Şimdi Ara

LCD VE PLAZMALAR İÇİN BASİT GÖRÜNTÜ AYARLARI (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
365
Cevap
40
Favori
183.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • elinize,emeğinize sağlık.valla çok faydalı bir anlatım olmuş.
    1-2 ay evvel aldığım toshiba 32xv550 tv de ayarlarım iyimi
    kötümü,tv daha iyi görüntü verirmi diye ince ayar metodunu
    arıyordum.teşekkür ederim çalışmanız için.
  • çok güzel bir anlatım olmuş bence emeğinize sağlık,

toshiba 37c3035 tv im de denedim zaten ayarlar hemen hemen yapılmışmış 1 tane ayarı değiştirdim ama en azından ne kullandığımı bilmiş oldum, tekrar teşekkürler
  • Elinize emeginize sağlık çok makbule geçti PFL8404 de denedim zaten görüntü güzeldi bu ayarlarla daha da hoş oldu
    tekrar teşekkürler.
  • Alooo şu başlığı sabitleyin gari

Ortalıkta gezip duruyor,tepede dursun bu,zaten Site başlık kirliliği,hiç olmazsa böyle başlıklar sabit olsun!
    amma zor işmiş bunu sabitlemek++
  • Unique79?? bende pfl8684 aldim sonunda. ayarlarini bi zahmet eklermisin???
  • tebrik ederim mükemmel bir çalışma olmuş. indirip deneyeceğim. gerçi benim tv eski sony wega lcd lerden 27 inç. 3 4 ayar var onda da en azından denemiş olurum tekrar teşekkürler
  • display_tuning programını bir türlü dvd ye ayzdırmadım yazım hatası veriyor..42rv635d modeli için bu ayarları yapmış olan varsa yazabilir mi..sabahtan beri uğraşıyorum şu programı dvd ye yazdıramadım..sürekli yazım hatası veriyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iSafari -- 26 Ağustos 2009; 13:35:48 >
  • Highway kardeş,bir el atıver lütfen bizim PlayStation arkadaşa++
  • quote:

Orijinalden alıntı: PlayStation3lack

display_tuning programını bir türlü dvd ye ayzdırmadım yazım hatası veriyor..42rv635d modeli için bu ayarları yapmış olan varsa yazabilir mi..sabahtan beri uğraşıyorum şu programı dvd ye yazdıramadım..sürekli yazım hatası veriyor...

Kardeş seninde ne bitmez sorunun varmış gerek panel değişimi gerek hd kutusu gerekse ayarlar Sakın yanlış anlama şaka olarak söylüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: albani

Highway kardeş,bir el atıver lütfen bizim PlayStation arkadaşa++

Bir bakayım abi...

@playstation dostum,

Normalde yapman gerekenlerin üzerinden kısaca bir geçeyim; sen hata yaptığın yeri tahmin etmeye çalış.

1-İndirdiğin dosya .rar uzantılı olduğundan yani sıkıştırılmış, bunu öncelikle bir klasöre mesela masaüstüne aç.

2-Açtığın bu dosyanın üzerinde çift tıkladığında eğer sende Nero burning yazılımı varsa ki olmazsa olmaz zaten otomatikman devreye girer. Bir iki "ileri-ileri" dedikten sonra yazmaya başlar. Burada dikkat etmen gereken mutlaka Nero olacak DVD yazma programı.

3- CD'ye yazdırmaya kalkıyorsan bu da olmaz. Mutlaka DVD-R veya DVD+R medya olacak.

4-Hala olmuyorsa bilgisayarında yazılımsal belkide donanımsal bir sorun vardır. Donanımsalı elemek için bir başka dosya yazdır bakalım ne olacak? Baktın donanımda bir sorun yok, Nero'yu güncellemek gibi alternatifleri deneyebilirsin.

• Highway OK+
    Gamer işi halletti,tks+

Panel bayağı sıkı çıktı laf aramızda,Gamer a habire oyun oynatıyorum ama Motionhandling
    anladığım kadarıyla iyidende öte(doğrusu ben biraz kuşkuluydum bu konuda ama herifler Chipset te
    olayı cidden aştılar)

Birde Tosh un hangi seriye koyacağını bilmediğim süper bir Chipset i geliyor,müthiş bir Chipset ve felaket akıllı
    vede güçlü

Ancak bu herifler üretim yapmaktan başka bir bok bilmiyorlar!!
    Rakipleri MKV oynatıyor,diğeri bilmem ne Player var derken bunlar bu işlere bakmıyorlar,yada en son bakacaklar!!
    Ne reklam yapıyorlar,ne can alıcı slogan tabirler kullanıyorlar,herifler paso üretim ve kafayı çalıştırıyorlar tabiki
    Araba Ferrari gibi olsun diye
    Avrupada neredeyse hiç yoklar,TR de hikayeler,varsa yoksa kendi pazarları ile asıl pazarları olan USA!!

++

• Benim de uzaktan gördüğüm aynı şekilde hocam. Ürün çeşitliliği az, olsa bile bulunmuyor, bulunsa bile tanıtım yok. Mahalle arasının bakkalı gibi... En azından ülkemizde böyle... Diğer ülkeleri senin gibi bilemiyorum tabi.

Bu arada laf lafı açıyor arada bir "sorayım" diyordum; bugüne nasipmiş.

Belki hatırlarsın, belki hatırlamazsın...ben 52v4000'den önce Toshiba'nın 46xf'ini almıştım. Bir gün kullandım emmioğluna sattım. Tabi zararına... Geçenlerde onlara misafirliğe gittik. Eskiye nazaran biraz daha tecrübe kazanmış bir şekilde özellikle bu hareketli sahnelerdeki durumuna yoğunlaştım. Tabi farklı kaynaklarla deneme imkanı olmuyor misafirlikte. Gözlemim sadece Uydu yayını üzerineydi.

Bu yayınlardan da sürekli ve tekraren ekrana geldiği için sorunlu sahneleri az buçuk bildiğim reklamlar, iyi bir testti.

Ben şahsen bir fark göremedim. Örnek vereyim: Şimdilerde hala oynuyor mu bilmiyorum ama avea'nın guguk kuşlu sarkaçlı saat reklamı vardı. Saatin sarkacında avea yazıyor ve sarkaç bir sağa bir sola hareket ediyor. İşte o sarkaçtaki avea yazısının flulaşması hatta arkasında iz bırakması vs. hemen hemen aynı durumdaydı.

Bu tabi onlarca farklı terimle ifade edilen motion sorunlarını anlatmak ve sadece bir kaç örneğe bakarak karşılaştırma yapmak için yeterli değil biliyorum ama benim kafamda o gece oluşan görüş: Pek bir fark olmadığı yönünde oldu. zf olsa durum ne olurdu bilemiyorum tabi.

Bilirsin ben bir de konu açmıştım "lcd hareketli sahne sorunları" diye sanırım imzamda da olacak, oradaki yazıları hazırlarken de bende oluşan fikir: Bu motion sorunlarının asıl kaynağı daha çok görüntünün aslı ve/veya kaynak cihaz olduğu şeklinde oluştu.

Eğer görüntünün aslında bir problem yoksa, lcd'lerden kaynaklanan motion sorunlarını görmek ancak zoraki diyebileceğim şekilde oluyor.

Neyse hocam uzatmıyayım "soru soracam" dedim almışım başımı gidiyorum. Farkettimki aslında benimki: soru değil de bu yazdığım görüşlerin doğru olup olmadığı yönünde teyit almak istemekmiş gibi bir şey...

• Çok az farklar olabilir yani bozulmalar ama Tosh ta örneğin bunu birde Movie Mode alarak izlemek lazım!!
    100Hz aktif olursa yapmaz veya çok az yine yapabilir ve dediğin gibi kaynakta tabiki çok çok önemli,yani çekimden
    kaynaklanan en ufak bir kayıp yada gecikmeyi panelde görebilirsin,senin sarkaç olayıda böyle olabilir++

Ancak genel olarak Tosh High-End lerin kesinlikle bütün panellerden çok daha hızlı sahnelerde bozulma olmadan daha iyi olduğnu bütün dünya biliyor
    Çok fazla deneme v.s yapıldı Tosh ların bu serileri için+tek bir kişide çıkıp şurada hız düşmesi v.s diyemedi bugüne kadar,bu konular
    Samy/Sony/LGD/Phil de bol-bol konuşulur Judder/Bluring en basitinden bunların işidir!!

Motionda sıfır hata olmaz diyebiliriz,ama sıfıra en yakın panelde Tosh tur!!
    Genelde kimsenin görmediği "False-contouring" örneğin Tosh tada olur/oluyor,ama 100Hz bunu kaybediyor!
    panellerde ise kaybetmiyor!!

Netice olarak muhteşem iş yapan panellerde yok(PDP ler ve LED ler v.s dahil)laf aramızda mutlaka falsoları oluyor!

Ancak yukarıdaki yazdığım 4 marka ile Tosh ların bu konuda çok ciddi Motion farkı vardır!!
    Stabilitede ise Tosh hemen hemen sıfır hatalıdır,ama diğer markalar için bir dünya şey okursunuz!!
    5 tane Sony yada Samy dizin yanyana her bir şey eşit olsun;baktığınız zaman fark göreceksiniz Motionda!!
    Samy/Phil en hatalı olandır ardından LGD geliyor ve en son Sony ler geliyor,ama Sony hala Judder/Bluring sorununu
    aşamadığı gibi bir paneli tam stabil iken diğer paneli aynı değil!!

Bunlar genelde bilinmeyen ve göz ardı edilen gerçeklerdir,hata oranı Processor olarak Tosh larda en düşüktür,daha düşük bir markada yoktur
    çünkü bu herifler Chipset lerini hem kendisi hemde çok özel üretiyorlar,ciddi olarakta fark atıyor rakiplerine+

Son olarak ben UK/USA dan sürekli;özellikle kullanıcılar ne yazıyor diye bakarım(Uzmanların yazdıkları çoğu kere hikaye,o herifler insan gözünün
    görmeyeceği olayları işlerler!!!)
    Tosh kullanıcıları örnek olarak tektir!!!zaten pek bir şey yazmazlar hele hele ZF(XF5x USA version dahil)ciler hiç yazmaz,ama XF ciler biraz yazar!!!
    ancak onlarda bitti artık,ama ZF ile fark olduğunu işlemci açısından artık herkes anladı,çünkü aynı şeyler konuşulmadı!!
    Diğer tüm LCD ciler ise başka dilden yazarlar ve başlık açılır vede hiç sonu gelmez
    Hala Samy F86 konuşulur...neden F/W çıkmıyor diye bazı hatalar için,halbuki Samy o seriyi unutalı 1 sene oldu yaw!!

İşte böyle işler Hocam bunlar++

• buraya Philips pfl 8404, 8684 ... bu programla ayarlayip ayarlarini ekleyebilirmi ???

Tsk
  • Kim yapacak bu işi peki?????

İlgili panellerin başlıklarını bulun ve oradan sorunuz++
  • quote:

Orijinalden alıntı: benmisim

buraya Philips pfl 8404, 8684 ... bu programla ayarlayip ayarlarini ekleyebilirmi ???

Tsk

Zor bir olay yok ortada ; Dvd playerınız varsa konun ilk mesajındaki gibi dvd yazın yada hdmı kablo ile pc bağlayın paneli rapid dosyasını indirin adım adım ilerleyin zor bir tarafı yok
  • Onca sayfa okudum ancak gözüme çarpmadı kimseler sormamış sanırım. Samsung LED tv sahibiyim bu cihazda verilen dvd uygulanabilirmi? Zira led tv'lerin panel yapıları ve barındırdıgı teknoloji lcd ve plazmalardan epey farklı biliyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pininfarina

Onca sayfa okudum ancak gözüme çarpmadı kimseler sormamış sanırım. Samsung LED tv sahibiyim bu cihazda verilen dvd uygulanabilirmi? Zira led tv'lerin panel yapıları ve barındırdıgı teknoloji lcd ve plazmalardan epey farklı biliyorsunuz.

-DVD içeriğini bilmiyorum,ama senin tam sorun nedir??? yada nedir kafana takılanlar??

-LED TV lerin Panel(Modül)yapıları farklı değil!!aynı Modül kullanılıyor,sadece Baclit dediğimiz(Backlight)>>CCFL uygulaması yerine LED uygulamasıdır;
    ANCAK "MODÜL" aynıdır!!!!

-PDP ilede alakası yok>>panel tipler zaten günümüzde hepimizin kullandıkları ya TFT-LCD yada PDP dir

-Teknoloji(yeni) olarak tanımlıyacağımz ise sonu .......LED ile biten en başta OLED/FED/SED/AMOLED/P-LED/TOLED/gibi bir çok değişik ve yeni sistemlerdir

++
    Sn.pininfarina;daha samimi ve amiyane bir ifadeyle....her bir şeyi aynı baclit hariç,sen asıl Makineye bakacaksın;burada değişkilik varmı>>YOK!!
    gerisini unut gitsin o zaman

ANCAK baclit in farklı olması ve uygulama Modül arkasında değişik olması sebebiyle artıları yokmu>>VAR tabiki;ama bir tek baclit ile olay bittimi>>HAYIR!!
    Makine nasıl bu arada>>AYNI!!

Kısaca Motionhandling sıkıntısı varmı>>VAR tabi!!

LED lerin çalışmasındaki sıkıntılar varmı>>VAR tabiki!!

++
    Samy/Phil/LGD/Tosh>>bunlar "edge-LED" dediğimiz>>basit ucuz maliyetli sistemi uyguluyorlar!!en ucuzuda Samy dekidir;ancak LUXE-LED ile Phil bunlardan bir adım
    öndedir ama onun makinesinde de in-put LAG sıkıntısı vardır!!!
    Tosh henüz tam bilinmiyor(ama başarılı olduğunu USA dan okuyorum)
    LGD ise çok ciddi bir seri ile USA çıktı bile 9xx serisi!!buna dikkat çekiyorlar!!
    Sharp ise teknik uygulama olarak(XS1 hariç) yeni 6xx/7xx serisi ile bu yukarıda yazdıklarımında daha iyi içinki FULL-LED uyguluyor(bknz.Sharp başlığı)

LED leri bugün toparlarlıyoruz ve en başarılı uygulama olarak Sharo XS1(bu zaten rakipsiz ve bu tekniğin bulucusu ama "araba" parasına satılıyor)
    ile Sony X45x/X55x serisi

Gerçek LD-RGB LED ler bunlardır

LGD,Tosh ve Sharp(6x/7x) ın panellerinide görmek lazım++

Samy ise 9x serisiyle 3.nesil LED lerini çıkarmaya başladı ve bunuda incelemek gerekiyor,kısaca 2010 da ciddi bir LED savaşları göreceğiz

++

• quote:

Orijinalden alıntı: pininfarina

Onca sayfa okudum ancak gözüme çarpmadı kimseler sormamış sanırım. Samsung LED tv sahibiyim bu cihazda verilen dvd uygulanabilirmi? Zira led tv'lerin panel yapıları ve barındırdıgı teknoloji lcd ve plazmalardan epey farklı biliyorsunuz.

Hiç bir fark yok önemli olan çalışma prensibi ve modül , sizin bahsettiğiniz sadece arka aydınlatmanın farklı olması ampul yerine florasanla aydınlatılıyor olması...
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.