Şimdi Ara

Lazerle Göz Ameliyatı ANA KONU (Lasik, i-Lasik, No Touch, Smile Lazer, Femto Lazer, Wavefront, Prk) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
53
Favori
321.159
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dostum daha iki gün önce atv de izledim.Dünyagöz hastenesinde Programlara cıkan bi adam var sürekli.Kendisi açıkladı...
    quote:

Orjinalden alıntı: unstoppable

quote:

Orjinalden alıntı: ssff_allthing

Fakat dünya göz hastanesi yeni bir yöntem geliştirdi ve bu yöntemle yapılan tedaviyi dünyada sadece 2 doktor yapabilyor.Birisi bizim doktorumuz.Artık göz çeperini kesme falan yok.Ameliyatsız yapıyorlar..Sadece ışık tutuluyor ve hiçbir zararıda yok..

dünya gözün web sitesinde yok oyle bısey.
  • quote:

Dostum daha iki gün önce atv de izledim.Dünyagöz hastenesinde Programlara cıkan bi adam var sürekli.Kendisi açıkladı...
    quote:

quote:

Fakat dünya göz hastanesi yeni bir yöntem geliştirdi ve bu yöntemle yapılan tedaviyi dünyada sadece 2 doktor yapabilyor.Birisi bizim doktorumuz.Artık göz çeperini kesme falan yok.Ameliyatsız yapıyorlar..Sadece ışık tutuluyor ve hiçbir zararıda yok..

dünya gözün web sitesinde yok oyle bısey.

saol kardeşim ben sadece web sitesinde olmadığını söyledim..

• yukarı
  • ameliyat oldum.şimdi baya iyi görüyorum 3 gün oldu.hafif bi bulanıklık ve çok az bi kuruma mevcut gözümde.memnunum sonuçlardan.pztsi oldum ameliyat.

ameliyat esnasında kornea flapi kaldırılırken gozunuze baskı uygulanıyor ve bu sizi kasıyor çok feci.ben hafif panikledim.ama ameliyat sendromu olan arkadaşklar birazcık ızdırap çekecek.gerçekten hiç hoş değil.zaten hoşlanmam gozume burnuma bısey sokulmasından.sonra lazer zerkediliyor gozunuze bu kısmen daha ızdırapsız.biraz yanık kokusu gelıyor.ameliyattan sonra 30 dk yada 45 dk bı acıma oldu birazcık sulandı sonra kalmadı bısey.sol gözüme kan oturuk vaziyette 10 gune gecer dıyolar. 3 gündür azalır gibi oldu.geceleri sokak lambalarını araba farlarını birazcık hareli görüyorum.geçecekmiş 5 10 güne.3 günde baya bi azaldılar.sorusu olanın cevapların sorusunu..
  • quote:

ameliyat oldum.şimdi baya iyi görüyorum 3 gün oldu.hafif bi bulanıklık ve çok az bi kuruma mevcut gözümde.memnunum sonuçlardan.pztsi oldum ameliyat.

ameliyat esnasında kornea flapi kaldırılırken gozunuze baskı uygulanıyor ve bu sizi kasıyor çok feci.ben hafif panikledim.ama ameliyat sendromu olan arkadaşklar birazcık ızdırap çekecek.gerçekten hiç hoş değil.zaten hoşlanmam gozume burnuma bısey sokulmasından.sonra lazer zerkediliyor gozunuze bu kısmen daha ızdırapsız.biraz yanık kokusu gelıyor.ameliyattan sonra 30 dk yada 45 dk bı acıma oldu birazcık sulandı sonra kalmadı bısey.sol gözüme kan oturuk vaziyette 10 gune gecer dıyolar. 3 gündür azalır gibi oldu.geceleri sokak lambalarını araba farlarını birazcık hareli görüyorum.geçecekmiş 5 10 güne.3 günde baya bi azaldılar.sorusu olanın cevapların sorusunu..

geçmiş olsun.

verilen damlaları zamanında ve doğru bir biçimde kullanmanı tavsiye ediyorum, aksatmasan iyi olur .

• kadıköydeki dünya göz hastanesine gidin doktorların hepsi gözlüklü yeterince açıklayıcı oldumu
  • 2 sene önce nerdeyse ben de lazerle çizdiriyordum gözleri, hatta randevu bile almıştım. Son anda vazgeçtim. Tanıdık bir prof doktor vazgeçirdi. Arkadaşların dediği gibi, doktorların çoğu gözlüklü Yaptıran arkadaşların inşallah bi sorunları olmaz. Ama çevremde yaptıran arkadaşlarım var, hepsi memnunlar. Sadece belli bir süre sonra 1 dereceye kadar bozuldu bazılarının gözleri. Bir tanesi sol gözü için tekrar olmak zorunda kaldı. Gözlük ve lensten kurtulma düşüncesi harika aslında, ama...
  • quote:

Orjinalden alıntı: uliking

kadıköydeki dünya göz hastanesine gidin doktorların hepsi gözlüklü yeterince açıklayıcı oldumu

Evet,ben de laser operasyonu yapıp kendisi gözlük takan doktorlar gördüm,ve tavsiye edeni de görmedim.Bende de sağda -3.5 miyop ve -2 astigmat,solda ise sadece -5.5 astigmat var,ve bu numaralarla doğal olarak gözlükle de görme çok iyi değil.Ama sonuç olarak orijinal sapasağlam bir göz yapmıyorlar,gözün uzamasıyla oluşan kusuru korneayı incelterek dengeliyorlar.

Bu arada lens kullananlara bir sorum var,lensle görme gözlükten daha mı iyi oluyor?Görme açısı komple yayılıyor,sonuçta gözün üstüne oturuyor,ama merkezi görme de gözlükten keskin oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elbruz -- 8 Nisan 2008; 4:22:46 >

• quote:

ameliyat oldum.şimdi baya iyi görüyorum 3 gün oldu.hafif bi bulanıklık ve çok az bi kuruma mevcut gözümde.memnunum sonuçlardan.pztsi oldum ameliyat.

Şuan durumun ne menun musun?

• evet bende merak ettim üstünen aylar geçmiş ne durumdasın?Gerçi benim yakın bir arkadaşım amerikada oldu 6yıl önce ve göz yaşı damlası kullanıyo şu an.Bir göz hastaneisnin tanıdık bir doktoruda bize herşey para için sakın ameliyat olmayın ileride gözyaşı pınarlarınız kuruyo hayatınız boyunca yapay göz yaşı kullanırsınız demişti ki ben bunu şimdi arkadaşımda görüyorum.Çocuğun göz kapakları batıyo gözüne
  • Arkadaşlar 06 Kasım Cuma günü İstanbul Cerrahi'de Sinan Göker'e PRK yöntemi ile lazer ameliyatı oldum. Bu yöntemle ameliyat olmak isteyenlere yaşadıklarımı anlatmak ve bu yöntemle ameliyat olan var ise şu an ne durumdalar öğrenmek istiyorum.

Sağ gözüm: 1.00 miyop ve 1.25 astigmat
    Sol gözüm: 1.25 miyop ve 1.50 astigmat

Üst mesajlarda da yazıldığı gibi PRK yönteminin tercih edilmesinin nedeni retinamın ince olması. muayene sırasında Sinan Göker bu yöntemin diğer yöntemlerden biraz daha geç iyileşeceğini ve daha fazla ağrılı sancılı bir yöntem olduğunu söyledi. Fakat Pazartesi günü işine dönebilirsin demişti. Bugün günlerden Salı ve ben hala işe gidemedim. Ayrıca şunu da belirteyim Sinan Göker sadece bir kere operasyon öncesi sizi görüyor diğer doktorlar tarafından oluşturulan raporu inceliyor ve operasyon yönteminize karar veriyor. Son olarak da operasyon sırasında görüyorsunuz. Sonrasındaki kontroller başka doktorlar tarafından yapılıyor.

Operasyon sırasında hiç bir ağrı hissetmedim, sonrasında ise bahsettikleri kadar dayanılmayacak bir ağrım sancım olmadı. Fakat kuvvetli bir batma vardı. İlk gün ve sonraki gün gözlerimi açık tutmakta oldukça zorlandım. Gözlerim sürekli yaşardı ve şişti. Bu şişliğin nedeni operasyon sırasında koruma amaçlı takılan numarasız lenslerdenmiş. Pazartesi günü lens çıkartıldıktan sonra şişlik inmeye başladı ve batmalar da azaldı. Bugün hiç bir batma şikayetim yok fakat hala net göremiyorum. Doktor tarafından söylenene ve internetten araştırdığıma göre tam anlamıyla net görmeye başlamam 3-4 haftayı bulacakmış.

Açıkcası biraz kaygılarım var. Tam olarak net görebilecek miyim? Net görmeye başlasam bile daha sonrasında yeniden gözlerim bozulacak mı? ( Ki PRK yönteminde böyle bir risk varmış, operasyon sonrasında öğrendim - Sinan Göker tekrarlamayacağını söylemişti- ) tekrar operasyon olmam gerekecek mi? ( Aynı sıkıntıları ve acıları bir daha çekmem) operasyon öncesi imzalanan sözleşmede ikinci bir operasyon olmayı kabul ediyorum maddesi var.

Karamsar düşünmek istemiyorum, umarım herşey çok güzel olacak.

Sorusu olan arkadaşlar var ise cevaplamaya çalışırım. İlerleyen haftalarda ne durumda olduğumu yazacağım.

Mesajın başında da dediğim gibi bu yöntemle ameliyat olan arkadaşlardan da şu an ne durumdalar bilgi bekliyorum.

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi etroken -- 10 Kasım 2009; 17:52:25 >

• Yarın bir hafta dolmuş olacak. Gözümde batmalar geçti. Verilen damlaları kullanmaya devam ediyorum. Işıklar çok rahatsız etmiyor ve sabahtan akşama kadar PC başında çalışıyorum. Hala net göremiyorum :( Fakat şunu söyleyebilirim gözlük kullanırkenki halimden %60-65 daha net görüyorum. Umarım bu oran gün geçtikçe artar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Xenom

sinan göker daha fazla alıyomuş ama. sağlık bu insan parayı düşünemiyo en pahalısı en az risklisi gibi geliyor.

Yalnız ben 4 yıldır lens kullanıyorum. Uzun süre lens kullananlara da bu ameliyat yapılmıyor diye biliyorum. dogrumudurki

konunun üzerinden yıl geçmiş. Sİnan göker denen herife bende çok inandım iyidir anlar dedim bizzat yanına gittim ama 200 TL almasını çok iyi biliyor adi adam muayaneye gelince sadece elindeki rapora bakıp yorum yapıyor. Kendisi muayene falan etmiyor, beni muayene etmeden çıktı gitti odadan hemşirelerede artık hasta kabul etmeyin işimn var dedi BU ADAMIN İSMİNİ DUYMAK İSTEMİYORUM ARTIK. verdiğim o para haram olsun kendine insan değilmiş o
  • Ya bende göz tembelliği var..Bi problem olur mu?
  • 2 yıl önce lasik yöntemi ile Bursa A..bademde göz ameliyatı oldum. 4.25 hipermetropum ve birazda astigmatım vardı. Gözlük yokken Telefon çaldığında kimin aradığını göremiyor, saat kaçı gösteriyor bilemiyordum. Ameliyattan sonra tek gözde bile çift görme, gece araba kullanamama (Işık dağılması, harelenme), ışığın az olduğu ortamlarda görmede büyük oranda azalma, gözlerde kuruluk, gözlerde yorgunluk problemlerim ortaya çıktı. ve hergün 2 yıldır sürekli suni gözyaşı kullanıyorum. Düzelen sadece gündüz ışığın çok olduğu zamanlarda saatin kaç olduğunu görebilmek oldu. Suni gözyaşına yaptığım masraf amaliyat bedelini çoktaaan geçti. Ben de sizler gibi bu forumlara bakarak ameliyat kararı almıştım. Ama şimdi ne kadar pişmanım bilemezsiniz. Pişkin doktorlarda cabası..Para için yapmayacakları yok. Yine de en doğru kararı vereceğinize eminim.Konuyla ilgili merak ettiğiniz farklı şeyler varsa bildiğim kadarıyla yazarak yardımcı olmak isterim..Her ameliyat olan eminim ki bunları yaşamıyor. Ancak bilinki benim gibi eskiden sahip olduğu şeyleri arayan insanlarda olabilir.

• ben de şu an gözlerimi bozmaya çalışıyorum çünkü 3-4 olunca derece yapıyolarmış. benim şu an 2 civarı biraz daha kasarsam bozacam inş
  • quote:

Orijinalden alıntı: bookworm

Lazerle Göz Ameliyatı ANA KONU (Lasik, i-Lasik, No Touch, Smile Lazer, Femto Lazer, Wavefront, Prk)

ben normalde boyle goruyorum, ozellikle yildizlar direkt boyle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 21 Aralık 2009; 15:33:15 >
  • gözde tembelliği olanlarıda lazerle göz ameliyatı yapıyorlar, hatta tembellik sebebi ile oluşan şaşılık varsa bile...ve eğer şaşılığınız gözlük kullanırken ortadan kalkıyorsa lazerle yapılan ameliyat sonrasında da şaşılık ortadan kalkmış oluyor..tecrübe ile sabittir....
  • Geçen gittim doktora..

Numaraların aynı değişmemiş dedi..1-2.25 hipermetrop..

Sağ gözümün görme oranı %60 dan %80 e çıkmış..

Ameliyat olursun ama hem numaran düşük hemde hipermetroplarda iyi sonuçlar alınamıyo pek dedi..

Bende erteledim şimdilik ameliyatı..
  • quote:

Orijinalden alıntı: unstoppable

Ameliyatı feci anlatmış. Anlattıkları hiçte basit bir ameliyat olmadığını gösteriyor.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.