Şimdi Ara

LCD VE PLAZMALAR İÇİN BASİT GÖRÜNTÜ AYARLARI (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
365
Cevap
40
Favori
183.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 32V2000 kullanmaktayım. 3500 ve/veya 4000 ayarlarını ben de uygulayabilir miyim yer verildiği şekli ile? Ya da bana 32V2000 için performans ayarları konusunda yerli/yabancı kaynak tavsiye edebilecek var mıdır? Şimdiden tüm forum dostlarına teşekkürler ...
  • Evimde suanda dvd olmadigi icin o dosyayi indirip kuramiyorum. Az once ayarlarimi yaptim ve tesadufen sanki goruntu dahada guzellesti. ayarlarim bu

Görüntü: Kişisel ayar
    Kontrast :75
    Parlaklık :70
    Renk:68
    Netlik :7
    Parazit azaltma :maksimum
    Renk sıcaklığı:Normal
    Pixel Precise HD : Perfect Naturel motion : kapali
    100 hz clear lcd :açık
    Gelişmiş netlik:acik
    Dinamik kontrast: maksimum
    Dinamik arka şık: en iyi goruntu
    mpeg parazit azaltma:acik
    Renk geliştirme:orta
    Işık sensörü:acik
    Görüntü formatı :genis ekran
  • bu arada Philips 37PFL8684 televizyonum var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ascentarium

32V2000 kullanmaktayım. 3500 ve/veya 4000 ayarlarını ben de uygulayabilir miyim yer verildiği şekli ile? Ya da bana 32V2000 için performans ayarları konusunda yerli/yabancı kaynak tavsiye edebilecek var mıdır? Şimdiden tüm forum dostlarına teşekkürler ...

Birebir uyacağını sanmıyorum dostum. Ama bir kaç farklı tv'de ki deneyimlerim gösterdiki "sinema" modu (orijinal fabrika ayarları ile) oldukça doğru sonuç veriyor. Bu ayarları yapmakta zorlananlara sinema modunu tavsiye ederim. Tabi ufak tefek değişiklikler yapılabilir. Mesela büyük ihtimalle özellikle canlı moddaki ayarlara uzun süre maruz kalmış gözlere bi süre karanlık gelebilir; bu durumda arka ışık arttırılabilir. ve/Veya sıcak2 yerine sıcak1 ayarı kullanılabilir.

@benmisim

Philips'ler hakkında bilgim yok. Fakat konunun sanırım başında vardı, bu ayarları yapabilmek için illaki DVD player'a ihtiyacın yok. Pc üzerinden hatta DVD sürücüsü olmayan bir PC üzerinden bile yapabilirsin. ilk sayfaya bir bak derim...
  • Bilgi için teşekkürler. İlk işim deiklerinizi bir denemek olacak.
  • benim 40V4000 dede işe yararmı bu ayar ...??? özellikle ps3 için ve DVD ler için...acil yardım!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Btembel

benim 40V4000 dede işe yararmı bu ayar ...??? özellikle ps3 için ve DVD ler için...acil yardım!!

Körün istediği bir göz Allah c.c. vermiş iki göz... Olmaz mı dostum tam yerine gelmişsin. Bu işlemleri yapamazsan ilk sayfada 52v4000 için vermiş olduğum ayarları kullanabilirsin. Karanlık gelirse, çünkü senin tv biraz daha ufak olduğu için arka ışığı 5-7 civarı yapabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

benim 40V4000 dede işe yararmı bu ayar ...??? özellikle ps3 için ve DVD ler için...acil yardım!!

Körün istediği bir göz Allah c.c. vermiş iki göz... Olmaz mı dostum tam yerine gelmişsin. Bu işlemleri yapamazsan ilk sayfada 52v4000 için vermiş olduğum ayarları kullanabilirsin. Karanlık gelirse, çünkü senin tv biraz daha ufak olduğu için arka ışığı 5-7 civarı yapabilirsin.

He he , Bir zamanlar bu forumda V4000 fırtınası vardı bu başlıkta onun son halkalarından Toplu alımlarmı , Alıp kaçanlarmı , Alamayıp'ta ağlayanlarmı Dostum pm kutusu boş ama uyarı gelmedi son bir aydır giremiyorum foruma acayip kasıyor , napıyorlar anlamadım'ki yeni site kursan bu kadar olmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Am@deus -- 10 Eylül 2009; 5:23:12 >
  • Ben 32V2000'de dendeim ama pek tatminkar sonuç alamadım. Standard'a geri döndüm, şimdilik rahatım bakalım. Aynen yola devam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ascentarium

Ben 32V2000'de dendeim ama pek tatminkar sonuç alamadım. Standard'a geri döndüm, şimdilik rahatım bakalım. Aynen yola devam...

Başarılı/Tatminkar sonuç alamaman

A-ya ayarları doğru yapmadın
    B-yada panelin görüntü işleme katı yeterli/iyi değil v.s!!!!

Bir panelde temel kural Brig/Cont/Col ayarının o Testte verilene tam uyması esasıdır,çünkü bu 3 ayarı
    Test Pattern olmadan çıplak gözle yapamazsınız

C-SM den üretici ona göre bir renk/ton için S/W yüklediyse o zamanda pek başarılı olunamaz!

D-SM den düzeltimi ise mümkündür ama bunuda siz yapamazsınız!

E-Bu testte verilen temel 3 ayar dışında Pict.Mode Default/SM ayarıda etkendir!!!

F-"FILM" için genelde Default MOVIE Mode en doğru/doğruya yakın ayardır!!

++
  • quote:

quote:

ufakmı ... TV yi boş bulayım anında deniyicem....umarım süper olur ...peki sorumdaki bi maddeyi tekrarlayayım...bu ps3 görüntüsüne yardımcı olurmu?? sizce yani? :D
  • quote:

ufakmı ... TV yi boş bulayım anında deniyicem....umarım süper olur ...peki sorumdaki bi maddeyi tekrarlayayım...bu ps3 görüntüsüne yardımcı olurmu?? sizce yani? :D

Dostum,

Bana artık 52" bile ufak geliyor. Bugün bir mağazada 63" gördüm o tam ev için ideal gibi geldi bana. Bu yüzden alınma...

Soruna gelirsek PS3 işi biraz farklı. "Neden?" dersen; bu ayarlar daha çok doğru renk ayarlarını bulmak içindir. Yani doğala en yakın renkleri. Elma kırmızı ise kırmızı görelim pembe veya cırtlak kırmızı değil diye...

Ama Ps3 oyunlarında rengin doğal olması gibi bir durumdan bahsetmek zor. Sonuçta oyun. Oyunlarda da mesela karanlık mekanlarda geçen bir oyun oynuyorsundur; karanlığın içindeki en ufak bir kıpırtıyı farkedememek oradaki canavarın, hortlağın seni yemesine sebep olabilir. (Peh...ne biçim benzetme ise..) İşte böyle bir oyunda canlı renkleri kullanman uygun olabilir.

Ben çok nadir oyun oynarım, o nadirat içinde de GT5 PROLOGUE denen -bilirsin mutlaka- araba similatörünü oynarım. Onda mesela sim olması sebebiyle doğal renkler önem kazanır. Dolayısıyla benim ayarlar o oyunda da iyi sonuç veriyor. Bazı görüntü kusurlarının tırtıklanma gibi azalmasına da yardımcı oluyor.

PS3'ten film seyretmeye gelince özellikle Amerikan menşelilerde bu ayarlar çok iyidir. Veya "sinema modu" orijinal haliyle kullanılabilir.
  • quote:

quote:

Dostum,

Bana artık 52" bile ufak geliyor. Bugün bir mağazada 63" gördüm o tam ev için ideal gibi geldi bana. Bu yüzden alınma...

Soruna gelirsek PS3 işi biraz farklı. "Neden?" dersen; bu ayarlar daha çok doğru renk ayarlarını bulmak içindir. Yani doğala en yakın renkleri. Elma kırmızı ise kırmızı görelim pembe veya cırtlak kırmızı değil diye...

Ama Ps3 oyunlarında rengin doğal olması gibi bir durumdan bahsetmek zor. Sonuçta oyun. Oyunlarda da mesela karanlık mekanlarda geçen bir oyun oynuyorsundur; karanlığın içindeki en ufak bir kıpırtıyı farkedememek oradaki canavarın, hortlağın seni yemesine sebep olabilir. (Peh...ne biçim benzetme ise..) İşte böyle bir oyunda canlı renkleri kullanman uygun olabilir.

Ben çok nadir oyun oynarım, o nadirat içinde de GT5 PROLOGUE denen -bilirsin mutlaka- araba similatörünü oynarım. Onda mesela sim olması sebebiyle doğal renkler önem kazanır. Dolayısıyla benim ayarlar o oyunda da iyi sonuç veriyor. Bazı görüntü kusurlarının tırtıklanma gibi azalmasına da yardımcı oluyor.

PS3'ten film seyretmeye gelince özellikle Amerikan menşelilerde bu ayarlar çok iyidir. Veya "sinema modu" orijinal haliyle kullanılabilir.

süpersin saol
  • üstadlar ellerinize sağlık.bir soru sormak istiyorum bu programı televizyonumu bilgisayara bağlayığ kullanma şansım varmı aynı randımanı alırmıyım yani.çünkü araya ekran kartı performansıda giriyor diye merak ettim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakin

üstadlar ellerinize sağlık.bir soru sormak istiyorum bu programı televizyonumu bilgisayara bağlayığ kullanma şansım varmı aynı randımanı alırmıyım yani.çünkü araya ekran kartı performansıda giriyor diye merak ettim ?

Yapabilirsin. Hatta DVD'ye yazmana bile gerek kalmadan nasıl yapılacağını bu konunun bir yerlerinde ihtimal 2.sayfasının başında anlatmıştım.

Bizim yaptığımız bu ayarlar çok ince, profesyonel olmadığı için ekran kartı gibi yan unsurların etkisinin ihmal edilebileceğini düşünüyorum.
  • Peki ekstra ayarları nasıl yapacağız.Mesela benim tv de siyah düzeltici , beyaz düzeltici, motionflow , parazit önleyici vb vb. ayarlar var onlar default mu kalsın ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Peki ekstra ayarları nasıl yapacağız.Mesela benim tv de siyah düzeltici , beyaz düzeltici, motionflow , parazit önleyici vb vb. ayarlar var onlar default mu kalsın ?

Siyah ve beyaz düzelticinin bu ayarlara etkisi olabilir ama Motion flow ve parazit önleyici ayarlarının etkisi olmayacaktır. Motion flow'u deneme yanılma yolu ile hareketsel başarılarını gözlemleyerek ayarlayabilirsin. Parazit önleyici ise sanırım Noise yani gürültü önleyici ayarlardan bahsediyorsun; bunu da eğer rahatsız edici bir kumlanma yoksa OFF yapabilirsin. Bu ayar özellikle gece çekimlerinde ortaya çıkan kumlanmayı önlemek içindir.
  • sayın kıdemli yarbaylar iyi akşamlar.
    40" LV 685 D TOSH UM VA 1 HAFTALIK.S
    Servisten 3 gün sonra görüntüde durma bozulma ve titreme geldi.Tekrar servisi mi çağırayım ne önerirsiniz.Servis lcd kutusunu 10 gün atnayın demiş bu arızayı yapacaklarını biliyorlarmıydı.Yoksa ben yanlış tv yi alıp gafil avlandım.İyi akşamlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: akbatu1903

sayın kıdemli yarbaylar iyi akşamlar.
    40" LV 685 D TOSH UM VA 1 HAFTALIK.S
    Servisten 3 gün sonra görüntüde durma bozulma ve titreme geldi.Tekrar servisi mi çağırayım ne önerirsiniz.Servis lcd kutusunu 10 gün atnayın demiş bu arızayı yapacaklarını biliyorlarmıydı.Yoksa ben yanlış tv yi alıp gafil avlandım.İyi akşamlar

Genelde her firma öyle 10 gün saklayın yok bir ay saklayın gibi şeyler söylüyorlar. Çünkü ilk günlerde çıkan arızalarda değişim yoluna gidildiğinden onu da heralde bir şekilde değerlendirmeyi veya merkezlerine iade etmeyi düşündüklerinden böyle diyorlar. Yani "bozulacağını mı biliyorlardı?" sorusunun cevabı hayırdır.

Titreme, durma, bozulma...görmeden birşey söylemek zor ama ilk yapman gereken şey bu sorunların tv'den olduğundan emin olmaktır. Bunun için de farkli cihazlar bağlayıp deneme yapmak lazım. Tv'den olduğundan emin olduktan sonra servis aranmalı...
  • @HİGHWAYMOUSE dosyayı indiremiyorum. zannedersem yine limiti dolmuş, zahmet olmazsa yeniden upload etmeniz mümkün mü?
    http://2shared.com bu siteden upload ederseniz rapid gibi sorun olmaz. ben denedim oldukça iyi bir site.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.