Şimdi Ara

Lazerle göz ameliyatı oldum--soruları alayım (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
13
Favori
99.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuan 16 yaşındayım -5 miyopum . 18 yaşına bastığım gün gözüm hiç ilerlememiş olursa yaptırabilirmiyim lazer ameliyatını
  • quote:

Orijinalden alıntı: KötüKedii

quote:

Orijinalden alıntı: tahsin053

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: enkarizmanickbende

ne kadar acıyor toplam?

aneliyat sırasında sıfır acı sadece çok az bi baskı var gözde oda aksiyon sırasında hiç farketmiyosun bile ama ameliyat sonrasındaki 1 gün boyunca cehennem azabını tattım diyebilirim

1 gün birşey değilmiş. O cehennem azabı bende 9-10 gün kadar sürmüştü. Gözler cayır cayır yanıyor. 1 ayın sonunda görüş netleşti, 1 yılda da tam oturdu. Tam oturdu diyorum çünkü gözümü ovaladığım zaman biraz canım yanıyordu. 1 yılın sonunda o da geçti.

Gerçi ben lazer ilk çıktığı zamanlarda yaptırmıştım. O zaman lazer cihazı Ankarada 2 tane özel poliklinikte vardı, fiyatlar da çok yüksekti. Şimdiki lazer cihazları nasıl, yöntem nasıl bilgim yok ama acısı 1 gün sürüyorsa lazer tedavisi bayağı ilerlemiş.

Ha memnun muyum, çok çok memnunum. Değdi mi, değdi. İnsanın dünyaya bakışı değişiyor. 1,5 metre önümdeki herşeyi bulanık görüyorken şimdi herşeyi cam gibi net görmek çok güzel.

benim yaklaşık 24 gün oldu yaptıralı ama sol gözüm hala biraz bulanık sağ göz ise süper net cam gibi iki göz açıkken solun bulanıklığı hiç farkedilmiyo bile eğer oda sağ göz gibi net olursa her yeri hd görürüm herhalde

bende pm alabilir miyim hastane adı için :)

• bilimin,teknolojinin gözünü seveyim be
  • beyler 2010 eylulde oldum bende.....

1,75 miyop 0,50 astigmat vardı.... düzeldi...

iyikide olmusum..... sorular varsa alabilirim, 3 yıllık eski çizdirenlerdenim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zart Diyen Zurna

Şuan 16 yaşındayım -5 miyopum . 18 yaşına bastığım gün gözüm hiç ilerlememiş olursa yaptırabilirmiyim lazer ameliyatını

yaptırabilirsin
  • Gözümün ilerlemesi durunca bende yaptırırsam bir daha hiç gözlük takmadan net bir şekilde etrafa bakınabilcekmiyim ?

Nasıl bu operasyonun bir riski varmı ?
  • quote:

konu dışında açtığım 2 sayfalık konu yanlış yere açıldı diye silinmiş burdan devam edicez artık ameliyat olacaklar veya merak edenler varsa sorun aklınızdakileri ben geçen hafta cumartesi oldum yöntemin adı LASEK şuan sağ göz cam gibi sol gözüm bulanık doktor 20 güne tamamen netleşir dedi beklicez artık buda ameliyatın videosu aynı şeyleri birebir yaşadım

Hastane adi pm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bende bu cuma günü ameliyata gircem 7.00 derece hipermetrop ve 3.50 derece astigmatla muayene ve tetkikler sonucu doktor ameliyat için uygun olduğunu söyledi ama içimde bi korku var oda hipermetrop ve astigmatın yüksek olması sizce iyi mi yapıyorum

birazda Yusuf Yusuf ediyom

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noise -- 15 Temmuz 2013; 16:51:56 >

• Acaba hangi hastanede ve hangi doktorda ameliyat oldun? hastaneden de önemli olan bence doktor. bir de toplam ne kadara mal oldu? Eski forum yazılarında tüm fiyatlar, hastane isimleri yazılmış. Buraya yazarsanız herkes pm yazmış 3 mesajlık konuda boşuna mesaj olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaosagidenyol

Acaba hangi hastanede ve hangi doktorda ameliyat oldun? hastaneden de önemli olan bence doktor. bir de toplam ne kadara mal oldu? Eski forum yazılarında tüm fiyatlar, hastane isimleri yazılmış. Buraya yazarsanız herkes pm yazmış 3 mesajlık konuda boşuna mesaj olmuş.

hocam hastane adı ve doktor adı reklama girdiği için konu kaldırılıyor o yüzden yazmadım pm atanlara zaten herşeyi açıkladım doktor ve hastane ismini pm attım benim ameliyat 1000 tl tuttu.

• Merhabalar

Öncelikle geçmiş olsun , Allah şifalar versin demek istiyorum. Ben 10 yaşımdan beri gözlük kullanmaktayım bir çok yerde araştırdım ama net bir cevap alamadım , şu an 21 yaşındayım ve ameliyat olmak istiyorum ama kronolojik olan her yaz ortaya çıkan da bir alerjim var. Yazın sıcaklığından ve tozundan dolayı gözümde batma sulanma çapaklanma olmakta bu alerji lazer tedavisine engelmi? Doktorunuz herhangi bir alerjin varmı diye bir soru sordumu. Hastanenin adınıda pm lersen sevinirim

İyi forumlar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: yse 4 ever

Merhabalar

Öncelikle geçmiş olsun , Allah şifalar versin demek istiyorum. Ben 10 yaşımdan beri gözlük kullanmaktayım bir çok yerde araştırdım ama net bir cevap alamadım , şu an 21 yaşındayım ve ameliyat olmak istiyorum ama kronolojik olan her yaz ortaya çıkan da bir alerjim var. Yazın sıcaklığından ve tozundan dolayı gözümde batma sulanma çapaklanma olmakta bu alerji lazer tedavisine engelmi? Doktorunuz herhangi bir alerjin varmı diye bir soru sordumu. Hastanenin adınıda pm lersen sevinirim

İyi forumlar..

teşekkür ederim dostum. doktor tabiki soruyor önce herhangi bir alerjiniz yada göz sorununuz varmı diye ama sizin alerjinin bi sorun çıkaracağını sanmıyorum siz genede bi doktora danışın. hastane ve doktor adını pmden yolladım.

• Bu cehennem azabı nasıl bir şey onu anlatır mısın
    Gözünü kırpmak istemiyor musun o dalgayı takınca ?
    Son olarak bir şeyler kesti ya gözden onu keserken bir şey olmuyor mu ?
    Geçmiş olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: enkarizmanickbende

ne kadar acıyor toplam?

aneliyat sırasında sıfır acı sadece çok az bi baskı var gözde oda aksiyon sırasında hiç farketmiyosun bile ama ameliyat sonrasındaki 1 gün boyunca cehennem azabını tattım diyebilirim

1 gün birşey değilmiş. O cehennem azabı bende 9-10 gün kadar sürmüştü. Gözler cayır cayır yanıyor. 1 ayın sonunda görüş netleşti, 1 yılda da tam oturdu. Tam oturdu diyorum çünkü gözümü ovaladığım zaman biraz canım yanıyordu. 1 yılın sonunda o da geçti.

Gerçi ben lazer ilk çıktığı zamanlarda yaptırmıştım. O zaman lazer cihazı Ankarada 2 tane özel poliklinikte vardı, fiyatlar da çok yüksekti. Şimdiki lazer cihazları nasıl, yöntem nasıl bilgim yok ama acısı 1 gün sürüyorsa lazer tedavisi bayağı ilerlemiş.

Ha memnun muyum, çok çok memnunum. Değdi mi, değdi. İnsanın dünyaya bakışı değişiyor. 1,5 metre önümdeki herşeyi bulanık görüyorken şimdi herşeyi cam gibi net görmek çok güzel.

Kaç yıl önce yaptırdınız ve bir sorun hala olmadı mı?

• engunaydin E kullanıcısına yanıt
    94 yılında yaptırdım ve bugüne kadar bir sorun yaşamadım
  • quote:

Ben yıllardır beklemedeyim. Bu yaz denizle biraz fazla haşır neşir oldum. Deniz maskesi ile görüntü çok bulanık, numaralı yüzücü gözlüğü aldım birazdan deneyeceğim ama muhtemelen burun tıkacı almadığımdan sıkıntı verecek.

20 yıldır siz sıkıntı yaşamamışsınız, bu 20 yılda teknoloji de ilerlemiş. Yaş deseniz 37'ye dayanmış; gözde ilerleme de yok sanırım zamanı geldi.

Bu arada gözde ilerleme yok derken 4 numara gözlük kullanıyorum son 2 senede 2 kez muayeneye gittim iki muayenede de 4.5 dediler göz numaram için ama 4,5 takınca daha kötü görüyorum. Nasıl iş anlamadım, ameliyat sonucunu da bu 4-4,5 muamması etkiler diye çekiniyorum.

Bir de göz kuruluğu olduğunu söylediler damla verdiler pek de kullanmadım bana göre sıkıntı yok ama doktorlara göre varmış. Bu konu ameliyatı etkiler mi, bilgisi olan var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

Ben yıllardır beklemedeyim. Bu yaz denizle biraz fazla haşır neşir oldum. Deniz maskesi ile görüntü çok bulanık, numaralı yüzücü gözlüğü aldım birazdan deneyeceğim ama muhtemelen burun tıkacı almadığımdan sıkıntı verecek.

20 yıldır siz sıkıntı yaşamamışsınız, bu 20 yılda teknoloji de ilerlemiş. Yaş deseniz 37'ye dayanmış; gözde ilerleme de yok sanırım zamanı geldi.

Bu arada gözde ilerleme yok derken 4 numara gözlük kullanıyorum son 2 senede 2 kez muayeneye gittim iki muayenede de 4.5 dediler göz numaram için ama 4,5 takınca daha kötü görüyorum. Nasıl iş anlamadım, ameliyat sonucunu da bu 4-4,5 muamması etkiler diye çekiniyorum.

Bir de göz kuruluğu olduğunu söylediler damla verdiler pek de kullanmadım bana göre sıkıntı yok ama doktorlara göre varmış. Bu konu ameliyatı etkiler mi, bilgisi olan var mı?

Aynı yaşlardayız, siz çok bile beklemişsiniz

Şimdi hocam, vatandaş lazer kliniğine gidip 'Ben lazer yaptırmak istiyorum'' dediğinde öyle hemen lazerin altına yatırmıyorlar. Lazerden önce gözün haritasını çıkarıp ne var ne yok inceliyorlar. Yapılan tetkiklerden sonra lazer yapılıp yapılmayacağına karar veriliyor. Lazer yaptırmaya karar verdiyseniz müraacatınızı yapın ve gerisini uzmanına bırakın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Basketball is my life

Bu cehennem azabı nasıl bir şey onu anlatır mısın
    Gözünü kırpmak istemiyor musun o dalgayı takınca ?
    Son olarak bir şeyler kesti ya gözden onu keserken bir şey olmuyor mu ?
    Geçmiş olsun

bence anlatmıyım sonra millet korkup vazgeçiyor ameliyattan sonra doktor bazı uyuşturucu ilaçlar veriyor bana dayanamayacak kadar acıdığında günde en fazla 2 damla sıkma şansın var fazlası göze zarar demişti. bir damla zaten seni en az 1-2 saat rahatlatıyor. bence kesinlikle değer o 1-2 günlük acı. lenssiz gözlüksüz hayat muhteşem

- o dalgayı ilk takarken ( ne biçim bi cümle oldu lan bu ) çok hafif rahatsızlık hissediyorsun acı falan değil böyle garip bir his. onu gözüne taktıktan sonra her 5-10 saniyede bir gözüne su gibi birşey sıkıyorlar böylece göz hiçbir şekilde kırpma gereksinimi hissetmiyor.

- hiçbir acı hissetmiyorsun ama o zarı kazımasını falan bildiğin görüyosun yani ölü deriyi kaldırır gibi kaldırıyor adam ondan sonra acayip bulanıklaşıyor 2 cm önündeki şeyi seçemez oluyorsun renkler falan blur oluyor.

teşekkür ederim eğer ameliyat olacaksanız sizde şimdiden geçmiş olsun diyelim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KötüKedii -- 11 Ağustos 2013; 2:09:17 >

• quote:

hocam yeniden numara yükselmesi gibi bir durum yaşadınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KötüKedii -- 11 Ağustos 2013; 2:06:04 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engunaydin

quote:

merhaba hocam. benim babamda 2 sene önce 40 yaşındayken oldu göz ameliyatını adam sanki yeniden doğdum diyor. umarım sizde birgün cesaretinizi toplayıp kurtulursunuz bu illetten.

ameliyat öncesi epey muayene yapılıyor göz numarası hatasız ölçülür diye tahmin ediyorum. göz kuruluğu gibi ufak tefek problemler bence etkilemez ama siz yinede bir danışırsınız.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.