Şimdi Ara

Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracı daha yeni aldım. punto evo. araç 78 bindeydi. 2 hafta önce aldım şu an 80 binde. Üzerinde kış lastikleri var.
    Bu lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ? Yani değişmeli miyim acaba , nasıl bilebilirim bunu ?
    Bu konuda pek bilgim yok o yüzden sizin yardımınıza ihtiyacım var.
    Bugün lastiklerin resmini de ekleyebilirim buraya. Belki daha iyi olur.

Lastiklerin kaç bin km yol yaptığı konusunda fikrim yok maalesef. O yüzden net bir şey söyleyemiyorum.

Ayrıca yaz lastiği kesin şart mı ? Kış lastiği kullanılmasının ne gibi sorunları olabilir ?

• Bozuk 1tl ile lastik dislerini olc paranin ortasina gelmiyosa degismesi gerek. Dislerde yirtik kopuk catlak varsa gene degismesi gerek. Ayrica 3 yasini gectiyse degistirilmesi gerekir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki yeni lastik icin oneriniz varmi ? Su an n11.comda ceklerle birlikte ucuza geliyor ordan alabilirim belki.

• quote:

Orijinalden alıntı: KmL-05

Peki yeni lastik icin oneriniz varmi ? Su an n11.comda ceklerle birlikte ucuza geliyor ordan alabilirim belki.

Lastik konusunda tavsiye verecek kadr bilgim yok. Ama o steden baya ucuza geliyor

• Bunu tek birşeyle anlamak çok zor lastik yolu nasıl tutuyor kayma,savur vs. eğilimler gösteriyormu,lastik dişleri ne durumda,lastik üzerinde çatlama soyulmaz vs. varmı daha bir çok etken var ama en sağlıklısı bir lastiği 2.5-3 sene kullanmaktır.Eğer içinize sinmiyorsa yenisini almak daha mantıklı lastik olarak tavsiye isterseniz bütçe olarak tam bilmediğim için orta seviye bir lastik istiyorsanız Petlas tavsiye ederim.Ancak daha kaliteli bir lastik istiyorsanız Toyo bakın derim çünkü Toyo özellikle kar lastiğinde gerçekten iddialı.
  •  Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ? Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ? Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ? Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ? Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ?
     Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ? Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ? Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ? Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ? Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ? Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ? Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ? Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ? Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ? Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ? Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ? Lastiklerin durumunu nasıl anlayabilirim ?

• Arkadaşlar resimleri ekledim ? Sadece görmeyle yorum yapılabilirmi ?
  • Yazın, kış lastiği kullanırsanız bu size; lastiklerin çabuk erimesi,yol tutuş kaybı,yakıt tüketiminde ve lastik sesinde artış olarak geri döner.
    Kaliteli bir şey isterseniz Continental CPC5 önerebilirim:

http://www.n11.com/continental-conti-premium-contact-5-18565r15-88h-P12115890
  • quote:

Orijinalden alıntı: EPICA

Yazın, kış lastiği kullanırsanız bu size; lastiklerin çabuk erimesi,yol tutuş kaybı,yakıt tüketiminde ve lastik sesinde artış olarak geri döner.
    Kaliteli bir şey isterseniz Continental CPC5 önerebilirim:

http://www.n11.com/continental-conti-premium-contact-5-18565r15-88h-P12115890

Teşekkür ederim hocam.
    100-120 tl civarı önerebileceğiniz lastik varmı peki ?
    Sonuçta ayda en az 500 km yol yapıyorum. Ve şu an fren mesafesi falan hoşuma gitmiyor. Değiştirmekte istiyorum lastikleri.

• http://www.n11.com/barum-brillantis-2-18565r15-88t-oto-lastik-P12736513

http://www.n11.com/lassa-atracta-18565r15-88t-P12109689

n11'de sizin ölçülerinizde uygun fiyatlı olarak bunlar var.
    Barum, Continental'in alt markası.Kalitesiz olacağını sanmıyorum,fakat yine de araştırın.
    Lassa Atracta serisi de genel olarak iyi sayılabilecek bir lastik.

• Yazlık Yokohamalar önlere, kışlık Marsal ve Hankook arkalara mi takılı yoksa ben mi yanlış görüyorum?
    Eğer öyleyse aracın eski sahibi kendi lastiklerini almış, yerine sağdan soldan toplama 4 lastik takıp size vermiş. Zaten sadece Hankook olan iş görür gibi görünüyor ki tek lastiğin hiç bir faydası olmaz, çift olsa neyse.

http://www.otostart.com/lastik/index.php?lastik=lastik-tyre-185-65-r15-428217

Yukarıdaki lastiğin tanesi 142 TL ve 4 lastik alınca yapılan 100 TL indirimle 117 TL.ye gelir. Tavsiye ederim.
  • Lastiklerin durumu baya iyi ama maalesef aldığınız satıcı biraz art niyetli imiş,neyse bence 4 adet lastik alın farklı marka farklı karakter demektir.O yüzden tehlikeli
  • satan çok cimriymiş

• Arabayı satan tam çngeneymiş. Üzerindeki lastikleri sökmüş, ne bulduysa takmış.

Bu şekilde satılık bir araba görürsem hiç incelemden vazgeçerdim. Bunu yapan adam havayastığını bile söker ayrı satar.

Size tavsiyem bütçe zorlayacaksa ucuz yollu 4 adet lastik almanız.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • lastiklerin durumu gayet güzel, gerek diş derinliği gerekse çatlak olmaması bakımından çok iyi durumda gözüküyor. Ancak hepsi de farklı marka ve yaz-kış lastiği bir arada.
    eğer aracın gidişatında güvensizlik hissetmiyorsanız bence değiştirmeyin, ya da değiştirecekseniz de sahibinden.com üzerinden satın boşa gitmesin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: oflazca

Yazlık Yokohamalar önlere, kışlık Marsal ve Hankook arkalara mi takılı yoksa ben mi yanlış görüyorum?
    Eğer öyleyse aracın eski sahibi kendi lastiklerini almış, yerine sağdan soldan toplama 4 lastik takıp size vermiş. Zaten sadece Hankook olan iş görür gibi görünüyor ki tek lastiğin hiç bir faydası olmaz, çift olsa neyse.

Yukarıdaki lastiğin tanesi 142 TL ve 4 lastik alınca yapılan 100 TL indirimle 117 TL.ye gelir. Tavsiye ederim.

Aynen oyle hocam dogru anlamissiniz lastiklerin sirasini.
    Galiba lastikleri yenilemek iyi olucak.
    Bu elimdekileri satabilirmiyim satsam bile ne kadara verebilirimki tahminen ? Ona gore butce belirlerim en azindan

• Ayrica 110u gecince araba titremeye basliyor. Bunun sebebide lastiklerdir dimi ?
    Sonucta 4lastikte farkli.

• http://www.n11.com/lass...-18565r15-88t-P12109689

http://www.n11.com/cont...-18565r15-88h-P12115890

İki lastiği hesapladığımda continental için 130 tl daha fazla çıkıcak cebimden toplamda.
    Bu durumda hangisi tercih etmeliyim ?

Yada başka önerebileceğiniz varmı ?

Yanlız lassa da bursa için montaj hizmeti yok. Mecburen kendim götürcem. ne kadara montajını yaparlar ki ?

• Bu hankook lastiklerde asinma hic olmuyor yada cok az oluyor ama fren mesafesi cok uzuyor diye bir yorum okumustum, lastiklerin tarihinede bakin , lastikleri sahibinden.com dan elden cikartin, 4 adet petlas veya starmaxx ( 2side ayni lastik diyorlar , sanirim marka farklilastirmasi ve ihrac etmek icin yabanci isim konuomus olabilir)yazlik alin , kis gelincede 2 veya 4 adet kislik alirsiniz , tabiiki kar kis kitamet yagmur olan bisehirdeyseniz alin, yoksa kisin arac kullanmam derseniz veya izmir gibi biyerdeyseniz kislik lastik gereksiz bence;)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KmL-05

quote:

Orijinalden alıntı: oflazca

Yazlık Yokohamalar önlere, kışlık Marsal ve Hankook arkalara mi takılı yoksa ben mi yanlış görüyorum?

Aynen oyle hocam dogru anlamissiniz lastiklerin sirasini.
    Galiba lastikleri yenilemek iyi olucak.
    Bu elimdekileri satabilirmiyim satsam bile ne kadara verebilirimki tahminen ? Ona gore butce belirlerim en azindan

O lastiklerin para edeceğini sanmıyorum. Zaten sıfırı 100-150 TL olan miyadını doldurmuş lastikler ancak 10-15 TL hurda parasına gider. Yokohamaların dişler gitmiş, Marshal 6 yaşına gelmiş. Dediğim gibi sadece Hankook biraz idare eder görünüyor. Lastikleri internetten falan alırsanız sökme-takma karşılığı lastikçiye verebilirsiniz belki.

110'dan sonra titremesi büyük ihtimal balans kaynaklıdır. Hatta o lastikleri takarken balans yapıldığını bile sanmıyorum. Vatandaş lastikleri toplayıp kendisi değiştirmiştir.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.