Şimdi Ara

Leadtek (Winfast) A6600GT TDH Extreme Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • DFI Ultra-D Anakart, venice 3000 işlemci ve 6600GT (Leadtek, Extreme edition. 550/1120mhz) sistem yaptım
    ancak 3dmark 2003/2005 de, testler sırasında bazı efektler yeşil çıkıyor, artifact gibi ancak büyük parçalar halinde. Ekran kartını oc etmedim, kendinden oc li geliyor zaten. Nvidia 78.01 sürücü kurulu (en son sürücü bu?!)

çözümü bilen?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seamewe5 -- 19 Eylül 2005, 10:30:51 >

• bide eski surumu dene bence
  • bu son sürücü bende de problem çıkardı bi eskisini dene derim...
  • Driver sorunu bazrn benim karttada oluyor o Driver ı değiştir...
  • Muhtemelen karttan çünkü daha öncede birkaç arkadaş bu şikayetlerden dolayı post açmışlardı. Bence garantiden yeni kart ile değiştir.
  • Sanırım ekran kartlarımız aynı.

77.71 (leadtek cdsinden çıkan) ve 78.01 ile aynı problemle karşılaştım
    sen hangisini kullanıyorsun?

quote:

Orjinalden alıntı: ShaRLooT

Driver sorunu bazrn benim karttada oluyor o Driver ı değiştir...
  • 20mb lik bir demo indirdim, artifact için. GPU yu inanılmaz zorluyor
    GPU 78 dereceleri gördü, ve ısı arttıkça artifactler inanılmaz derecede artıyor. 78 derecede artık neredeyse tüm ekran yemyeşil!

Leadtek in distrübütörü kim, bilen var mı?
    Giga ya geri yollasam şimdi, bilmem kaç hafta kartsız kalırım. AGP ekran kartıda bir işe yaramıyor ki a.k..
  • Sorunu buldum
    ntune ile, işlemciyi 540mhz ye gerilettim.
    gpu 74 derece, artifact filan kalmadı.

ya ne salak bir üründür bu, 540 ı geçemeyen gpu ya 550 lik bios takıp satışa sunmak...
  • ram ısındııı için oluor!!!!!!!!!

rami soutursan ve ya oc seviyesini düşürürsen geçer....
  • ram 1120 de duruyor, ram ile alakası yok
    işlemciyi 550 den 530 a düşürdüm mü, 82 derecede bile artifakt olmuyor
    ntune ile 550 ye çıkartınca, ekranın tamamı artifakt

oc seviyesini düşürdüm de, bu kart kendinden 550/1120 geliyor. Bu ne biçim iştir yahu.
  • hmmmmmmm

sen en iiisi karta bi sağlam soutma al ve ya altına kalite fan koy

bu arada kasa içi sıcaklııı ve kartın üzerindekiyi soutucuyu kontrol et

ben tek bi zalman 8cm fanla 591-1302mhz bench aldım stok halde 570-1290 da kart artifact verirken....
  • Daha yüksek saat frekanslarına çıkan ve bu şekilde günlük kullananlar var gariptir ki siz sorun yaşıyorsunuz..Yazılımsal bir probleme benziyor ancak driver ile ne kadar önüne geçilebilir bunu deneyip görmek lazım belkide ürün ile ilgili bir sıkıntı da olabilir.

En iyisi aldığınız yere geri yollayın birde onlar baksınlar derim.
  • bendede var aynı karttan 550mhzde sorun oluyorsa yeişlefetktler çıkıyorsa büyükihtimallecore clockdandır o bennim kasadan ona üfleye bir fan var onun sayesinde bende artifazt(yeşil zımbırtılar) vermiyormuş.fanı çıkarınca bendedeoldu öğlen sıcağındason sürücü ile.kendi fanı dandik.ben extra kasa fanı üfletmeye devam ediyorum ranlere bakır revoltec taktım onlar 1310mhz coreclock 570mhzde problen yok
  • quote:

Orjinalden alıntı: nemesis returned

bendede var aynı karttan 550mhzde sorun oluyorsa yeişlefetktler çıkıyorsa büyükihtimallecore clockdandır o bennim kasadan ona üfleye bir fan var onun sayesinde bende artifazt(yeşil zımbırtılar) vermiyormuş.fanı çıkarınca bendedeoldu öğlen sıcağındason sürücü ile.kendi fanı dandik.ben extra kasa fanı üfletmeye devam ediyorum ranlere bakır revoltec taktım onlar 1310mhz coreclock 570mhzde problen yok

Bu ürün için Sliencer almak daha mantıklı gibi görünüyor hem ramler hemde gpu rahatlıkla soğur bu sayede hemde sessiz olur.
  • valla o bilgisayarı artık pek takmıyorum oistanbulda ve abimni sayılırır ben ise ankaradayım yeni bilgisayar alıcam kendime ama taaaaaaaa yaza ozaman silencerından tut susturucusuna kadarhepsini takıcam
  • Bu ürüne hangi silenceri önerirsiniz? Nerden alabilirim?

Model: Leadtek A6600GT TDH Extreme edition
  • firebal.nette hepsivar orda 6600gtlere uygun modelolanyzıyorbakarsın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.