahlar için soket açma gemi var sanırım onuda ekleye bilirsen bilmeyenler için iyi olabilir. Ring ve Amulet için böyle bir gem var mı bilgim yok, ben daha önce rollediğim bir statı sokete rolleyerek taktım gem'i ringe.

tavsiye için teşekkürler. Bir kaç ekleme daha yaptım konuya ancak soket açan gem diye bir şeye henüz karşılaşmadım, eğer öyle bir şey varsa daha sonra konuyu güncellerim tekrar...

• Beyler soket açma işlemi "Ramaladni’s Gift " adlı özel bi gem ile oluyor. Tam olarak nerelerden düştüğünü bilmemekle birlikte 3 kez greater rift guardianından dropladım. Geme önce sağ tıklayıp soket açmak istediğimiz silahın üstüne sol click yaparak işlemi tamamlıyoruz.
  • Bu gemlerden hangisi monk için daha iyi iş yapar sizce? ben amulete wreath of lightning taktım. cazır cuzur vuruyo moblara.
  • Arkadaşlar o soket açan kutu yüzük ve kolyelere soket açmıyor diye biliyorum.
  • Burada ne incelenmiş ?
    Sadece riftte düşen gemleri tanıtılmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _mor_koyun

Arkadaşlar o soket açan kutu yüzük ve kolyelere soket açmıyor diye biliyorum.

Sadece silahlara hocam.
  • Selam arkadaşlar Ramaladni’s Gift isim li gemin oyundaki görünümü ekledigim resimdeki gibi bana t1 riftde elitden düştü ve kullanımı konusunda edindim bilgiye göre sadece silaha socket acmaya yarıyor böylece silaha mystic kullanmadan socket açmanıza olanak sağlıyor yani silaha dilediginiz özelliği mystic den verdikten sonra bu gemle socket acıp silahın özelliginin bozulmasını gerek kalmıo yani

Örnegin atıyorum bir kukri düsürdünüz ve socketi yok özellikleri cok iyi hic birini degistirmek istemiyorsunuz normalde socket icin mystic de bir özelliginden vazgecip onu sockete ceviriyorduk bu gemle hic bir özelligine dokunmadan socket acabiliosunuz yalnız sunu unutmayın gemle socket actıktan sonra silahın üzerinde mysticden rolleme işlemi yapamıyorsunuz yani silaha socket açmadan önce üzerinde istediginiz degisikligi yapıp soketi öyle açmalısınız buda size +1 özellik kazandırmış olucak

Umarım açıklayıcı olmuştur :)
     Legendary Gemler

• quote:

Orijinalden alıntı: haunt54

Burada ne incelenmiş ?

Yuh yani daha ne diyeyim, o kadar emek veriyoruz dediğine bak. " İnceleme:Ele alınan bir konu ya da olayın özelliklerini ve ayrıntılarını inceden inceye anlamaya çalışmak, ilgili yasa ve kuralları ortaya çıkarmak ve birtakım sonuçlar elde etmek için yapılan yöntemli çalışma." Kaynak: Türk Dil Kurumu
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostdiver

Selam arkadaşlar Ramaladni’s Gift isim li gemin oyundaki görünümü ekledigim resimdeki gibi bana t1 riftde elitden düştü ve kullanımı konusunda edindim bilgiye göre sadece silaha socket acmaya yarıyor böylece silaha mystic kullanmadan socket açmanıza olanak sağlıyor yani silaha dilediginiz özelliği mystic den verdikten sonra bu gemle socket acıp silahın özelliginin bozulmasını gerek kalmıo yani

Örnegin atıyorum bir kukri düsürdünüz ve socketi yok özellikleri cok iyi hic birini degistirmek istemiyorsunuz normalde socket icin mystic de bir özelliginden vazgecip onu sockete ceviriyorduk bu gemle hic bir özelligine dokunmadan socket acabiliosunuz yalnız sunu unutmayın gemle socket actıktan sonra silahın üzerinde mysticden rolleme işlemi yapamıyorsunuz yani silaha socket açmadan önce üzerinde istediginiz degisikligi yapıp soketi öyle açmalısınız buda size +1 özellik kazandırmış olucak

Umarım açıklayıcı olmuştur :)

teşekkürler arkadaşım. bunuda konuya ekliyelim .

• Rica ederim kardesim
  • quote:

Orijinalden alıntı: darknorrec

quote:

Orijinalden alıntı: haunt54

Burada ne incelenmiş ?

Yuh yani daha ne diyeyim, o kadar emek veriyoruz dediğine bak. " İnceleme:Ele alınan bir konu ya da olayın özelliklerini ve ayrıntılarını inceden inceye anlamaya çalışmak, ilgili yasa ve kuralları ortaya çıkarmak ve birtakım sonuçlar elde etmek için yapılan yöntemli çalışma." Kaynak: Türk Dil Kurumu

Heh işte cevabınıda vermişsin, buraya gem özelliklerini kopyala-yapıştırla, inceleme yapmış olmuyorsun. Gemlerin yanına, hangi classa gider, hangi buildte işe yarar, ayrıntı vs. vs...
    Neyse bye

• darknorrec nolur cevap verme konu dağılmasın

Soket açma gem'i iyi olmuş bundan sonra iyi bir silah düşerse kullanırız,

bu yeni gemleri kullanabilmek için mysticten bir özelliği feda ederek (sockets 1 ) olarak açıcaz sanırım, e yüzük ve amuletlerde ya chc ya da chc oluyor değiştiriilen, sıkışıcaz sanırım..

Bir sorum da pet wdler enforcer gem denediler mi nasıl oluyor? ben daha yeni patchle bir run yaptım bıraktım oynamaya vaktim olmadı da

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Simonsorcerer -- 29 Ağustos 2014; 17:55:08 >
  • Yani emek vermişsiniz teşekürler de pek inceleme olmamış. Hali hazırda olan bilgileri buraya kopyalamışsınız ingilizce haliyle. Bu bilgileri heryerde bulmak mümkün. kopyala - yapıştır görüyorm ben sadece. Biraz detaylı yorum katarak bişeyler yapsanız ona inceleme derim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.