Şimdi Ara

Led Ampul ve Duylar Hakkında

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
1.019
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni tutmuş olduğum eve ikea dan 6 adet duy aldım ve 10 adet 6.3 watt lık led ampul aldım. Aldık hepsini taktık kullanıyoruz şöyle enteresan bir problem oluyor ve çözümünü bulamadım. diyelim ki sabah evden çıktık akşam eve döndüğümüzde lambayı açıyoruz süre tutmadım ama 1 dk ya kadar uzayan sürelerde ampuller geç yanıyor hatta bazı yerler mesele antre kısmındaki hiç yanmıyor duyları yanlış mı bağladığım diye tek tek kontrol ettim tabi bu esna da şartelleri indirdim hepsini kontrol ettim kaçak göcek vardır diye tüm telleri kısaltıp duyların soketine düzgünce taktım sonra şalterleri kaldırdım tüm ampuller sorunsuz bir şekilde yandı o gün için hiç bir sıkıntı olmadı sabah evden çıktık akşam eve geldiğimizde aynı sorun oldu duylardan şüphelenip hemen antre deki led ampul ü söktüm ve yerine tasarruflu bir ampul koydum ve direk yandı sonrasında tüm kontrolleri yaptım yani 1 aynı seneryo tasaarruflu ampul için yaşatıldı akşam eve geldiğimizde tasarruflu ampul direk yandı. yan mayan led ampulleri söküp babamlara götürdüm 1 haftadır sorunsuz şekilde kullanıyorlar bir gecikme yada yanmama gibi bir durum olmadı.

Ciddi bir elektrik bilgim yok ama bu kadar zor olmamalı birşeyler atlamış olabilirmiyim aklıma başka problemler gelmiyor tecrübeli arkadaşların fikir ve önerilerine ihtiyacım var...

herkese iyi akşamlar

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.