Şimdi Ara

Ryzen 7 7800x3d için 360mm Sıvı Soğutma Önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
12
Cevap
0
Favori
460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Kullandığım sistemin eski olan parçalarını yenileyip yavaş yavaş sistemi yükseltiyorum. Yaklaşık 2 ay önce intel sistemden am5 sisteme geçtim. 7800x3d işlemcili bir sistem topladım. Hali hazırda kullandığım Corsair H110i 280mm sıvı soğutucudan 360mm bir sıvı soğutucuya geçmeyi planlıyorum. Komple beyaz renk bir sistemim var o yüzden mümkünse rgbli ve beyaz renk bir sıvı soğutucu düşünüyorum. Rgbli olmasını istiyorum, beyaz renk olması çokta elzem değil. Bütçem 7-8k bandında.

Sistem özellikleri;

7800x3d işlemci

2070süper ekran kartı(ileride yükselteceğim)

Msi pro b650m-a anakart

6000mhz 32gb ram

Corsair rm750x güç kaynağı

Lian li lancool 216 mesh kasa

Artic ve lian li sıvı soğutucuları çok öneren olmuş sizin de görüşlerinizi ve önerilerinizi almak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alopo94 -- 2 Mart 2024; 17:33:3 >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RogueAgent -- 3 Mart 2024; 17:39:26 >

• www.tebilon.com
    MSI MAG CORELIQUID 360R V2 WHITE ARGB işlemci Sıvı Soğutucusu Uygun Fiyatları ile Tebilonda
    https://www.tebilon.com/msi-mag-coreliquid-360r-v2-white-argb-islemci-sivi-sogutucusu/?ref=akakce&v=1.94.6
  • RogueAgent kullanıcısına yanıt
    Artic için bir çok olumlu yorum okudum, olumsuz olan bazı yorumlara da denk geldim. Olumsuz olan yorumlarda pompa kısmındaki fandan çok ses geldiği yönündeydi. O yüzden kafam biraz karıştı. Tercihim büyük ihtimalle arctic olacak, sadece başka seçenekler neler diye sormak istedim. Sistemim tamamen rgbli bileşenlerden oluştuğu için sıvı soğutmamın da rgb olmasını istiyorum açıkçası. DeepCool için de herkes olumlu yorumlar girmiş ama dediğim gibi rgb ve beyaz olması tercihim.
  • wisemanfreed kullanıcısına yanıt
    Msi için pek olumlu yorumlara denk gelmedim hocam. Çok gürültülü çalıştığı söyleniyor. Fiyat olarak da baktığımda çok mantıklı gelmiyor açıkçası.
    Hocam bu attığınız linkteki site güvenilir mi? Diğer sitelerdeki fiyatlarla arasında 1500-2000 lira civarı fark var çünkü.
  • Alopo94 kullanıcısına yanıt

Yaklaşık 1 yıl önce Jumbum'dan Arctic Liquid Freezer II almıştım. Herhangi bir sorun çıkmadı hala kullanıyorum. Genel olarak Arctic ürünleri getirip satıyorlar ama ön sipariş ürünlerinin gelmesi 1-2 hafta sürebilir. Sanırım direkt olarak sipariş alınca getiriyolar o yüzden ucuz.

Anladım hocam, işim gereği yurtdışına çok çıkıyorum. Şu an Danimarka’dayım, yakın zamanda da Almanya’ya gideceğim buralara bi bakınayım bulamazsam eğer bu siteden sipariş veririm artık.

Şuan Arctic.de sitesinde 90 Euro görünüyor 360mm olanı buraya göre inanılmaz ucuz. Eğer kalıcağınız yer belliyse ve teslim alabilecek birisi varsa bence sipariş verin şimdiden gitsin. Olurda yanınızda ekstra getirme şansınız varsa bende almayı düşünüyorum Türkiye'ye döndüğünüzde ücretini ödeyip sizden teslim alabilirim. Yoksa bende buradan almak durumunda kalıcam mecburen :)

Maalesef kalacağım yer belli değil o yüzden oraya sipariş veremiyorum. Gittiğimde bakacağım artık, öyle bir imkanım olursa konuşabiliriz tekrardan hocam.

Tamamdır hocam ulaşırsınız bana.  

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.