Şimdi Ara

Lazerle göz ameliyatı oldum--soruları alayım (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
160
Cevap
13
Favori
99.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Merhaba,

Eğer doktor uygun değil demişsse beklemelisin muhtemelen daha ilerleyecek göz derecelerin nerede durursa o zaman yapılır. Ben 3 yıl bekledim değişen birşey yok. Boy uzamasına bağlı artıyor. Boy uzaması olmazsa muhtemeln artmaz diye tahmin ediyorum
  • Bu arada 06.07.2017 tarihinde no touch lazer ameliyatı ve cross link denilen ışın tedavisini aynı anda olacağım.

Gelişmeleri yazacağım.

Sağ göz 1.5 Miyop +0.5 astigmat
    Sol göz 1.25 Miyop
  • quote:

Orijinalden alıntı: azntrl

Bu arada 06.07.2017 tarihinde no touch lazer ameliyatı ve cross link denilen ışın tedavisini aynı anda olacağım.

Gelişmeleri yazacağım.

Sağ göz 1.5 Miyop +0.5 astigmat
    Sol göz 1.25 Miyop

Ne zaman ve nerede gecireceksiniz operasyonu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 07.07.2017 tarihinde Şanlıurfa da operasyon oldum bugün 8. Günündeyim.

İlk gün 8 saat yanma batma ve gözü açamadım

İkinci gün gözü açamadım yine çok duyarlıydı ışığa

Üçüncü gün gözü açtım lensi çıkardı doktor.

Doktorun verdiği damlaları düzenli kullanıyorum şimdilik güzel bir görüşe sahibim daha ölçtürmedim kaça indirmiş diye doktor epitel tamamen kapansın öyle bakalım dedi. Pazartesi salı baktıracağım tekrardan

Tamamıyla netleşmedi yani az biraz Işık'ta duyarlı tam net göremiyorum ama genel olarak memnunun

• Bu arada ameliyatım no touch şeklinde oldu artı bir de cross link tedavisi yapıldı toplam 3 bin tl verdim

• nslolck66 N kullanıcısına yanıt
    Ben 20. gündeyim

Gözyaşı damlalası kullanıyorum. Bunun yanında bir tane süt gibi bir damla var onu da kullanıyorum.

Şu an hala yüzde yüz netleşmedi ama yerine oturması 3 ay diye söyledi.

Kornea kalınlığım 500mikron dan 460 a düştü. Doktor biraz zamanla artar dedi
  • 21 Temmuz'da lasek yöntemiyle ameliyatı oldum. İnternetten izlediğim videoların aynısı oldu. Ameliyattan önce birkaç damla damlatıyorlar tavsiyem rahat olun ve rahat giysilerle gidin. İçeri girince masaya yatıyorsunuz ve yüzünüzü kapatıyorlar. Bir alet ile epiteli kaldırıp kırmızı ışığa bakıyorsunuz kesinlikle acı yok. Gözümü kapatırım ışığa bakamam gibi düşünceler olmasın gayet kolay geçiyor 2 göz toplam 8 dakika sürdü. Asıl iş burdan sonra başlıyor lasek olanlar için 3 gün göz kesinlikle kapalı. İlk gün saatte sonraki günler günde 4 damla damlatıyorsunuz. 5. Gün koruyucu lens çıktı sonrası normal yaşantıma devam etmeye başladım ama sol göz cam gibi görürken sağ gözde bulanıklık var doktor zamanla geçer dedi daha 11. gündeyim, ha bu arada ameliyattan sonraki 12. saatte şiddetli bi ağrı ve batma oldu ağrı kesici aldım sonraki gün kısa süreli oldu fazla ağrım olmadı. Gündüz dışarı çıkarken güneş gözlüğü takıyorum. Arada hala sağ gözümde ağrı oluyor bazen.

Bu arada olmak isteyen herkese tavsiye ederim. Steve jobs vs parası mı yoktu diyenlere bakmayın. Tıp okuyorum her yönüyle araştırdım makale okudum, göz doktorları ile konuştum. Tavsiyem yaşını doldurmuş ve numarası artmayan kişilerin ameliyat olması.

• azntrl A kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, görmeniz ne durumda? Arada ağrınız oluyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: nslolck66

Geçmiş olsun, görmeniz ne durumda? Arada ağrınız oluyor mu?

Teşekkür ederim.Görmem iyi. Ağrı olmuyor damla verdi göz yaşı damlası onu kullanıyorum bazen klimalı ortamda çok kalınca kürüyor o zaman daha sık damla kullanıyorum

• Herkese geçmiş olsun yazıları okudum korktum videoya bakamadm bile :D konunun sahibi bana pm atabilirmisin bi kaç bişi sorcam

• quote:

21 Temmuz'da lasek yöntemiyle ameliyatı oldum. İnternetten izlediğim videoların aynısı oldu. Ameliyattan önce birkaç damla damlatıyorlar tavsiyem rahat olun ve rahat giysilerle gidin. İçeri girince masaya yatıyorsunuz ve yüzünüzü kapatıyorlar. Bir alet ile epiteli kaldırıp kırmızı ışığa bakıyorsunuz kesinlikle acı yok. Gözümü kapatırım ışığa bakamam gibi düşünceler olmasın gayet kolay geçiyor 2 göz toplam 8 dakika sürdü. Asıl iş burdan sonra başlıyor lasek olanlar için 3 gün göz kesinlikle kapalı. İlk gün saatte sonraki günler günde 4 damla damlatıyorsunuz. 5. Gün koruyucu lens çıktı sonrası normal yaşantıma devam etmeye başladım ama sol göz cam gibi görürken sağ gözde bulanıklık var doktor zamanla geçer dedi daha 11. gündeyim, ha bu arada ameliyattan sonraki 12. saatte şiddetli bi ağrı ve batma oldu ağrı kesici aldım sonraki gün kısa süreli oldu fazla ağrım olmadı. Gündüz dışarı çıkarken güneş gözlüğü takıyorum. Arada hala sağ gözümde ağrı oluyor bazen.

Bu arada olmak isteyen herkese tavsiye ederim. Steve jobs vs parası mı yoktu diyenlere bakmayın. Tıp okuyorum her yönüyle araştırdım makale okudum, göz doktorları ile konuştum. Tavsiyem yaşını doldurmuş ve numarası artmayan kişilerin ameliyat olması.

Geçmiş olsun ben de tam 1 hafta önce Prk oldum. Malum lasekle birbirine çok yakın yöntemler. Acı, ağrı vs dönemlerini atlattık çok şükür yalnız sendeki gibi gözün biri net değil ve uyandığımda biraz göz kuruluğu oluyor gibi. Bayağı zaman olmuş artık senin. Son durumun nedir? Şikayetçi olduğun bir konu var mı ? Netleşmeyen göz ne durumda ?

• quote:

Orijinalden alıntı: feriköylü24

quote:

21 Temmuz'da lasek yöntemiyle ameliyatı oldum. İnternetten izlediğim videoların aynısı oldu. Ameliyattan önce birkaç damla damlatıyorlar tavsiyem rahat olun ve rahat giysilerle gidin. İçeri girince masaya yatıyorsunuz ve yüzünüzü kapatıyorlar. Bir alet ile epiteli kaldırıp kırmızı ışığa bakıyorsunuz kesinlikle acı yok. Gözümü kapatırım ışığa bakamam gibi düşünceler olmasın gayet kolay geçiyor 2 göz toplam 8 dakika sürdü. Asıl iş burdan sonra başlıyor lasek olanlar için 3 gün göz kesinlikle kapalı. İlk gün saatte sonraki günler günde 4 damla damlatıyorsunuz. 5. Gün koruyucu lens çıktı sonrası normal yaşantıma devam etmeye başladım ama sol göz cam gibi görürken sağ gözde bulanıklık var doktor zamanla geçer dedi daha 11. gündeyim, ha bu arada ameliyattan sonraki 12. saatte şiddetli bi ağrı ve batma oldu ağrı kesici aldım sonraki gün kısa süreli oldu fazla ağrım olmadı. Gündüz dışarı çıkarken güneş gözlüğü takıyorum. Arada hala sağ gözümde ağrı oluyor bazen.

Geçmiş olsun ben de tam 1 hafta önce Prk oldum. Malum lasekle birbirine çok yakın yöntemler. Acı, ağrı vs dönemlerini atlattık çok şükür yalnız sendeki gibi gözün biri net değil ve uyandığımda biraz göz kuruluğu oluyor gibi. Bayağı zaman olmuş artık senin. Son durumun nedir? Şikayetçi olduğun bir konu var mı ? Netleşmeyen göz ne durumda ?

Merhaba dostum bende yaklaşık bir buçuk ay önce prk oldum.Biraz deneyimlerimi aktarayım sana
    İlk 10-12 gün görüşüm benimde çok değişken oldu bazen sağ bazen sol daha iyi gördü.Göz kuruluğu olayı ilk 20 gün filan sabahları bendede oluyordu.Şuan arada bir oluyor.Ama gece yatmadan önce dökülen bir jel var onu mutlaka aksatmadan kullan.

• quote:

quote:

Geçen hafta doktora gittim iki gözde 0.25 kalmış, 3. Ayda oturmaya başlar 1. Yılda tam oturur demişlerdi ama 2. Aydan böyle oldu. Sağ gözümde bulanıklık kalmadı ama sabah kalkınca batma oluyor onun için damla damlatıyorum onun harici sıkıntım yok hocam

• konu için arkadaşa teşekkürler bende mbir gözüm 7.5 diğer gözüm ise 8.0 miyop var tam sayılardan emin değilim astigmatta var lazer ameliyatı olurmu yıllar önce olman için durması lazım dedi ama bana sanki numara artmış gibi geliyor bu ameliyat olunmalımı olduktan sonra acısı falan uzun sürüyormu ??
  • quote:

quote:

quote:

Geçen hafta doktora gittim iki gözde 0.25 kalmış, 3. Ayda oturmaya başlar 1. Yılda tam oturur demişlerdi ama 2. Aydan böyle oldu. Sağ gözümde bulanıklık kalmadı ama sabah kalkınca batma oluyor onun için damla damlatıyorum onun harici sıkıntım yok hocam

Bana sorarsan 1 yıl sonra birşeyin oturacağı Yok. Sadece sen 1 yıl sonra sorgulamayı bırakmış olacaksın. Olay bu :)

• Olmayin şu lanet ameliyati. Oldugun gun hayatimin bittiği gün oldu. Sorunlari saymakla bitmez. Kör olmak gibi bisey... olmayin oldurmayin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mohiikaaan1903

Olmayin şu lanet ameliyati. Oldugun gun hayatimin bittiği gün oldu. Sorunlari saymakla bitmez. Kör olmak gibi bisey... olmayin oldurmayin.

Neden hocam aydınlatır mısın?

• Gece görüşü bitti. Gunduz isiklae artik eskisi gibi degil. Loş isikta artik göremiyorum. Hayatimin hatasi oldu.

• Cok fazla detay verebilirim. Scotopic goz bebegine dikkat etmiyorlar gece starburst halo olusuyor. Gunduz lazer atimlarindan dolayi detay goruntuler kayboluyor. Flap yapismasi vakit aldigi icin duzelecek bekle bekle diye seni salliyorlar. Wavefront ile sapmalari onluyoruz diyorlar makine 6mm de sapmalari olcuyor. Goz bebegin 6.5 uzeri ise gecmis olsun. Sakin olmayin. Yuzde 1 risk icin degmez. Bu arada risk yuzde 1 degil. Yaptirdigun aksam gece gorememeye baslayinca anlarsin. YAPTIRMAYIN ŞU LANET AMELIYATI!

• Buradan lazer yaptırmak isteyen arkadaşlara sesleniyorum. Toplamda memnun olduğunu söyleyen 3 arkadaşım ile detaylı olarak görüşleri üzerine konuştuk. Hiç biri benim gözlükle gördüğüm gibi görmüyor. Hepsinde ışıklarda dağılma sorunu mevcut. 10 yil önce 4 yil önce yaptıran 8 ay önce yaptıranlar. Sakın olmayın bu ameliyati. Gözünüze sahip çıkın. Ben bu sektöre savaş açtım. Benim görüşümü mahvettiler. Memnunuz diyenlere inanmayın. Hiç biri gözlük görüşüne sahip değil!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mohiikaaan1903 -- 13 Temmuz 2021; 18:16:12 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.