Şimdi Ara

Laptopun Wifi Bağlantısı Sürekli Kopuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bi tanıdığım bana, Windows 10'u ve güncelleştirmeleri yüklemem için şu linkteki laptopu verdi.

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-gl502ve-dm032-intel-core-i5-7300hq-8gb-256gb-ssd-gtx1050ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-pm-HB0000090BRA

Gördüğünüz gibi Freedos. Yaklaşık 1 ay önce buna Microsoft'un kendi sitesinden win 10 pro indirip yükledim. İnternette 10-15 tlye satılan anahtarlardan satın alıp etkinleştirdim. Crack vs. yok. Temiz kurulum yaptım, istisnasız tüm güncelleştirmeleri yükledim ama wifi sorununu çözemedim. Sonradan tekrar temiz kurulum ve tüm güncelleştirmeleri yaptım ama hata devam ediyor. Son olarak kurtarma bölümünden 3.defa format attım ve sorun hâlâ devam ediyor. Sorun tam olarak şu : Laptop evdeki wifi ağını görüyor ve bağlanıyor ama 10 saniye sonra kopuyor sonra tekrar bağlanıyor ve tekrar kopuyor. Sürekli böyle devam ediyor. Telefonumdan wifiye bağlantıda hiçbi sorun yok. Mobil veriyi açıp laptopu telefonun internetine bağladığımda yine bi sorun yok. Asus'un web sitesinden tüm güncelleştirmeleri denedim hâlâ devam ediyor. Problem tam olarak nerede sizce?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korsan -- 1 Şubat 2020; 18:50:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorun tam olarak ne bilmiyorum ama ne değil belli.
    laptopu telin netine bağladığında sorun olmadığına göre, sorun laptopla alakalı değil, boşuna format, güncelleme falan yapma.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nco

Sorun tam olarak ne bilmiyorum ama ne değil belli.
    laptopu telin netine bağladığında sorun olmadığına göre, sorun laptopla alakalı değil, boşuna format, güncelleme falan yapma.
    Ne yaptığımı aşamalı bir şekilde anlatayım :)

1) Temiz format. Sonrasında tüm güncellemeleri yapmak. Sorun çözülmeyince Asus'un sitesine gidip Wi-fi driverlarının bütün kombinasyonlarını denemek.
    2) Yukardaki yöntem işe yaramayınca tekrardan temiz kurulum. İlk maddedeki işlemlerin tamamını yapıp ek olarak Intel'in resmi sitesine gidip ordaki 8000'li driverları denemek. Çünkü wifi cihazı intel üretimi. 8000 bilmem kaç
    3) İlk 2 yöntem işe yaramayınca kurtarma bölümünden klasik format atmak ve tekrar güncelleştirmeler. 3. defa olumsuzluk :(
    4) Tekrardan kurtarma bölümünden format. Bu sefer hem Asus'un hemde Intel'in driverlarını random şekilde yüklemek. Bilgisayarın yani Microsoft'un verdiği güncellemelerle beraber 3'ü 1 arada güncelleme oldu

Bu işlemleri konuyu açtığım zamanın gece vakti yapmıştım. Bilgisayarı kapattım ve uyudum. Sabah uyandığımda o da ne! Sorun çözülmüştü

Not : Eğer sonuncu işlem de olmasaydı Pro sürümünden Home Single Language sürümüne geçiş yapacaktım. Hatta bi ara servise göndermeyi düşündüm ama inan bunu istemiyordum. Çünkü seninde dediğin gibi donanımsal bi sıkıntı olsaydı telefonun da internetine bağlanamayacaktı. Muhtemelen Microsoft'un verdiği son güncellemeden dolayı bu hata oluşmuştu. İnternetten araştırma yapınca baya bi kullanıcının bu tarz sorunlar yaşadığını gördüm. İnternette kopmalar, mavi ekran, dosyalarının silinmesi vs.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korsan -- 5 Şubat 2020; 0:57:19 >

• quote:

Sorun tam olarak ne bilmiyorum ama ne değil belli.
    Biraderim; Ayrıca

> Laptop telefonun internetine bağlanıyorsa sorun laptopta değil demişsin.
    >>İyide telefon nasıl oluyorda wifiye bağlanabiliyor? Her ikiside modemin yanında. Sorun modemde de değil demek ki

Schrödinger'ın Kedisi gibi bir olay yaşandı resmen. Neyseki bitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Korsan -- 5 Şubat 2020; 0:55:54 >

• Korsan kullanıcısına yanıt
    mac filtreleme falan gibi birşey veya şifre hatası gibi düşünmüştüm.
  • quote:

mac filtreleme falan gibi birşey veya şifre hatası gibi düşünmüştüm.
    Hayır, modeme reset atıyordum sürekli. Yanlış şifre veya modemden engelleme falan yoktu.

• Yıllardır kullandığım laptop birebir aynı sorunu yaklaşık 1 yıl önce bana da yaşattı.Diğer tüm cihazlar ( tablet,telefon ) WiFi bağlantısını sorunsuz yapar iken laptobumun WiFi bağlantısı kısa aralıklarla kopup geliyordu.Bu arada laptop'un işletim sistemi Windows 7 idi.Aynı şekilde telefonumu mobil modem yapıp laptobu WiFi ile bağladığımda ise hiçbir sorun olmuyordur.Bunu çözmek için her türlü yolu denedim.Biliyordum ki sorun yazılımsaldı ama neydi?Sonunda laptopdaki sadece WiFi sürücülerini değil,bluetooth sürücülerini de kaldırıp,laptop Bios'undan Bluetooth ve WAN bağlantılarını kapatıp sadece WLAN'a izin vererek bu " garip " sorundan kurtuldum.İşin iiginç yanı o kadar yıl hiçbir problem olmamasına rağmen birden bire bu sorun ortaya çıktı.Neyse ki çözdük.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkcombil

Yıllardır kullandığım laptop birebir aynı sorunu yaklaşık 1 yıl önce bana da yaşattı.Diğer tüm cihazlar ( tablet,telefon ) WiFi bağlantısını sorunsuz yapar iken laptobumun WiFi bağlantısı kısa aralıklarla kopup geliyordu.Bu arada laptop'un işletim sistemi Windows 7 idi.Aynı şekilde telefonumu mobil modem yapıp laptobu WiFi ile bağladığımda ise hiçbir sorun olmuyordur.Bunu çözmek için her türlü yolu denedim.Biliyordum ki sorun yazılımsaldı ama neydi?Sonunda laptopdaki sadece WiFi sürücülerini değil,bluetooth sürücülerini de kaldırıp,laptop Bios'undan Bluetooth ve WAN bağlantılarını kapatıp sadece WLAN'a izin vererek bu " garip " sorundan kurtuldum.İşin iiginç yanı o kadar yıl hiçbir problem olmamasına rağmen birden bire bu sorun ortaya çıktı.Neyse ki çözdük.
    Kesinlikle öyle. Sorunun neyden kaynaklandığını anlayamamak çok sinir bozucu bir durum.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.