Şimdi Ara

Lazerle Göz Ameliyatı ANA KONU (Lasik, i-Lasik, No Touch, Smile Lazer, Femto Lazer, Wavefront, Prk) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.295
Cevap
53
Favori
321.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar merhaba adım beyazıt 21 yaşımı doldurdum bende lazer göz ameliyatı olmak istiyorum. fakat uzun zaman diliminde olumsuz sonuçlarından korkum var. bu arada gözüm 1.75-2.00 miyop 0.50 astigmat numaran az gerek yok diyenler oldu ama gözlük kullanmayı sevmiyorum. daha önce ameliyat olan arkadaşlar gözlemlerini belirtirse çok sevinirim
    güncel..
  • quote:

Orijinalden alıntı: unstoppable

gözlük hiç estetik değil ya.bi tane popstar varmı gozluklu yada mankenn??

sen artist misin pekiartiz ne arar la dh de

• quote:

Orijinalden alıntı: etroken

Yarın bir hafta dolmuş olacak. Gözümde batmalar geçti. Verilen damlaları kullanmaya devam ediyorum. Işıklar çok rahatsız etmiyor ve sabahtan akşama kadar PC başında çalışıyorum. Hala net göremiyorum :( Fakat şunu söyleyebilirim gözlük kullanırkenki halimden %60-65 daha net görüyorum. Umarım bu oran gün geçtikçe artar.

7 ay geçti üzerinden. Şu an hiç bir problemim yok. Görüşüm çok net.
  • 2tane olan tanıdıgım var teki şikayetci degil bazen ısıktan rahatsız oluyormus okadar
    digerinide derin almişlar görüs acısı azalmiş normalde düz görebilecegi yerleri kafasını cevirerek görebiliyor ancak
    Doktorada sordum yaptırmayın dedi
  • 3-4 yıl önce olmuştum lasik lakin eğer yaşınız 23-24 değilse önermem numaranızın ilerleyişinin durmuş olması gerekiyor yok ilerliyor bi işe yaramıyor yani.. Bide ilk gün çok fazla yanma batma sulanma olmuştu bende 2. gün düzeliyor herşey :)
  • Orijinalden alıntı: unstoppable
    .geceleri sokak lambalarını araba farlarını birazcık hareli görüyorum.geçecekmiş 5 10 güne.3 günde baya bi azaldılar.sorusu olanın cevapların sorusunu..

Maalesef geçmiyor o geceleri ışıklar yayılıyor gözünde trafikte araba süremiyorsunışıklar çok hüzmeli bir hal alıyor galiba tek yan etkisi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BèRuTTì -- 20 Haziran 2010; 15:41:31 >
  • Orijinalden alıntı: BèRuTTì

Orijinalden alıntı: unstoppable
    .geceleri sokak lambalarını araba farlarını birazcık hareli görüyorum.geçecekmiş 5 10 güne.3 günde baya bi azaldılar.sorusu olanın cevapların sorusunu..

Maalesef geçmiyor o geceleri ışıklar yayılıyor gözünde trafikte araba süremiyorsunışıklar çok hüzmeli bir hal alıyor galiba tek yan etkisi

Bende böyle bir etki olmuyor. Gece araba da kullanıyorum farlar rahatsız etmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etroken -- 20 Haziran 2010; 13:21:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beader

quote:

Orjinalden alıntı: bookworm

quote:

Orjinalden alıntı: can30can

babam oldu 1 ay önce lazerle
    ağrı sızı yokmuş öyle diyor 15 dk da işlem tamam

yalnız onda da geceleri ışık dağılması mı ne ondan var işte
    herkeste oluyo sanırım

ben biraz araştırdım bunu bu konuyla ilgili türkçe kaynak yok pek ama bu konuyla ilgili forumlar bile kurulmuş(ingilizce)

Anladığıma göre ışık dağılması yaygın olarak gözüküyor ama hastaların 3 te birinde geçiyor 3 te 1 inden rahatsızlık yaratmayacak şekilde kalıyor 3 te 1 inde de kalıcı olarak kalıyor.

Ben geceleri cisimleri böyle görüyorum mesela

Lazerle Göz Ameliyatı ANA KONU (Lasik, i-Lasik, No Touch, Smile Lazer, Femto Lazer, Wavefront, Prk)

normalıde bu
    Lazerle Göz Ameliyatı ANA KONU (Lasik, i-Lasik, No Touch, Smile Lazer, Femto Lazer, Wavefront, Prk)

Valla lazer olmadıgım halde bendedevar o...

gözlük aldım dağınıklık sıfır oldu.lazer şimdi bi dursun

• benim annem oldu ilk 6 ay gece ışıklarında o dağılma olmuş fakat daha sonra normale dönmüş gözleri.
  • accmen ne tür bi gözlük aldın ? bende geçmedi çünkü bu ışık sorunu ve geçeceğide yok :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

accmen ne tür bi gözlük aldın ? bende geçmedi çünkü bu ışık sorunu ve geçeceğide yok :)

bende 1.5 miyop 0.5astigmat vardı.lazeri araştırdım daha zamana ihtiyacı olduğu kanısına vardım.astigmat+miyop gözlüğü dsotum.polarize cam
    takıldı.dışarıda aldım taktım gece denemek için sırf çıktım o ışıklar saçak saçak olurdu.şimdi sorun yok
  • hmm senin durumun farklı ben lazer oldun bu yüzden saçak saçak görüyosun sandım ışıkları benim gibi gece güneş gözlüğüylede gidilmezki normal gözlük alsam sıfır numara belki geçer bu sorun bendede evet
  • ya bu mesaj sayıları neden artmıyı
  • burası konu dışı bu bölümde artmıyo :=)
  • bende lazer ameliyatı olmayı düşünüyorum ama doktorların lazer yaptırmamaları beni düşündürüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: BèRuTTì

burası konu dışı bu bölümde artmıyo :=)

benm genel dede artmıyo sorun o değil ama boşver en iyisi
  • silindi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2F5323DB8 -- 13 Nisan 2020; 16:27:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nedjohnlansenseebob

bende lazer ameliyatı olmayı düşünüyorum ama doktorların lazer yaptırmamaları beni düşündürüyor

yahu nerden biliyosunuz gözünde gözlük olmayan herkesin gözü sağlammı benim bi çok doktor tanıdıgım var olan ayrıca doktorların çoğu 50 yaş civarı adamlar gözlüğe alışmış 25 yaşındaki bi insanla birmi onlar sen sosyal hayatın içinde daha aktifsin o adamı etkilemez o kadarda çok
  • Ülkemizdeki 1500'den fazla doktordan, bu ameliyatı yaptıranların sayısının sadece 3 olduğunu,

Gözleri bozuk olan göz doktorlarının bırakın ameliyatı, lens bile kullanmadıklarını,

Ameliyatın uzun vadede risklerinin halen bilinmediğini biliyor muydunuz.

GÖZLERİMİZİN YEDEĞİ YOKTUR.
  • quote:

Orijinalden alıntı: robotica

Ülkemizdeki 1500'den fazla doktordan, bu ameliyatı yaptıranların sayısının sadece 3 olduğunu,

Gözleri bozuk olan göz doktorlarının bırakın ameliyatı, lens bile kullanmadıklarını,

Ameliyatın uzun vadede risklerinin halen bilinmediğini biliyor muydunuz.

GÖZLERİMİZİN YEDEĞİ YOKTUR.

adam haklı
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.