Şimdi Ara

Launch Pad [Ana Konu] (14. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
14
Favori
45.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    aslında sorduğum bunun nasıl yapılacağına ilişkin değil (youtube de eğitim videoları var nasıl yapacağını öğrenirsin)

asıl sorum soundlar ve bunları netten bulmak (çok zor yok yani veya ben aramasını bilmiyorum bir site varmı, veya bunun anahtar kelimesi nedir genel arayabileceğim)
    artı bulamadık diyelim ayrı ayrı soundları bir mp3 ü soundlarına ayırmak mümkün müdür programla vs. (vokal, bass vs. vs.)
  • quote:

Orijinalden alıntı: one_size

aslında sorduğum bunun nasıl yapılacağına ilişkin değil (youtube de eğitim videoları var nasıl yapacağını öğrenirsin)

asıl sorum soundlar ve bunları netten bulmak (çok zor yok yani veya ben aramasını bilmiyorum bir site varmı, veya bunun anahtar kelimesi nedir genel arayabileceğim)
    artı bulamadık diyelim ayrı ayrı soundları bir mp3 ü soundlarına ayırmak mümkün müdür programla vs. (vokal, bass vs. vs.)

bana bu konu ile ilgili bir kaç eğitim videosu gönderebilir misin?
  • aradığın kelime "stems" ya da "only vocals-only bass" vs.

2. soruya gelince, bu ciddi anlamda müzik-ses mühendisliği gibi bilgi isteyen şeyler, ne kadar iyi yapabilirsin ; öğrenebilir misin bilmiyorum ancak Eight EQ ile yapılabiliyor. youtube da ilgili videoları bulabilirsin. ancak ciddi anlamda zor, buna göre şarkılar seçmeni öneririm.
  • Herkese merhabalar. Çoğunuz gibi bende bu launchpad olayına merak saldım ancak zorluğu ile ilgili duyduklarımdan sonra almaya tereddüt ediyorum ve ipade novation launchpad uygulaması kurdum. Öncelikle burada bir süre denemek ve pratik kazanmak istiyorum. Başarabildiğimi görürsem launchpad alabilirim. Öncelikle uygulama ile bazı sorularım olacak. İnternette şarkıların proje dosyalarından bir kaçtane indirdim. Drop box hesabımla uygulama üzerinden giriş yaptım. İndirdiğim dosya sıkıştırılmış dosya ve örnek vermek gerekirse

- dosya adı .........zip. Bu dosyayı drop boxta launchpad olarak ayarladığım klasöre attım. Ipad launchpad uygulamasında dropboxa bağlandığı halde görmedi.
    - Sorunun klasör olmasından kaynaklandığını düşündüm çünkü dropboxtaki hiçbir klasörü görmedi. Bende zip dosyasını ana dizine koyup o şekilde denedim. Değişen birşey olmadı.
    - masaüstüne zip dosyasını çıkardım. İçindeki dosyalara göz attım ve crop isimli klasörün içindeki ses dosyalarının aradığım dosyalar olduğunu değerlendirerek bunları klasörden çıkararark dropboxa attım. malesef sonuç değişmedi.

Lafın kısası ben zaten herşeyi ile ayarlanmış sampleların olduğu projelerin yani şarkıların ses dosyalarını ipad de nasıl göreceğim. Bu arada import audio özelliğini tabiki satın aldım. Bana kısaca ipada bu import olayını nasıl gerçekleştireceğimi anlatabilecek bir arkadaş varmı? Hatta dropbox falan yapmadan ipadin dahili hafızasına bu sesleri nasıl aktarabileceğimi ve uygulamaya nasıl tanıtabileceğimi söyleyen olursa daha makbule geçer. Tabi bu son söylediğimin oluru varsa . Şimdiden çok teşekkürler.

• Beyler tüm sorularınızı alabilirim sadece launchpad konunuzu gördüm yardımcı olayım dedim inşallah iyi etmişimdir. Periscope de tek Launhcpad türk yayıncısı olarak yayın yapıyorum(periscope:momik33) Bu aleti kullanmak kolay ama Ableton Live 9 yani Launchpad icin gerekli olan programin kullanılması biraz zor . Muzik kulaginiz varsa elbette yaparsınız. Eger isteyen olurda müzik packlerinden atabilirim (ableton projeleri tuşlara ayarlanmış ve ledler hazır durumda) bu packleri acarak direkt hazır olarak launchpadinizi kullanabilirsiniz kolay gelsin simdiden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimde launchpad mini var, isteyen olursa 220 liradan verebilirim :) kutulu vesaire sorunsuz.
  • Dostum project file paylaşmışsın youtube da ama kaldırılmış sanırsam tekrar paylaşabilirmisin youtube üzerindende yazdım :D
  • Dubsteper D kullanıcısına yanıt
    gece tekrar yükleyip editleyeceğim linki

• Hocalar kolay gelsin ben çok seviyorum launchpadi tabletimden unipad denilen programı indirip ordan faded şarkısının ilk 55sn sini caldim 5 dk sürmedi alismam sadece pratik lazım sorum şu mini ile pro s onların arasındaki fark nedir 180 tlye mini buldumda

• Ke$ha - Blow (DANTE REMIX)

yorumlarınızı bekliyorum.
  • Bu cihazla playback yapılıyormu şöle mesela nereye basarsan bas müziği tamamlıyormu mesela skrillex in şarkısını seçtim nereye tıklarsam tıklayayım müziği oluşturuyormu ?
  • yardım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emirolcer -- 26 Haziran 2016; 5:00:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirolcer

Bu cihazla playback yapılıyormu şöle mesela nereye basarsan bas müziği tamamlıyormu mesela skrillex in şarkısını seçtim nereye tıklarsam tıklayayım müziği oluşturuyormu ?

Tabiki de hayır. Hangi tuşa basarsan bas o müziği tamamlamaz. Senin sesleri koyduğun tuşlara göre hangi tuşa basarsan o ses çalar. Yani tuşlar bir sesi genelde tekrarlamaz eğer ki internetten veya youtubedan indirdiğin project dosyaları kullanırsan. Ama ben kendi seslerimi kendime göre tuşlara aktarıp çalıcam dersen 1 sesi mesela bass ı istediğin kadar istediğin tuşa atayabilirsin.
  • Launchpad Minimi satıyorum. 250 TL --->http://forum.donanimhaber.com/m_118774995/tm.htm

• Bi sorum olacak ben bu launchpadden bir tane almayi dusunuyorum alirken yaninda ek olarak bir sey almam gerekirmi yoksa sadece cihazi almam yeterlimidir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Icool -- 25 Temmuz 2016; 1:03:17 >
  • Icool I kullanıcısına yanıt
    Hayır onun içerisinde zaten gereken programlar olacak onları kurman yeterli
  • Teşekkürler bilgi için

• Selamlar,

Bu ürünlerin herhangi bir kullanım ömrü falan var mıdır? Ne kadar doğrudur bilemiyorum ama bazı yerlerde üç ay sonra bozulduğu gibi yorumlar var ama pek inanmadım açıkçası. Bilgili arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. Ayrıca yeni başlayan birisi için şu ürünü almam yeterli midir?https://www.amazon.com/Novation-Launchpad-Ableton-Controller-Backlit/dp/B00YR47GQQ/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1472228303&sr=8-1&keywords=launchpad

Teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: safaksaf1

Hayır onun içerisinde zaten gereken programlar olacak onları kurman yeterli

İçerisinden 1 adet ABleton live Lite çıkıyor o da işinizi görmeyecektir. Full sürüme ihtiyacınız olacak. İnternetten onu da bulabilirsiniz...

• Selam beyler. Öncelikle ben yeni bir Launchpad Pro aldım. Yaklaşık 35-40 gün içinde elimde olacak ama alete dair HİÇBİR şey bilmiyorum. Bana müsait olduğunuz zaman aletle alakalı HER ŞEYİ özetleyebilir misiniz alıp satmak istemiyorum gitar çalıyorum ve müzik kulağım var 270 dolar da yazık olsun istemiyorum lütfen yardımcı olun, internette Türkçe bir kaynak bulamadım umarım her şeyi flstudio'yu falan özetleyecek bir arkadaş çıkar da ben de rahat bir nefes alırım.
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.