Şimdi Ara

LCD VE PLAZMALAR İÇİN BASİT GÖRÜNTÜ AYARLARI (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
364
Cevap
40
Favori
183.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Benim size ayar önerebilmem için,, aynı tv nin yada aynı seride başkabir modelin kullanıcısı olmam gerekir..
    Benim önereceğim ayar; Her cihazın düz yani standart ayarı vardır,, kullanıcı bu ayar üzerinden ışık-kontrast-renk ayarını kendi gözüne göre yapar.
    Mesela standartta renk 50 ise,, dinamikte 55 tir. işte bu 55 fazladır.. kullanıcı 40 ile 50 arasında ayar yapabilir..
    Kontrast ayarı standartta 100 dür,, dinamiktede 100 dür,, üretici kontrastan kesinlikle kısmaz,, bunun normali 80-90 arasıdır.
    Mesela gelişmiş ayarlarda dinamikte renk tonu,, ya kırmizi yada mavi arttırmalıdır,, bunun normali (standart veya normaldir).
    Plazmada ışık ve hücre ışığı olmak üzere 2 adet ışık ayarı olabilir,, hücre ışığı sondaysa %70 kısın,,, normal ışık ise %50 standart ayardadır..
    Plazmada ekranı etkileyen,, ışık renk ve kontrast bunların birisi fazla veya az olursa,,,, diğer ayarları ne yaparsanız yapın tutmaz..
    Bunlar genel olarak geçerli,,,, en iyi ayar kullanıcıdan gelir, kullanıcınında gerçekten flat bir ayar vermesi şartıyla.. kullanıcı kontrası kısınca ve ışığı açınca çok iyi görüntü aldığını söyler,, bu bana hiç uymaz, bilmesem verdiği ayarı girsem, işin içinden çıkamam..

• quote:

Orijinalden alıntı: Emin-Firtina

Bildigimiz isik ayariysa,, 0 olmasi bastan hataa

Bi ayrıntıyı unutmusum viera st50 nin default bright değeri 0dir maximumu 30 oluyor contrast ise 60 maximum
  • Altus AL40K 4631 TV 102 cm (40") Led Full HD tv aldım uydu alıcısı malum içinde fakat renkler bazı kanallarda ya çok renkli ya da çok beyaz bu tw nin uydu alıcısı kalitesiz olduğu için mi kaynaklanıyor yoksa yapmam gereken bir ayar var mı ?
  • merhaba. ps4 icin sony kdl 40 w 605b aldım oyun modunda kullanmak uzere en iyi oyun ayarı icin bi yonerge bi yardım alablirmiyim tum ayarlar da en iyi oyun goruntusu icin nasıl olmalı bu tv de tum ayarlar
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.