Şimdi Ara

LCD ve Plazma Hakkında Bütün Sorularınız ve Yorumlarınız [ANA KONU] (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.571
Cevap
2
Favori
133.967
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • walla PES2008 i resmen yeniden keşfettim... :))) bu kadar fark olacağını hiç tahmin etmiyordum.

arkadaşım PS3 ün bütün safhalarını yaşamış bi insanım, 3-4 ay boyunca Tüplü TV de 480p oynadım... sonra 22" Monitör aldım, Full HD adı altında 1600x1050 çözünürlüğünde yani çakma full HD şeklinde 8-9 ay oynadım. şimdi ise gerçek FULL HD de, 40" de oynuyorum...

diyeceğim şudur, ileride LCD TV almayı düşünmüyorsan , PS3 e boşuna para verme derim.. 480P de oyun oynanmaz PS3 te, o zaman gidip XboX360 alman lazım, onun 480 P kalitesi çok daha iyi PS3 ten. ama LCD TV alıcaksan seni bi kaç ay götürür Tüplü.
  • o zaman biraz daha bekliyeyim.1 yıl kadar daha.pc olmasa idare eden kesin atlarım ps3 ün üstüne de pc de aynı oyunları oynuyorum.her oyunu yıl sonuna da çıkarmasalar daha iyi olurdu.ps3 de böyle değil boş bırakmıyor adamlar.şimdi gt5 çıktı.uzun süre idare eder,fifa 08 de öyle.yazın mgs4 çıkıyor.pc de de oyunlar ertelene ertelene.neyse size iyi oyunlar
  • fiyatları bu aralar baya uygun durma gelen 22" monitörleride düşünebilirsin... gayet tatmin edici performans veriyorlar...
  • arkadaşlar lcd 32' Hd ile 32' Full Hd arasında görüntü kalitesi bakımından ciddi fark yok mu ? , ps3 kafe açmayı düşünüyorumda 32' lcd tv alacam daha büyüğünü alamam kafe o kadar geniş değil , Full Hd daha iyi diyolar ama 32' te pek belli olmuyomuş falan filan , biraz bilgi verebilir misiniz arkadaşlar
  • her türlü belli olur :)
  • 32' Full HD lcd ucuz fiyatı ne kadar arkadaşlar ?
  • Bütün sayfaları okumadım, onun için soracağım soru hakkında birşeyler yazıyor mu bilmeden soruyorum sorumu. Şimdi, 720p ile 1080p arasında oyunlarda gözle görülür bir kalite farkı oluşuyor mu? Full HD olayına kafam çok takıldı ve gerçekten hak ederek oyun oynamak için Full HD şart mı?
  • Bu aralar , kullandığım PCye yeni bir LCD Monitör almayı planlıyordum. Kafamdada Samsung 2232bw modeli var idi.
    Fakat aklıma şöyle bişey geldi.
    Hazır almışken , niye PS2mide bu alıcağım monitöre bağlamıyayım ?
    Böyle bi fırsat var mı ?
    Arkadaşlarla toplanıp sürekli PS2 oynarız bari adam gibi bi ekranda oynardık dedim kendi kendime ama varmı acaba böyle bi şansımız 2232bw modeli ile ? Veya başka bir marka/model LCD ile ? Veya PS2 bağlama şansımız hiç yok mu ?
    PS2/PS3 bağlamak için hangi girişlerin olması lazım Monitörde...?
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhanuygur

benim tasarladıgım şey, altı masalı bilgisayarımıda koyacağım, yanına 22" ekranımıda koyacağım, 6 çekmeceli yukarıda da dolapları olan vs bişey, sadece altlık sehpaha değil yani. büyük bir dolap baya, 2,5 mt genişliğinde 2 mt yüksekliğinde :))

Hocam bir modelleme yada çizim yaptıysan görmek isterim merak ettim nasıl birşeye benziyor.Hem bu arada yeni tv'in hayırlı olsun güle güle kullan...
  • Evo, PS3 ünü bağlamak için HDMI-DVI kablo kullanıyorsun ve monitörün arkasındaki DVI girişini PS3 işgal ediyor. PS2 sahibi olmadıgım için PS2lerin girişlerini VGA ya veya DVI a dönüştüren kablo varmı bilmiyorum ama, yok sanırım.

2232 nin arkasında bir adet VGA bir adet Digital DVI giriş bulunmakta, bunlara dönüştürebildiğin takdirde PS2 ni de kullanabilirsin ama öylebi dönüştürücü oldugunu sanmıyorum.

haa 30-40 dolarlık VGA çeviriciler var, onlardan alırsan o zaman mümkün olabilir.

quote:

Orjinalden alıntı: Evoo

Bu aralar , kullandığım PCye yeni bir LCD Monitör almayı planlıyordum. Kafamdada Samsung 2232bw modeli var idi.
    Fakat aklıma şöyle bişey geldi.
    Hazır almışken , niye PS2mide bu alıcağım monitöre bağlamıyayım ?
    Böyle bi fırsat var mı ?
    Arkadaşlarla toplanıp sürekli PS2 oynarız bari adam gibi bi ekranda oynardık dedim kendi kendime ama varmı acaba böyle bi şansımız 2232bw modeli ile ? Veya başka bir marka/model LCD ile ? Veya PS2 bağlama şansımız hiç yok mu ?
    PS2/PS3 bağlamak için hangi girişlerin olması lazım Monitörde...?

quote:

Orjinalden alıntı: TuRk_OyUnCu

Hocam bir modelleme yada çizim yaptıysan görmek isterim merak ettim nasıl birşeye benziyor.Hem bu arada yeni tv'in hayırlı olsun güle güle kullan...

arkadaşım Modelleme yapmadım bu dolaba, yarın kuruluyor (istediğim abanoz kaplamanın bulunma zorlugundan dolayı geç kaldı) bende çok merak ediyorum son ürünün nası bişey olacağını umarım güzel olur... Zorlama bir tasarım çunku mevcut Kapaklara göre dolap tasarladım :) mağzamızda mutfak olarak bulunan daha sonra yenilediğimiz için depoyakaldırdıgımız kapaklardan bir dolap yaptım, bakalım yarın kurulduktan sonra çekecem resimlerini :)) hep birlikte görürüz nası bişey çıkacağını.

• Anladım hocam sağol.
    Peki D-Sub dönüştürücü ile yapamazmıyız bu işlemi ?
    PS2 den gelen girişleri D-SUB a dönüştürücek bi vga component kablosu var. Uçları erkek , onuda dişiye çevirerek, ps2den gelenle birleştirip monitöre taksam ne olur mrk ediyorum. Birde görüntü kaybı yaşarmıyım kalite açısından onuda merak ediyorum.
  • arkadaslar yarın ps3 alıacam kısmetse.1500 ytl civarı 32" lcd tavsiyesi istiyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: sudas

arkadaslar yarın ps3 alıacam kısmetse.1500 ytl civarı 32" lcd tavsiyesi istiyorum.

http://www.sahibinden.com/seg_32_lcd_82_ekranWQQaXQQ6614431WQQpXQQdisplayitem

bunu migrostan bulabilirsin.Çok kalitelidir.Özellikle tepkime süresi dikkati çekiyor.

yada
    http://www.estore.com.tr/EStore/Products.aspx?catalog=elektronik&productid=EK07876(43000000)

.Carrefour(Kozyatağı) da inceleme fırsatım oldu.Renkler çok canlıydı.Seg den daha iyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi [F][u][r][k][a][n] -- 31 Mart 2008; 19:44:12 >

• bu tv yi biliyorum ama biraz daha kaliteli, tv izlemek icinde kullanılmak uzere baska modeller onerebilirmisin
  • crea iyi gibi.tepkime suresını verdigin lınkte goremedim.crea icin pek ıyı yorum yapmıyorlar bildigim kadarıyla.samsung 32r81b nasıl sence biraz daha pahalı ama?
  • Ucuz etin yahnisi ucuz olur arkadaşlar, elektronik alıcaksanız iki kuruş fazla verip kalitelisini alıcaksınız bence... şimdiye kadar bu konudan ÇOK ama ÇOK dilim yandı.. yani laf olsun diye söylemiyorum. bilgisayar ile alakalı, teknoloji ile alakalı ucuz, teknik özellikleri kagıt üstünde markalı olanlarla aynı olan bi çok ürün dendim aldım ve bir tanesinde bile memnun kalmadım... ondan sonra vazgeçtim bu işten.. bişey alıcaksan kalitelisini alıcaksın. Haa kaliteliyi ucuza bulursun o başka... ama misal

• TAGAN marka PSU dururken 10$ daha ucuz die PEGASUS marka almıcaksın... sonra elinde patlar, 50$ daha masraf çıkar sana.

• Coolermaster - Aopen - Thermaltake kasalar dururken 20$ daha ucuz ve afilli duruyor die ATRIX marka kasa almayacaksın, daha DVD writer i monte ederken, Sözde vidasız yapısı elinde kalıverir...

• Logitech vs dururken gitip ORITE marka sözde 2 MP kamera almayacajksın gideceksin Logitech in 640K sını alıcaksın 10$ daha verip, çok daha kaliteli görüntü alır mutlu olursun...

• Sony Canon vs Digital Cameralar dururken gidip Mustek - Orite - zorayt vs almayacaksın, aldıgına alacağına pişman olursun

• Asus - Lg - Samsung vs DVD writerlar dururken, yeni çıkmış düşük fiyattn piyasaya çıkan NU (New Universe) marka DVD Writer almayuacaksın 1 ay sonra PErt olur, gider yine tıpış tıpış diğer DVD writerlardan alırsın

bu yaşadığım örnekleri Çok daha uzatabilirim... sen sen ol bu listeye şunu ekleme

"Samsung - Sony - LG vs dururken gidip Datron, Crea vs marka LCD Alım, beyazı beyaz değil, parlaklıgı parlklık değil, 3 gün sonra soldu, her türlü arızayı çıkarttı aldığıma pişman oldum"

benden söylemesi sudas

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerhanUygur -- 1 Nisan 2008; 2:27:27 >

• quote:

Orjinalden alıntı: raconizm

arkadaşlar lcd 32' Hd ile 32' Full Hd arasında görüntü kalitesi bakımından ciddi fark yok mu ? , ps3 kafe açmayı düşünüyorumda 32' lcd tv alacam daha büyüğünü alamam kafe o kadar geniş değil , Full Hd daha iyi diyolar ama 32' te pek belli olmuyomuş falan filan , biraz bilgi verebilir misiniz arkadaşlar

kucuk inc li panellerde SD goruntuler , 40 ve uzeri incteki panellerde FULL HD goruntuler daha verimli calışır..
  • serhan abi acaba dolap geldimi.???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TuRk_OyUnCu -- 1 Nisan 2008; 15:19:30 >
  • konuyu uzun uzuninceledim ama 1700 ytlye en kaliteli ps3 goruntusu alabilecegim lcd tv yi bulamadim, samsung 32r81b guzel diyorsunuz fiyati da odeyebilecegim miktarda, bufiyata daha iyi lcd tv warmidir?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sudas

crea iyi gibi.tepkime suresını verdigin lınkte goremedim.crea icin pek ıyı yorum yapmıyorlar bildigim kadarıyla.samsung 32r81b nasıl sence biraz daha pahalı ama?

bence R81 e o kadar para vermek biraz aptallık olur.Bahsettiğim Crea modeli nin tepkime süresi 6 ms.Bi elektronikçiye git ve bak.Bence 32 likler arasında en iyisi Crea.Göze dolgunluk veriyor.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.