Şimdi Ara

Leeco Max 2

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.589
Cevap
34
Favori
48.133
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 161
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 108
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 gün 5 saat 38 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 97
  • Favoriye Eklediklerim 34
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • belmethos (160 mesaj) Qukkarccx (108 mesaj) drvimu (103 mesaj) spencermila (79 mesaj) RPDiFOR (70 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (362 mesaj) Mobil (876 mesaj) Tablet (18 mesaj) Mini (41 mesaj) Uygulama (26 mesaj) (1 mesaj)
  • @
6 oy
Öne Çıkar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    71 Mesaj
    Hocam lutfen yardım edin. Telefonum twrp yüklü rootlu cm13 vardı.gece yedeğini aldım ve indirdigim Çin romu 5.8 16s sürümünü yukledim. Twrp kayboldu ve ben geriye dönmek istiyorum.yedegi nasıl yuklerim. Titanium backup yedegimde var ama nasıl root yaparım geriye nasıl yuklerim bilmiyorum ne yapmam lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yüzbaşı
    384 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam öncelikle tekrardan twrp indirip flashlamayi dener misiniz? İşe yaramazsa sürüm düşürmeyi deneyebilir misiniz? Sonucu bekliyorum.

|
    |
    MSTF49 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    71 Mesaj

hocam twrpyi indirdim nasıl flashliyacam ,?

|
    |
    Qukkarccx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    384 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Daha önce twrp flashlamadiniz mi? O zaman sıkıntı olabilir hocam. Sideload ile yapılıyor. Xda'de konusu var yalniz sizin öncelikle downgrade yapmanız gerekli. 15S Çin romunu indirin sakin hindistan romunu indirmeyin. İndikten sonra ROM adini update.zip olarak değiştirin ve dosya yönetiminden üstüne tıklayın. Çıkar ve yükselt seçenekleri gelecek. Yükselti seçin. Alttaki 15S romunu indirin:http://bbs.le.com//zt/eui/le_max2.html

|
    |
  • Çavuş
    71 Mesaj

hocam twrp yüklü gelmişti.halihazirda bende cuocuo92 var 15s ona yapsam dediğinizi olur mu denedim olmadı hata verdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MSTF49 -- 9 Ağustos 2016; 19:43:48 >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    384 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Stock indirmeniz gerekli hocam.

|
    |
  • Çavuş
    71 Mesaj

hocam ben gece işyerinde internet var orda indirip yaparım ne yapılması gerekiyorsa siz yazın eğer bozmasam ben bütün sonuçları burdan yazarım.yukarida verdiğiniz linkteki 15s yi indirip yükseltmeyi yapacam olursa ondan sonraki işlemler neler. twrp flashlamayıda yazarsanız onuda yapayım.

|
    |
  • Çavuş
    71 Mesaj

hocam verdiğiniz linkten indirip yükseltmeyi yaptım. çin 5.8 15s yüklü . şimdi ne yapmalıyım ?

|
    |
  • Çavuş
    80 Mesaj

hindistan romunu kurdum. gayet güzel temiz çalışıyordu ki imei işin halletmediğimi hatırladım. imei yazabilmek için de twrp gerekliymiş. twrp yükledim şifre istedi başlangıçta verileri çözmek için. hindistan sürümünden 14s eski bir çin sürümüne döndüm. telefon kafayı yedi. twrp'de açılıyor fakat hiçbir şekilde dahili depoalamayı görmüyor. twrp başlangıçta şifre istiyor. iptal edip devam ediyorum ama root atmak için supersu dosyasını göremiyorum. dahili depolama 0mb olarak gözüküyor. telefondaki 14a çin romu da hindistan romu üzerine kurmuştum. açılan çin sürümü ile telefonu kullanmak imkansız açılışta onlarca kata veriyor. ne sim kart ne kablosuz ağ kullanamıyorum. kaldı ki telefonun hiçbir şeyini kullanamıyorum. telefon sürekli bir programı hata verip kapatıyor. ana ekranda ayarlara gelip açmak bile abartısız 5 dakika bekletiyor ve açılıyor. sanki bilgisayara işlemciyi ssömüren bir virüs girer de %99 işlemciyi sömürür ya telefon aynı o modda şu anda acaba twrp ile rootlayıp imei yazdırabileceğim ardından da tertemiz bir sayfa ile hindistan romunu kurabileceğim bir yöntem var mıdır?

not: telefonun içinde 5.6.14s çin sürümünün update dosyası var. telefonu bu haliyle bilgisayara normal bağladığımda sadece şarj ediyor. mtp ile bağlamak için gerekli ekran da telefondan hiçbir şekilde gelmiyor. bu nedenle başka bir rom da atıp dosya yöneticisinden rom değiştiremiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdempal -- 10 Ağustos 2016; 8:52:04 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    384 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam şurada altta anlatıldığı gibi yapın. Yalniz bu konulara hakim değilseniz bence denemeyin. Cihazın hardbrick olma ihtimali var. Link:http://www.stechguide.com/root-and-install-twrp-recovery-on-leeco-le-max-2/

|
    |
  • Yüzbaşı
    384 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Telefonu kapatıp ses açma ve açma kapama tuşuna ayni anda basın. Recovery kısmından wipe yapmayı deneyin. Sürüm düşürdüğünüz için bu sıkıntı olmuş. Wipe işleminin sonucunu buraya yazar mısınız?

|
    |
    erdempal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    71 Mesaj

harfiyen yaptım belki 30 defa ama yüklemedi.minimal fastboot komutunu açıyorum sonra telefonu fastboot moduna ses kısma ile alıp pcye bağlıyorum.komutları giriyorum ama değişen bir şey yok.size zahmet adımları yazarsanız ona göre deneyeyim.yada başka bir yolu yok mu

|
    |
  • Çavuş
    71 Mesaj

hocam lütfen yardımcı olun ya. recovery modda acarken yarı tarafı karıncalı öyle takılı kalıyor

|
    |
  • Yüzbaşı
    384 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Ayni sorun bi arkadaşın daha başına geldi. Onun da yari tarafi karıncalı bi şekilde. Yazdım yalniz kendisi yolculuk yapacağı için yazamadi. Müsait olunca yazar hocam. Bu problemi tam olarak bilmiyorum.

|
    |
  • Binbaşı
    1572 Mesaj
    hindistan rom u cuoco92 twrp den yükledim ing. olarak şu an için memnunum tavsiye ederim
    |
    |
  • Yüzbaşı
    739 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Qukkarccx

Disk şifreleme hocam. Android'de aslında kaç sürümdür var yalnız opsiyonel sunuluyordu. Genelde güvenlik menusu altında yer alıyordu ve şifreleme yapmak için %80 batarya gerekiyordu. Geçen yıl Android 6 tanıtımında artık yeni cihazlarin varsayılan olarak şifreli geleceği söylendi. Diğer cihazlar ise hala opsiyonel kalacaktı. Sanırım Leeco da bu modaya uydu ve Hindistan Amerikan romu için şifreleme etkin hale getirildi. Bu şu demek, cihazin çalınması durumunda birileri sizin özel dosyalarınıza erişimi engelleniyor. Revovery data klasorunun bağlantısını kesiyor. Ya cihaza format atılacak ya da kalır öyle. Yeni rom yüklenmesine izin vermez ve bu şekilde bi nevi kişisel alanınız başkasının eline geçmez.

İyide telefon bir hırsız tarafından kullanıldığını nasıl anlıyor da dosyaları şifreliyor erişimi engelliyor anlamadım.

• Çavuş
    80 Mesaj

twrp açılıyor fakat twrp içinden data klasörünün içeriği görünmüyor. ayrıca wipe yapmaya da izin vermiyor. ne dalvic ne başka bir şey. hiçbir şey wipe olmuyor. hepsi failed olarak dönüyor. rom da yüklenmiyor. telefon çöp şekilde açılıyor. yüzlerce hata veriyor. ne kablosuz ne sim kart ne launcher çalışmıyor. yeni rom da zip dosyası telefona gönderemediğim için yüklenmiyor. kilitlendim kaldım.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    384 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Hocam işte hindistan romu için yaptığım uyari da tam olarak buydu. Şifreleme devam ettiği için twrpnin çalışmasına izin vermiyor. Dosyalara erişim yok. Sürüm düşürmek yerine önce 16S Çin romunu kursaydiniz şifreleme kalkacaktı. Bu şekilde bi arkadaş daha mağdur oldu. O yüzden israrla uyari yazdım. Çözümünü de bilmiyorum. Sideload ile halledenler olmuş ama deneme şansım olmadığı için fikrim yok. Cihaz hardbrick olabilir.

|
    |
    erdempal kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    384 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Telefonun mantığı şu, siz cihazı kurdugunuzda şifre koyuyorsunuz. O da dosyaları şifreleme işlemi yapıyor. Cihaz kapalı halde normalde wipe yapmadan yeni ROM yuklenirse data klasörü silinmediği için ve herhangi bir koruma olmadığı için yeni ROM üzerinden erişilebilir olacak. Yani cihaz çalınma durumunda isteyen kişi sizin fotoğraflarınıza, videolarınıza veya belgelerinize erişebilir. Ama bu şifreleme ile cihaz yeni ROM kabul etmiyor. ROM yüklenir ise cihaz otomatik tüm datayi siliyor. Cihaz çalınsa dahi kimse sizin iceriginize ulaşamaz. Telefonu sıfırlar ancak o şekilde kullanır.

|
    |
    Tosun Pasha kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    71 Mesaj
    Arkadaşlar herkese öncelikle selamlar.Konuyu takip edenler bilirler ben telefonla ilgili benden kaynaklı küçük bir sıkıntı yaşadım.Sağolsun Qukkarccx arkadaş bana bazı konularda yardımcı oldu.hatırlatma adına yinede yazmak istiyorum.Ben telefonu aldığımda üzerinde CM13 Romu vardı. TWRP yüklü ve Rootluydu.Birkaç Rom deneyip en iyisine karar verip kalmak istedim. Ama TWRP gitmesin kolay dönebileyim derken CUOCUO92 ROMları denedim.İstediğim gibi değildi.Sonra Çin 5.8 16S ROMu yükledim ve sorunum başladı.TWRP gitti.Uzun uğraşlar sonunda yeniden TWRPyi yükledim.Çok uğraşmamın sebebide telefon kapalıyken bilgisayarın telefonu tam olarak görmediğinden dolayıydı.Çok sonra farkettim ve sürücüleri yeniden kurduktan sonra TWRP yükleyince yeni çıkanhttp://forum.xda-developers.com/le-max-2/development/rr-resurrection-remix-lemax2-x820-t3435971 ROMu yükledim.Şimdiye dek kullandığım en iyi en seri en sorunsuz ROM.Yüklemek isteyenler konusuna bakıp yükleyebilirler.Orjinal yazılımında bile olmayan bir çok yenilik mevcut % 100 Türkçe.Tek eksiği Kızılötesi şuan için çalışmıyor.Ama zamanla daha iyi işler çıkaracaklar bundan eminim.Ben ROMu kurdum kurcaladım denedim ve sonra size söylemek istedim.Ben çok memnunum.Yinede sizin bileceğiniz birşey kurup kurmamak size kalmış.Baştada belirttiğim gibi Qukkarccx arkadaşa konuyla ilgilenip yardım ettiği için Teşekkürler.Herkese iyi Forumlar Kalın sağlıcakla...

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
valorant points
valorant vp
Webtures SEO;SEO Nedir?
bankacılar
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.